Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przemek - skoro żonie zależało na spiżarce, dlaczego nie wybraliście innego projektu domu?

Cóż, ja mam swoją opinię o tej pracowni (efekciarska a nie efektywna).

W każdym razie odwrócilabym miejscami płytę i lodówkę. Wysoka zabudowa IMHO przesłania światło okna, dlatego lepiej zrobić ja po przeciwnej stronie komina.

Na jakim etapie budowy jesteście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przemek - skoro żonie zależało na spiżarce, dlaczego nie wybraliście innego projektu domu?

Cóż, ja mam swoją opinię o tej pracowni (efekciarska a nie efektywna).

W każdym razie odwrócilabym miejscami płytę i lodówkę. Wysoka zabudowa IMHO przesłania światło okna, dlatego lepiej zrobić ja po przeciwnej stronie komina.

Na jakim etapie budowy jesteście?

 

Jesteśmy na etapie wypisu i wyrysu z MPZP :) Jest jeszcze czas na wszystko. Jestem osobą dość pedantyczną więc lubię planować różne rzeczy nim będzie za późno. Wiem, że niektóre produkty będzie można trzymać w pomieszczeniu gospodarczym za garażem (konfitury, warzywa itp). Ten projekt 'Praktyczny' jest wg nas najmniej efektowny ze wszystkich, ale dzięki temu praktyczny i prawie idealny dla nas. Na prawdę bardzo mało chcemy zmieniać i bez tej spiżarni w sumie moglibyśmy sobie poradzić. Zrodził się tylko w naszych głowach pomysł tej zmiany. Kuchnia zresztą to chyba największa zagadka dla nas. Pewnie i tak pójdziemy do porjektanta jednak będzie to już na etapie wykonywania zabudy.

 

Dziękuję za poradę odnośnie wysokiej zabudowy. Rozmawialiśmy właśnie z żoną, że to może być fajny pomysł i faktycznie można go wcielić w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lelik dziękuję za odpowiedź, nieco mnie zainspirowała :)

Elfir , Dzustaa dzięki za cenne uwagi.

Wykombinowałam jeszcze coś takiego

http://images41.fotosik.pl/1850/f1c63e1dc2c7306cm.jpg

 

http://images33.fotosik.pl/471/9b23c4ca559b4069m.jpg

 

http://images36.fotosik.pl/286/2e2c5ebe189511e3m.jpg

 

Oczywiście czekam na wszelkie uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może przesunąć komin kominka trochę wyżej kalenicy podczas adaptacji:

 

Miło, że siadłaś nad projektem i bezinteresownie napisałaś sugestię. O tym rozwiązaniu nie myśleliśmy przyznam. Pomyślimy o takiej zmianie. Myślę, że nie było by problemu z wykonaniem. Ciekawy jestem czy nie za ciepło będzie od komina, no ale w każdym razie mogłoby służyć do przechowywania czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spiżarnię -chłodnię na pewno się nie nadaje. Raczej do trzymania słoików, butelek z napojami, produktów suchych (mąka, cukier), rzadko używanych naczyń.

Ma jedną zaletę- piwniczka wraz z przesuniętym kominkiem osłaniają wejście do toalety. Toaleta otwierana na salon nie jest szczytem elegancji.

 

Spiżarnia- chłodnia musiałaby przylegać do ściany zewnętrznej i mieć izolację od strony wnętrza domu, by się nie nagrzewała ani też nie wychładzała kuchni. W dobie maksymalizacji grubości ocieplenia ścian praktycznie brak możliwości zrobienia takiej chłodni przy standarowym projekcie. Musiałby to byc projekt indywidualny.

Ludzie robią sobie czasem skrytki w rodzaju półpiwnicy - tam temperatura jest niższa. Zwykle lokalizuje się ją pod schodami, zagłębiając o pół kondygnacji.

 

http://x.garnek.pl/ga2385/02c5d665721783a5034393a3/piwniczka.jpg

http://img179.imageshack.us/img179/7010/img1129vj5.jpg

 

 

Wydaje mi się, że kuchnię w praktycznym ma forumowiczka "żona m".

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krewetka
Zakładałam do sufitu, bo po co robić półki na kurz. Ścianka ma za zadanie przynajmniej trochę ukryć okolice zlewu.

Ale skoro to ma być pokój dziecinny to polecałabym jeszcze inne ustawienie - z większa ilością szaf dla rodziców.

 

http://images35.fotosik.pl/1713/6da679d4743d2910.jpg

 

W granicy kuchni jest normalny stół a nie barek. W razie potrzeby (np. imprezy) można go ustawić na srodku pokoju, gdy kanapa będzie złożona.

 

dziekuje bardzo!

bede mieszkac tylko ja z córka wiec sztuk 2 ;)

 

czy ja tam widze drzwi suwane obok szaf i jezcze drzwi do pokoju?

te zolte kropki to punkty swietlne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam obok szaf drugie drzwi by dziecku nie przeszkadzać, gdy się w nocy ogląda telewizję lub rozmawia z gośćmi.

Korytarzyk z szafami powoduje, że córka ma większa prywatność - nie trzeba wchodzić do jej pokoju, by sięgnąc po swoje rzeczy. Córka ma swoją szafę i matką swoją.

 

Zółte kropki to punkty świetlne:

w holu ze 3 oprawy typu downlight. W korytarzyku z szafami oprawa podwójna, regulowana, by doświetlić wnętrza szaf. W kuchni górne światło + oświetlenie podszafkowe. Nad stołem 1-2 zwisy. Nad kanapą dwa kinkiety (regulowane, do czytania) + 1-2 oprawy górne. W pokoju córki dwie oprawy górne (w tym jedna regulowana, by doświetlić wnętrze szafy), kinkiet przy łóżku i lampka biurkowa.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir - u Krewetki "wyciągnęłaś" z mieszkania tyle miejsca do przechowywania, że ojeju. :D Super :D

W pierwotnym projekcie duża szafa zmieściłaby się tylko w mniejszym pokoju, czyli w pokoju córki i trzeba byłoby zagracać jakimiś meblami do przechowywania ubrań salon.

W zmienionym ustawieniu ścian widzę dwa plusy - niezagracony salon - a przecież przy salonie z aneksem już i tak jest sporo na małej powierzchni i wygodny dostęp do szaf dla obydwu Pań. Może zrobiło się trochę więcej korytarzyków, ale od strony praktycznej - dostępu do ubrań - jest dużo lepiej. Obdywie Panie mają święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

planuję w swojej kuchni szafki o długości łącznej 270 cm; wnęka aktualna ma 254 cm, więc zamierzam przesunąć ścianę. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy powinnam przesunąć ścianę tak, aby wnęka miała dokładnie 270 cm czy powinnam zostawić trochę "luzu" od ściany i zrobić wnękę o długości 270 cm + kilku dodatkowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...