Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

2112wojtek, ja wolałabym w tym układzie płytę nieco bliżej narożnika, gdyż trudno mi sobie wyobrazić, np. przemierzanie kuchni z makaronem do odlania, co nie oznacza jeszcze "ściśnięcia" sprzętów w rogu.

Układ Elfir ma, jak mi się wydaje jedną wadę, drzwi chłodziarki w sbs otwierać się będą o jedynie ok. 90st.co nie pozwali na pełne wysunięcie szuflad ani na zmianę wysokości półek

Edytowane przez Dzustaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

2112wojtek, jak wolałabym w tym układzie płytę nieco bliżej narożnika, gdyż trudno mi sobie wyobrazić, np. przemierzanie kuchni z makaronem do odlania, co nie oznacza jeszcze "ściśnięcia" sprzętów w rogu.

Układ Elfir ma, jak mi się wydaje jedną wadę, drzwi chłodziarki w sbs otwierać się będą o jedynie ok. 90st.co nie pozwali na pełne wysunięcie szuflad ani na zmianę wysokości półek

Ja też Ci niczego nie sugerowałem. Zwróciłem uwagę, że w takim podejściu skupiacie się na niewiele znaczących szczegółach.

Twój układ jest zgodny z poradnikiem projektowania. Z doświadczenia wiem, że potrzeby i przyzwyczajenia inwestora często są trudne do wytłumaczenia i nie zawsze idą w parze , która godzi ergonomię z estetyką.

W układzie funkcjonalnym przesunięcie w rozmieszczeniu o 20-30 cm niewiele zmienia dla samej wygody, dla optyki już nie zawsze tak jest.

Pracujemy zawsze z dokładnością przewidującą tolerancję dla sprzętów w zależności od typu, o ok (+.-) 5-20cm.To sporo.

Jestem najdalszy od autorytarnego mówienia " zrób tak, bo inaczej będzie źle". Jeśli jest źle i wynika to z ogólnych zasad projektowania być może trzeba się zastanowić nad innym rozwiązaniem, lub pozwolić inwestorowi męczyć się z tym , lojalnie jednak go o tym uprzedzając gdzie popełnia błąd.

 

PS Lodówka sbs otwiera się przy standardowych blatach zawsze więcej niż 90 st, gdyż drzwi takiej lodówki, ze względu na ich konstrukcję, wychodzą przed szereg ciągu o grubość tych drzwi. Nie dotyczy to jedynie konstrukcji nietypowych( np teleskopowych, lub mimośrodowych) jakie posiada zaledwie kilka modeli produkowanych na świecie, głównie dostarczanych po za rynek europejski. Obawa ta nie ma więc uzasadnienia.

Edytowane przez 2112wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara, nie oceniaj innych swoją miarą, bo to nie ten temat.

2112wojtek, nie wiedziałam o tym, co piszesz o sbs, wnioskowałam z ocen dokonywanych przez kupujących. W takim wypadku zgadzam się, że propozycja Elfir była lepsza, niż werska Edyty_Witek

 

Niestety jej rzut nie zgadza się z zamieszczonymi kładami, więc rozmieszczenie i tak będzie nieco inne.

Mówię o tych rysunkach na początku strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara, nie oceniaj innych swoją miarą, bo to nie ten temat.

2112wojtek, nie wiedziałam o tym, co piszesz o sbs, wnioskowałam z ocen dokonywanych przez kupujących. W takim wypadku zgadzam się, że propozycja Elfir była lepsza, niż werska Edyty_Witek

 

Nie może być tak, że lodówka zaczyna się od ściany, ponieważ jak ktoś tu dobrze zauważył lodówka potrzebuje na pełne otwarcie z możliwością wyjęcia szuflad około 30cm, stąd z lewej strony od ściany słupek 60cm. Na początku rozważaliśmy, czy takiej zabudowy z lodówką nie przenieść od wejścia, ale uważamy, że sporą część by nam zabrało, specjalnie wyburzaliśmy jedną ze ścian by uzyskać jaśniejszą i większą kuchnię, by teraz znowu stawiać zabudowę wysoką zaraz przy wejściu.

 

Mam pytanie, czy wobec tego lodówkę oraz zabudowę z piekarnikiem pociągnąć dookoła ramką taką samą jak blat, czy nie tworzyć ramki? Poza Ikeą nie potrafimy znaleźć blatu dwustronnego by ewentualnie użyć go jako tej ramki.

 

Kolejna moja prośba dotyczy płytek, które będą położone na ścianie i mam pytanie, czy kłaść je na całą ścianę z okapem do góry (do podwieszanego sufitu) wówczas na drugiej ścianie gdzie są szafki górne zostanie 20cm od góry do sufitu - czy tu też użyć płytek? Od piekarnika odchodzi ściana (co widać na zdjęciu) o szerokości 70cm i pociągnąć ją również w płytkach? Na podłogę planuję deskę Jatoba lub jakąś inną (może macie jakieś doświadczenia w tym temacie i możecie coś polecić?).

 

Odnośnie jeszcze rozmieszczenia, myśleliśmy też o wyspie, ale wówczas byłaby mała przestrzeń na stół, który w razie potrzeby będzie rozsuwany na większą ilość osób, więc pomysł odpadł, był też pomysł, że zlew przy oknie, ale zbyt duża odległość, by ciągnąć media.

 

W woli wyjaśnienia jesteśmy praworęczni :-)

 

Wszelkie sugestie mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Układ Elfir ma, jak mi się wydaje jedną wadę, drzwi chłodziarki w sbs otwierać się będą o jedynie ok. 90st.co nie pozwali na pełne wysunięcie szuflad ani na zmianę wysokości półek

 

 

Nieprawda - spójrz - zrobiłam po obu stronach SBS ścianki oddzielające od ściany i pozostałej zabudowy, otworzy się nieco szerzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jeszcze rozmieszczenia, myśleliśmy też o wyspie, ale wówczas byłaby mała przestrzeń na stół, który w razie potrzeby będzie rozsuwany na większą ilość osób, więc pomysł odpadł, był też pomysł, że zlew przy oknie, ale zbyt duża odległość, by ciągnąć media.

 

A może stół tam gdzie teraz płyta (na wprost wejścia) a zabudowa w literę C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli pozostanie układ jak na moim załączniku, to czy obudowa powinna mieć ścianki?

 

Przyznam szczerze, że to już nasza 21 wersja :-) Różne kombinacje były, ta wydaje się poprawna... tak nam się wydaje, ale wolę, żeby ktoś spojrzał innym okiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlew bedzie dwukomorowy ;-)

Nie zmienia to absolutnie postaci rzeczy. Reguła pozostaje - zmywarka, z lewej bo z prawej będzie kosz.

A każdy projektant wiedząc, że masz zmywarkę z marszu zaproponuje Ci max 1,5 komory na zlew.

Więc widzisz, że projektuje się według zasad uznanych za optymalne. Twoje preferencje są więc często zupełnie subiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na wstępie chciałbym się przedstawić i przywitać. Jestem Marcin, razem z żoną Emilią planujemy w końcu urządzić w domu naszą kuchnię marzeń.

Kupiliśmy dom do ukończenia i zdecydowaliśmy że wstawimy do kuchni nasze meble z poprzedniego domu bo są ważniejsze wydatki.

Teraz trochę odetchnęliśmy finansowo i myślimy o kuchni.

Wiec do rzeczy:

Kuchnia jest otwarta na salon i jadalnię całość to prostokąt o szerokości 4,55 X 12m kuchnia wydzielona jest na długości ok 3,5m.

Chcemy aby ta kuchnia była nowoczesna z bielą i czernią. Po wielu przeczytanych w tym wątku stronach doszliśmy do takiego stanu:

 

http://obrazki.elektroda.pl/3713104000_1355674294_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.pl/7826962900_1355674295_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.pl/8539663800_1355674296_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.pl/4662174400_1355674297_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.pl/4882980400_1355674298_thumb.jpg

 

Czy taki układ będzie praktyczny ?Proszę o opinie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum nie oznacza wygody. 80 cm to szerokość drzwi do pokoju.

IMHO wygodnie jest 100 a bardzo wygodnie 120 cm.

 

Może zlew daj pod ścianę i na zmniejszonej o 40 cm wyspie zostaw tylko płytę?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien dylemat z projektem mojej kuchni a mianowicie zastanawiam sie nad zmiana koloru frontow na wyspie na jasne takie jak mam wiszace szafki (egger jasmin u116) zastanawiam sie czy jest to dobry pomysl Na wyspie nadal zostalby ten drewniany blat w formie takiej opaski.

Ponizej wizualizacja w tym momencie obawiam sie ze od strony salonu jest za duzo tego drewna.

kuchnia_01.jpg

Edytowane przez renatama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien dylemat z projektem mojej kuchni a mianowicie zastanawiam sie nad zmiana koloru frontow na wyspie na jasne takie jak mam wiszace szafki (egger jasmin u116) zastanawiam sie czy jest to dobry pomysl Na wyspie nadal zostalby ten drewniany blat w formie takiej opaski.

Ponizej wizualizacja w tym momencie obawiam sie ze od strony salonu jest za duzo tego drewna.

[ATTACH=CONFIG]154935[/ATTACH

Witaj. Bardzo łądna kuchnia i rzeczywiście za dużo drewna od salonu. Spróbuj zrobić na wizualizacji opaskę w kolorze jaśminu a nawet całość. Może pełne fronty a nie szyby? Przy stole bałabym się witryn. Bardzo rozjaśniłabyś pomieszczenie, zwłaszcza, że podłoga również jest drewniana. Blat moze być z konglomeratu, aby łatwy był do utrzymania go w czystości.

Jeszcze jedna wizualizacja z pełnymi frontami w kolorze jaśminu, może to wystarczy, tak na pierwszy rzut oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałabym i ja poprosić o poradę. Mam kuchnię otwartą na salon, około 10-metrową i chciałabym żeby wyszła wygodna bo będzie na lata:)

Propozycja jest taka-spójrzcie proszę czy widzicie jakieś elementy które możnaby poprawić bo ja mam za bardzo emocjonalny do tego wnętrza stosunek i mogę nie wszystka zauważać:)

Nie wiem czy to widać ale kuchnia ma okno 120cm szerokości więc ogranicza to zabudowę górnych szafek. Za to nad lodówką myślę że trzeba by zabudować wyżej.

 

A teraz chwila prawdy-zamieszczanie zdjęcia.. robię to po raz pierwszy

http://zalacznik.wp.pl/0/d688/kuchnia%208.jpg?tsn=1355730992232&zalf=Nowe&wid=1096&p=20&o2=188152&t=IMAGE&st=JPEG&ct=QkFTRTY0

Edytowane przez tundra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow udało się:))

To jeszcze inny fragment

http://zalacznik.wp.pl/0/d688/kuchnia%203.jpg?tsn=1355730992197&zalf=Nowe&wid=1096&p=15&o2=222466&t=IMAGE&st=JPEG&ct=QkFTRTY0[/img}

Poradźce proszę, bo kuchnia jest dla mnie bardzo ważna. Marzyła mi się duża z dużą ilością blatów roboczych ale my rozbudowywaliśmy już po części istniejący dom i nie wszystko już w takiej sytuacji można zmienić. Wydaje mi się że wycisnęliśmy już co się dało ale może komuś jeszcze coś się nasunie.

Będę wdzięczna za każdą sugestię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...