Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No właśnie, wszystko zależy, co się komu podoba, tylko ja potrafię powiedzieć, że mi się podoba, jak to widzę na żywo, a tak teoretycznie to jakoś ciężko mi się określić, dlatego tu pytam :rolleyes:

Kuchnia będzie..... o dziwo biała :eek: Białe proste fronty na wysoki połysk, do tego bukowe lakierowane blaty, na ścianach między szafkami szyba a za nią tapeta z konturami drzew, więc chyba dość nowocześnie, mam nadzieję, że też dość pusto z wierzchu. Wszystkie sprzęty prawie muszę kupić nowe, kusi mnie, żeby kupić jasne, ale jeszcze ostatecznie nie zdecydowałam. Te skośne okapy mi się podobają, na razie najbardziej ten, co wkleiłam powyżej, ale on raczej musiałby być zabudowany.

Ostatecznie zawsze mogę kupić dół i po zmontowaniu pojechać po resztę, jeśli stwierdzę na żywo, że czegoś brakuje.

Dzięki za opinie w każdym razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Porzeźbiłam dwie nowe propozycje. Jedna z lodówką w zabudowie i drugim wysokim słupku z piekarnikiem. Szafki wiszące tylko po lewej stronie - okap samotny.

A druga to lodówka wolno stojąca i piekarnik przeniesiony w wyższym słupku na koniec przeciwległego ciągu. Również nie ma szafek wiszących przy okapie.

kuchnia dwa słupki i lodowka w zabudowie1.JPG

piekarnik po lewej i wolna lodówka1.JPG

kuchnia 2 słupki i lodówka w zabudowie2.JPG

piekarnik po lewej2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzę po pomoc.

Mam mieszkanie, chyba trochę nietypowe, w fazie projektowania i kłopot jak pogodzić korytarz, kuchnię, jadalnię i WC. Ścian zewnętrznych i okien nie mogę ruszyć ale te zaznaczone na żółto tak. Drzwi wejściowe mogę przesunąć w prawo.

Problematyczne wydaje mi się wc bo bardzo zmniejsza kuchnię - do szer 2,3m. Przy rodzinie 2+2 oddzielne wc chyba musi być. Może macie jakieś pomysły gdzie jej przenieść?

Robiłam wstępne wizualki kuchni i przy takiej szerokości mogę wszystko pogodzić ale wtedy wydłuża mi się kuchnia kosztem pokoju dziennego.

Mieszkanie wygląda tak

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ge/he/z8li/81dZYROeMQDyh3CgtB.jpg

Kuchnia i pokój dzienny

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ge/he/z8li/UCb0M4VdlzbKOWEsyX.jpg

Ta szafa/wnęka przy kuchni ni przypiął ni przyłatał wg mnie - wstępny pomysł architekta.

cdn biegnę do dziecka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi jak powinna być zamontowana taka szafa do samego sufitu z lodówką, żeby zapewnić prawidłową wentylację? Wiem, że musi być, tak jak na zdjęciu kratka w cokole. Natomiast co z wentylacją od góry? Czy między szafkami też zamontować trzeba taką listwę, czy może lodówki do zabudowy nie muszą mieć takiej wentylacji- jeśli tak, to jakie?

Stolarz zasugerował tą wentylację od góry, ale nie mogę znaleźć jak by to wyglądało. Znajomi nad lodówką mają szafkę, ale przecież jak jest zamknięta to ta wentylacja też jest utrudniona, prawda?

http://www.kuchniekk.com.pl/data_files/wysiwyg/projekty/item_5/images/1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinka WIELKIE DZIĘKI!!!!!!!! :wave: Dzięki Tobie mnie oświeciło! Nie ma to jak świeże spojrzenie na sprawę. WC może pojechać wyżej, do zrównania z szafą w korytarzu i wtedy jest dużo miejsca na kuchnię. http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ge/he/z8li/dWq78ZiTkGJCmojaFX.jpg

 

Jutro pokombinuję z wizualkami. :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i BŁAGAM O POMOC!

Poniżej zamieszczam projekt kuchni wizualki niestety nie posiadam mąż uważa że to niepotrzebne i tylko na AutoCadzie działa, a mnie umiejętności brak. Niestety efekt końcowy w ten sposób gorzej ocenić i nie wiem czy wymyślony przez nas układ jest ok.

Kuchnia w kształcie L, zmywarka miała być w słupie ale przy jej załadunku kosz na śmieci były niedostępny dlatego umieściliśmy ja w ciągu.

Główny problem i dylemat dotyczy w tej chwili szafek wiszących (czy nie będą za wysoko i czy nie sprawią że kuchnia stanie się ciężka?

(-nie muszę do nich dostawać powiedźmy że w górnych szafkach będą tylko rzeczy rzadko używane). Słupy jak i szafki będą w białym lakierze, a dół w fornirze lakierowanym ciemniejszym). Największy problem dotyczy wentylacji, rura wentylacyjna będzie pociągnięta z narożnika, nie chcę by była widoczna dlatego myślałam o zabudowie K-G z halogenami które dawały by także górne światło w kuchni, ale jak zrobić tą zabudowę? No i czy nie jest to już przeżytek? Jakieś sugestie do ustawień?

 

Kuchnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze was spytać o jedno, który z układów w salonie(SALON Z ANEKSEM KUCHENNYM, WYŚCIE NA BALKON ZAZNACZONO) byście wybrali. Najwięcej przestrzeni jest chyba tam gdzie tv wisi na ścianie przy wejściu do salonu , ale wiadomo potrzebny jest zawsze jakiś stolik choćby na dekoder itp, szafka tak na wejściu średnio mi się widzi.

wersja z TV na długiej ścianie jest ok, ale niestety salon jest wąski (blok) i zastanawiam się czy kanapa na przeciwko nie stoi za blisko?

A może wyrzucić fotel?

Meble niestety musimy wziąć z starego mieszkania nie są najgorsze jednak do tego wybrałbym mniej masywne a najchętniej narożnik, ale to w ogóle nie wchodzi w grę. Za każdą poradę BARDZO DZIĘKUJE! Salon1.jpg Salon2.jpg Salon3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, wspomóżcie mnie proszę. Jestem już tak zestesowana, że nie potrafię logicznie myśleć.

Mam dwie wersje kuchni, jedna jest już wcielona - ściany stoją, ale zastanawiam się czy jednak nie pokombinować jeszcze ...

 

Na początek wysyłam plan kuchni - pierwszy szkic - projekt oryginalny, drugi - stan obecny, trzeci - waham się czy nie zmienić na ten

PLAN.jpg

PLAN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...