Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

szymkas30

WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi

 

Zarejestrowany

Jan 2013

Skąd

Toruń

Kod pocztowy

87-100

Posty

7

 

Witam,

Jestem na etapie tzw. wykończeniówki, a mianowicie wyboru mebli kuchennych, jak narazie zastanawiam się nad praktycznym, a zarazem interesującym ustawieniem szafek kuchennych, lodówki, piekarnika, a zlewem.

Wstępnie otrzymałam taki projejkt co o tym myślicie?, kolorystyka jeszcze do uzgodnienia.

 

 

zdj.1.jpgzdj.2.jpg

 

PONAWIAM PYTANIE:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wydaje mi się że szyba okna będzie pochlapana wodą, po drugie umieszczając zlew pod oknem tracę dużą cześć blatu roboczego, a po trzecie naczynia umieszczone w zlewie będą widoczne z salonu i to przekonuje mnie do zrobienia zlewu w narożniku. A jaki masz pomysł - jakieś sugestie.

Czy masz jakieś doświadczenia jak jest zlew po oknem? może moje argumenty są mylne. a co myślisz nt. pozostałej części kuchni.

Zastanawiam się czy robić szafkę nad lodówką i szafkę po drugiej stronie okna - narożnikowa.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy robić szafkę nad lodówką i szafkę po drugiej stronie okna - narożnikowa.

Ja zrezygnowałabym w szafki na lodówką oraz zabudowy z piekarnikiem, umieszczając go pod płytą. Ponadto zrezygnowałabym z szafki narożnej, na rzecz szafek wiszących na ścianie z okapem (okap można również użyć podszafkowy).

Na jakiej wysokości masz okno, czy masz pociągnięte instalacje?

Edytowane przez Dzustaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie!

i mnie najprawdopodobniej czeka zmiana kuchni, a raczej zabudowy aneksu kuchennego otwartego na salon.

W tej chwili mam zabudowe odziedziczona po poprzednich wlascicielach mieszkania, ktora jest zrobiona niezbyt dobrze i czas ja zmienic ;)

Szafki sa zrobione tak, ze otwarcie jednej uniemozliwia otwarcie innej, minimalne niedomkniecie szuflady uniemozliwia otwarcie szafki pod zlewem...

Wiec do rzeczy ;)

oto jak wyglada w tej chwili salon z aneksem:

http://i.minus.com/iWfrAhV9xFy6o.jpg

 

a tak wyglada sam aneks, szafki stojace i wiszace:

http://i7.minus.com/iIBoatbvuilX3.jpg

 

Myslelismy, zeby usunac murek, ktory znajduje sie po lewej stronie, jego czesc jest niska,

troche powyzej blatu szafek (zaznaczone na brazowo), a czesc od ziemi do sufitu (zolta czescscianki z rysunku).

 

Tym sposobem zabudowa zostala by w literke L. Zamiast tej usunietej szafki myslelismy, zeby zabudowa siegala do sufitu.

 

Fajnie by bylo gdyby znalazlo sie miejsce na spore cargo.

Najprostsza wersja remontu to jedynie aneks, nie zmieniajac jego wielkosci.

 

Bardziej "szalona" wersja to jakas rozsadna i praktyczna przebudowa salonu i aneksu,

z uwzgednieniem przednich i tylnich glosnikow kina domowego. Zastanawialem sie

jak by wygladalo gdyby miedzy aneksem a pokojem zrobic jakas taka mala scianke i na niej powiesic TV,

pod spodem szafka (ta ktora aktualnie posiadam ma 120cm szer.) i obok tego glosniki stojace.

Stol powedrowalby wtedy gdzies na lewo a kanapa przodem w strone tv pod prawa sciane.

 

Co do materialow kuchni to podoba nam sie orzech amerykanski i w takim materiale mamy stol i szafke pod tv w salonie.

Do tego orzecha biale fronty. Tak kombinowalismy sobie, ale moze podpowiecie cos fajnego.

Ze sprzetow to teraz nie mamy zmywarki, ale chcielibysmy miec.

Lodowke pod zabudowe mamy, moze zostac, mozna ja zmienic na wolnostojaca.

Mikrofalowki nie uzywamy wogole;) reszta sprzetow obowiazkowa: kuchenka gazowa, piekarnik, okap i zlew :)

 

Z gory dziekuje za sugestie i pomoc.

kuchnia_salon.jpg

aneks.jpg

Edytowane przez sote
zepsute linki do rysunkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Jestem na etapie fundamentów, na wiosnę ruszamy z budową i mam wielką prośbę, nie wiem czy taki układ jaki teraz mam w kuchni jest dobry ?

Chodzi mi o to, aby był jak najbardziej ergonomiczny :)

Zlew chciałabym przenieść na ścianę z wąskim oknem, nad oknem szafki do samego sufitu?

Gdzie wstawić zmywarkę? Piekarnik i mikrofalówka mają być w wysokiej zabudowie.Do spiżarni nie chcę zwykłych drzwi tylko taki panel przesuwny w kolorze mebli kuchennych, ale jak na razie to nie mam wyobraźni....więc proszę o wasze sugestie ;)

Kuchnia jest połączona z jadalnią.

 

img013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia stanie się bardziej ustawna, jak zmniejszysz boczne okno. Łatwiej będzie umieścić płytę.

Kuchnia jest olbrzymia. Ma wnękę na wysoką zabudowę. Bez problemu mozna zrobić półwysep i wstawić mały stoliczek, jeśli jest potrzebny, jeśli preferujesz takie rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Elfir i Lelik, a gdzie ustawić zmywarkę?

Cały czas marzyłam aby zmywarka stała nieco wyżej, aby się za nadto nie trzeba było schylać....i nie mam pomysłu gdzie ją postawić :confused:

Lelik wysoka zabudowa jest w planach tak jak pokazałaś na rzucie, zagwozdke mam z kuchenką gazową, zlewem i zmywarką :(

 

A co powiecie na taki układ?

Duże okno zmniejszyłam z 195cm x 140 cm na 180cm x 140cm. Dlatego że pozostałe 2 okna z tej strony domu są takiego rozmiaru.

 

kuch.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do urządzania domu i mam nadzieję, że dzięki waszym doświadczeniom uda mi się uniknąć błędów albo zdawać sobie z nich sprawę, nie przeczytałam jeszcze całego wątku o kuchniach ( ale mam zamiar nadrobić jak 9 miesięczne bliźniaki pozwolą ) Nie mogę się zdecydować na ustawienie wyspy - proszę o cenne rady i komentarzee - zamieszczam zdjęcia. preferuję rozwiązania jak najbardziej funkcjonalne i gdzie nie trzeba dużo pracy aby posprzątać i gdzie najlepiej będzie mi gotowac - bo lubię :p rodzina 5 osobowa - ale jadalnia jest za tymi dużymi drzwiami- więc jak będziemy wszyscy jesc to raczej tam - hokery tylko na szybką kanapkę lub pogaduchy :Dkkw3b.jpgkkw1a.jpgkkw1b.jpgkkw1c.jpgkkw2a.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...