Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Leoneq, dla mnie najlepszym "przełamaniem" bieli jest wizualizacja nr 2, weź jednak pod uwagę odcienie drewna jakie będziesz miał w pozostałych pomieszczeniach. Dobrze by również było zachować ciągłość usłojenia na kolejnych szafkach w ciągu. Zrezygnowałeś z lampy nad stołem, czy nie jest tylko ujęta na wizualizacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta_s_z, wydaje mi się, że nie wszystkie meble,które zamieściłaś, zmieszczą się w kuchni. Według moich wyliczeń na ścianie z lodówką umieściłaś meble na szerokość ponad 300 cm. Odradzałabym także piekarnik w słupku. Jakie są wymiary okna?

 

okno ma wg rzutu 155 / 120

apropo mebli na szerokość 300 cm zdaje sobie sprawę że część wyjdzie poza obręb tzw kuchni i lodówka będzie częściowo w salonie.

kurcze piekarnik w słupku odpowiada mi ze względu na funkcjonalność ;/ a jakieś konkretne powody aby nie robić piekarnika w słupku ??

 

dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta_s_z, wydaje mi się, że nie będzie to zbyt estetyczne, by lodówka wolnostojąca stała w salonie. Jest to jednak wyłącznie mój osobisty punkt widzenia :)

Rozrysowałam 2 propozycje. Szafka stalowa przy zlewie to w rzeczywistości zmywarka, nie mogłam jednak zmienić w ustawieniach frontu.

Okap podszafkowy.

kuchnia_marta_s_z_wersja1.jpg

kuchnia_marta_s_z_wersja1_1.jpg

kuchnia_marta_s_z_wersja1_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mam wątpliwości zlewu pod oknem czy kran nie będzie przeszkadzał w otwieraniu okna, no i okno pewnie będzie zachlapane wiecznie

 

i trochę mało blatów, dlatego w moim projekcie zrobiłam po prawo wąski bo wąski 30 blat z szafkami (trzeba gdzieś upchnąć wszystkie sprzęty)

 

coś mi się wydaje że będę mieć problem z tą kuchnia ;/

mała powierzchnia a duże potrzeby :)

 

wszelkie sugestie mile widziane :) będę miała o czym myśleć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leoneq, dla mnie najlepszym "przełamaniem" bieli jest wizualizacja nr 2, weź jednak pod uwagę odcienie drewna jakie będziesz miał w pozostałych pomieszczeniach. Dobrze by również było zachować ciągłość usłojenia na kolejnych szafkach w ciągu. Zrezygnowałeś z lampy nad stołem, czy nie jest tylko ujęta na wizualizacji?

 

Lampa będzie ;) chyba pojedyncza

 

co do ciągłości to będzie zachowana ;)

 

dziękuje za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie przepadam za taśmami ledowymi, ale dość dobrze oświetlają blat roboczy. Nie mam zarzutów. :no:

 

Postaram się zrobić w przyszłym tygodniu zdjęcia kuchni i dla Ciebie specjalnie zdjęcie z ledami w ciemności:yes:

 

Bardzo dyskretnie się przypominam :rolleyes:

 

I prośba jeszcze o pomoc w doborze koloru okapu - myślę nad Tolfesz Baltic Island - tylko teraz czarny, inox czy może biały?!

okap biały.jpgokap czarny.jpgokap inox.jpg

 

Piekarnik będzie czarny - drzwi widoczne z tyłu kuchni prowadza do piwnicy/kotłowni i tu też nie mam pomysłu - myślałam o przemalowaniu farbą tablicową, ale jest też opcja obicia blachą...(w tej chwili są kompletnie nie w tonacji ;) ) oj kombinuję...

dla przypomnienia:

Kuchnia 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dyskretnie się przypominam :rolleyes:

 

 

 

Pamiętam, pamiętam:) Specjalnie dla Ciebie zdjęcia z podświetleniem ledowym blatu

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/8045b714e6cebfcffddd1c4285cd2c27,21,19,0.jpg

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/728ac767f766e858c760df429b6f34af,21,19,0.jpg

 

Co do okapu to wydaje mi się, że biały i inox pasują, czarny jakoś nie bardzo:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, pamiętam:) Specjalnie dla Ciebie zdjęcia z podświetleniem ledowym blatu

 

Co do okapu to wydaje mi się, że biały i inox pasują, czarny jakoś nie bardzo:rolleyes:

 

Dziękuję! :* Bardzo mi sie podoba ten efekt :)

A co do okapu to też mi czarny zbytnio nie pasuje ...chyba najbardziej się skłaniam do inoxa :) Pozdrawiam ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krewetka
Krewetka, pod zlew zastosowałam szafkę o szerokości 50 cm, a nie 60, więc przy lodówce pozostało ponad 15 cm.

Niewątpliwym plusem Twojego układu jest zasłonięcie zlewu, choć to zależy od Waszych przyzwyczajeń

 

chyba jednak lodówka nie będzie od sciany, bardziej mi zaleazy na zasłonięciu zlewu, moge tez na przeciwleglej scianie dolozyc jedna szafke 60, gdyz jest to anek w salonie. jak myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krewetka, a może zamiast dodatkowej szafki, zamknij całość podwieszaną witryną (zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania).

Chodzi mi o coś takiego, jak w dwóch pierwszych załącznikach:

Źródło pierwszego załącznika:http://www.nataly.pl

Źródło drugiego załącznika:http://www.extradom.pl/

Możesz to zastosować albo od strony zlewu (zasłonisz zlew), albo z drugiej strony

kuchnia_Nataly.jpg

kolorystyka_4.jpg

krewetka3.jpg

krewetka4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie dziewczyny i chłopaki :) niestety nie mam wyobraźni przestrzennej, a planer ikei mi nie działa. O sweet home nie wspomne. Czy mogłybyście wspomóc w zaplanowaniu kuchni? będzie zabudowana lodówka, kuchenka z gazem, ew prądem, stolik w wysuwanej szufladzie. Jak widać miejsce na szafki wiszące ograniczone. Wszelkie pomysły mile widziane. Styl - nie świecący i nie błyszczący.

http://img72.imageshack.us/img72/860/kuchniaq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Do wyboru kuchni jeszcze daleko, ale muszę już przed elektryką przemysleć układ mebli. Wstępnie chciałabym coś takiego jak na zdjęciu:

 

[ATTACH=CONFIG]139076[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]139077[/ATTACH]

 

kompletnie nie wiem jak ustawić szafki wiszące...we wnęce ( tam gdzie ścianka w kształcie literki L ) wysoka zabudowa z lodówką i piekarnikiem

po lewej stronie przy oknie barek z wyższą ladą

 

szafki kuchenne chcę w miarę proste, te na zdjęciu wstawione tylko tak orientacyjnie.

 

Co myślicie o takim układzie?

 

podbijam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

szukam pomocy, mam koncepcję kuchni, chciałbym układ równoległy: jedna część w głębi pod oknem z dużą wyspą,

wiem, że nie ma już miejsca na szafki wiszące co myślicie o tym,

poniżej układ jaki mam otwarta kuchnia na salon, a dalej pic wyspy o której myślę,

proszę o opinie i rady, może jakieś pic

1.jpg

49746052.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...