Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich Forumowiczów :)

 

podziwiam te Wasze pomysły i kreatywność ! świetne pomysły, doskonałe przemslenia, nie mówiąc o funkcjonalności pomieszczenia jakim jest kuchnia...

Trafiłam na to forum, ponieważ sama poszukuję pewnych rozwiązań odnosnie zaprojektowania mojej kuchni po raz kolejny . Niestety muszę ufać innym, ponieważ nie mam żadnej wizji przestrzennej, jestem mało kreatywna, a wszelkie niedoskonałości dostrzegam w praktyce ..., niestety ...

Moja obecna kuchnia jest totalną porażką ! jest niefunkcjonalna , a przy okazji brzydka...:( Bardzo chciałabym to zmienić, choć mąż strasznie się ze mną kłóci , ale on w kuchni mało co przebywa i dla niego nie ma potrzeby zmiany,...Ja mam odmienne zdanie , mimo trudnosci z uzbieraniem goówki na jej wymiane, muszę tego dokonać ! :)

Przesyłam zdjęcia mojej obecnej kuchni oraz informacje dotyczące co posiadam, co chciałabym mieć .

Bardzo WAS proszę doradźcie sposób ułożenia mebli .Ważne jest to, by w kuchni znalazło się 5 niskich miejsc do siedzenia ( nie stołki barowe ) , dopuszczam pomysł ławeczki. I szczerze mówiąc nie mam pojęcia gdzie miałoby to być umieszczone - może pod oknem , może przy drzwiach...?

W rogu okna opcjonalnie zlewozmywak, choć wolałabym tego uniknąć, może faktycznie uda się tam zrobić miejsce do siedzenia...?:)

Aktualnie mam okno, do którego nie ma dojścia ( a za nim piękny widok...), ciężko je umyć ...w lewym rogu kuchni bezsensowne głębokie , rogowe szafki, do których ciężko sięgnąć , nie mówiąc o wyciągnięciu z nich czegoś bez użycia krzesła..., pod stolikiem szafka - ciemna , gdzie muszę się dosłownie głaść na ziemi, by coś wydobyć..., i wiele, wiele innych niedoskonałości..

Proszę o radę jak umeblować nową kuchnie :) Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.

 

jadalnia kuchnia (1).jpg

 

CCF20130223_00000 (1).jpg

 

kuch 3.jpg

 

kuch 2.jpg

 

kuch.jpg

Edytowane przez dzieciaczki123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dylematy przy projektowaniu:

- czy odległość 110 pomiędzy równoległymi rzędami szafek jest ok? Jaka jest optymalna?

 

120 cm - jest to równowartość dwóch otwartych naprzeciw siebie, na maksa szuflad (szafki mają ok 60 cm głębokości)

 

- jaka powinna być bezpieczna odległość pomiędzy kuchenką gazową/płytą a szafką wysoką?

 

Taka, by wygodnie sięgnąć do garnka z tyłu. Jak przymierzałam się w IKEA do różnych układów, dla mnie wygodnie było min 50 cm. Ale z konieczności ludzie robią różne kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką wersje ostatecznie wybrać w mojej małej kuhni 2,7x2,4 ..? jutro jade po meble i który projekt zrealizować??? z góry dziękuje za sugestie, pozdrawiam:

 

V1. ciąg górny szafek z zaznaczonym podziałem na 30 cm , wys 92 cm. na cąłrej szerokości. Dolne szafki od lewej cargo 30,piekarnik 60,zmywarka 60tka, szafka pod zlew 80 (80tka bo dzięki temu zlew dam bardziej z prawej krawędzi dzięki temu zyskam kilkanaście cm blatu od płyty gazowej) i na końcu cargo 40:

http://imageshack.us/a/img202/4323/20213836.th.jpg

 

V2. ciąg górnych szafek - szafki poziome 2 rzędy po 70 cm....

http://imageshack.us/a/img843/4074/87350120.th.jpg

Edytowane przez troopers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troopers - moje pytanie było do dzieciaczki :)

 

W kazdym razie kuchnia dzieciaczki może wyglądać tak:

(L- lodówka, Z - zmywarka)

http://images38.fotosik.pl/1991/3f6f81902e7f3323.jpg

 

Szafki 60 i 40 cm

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troopers - moje pytanie było do dzieciaczki :)

 

ok przepraszm za wtrącenie :) ps dzięki za projekt Elfir , może ułatwisz i podpowiesz które górne szafki zrobić :)? fakt wysokie wyciągną mała kuchnię i dodatkowo coś można poupychać w nich.... bardzo fajnie te 30tki wyglądają, Magda 34 takie ma u siebie i wyglądają fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest najsensowniejszy. Oczywiście poza zlewem w narożniku.

 

Czyli jednak przebudowa... a jak wedłóg Was będzie ergonomiczniej. W układzie takim jak mam w tej chwili przygotowaną ścianę obok piekarnika mam blat co może być przydatne - obok kuchenki ustawiłabym czajnik, w górnych szafkach szklanki, kawą, herbatę itp.

Jeśli zrobie wersję z przejściem obok kuchenki, to nie będzie mniej wygodnie?

Dla przypomnienia część kuchni bez przejścia i z przejściem od korytarza.

2A.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, człowiek jak sie uczepi jakejś myśli to nie ma mocnych :bash:

Dla mnie osobiście problemem jest to, że w 1 wersji ściana jest stosunkowo krótka, a przez to mniej wchodzi na salon. W drugiej wersji jest przejście do kuchni, ale cały układ będzie "wystawał" w salonie. I wówczas przejście pomiędzy meblami a barkiem robi się ciaśniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...