Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rozwiązanie nr 1 brałem pod uwagę, nie myślałem że kłopotem będzie narożnik, lecz przedostające się zapachy do salonu. Ten układ bardzo zbliżony jest do naszych potrzeb. Zabudowa wysoka widoczna z salonu. Zabudowa ściany z większym oknem pozwoli wyeksponować starą czerwoną cegłę, która będzie dobrze akcentować się z białymi frontami mebli i drewnianym blatem (tak to widzę). Rozwiązanie nr 2 bardzo ciekawe i inne niż wszystkie. Myślę, ze optimum jest blisko. Gdyby coś jeszcze przyszło Ci do głowy to skromnie poproszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy tak miałby wyglądać blat? Czy też za tą ścianką czy szybą blat tej samej wysokości?

http://foto3.m.ocdn.eu/_m/2956b36bbdbeaedf645da47b7cbae5ef,6,19,0.jpg

 

Raczej myślałam nad tym żeby byly tej samej wysokości (blat kuchenny i tak jest 20 cm niż blat stołu, a z niższego hookera łatwiej się schodzi), ale tak naprawdę to jest dowolne.

 

Zlew w narożniku jest mniej wygodny niż na prostej szafce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak zaczepiam Elfir, ale nie mam się z kim podzielić rozwiązaniami, które pokazała mi lelik, które bardzo mi się podobają. W tym temacie jestem laikiem i nie chciałbym popełnić błędu. Jak wiadomo wydatek na kuchnie to nie mały pieniądz i chciałoby się żeby była optymalna. Czy wypowiesz się na temat tych układów lub podsuniesz inny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby coś jeszcze przyszło Ci do głowy to skromnie poproszę.

 

Czy wodę można pociągnąć wszędzie?

 

mnie przyszło coś takiego:

http://images38.fotosik.pl/1886/136b4e4465c40279.jpg

 

Ściana z lewej:

Słupek z pralką do zabudowy otwieraną w kierunku korytarza, nad nią piekarnik otwierany na kuchnię. Pralka jest wówczas najbliżej łazienki.

Komoda z witryną do przechowywania talerzy o głebokosci 40 cm

Lodówka do zabudowy

 

Po prawej zabudowa w U ze zmywarką otwierającą się na lewo. Wówczas stojąc przy zlewie wygodnie można wkładać naczynia.

Za zlewem ścianka 120 cm maskująca kuchnię od strony salonu, za nią blat do jedzenia.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne rozwiązanie. Rozbudowałeś pomysł lelik. Nie wiem jakim programem zmieniacie te układy, więc muszę pisać co myślę. Pomieszałbym Wasze pomysły w taki sposób, że lewą stronę układu ostatniego wziąłbym od lelik, a prawą stronę od Elfir. Wydaje mi się, że tą ściankę 120 cm za zlewem nie stosowałbym jej. Możesz mi powiedzieć Elfir co jest pomiędzy lodówką w zabudowie a pralką i piekarnikiem w zabudowie? Jeśli chodzi o wodę to jest dowolność ponieważ nie jest rozprowadzona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniam obrazki lelik w paincie :D

 

Między lodówką a pralką - napisałam przecież, że jest "Komoda z witryną do przechowywania talerzy o głebokosci 40 cm" - np. seria Hemnes do jadalni z IKEA.

 

Zrobiłam płytszą zabudowę, żeby można było swobodnie przejść przy półwyspie.

 

Ścianka - widok z salonu na zlew nie jest specjalnie atrakcyjny. Nie opryskasz też siedzących obok domowników podczas płukania warzyw.

Przy małym dziecku radziłabym blat do jedzenia zrobić na wysokości niższej od blatu kuchennego, czyli na normalnej wysokości stołu (70 cm). Małemu dziecku trudno będzie się wskrobać na hookera.

 

Nie rób pralki zbyt blisko salonu - hałasuje podczas pracy i przeszkadza w oglądaniu TV

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spójrz na tę kuchnię - zabudowa po prawej stronie obrazka - dołem szafki z blatem, górą przeszklone witryny. Na blacie mozna postawić ekspres do kawy, toster, koszyk z owocami.

 

http://2.bp.blogspot.com/-uEwlnB6irlA/Tu5bXoMgZgI/AAAAAAAAHcY/1n8zUPKvGEo/s640/IKEA_Kitchen_Mag_Frs.jpg

 

Do wizualizacji wykorzystaj program IKEA - najprostszy w użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze by przejście między szafkami miało ok 100 cm lub więcej.

 

W przypadku mojego rysunku częśc ze zmywarką nie wystaje na szerokość 3x60cm jak na twoim rysunku, tylko 2x60+40 cm. Zakładałam pierwotnie typ szafki, której IKEA nie ma, czyli narożnikową 100x100 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...