Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzustaa,

miło mi, że kolejna osoba pomaga z projektem:) - no, wersja z płytą na półwyspie jest fajna wizualnie, ALE obawiam się roznoszenia zapachów po całym domu (z okapów wyspowych podobają mi się takie po 6-8 tysięcy, a to nierealne marzenie) i takiego.......wnoszenia gotowania do salonu i jadalni.

I wiem, że tłuszcz będzie pryskał, przy garze z wrzącą wodą trudno gościom siedzieć i plotkować z gospodynią, więc dlatego, ten tego, RACZEJ zarzuciłam plan płyty na półwyspie. Ale wiesz, póki kuchnia nie jest gotowa, jeszcze wszystko jest możliwe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje "nie" dla płyty przy ścianie.

 

Może "wyjdz" tą kuchnią bardziej w stronę jadalni?

 

Elfir,

uważasz, że na wyspie płyta lepiej by się prezentowała?

A jak z praktycznością tego rozwiązania? Pryskaniem, roznoszeniem się zapachów?

 

Jeśli wyjdę z kuchnią bardziej do jadalni, to obawiam się, że mi jadalni zabraknie;) - chcę duży stół na 8 krzeseł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharlotko, oczywiście wersja nr 3. Pisałam już wcześniej ze wersja nr 1 jest mega niepraktyczna. Aneta S tak ma i mówi ze jest ok ale dla mnie taka wyspa to mebel z ktorego bym nie korzystala bo jest kilometry od centrum działania. Wersja nr 2 ni w pięć ni w piętnaście. Tylko 3 wg mnie :) Fajnie bedzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata,

dziękuję za pomoc!!!

Trójka wygrywa bezapelacyjnie!:)

 

Mam nadzieję, że w realu to okno z wyspą jakoś zagra, bo ciut się tego obawiam.

Ale faktycznie, musiałabym się mocno nachodzić, żeby z wyspy skorzystać, przy projekcie nr 1, i zajęłabym sobie w ten sposób kawał ściany w jadalni, którą przecież można fajnie zaaranżować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarnaa,

 

podlega, podlega:) - rozważę każdy dobry pomysł!

 

Płytę umieściłam pod oknem, by mieć blisko do zlewu (odcedzanie makaronu itp), i by oddzielić to, co "kuchenne", od jadalni i salonu.

Wiem, że płyta na wyspie wygląda cudnie, tylko nie mam pewności, czy jest praktyczna??

Bo jak siedzieć przy wyspie, gdy się gotuje, bulgocze, smaży?

 

No i mam 2 cudne lampy już kupione nad wyspę, takie:

 

industro.jpg

 

mam wrażenie, że szybko łapałyby tłuszcz/ opary z gotowania......

A piękne okapy wyspowe są w absurdalnie kosmicznych cenach.........

 

Ale doradzajcie proszę, każdy pomysł uważnie analizuję!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarnaa,

 

podlega, podlega:) - rozważę każdy dobry pomysł!

 

Płytę umieściłam pod oknem, by mieć blisko do zlewu (odcedzanie makaronu itp), i by oddzielić to, co "kuchenne", od jadalni i salonu.

Wiem, że płyta na wyspie wygląda cudnie, tylko nie mam pewności, czy jest praktyczna??

Bo jak siedzieć przy wyspie, gdy się gotuje, bulgocze, smaży?

 

No i mam 2 cudne lampy już kupione nad wyspę, takie:

 

industro.jpg

 

mam wrażenie, że szybko łapałyby tłuszcz/ opary z gotowania......

A piękne okapy wyspowe są w absurdalnie kosmicznych cenach.........

 

Ale doradzajcie proszę, każdy pomysł uważnie analizuję!:)

 

 

Dokladnie tak samo podchodze do zagadnienia - bede miec kuchnie otwarta z wyspa i na pewno bedzie bez plyty - nie wyobrazam sobie na srodku "gotujacych sie garow" (predzej wymyje brudy w zlewie, ktory bedzie na widoku, niz gdzies poupycham garnki stojace wiecznie na plycie ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krewetka
krewetka, a może zamiast dodatkowej szafki, zamknij całość podwieszaną witryną (zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania).

Chodzi mi o coś takiego, jak w dwóch pierwszych załącznikach:

Źródło pierwszego załącznika:http://www.nataly.pl

Źródło drugiego załącznika:http://www.extradom.pl/

Możesz to zastosować albo od strony zlewu (zasłonisz zlew), albo z drugiej strony

 

a moze tak?

http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm?LoadDesign=43bd4df4227343eeb29e11eb7f5968b3&UIContext=Kitchen&IsSharedDesign=1

oczywiscie szafki wiszace na scianie tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dłuższego czasu czytam forum i korzystając z konta męża postanowiłam poprosić o poradę dotyczącą mebli w kuchni. Mam wstępny zarys ustawienia mebli, ale nie mogę sobie poradzić z ułożeniem górnych szafek. Kuchnia w stylu nowoczesnym nie lakierowana, możliwy mix szafek poziom, pion.

Mebli mają być w kształcie litery L i ma wyglądać następująco

kuchnia.jpg

 

Po lewej stronie tj strona kominowa 125 mm

2 słupki, a w nich będą lodówka oraz słupek składający się z 3 szuflad, piekarnika, mikrofali oraz u góry szafka z półką. Tu już wszystko jest zatwierdzone.

Część główna (ściana 305cm) zaprojektowana pod instalacje wod-kan:

20+60 (zlew) + 45 (zmywarka) + 60 (szuflady z płytą indukcyjną) + 60 (kosz cargo) + szafka narożna

Krótsza część

100 (narożna z drzwiami 40 - celowo) + 60 (kosz cagro) + 60 (kosz cargo) + 35 (?)

 

Jak już wspomniałam problemem są górne szafki na części głównej. Nie mam pojęcia jak je rozsądnie rozmieścić. Czy mogę prosić o pomoc z zaprojektowaniu?

 

Pani Misqowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...