Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wyjdzie krótki blat do jedzenia. :)

Ale u mnie zlew jest narożnikowy (na tej szafce 100x100), by było bliżej do zmywarki i dłuższy był blat roboczy..

Na twojej wizualizacji zlew jest tylko pod oknem, stąd różnica.

 

Jeśli tobie odpowiada taki układ, z krótszym blatem, to zrób taki, w końcu to twoja kuchnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Raczej myślałam nad tym żeby byly tej samej wysokości (blat kuchenny i tak jest 20 cm niż blat stołu, a z niższego hookera łatwiej się schodzi), ale tak naprawdę to jest dowolne.

 

Zlew w narożniku jest mniej wygodny niż na prostej szafce.

 

Elfir bardzo dziękuję za zainteresowanie i rady.

Blat szeroki na pewno jest lepszym pomysłem. Będzie wygodniejsze miejsce do pracy i szersze przejście obok schodów. Poszukam gdzieś zdjęć z taką ścianką czy szybą bo ten pomysł też do mnie przemawia.

 

No i ten zlew mi jeszcze nie pozwala zasnąć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, widze, że nie chcesz pomocy. Nie ma sprawy. Oczekiwałam raczej podania wymiarów pomiesczzednia, otworów okiennych i drzwiowych. Cokolwiek co pozwoli stworzyć dokładny plan pomieszczenia.

Ale jak wolisz projektować kuchnię wbrew jakimkolwiek zasadom ergonomii, to rób jak uwazasz.

zrobi

 

Ok, zaraz się tym zajmę. Źle zaczęłyśmy. Przespałam się z Twoimi zarzutami i faktycznie masz rację. Płyta po lewej stronbie całe życie będzie mi stwarzała problem. Trzeba ją przenieść na prawo ale wtedy lodówkę też musiałabym przenieść na lewą stronę chyba. Podpowiedz jak to zrobić, robi się wizualizacja mojego pomysłu ale to dopiero po świetach wstawie. Tymczasem wymiary pomieszczenia...

http://images49.fotosik.pl/1739/f424c8a45162233f.jpg teraz w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Elfir, trzeba to wszystko przetrawic, pokombinować na budowie. Jeśli chodzi o blat do jedzenia mysle, ze nie musi być aż tak długi, gdyż to ma być na szybkie posiłki (tak to widze). W salonie bedzie stół gościnny, który wykorzystamy na rodzinne posiłki.

Dziekuje także lalik za całkiem inne spojrzenie, jak dla mnie, który ograniczał się do układu mebli na ścianach. Fajnie, gdyby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to zapraszam. Każdy pomysł jest cenny, już się o tym przekonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrew78 - w przypadku blatu to szer. jego może być 90- 100 cm, ja mam w swojej kuchni półwysep z blatem szer. 90 cm, od strony kuchni szafki 60 cm, po drugiej krzesła barowe przy pustce 30 cm, dzieciaki siadają jeść tam często, jest im wygodnie, co do zlewu, to od wysokiej zabudowy jest tam chyba metr, bo dałam na półwysep zlew 60, zmywarka 60 cm i szafka o szer. 40 cm Edytowane przez lelik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrew78 - załączam rysunek Twojej łazienki gdzie widać, że pralka też tam się mieści, ale jeżeli musi być w kuchni, to na wizkach umieściłam ją w wysokiej zabudowie, zrobiłam wizualizacji swojego i Twojego rysunku, z tym że zmieniłam trochę rozmiar szafek, od zmywarki 60 cm, szafka narożna 90 cm, szafka pod zlew 60 cm, narozna 120cm, szafka 60 cm pod płytą i jeszcze jedna 60, wzorowałam sie na standardowych szafkach z ikei. Nie wiem jaką masz wysokość okna od podłogi przy zlewie, na moim rysunku jest wysoka bateria kuchenna, ale oczywiście w takim przypadku musi być składana, chyba że nie planujesz otwierać okno a tylko go uchylać

lazienka6.jpg

kuchnia bez mebli9.jpg

kuchnia bez mebli12.jpg

kuchnia bez mebli15.jpg

kuchnia bez mebli11.jpg

Edytowane przez lelik
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry WIELKIE DZIĘKUJE. Odbieram to jak prezent na gwiazdkę, którego się nie spodziewałem. Po otworzeniu pierwszego zdjęcia byłem pod ogromnym wrażeniem. Na każde kolejne nie mogłem się na patrzeć. I teraz jestem w kropce. Twój projekt bardzo mi się podoba jest elegancki a zarazem przestronny. "Mój" może trochę przytłaczać, choć jest funkcjonalny. Trudny wybór nas czeka. Myślę, że z tym trzeba się przespać, dzień jest mądrzejszy od nocy. Odnośnie łazienki super projekt, jest wszystko co trzeba. Myślę, że to następny wariant, który weźmiemy pod uwagę. Jeszcze raz bardzo dziękuję, Na pewno narodzą się nowe pytania i pozwolę sobie je nie skromnie zadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...