Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zapomniałam dodać że celowo nie podałam szerokości szafek w zabudowie wysokiej - z lewej ma być lodówka w zabudowie, z prawej pralka schowana w szafce a z tego co zostanie cargo po środku, nie wiem tylko ile cm zabierze sama zabudowa. Wysoka zabudowa nie jest do sufitu bo jest tam kratka wentylacyjna której nie można zasłonić:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hmm całkiem słuszna uwaga. Ta 45 centymetrowa szafka na końcu to pozostałości po pomyśle na barek który do niczego by się nie nadawał gdyby był węższy ale teraz jak już prawie na pewno zdecydowaliśmy się na stolik można to zamienić.

Tylko co wtedy z szafkami na górze? żeby zachować standardowe wymiary zamiast cargo musiałaby być szafka 50cm i wtedy na górze 2 x 70 i na końcu cargo 20cm. Obawiam się jednak że wisząca szafka 20cm nie będzie dobrze wyglądać a bez niej za okapem będzie łyse miejsce:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchnie mamy bardzo podobną jedynie różni się ściana, na której mamy wejście do spiżarki,

jeżeli chodzi o układ sprzętu kuchennego, myślę, że będzie bardzo wygodny, a co myślisz o zlewie w rogu?,

ja się obawiam, że jeżeli zlew będzie pod częścią okna, to ten blat roboczy w rogu nie będzie wykorzystany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tej ściany działowej ze spiżarką jeszcze nie posiadamy, więc mogę dopasować gdzie będa drzwi. Spiżarka musi mieć min. 120 cm szerokości więc kuchnia moze być szeroka od 350-370cm.

Zlew narożny -różne opinie-sama nie użytkowałam.

Narazie myśle o wizualnym ułozeniu kuchni, a zlew będzie albo bliżej okna, albo ściany, albo narożnikowy....

U Ciebie jesli lodówka będzie naprzeciwko wejścia i zlew normalnie pod oknem to ok.120cm roboczego blatu-nie jest to wcale mało...

Edytowane przez ankasolarka81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tej ściany działowej ze spiżarką jeszcze nie posiadamy, więc mogę dopasować gdzie będa drzwi. Spiżarka musi mieć min. 120 cm szerokości więc kuchnia moze być szeroka od 350-370cm.

Zlew narożny -różne opinie-sama nie użytkowałam.

Narazie myśle o wizualnym ułozeniu kuchni, a zlew będzie albo bliżej okna, albo ściany, albo narożnikowy....

U Ciebie jesli lodówka będzie naprzeciwko wejścia i zlew normalnie pod oknem to ok.120cm roboczego blatu-nie jest to wcale mało...

 

jeżeli chodzi o układ kuchni czyli idąc od lewej: lodówka, zlew, płyta i piekarnik to myślę, że to rozwiązanie jest bardzo praktyczne,

jedynie pozostaje dylemat jakie odległości pozostawić pomiędzy tymi sprzętami, żeby w pełni wykorzystać blat roboczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zlew narożny to ja bym polecała dwukomorowy zlew tego typu:

http://www.same-meble.eu/wp-content/uploads/dukomora.jpg

sama mam taki i sobie chwalę :)

pod mam narożnikową szafkę i w niej kosz na śmieci jest

 

ja też używałam takiego w mieszkanku studenckim i wręcz przeciwnie - najgorszy wynalazek pod słońcem. nie dość że paskud (to względne, więc się nie liczy), to zajmuje cholernie dużo miejsca na szafce i jeszcze jest wyposażone w dwie maciupkie komory. bez sensu. do tego niewygodnie mi się z niego korzystało.

dziś też mam narożnik, co wynikało z takiego a nie innego układu przyłączy, ale tym razem wersja trapezowa - choć mam 1,5 komory a nie dwie., uważam że to opcja zdecydowanie bardziej wygodna. i praktyczna.

 

gdybym natomiast dzis miała wybierać - mając nieograniczone środki zrobiłabym podwieszane koryto. realnie - kupiłabym wielki jednokomorowy i zamontowała "na ukos"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, że zlew w rogu to nic praktycznego :(

 

choć z tego mojego jestem zadowolona ostatecznie, jeśli bym miała taką możliwość - wybrałabym zlew na prostym kawałku blatu

 

a ten dwukomorowy mi nie pasował, no jak chciałam z jednej komory do drugiej, to się po całym ociekaczu nachlapało (alternatywą było nakapanie na podłogę więc trzeba było lawirować ponad wlewką), a jak nie daj boże odstawiłam tam szklanki do obcieknięcia i zmywałam coś większych gabarytów (blaszka z piekarnika), to za co którymś razem zahaczałam o to, co tam stało (zwłaszcza jak wyższe szklanki od piwa) i z hukiem się tłukły. do tego ta wlewka w niewygodnym miejscu (zwłaszcza jeśli myjesz duże gabaryty, które nie mieszczą się całe w komorze). plus ja akurat wiecznie haczyłam o nią łokciem, ale to rzecz przyzwyczajenia do mycia w lewej komorze - była lepiej oświetlona, a ja praworęczna

 

jeśli ktoś coś takiego rozważa, zdecydowanie polecam "poudawać" korzystanie w jakimś markecie. wszystko jest kwestią przyzwyczajenia, ale to rozwiązanie jest dosyć kontrowersyjne. o tak to określmy

Edytowane przez duś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P2120378.jpgP2120381.jpgP2120383.jpg

zamieszczam pomieszczenie kuchni, bo zastanawiam się jak i z czego wykonać barek koło ścianki?zdj. 2 S.jpg jeżeli chodzi o projekt mojej kuchni to stwierdzam, że zlew lepiej będzie się prezentował pod oknem, tylko mam jeszcze dylemat czy zamienić usta\wienie lodówki z piekarnikiem i cargo, ponieważ ładniej słupek meblowy prezentowałby się z salonu.

czekam na opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]170025[/ATTACH]

zamieszczam pomieszczenie kuchni, bo zastanawiam się jak i z czego wykonać barek koło ścianki?[ATTACH=CONFIG]170026[/ATTACH] jeżeli chodzi o projekt mojej kuchni to stwierdzam, że zlew lepiej będzie się prezentował pod oknem, tylko mam jeszcze dylemat czy zamienić usta\wienie lodówki z piekarnikiem i cargo, ponieważ ładniej słupek meblowy prezentowałby się z salonu.

czekam na opinie :)

 

Propozycja przeniesienia zlewu jak najbardziej pożądana. W takim układzie masz zachowany poprawny układ lodówka-zlew-plyta. Zamieniając piekarnik z lodówką stracisz na odległości i bedziesz więcej krążyła po kuchni :cool:

Edytowane przez magnolia_2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymkas30, zmiana umiejscowienia zlewu na plus, ja zostawiłabym lodówkę w tym miejscu, w którym jest obecnie. Zrezygnowałabym natomiast z tej pionowej szafki przy słupku, ponieważ zaburza mi tam proporcje, poza tym jako jedyna z wiszących ma pionowo umiejscowiony uchwyt.

Czy jest możliwość prostej zabudowy tej ścianki przy barku, w mojej ocenie ta fala, to koszmarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...