Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drodzy forumowicze:) jakiś czas temu pytałam o Wasze opinie w sprawie mojego aneksu kuchennego, projekt trochę się zmienił, załączam aktualny rzut na kuchnie i na cale pomieszczenie:

kuchnia.JPG

rzut.JPG

dodam, że obok lodówki jest wejście na balkon.

odległość miedzy zabudową kuchenną a mini wyspą to 75 cm.

Terminy mnie gonią a ja czas zastanawiam się nad tym, czy to dobry pomysł. Wiem, ze pomniejsze pokój przez tą dodatkową szafke na środku, ale dzięki temu będę miała choć trochę przesłonięte szafki kuchenne. Będę bardzo wdzięczna za Wasze opinie.

Edytowane przez monia222b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nic na siłe, ale chciałabym koniecznie odgrodzić część kuchenną.A na wyspie zyskalabym dodatkowie miejsce do przygotowywania jedzenia. bo wolny blat będzie tylko między piekarnikiem a lodówką..

Czy miałabym mieć wtedy stół na środku pokoju? nie chce kupować małego stołu, myślałam o wymiarach min. 120x80 (z możliwością rozkladania) Jesli miałby być jednak stół, to w która stronę?

Edytowane przez monia222b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia ja widzę tylko zmianę w postaci odwrócenia kanapy względem telewizora i nic poza tym.Dla mnie wyspa jest zbędna bo niby jak ona zasłania kuchnię,to za mała powierzchnia,wszystko jest blisko siebie i takie odgrodzenie nic nie da w dodatku zabiera miejsce i jest niepraktyczne bo 75cm to za mało. Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlew musi zostac tam gdzie jest, bo taka jest instalacja wodna i musi byc spad za szafka. obok zlewu bedzie zmywarka w zabudowie, wiec brudne naczynia nie beda na wierzchu stały.

 

Ja bym zrobila tak jak radzi Elfir.

Moze wyspe da sie troche w bok przesunac, blizej okna.

A zlew to nie lepiej dac z drugiej strony plyty? Wtedy nie byl by tak widoczny dla gosci siedzacych na kanapie.

 

a jesli odwroce kanape tylem do kuchni to praktycznie bedzie musiala stac na srodku pokoju:/

Edytowane przez monia222b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia222b, jeśli zrezygnujesz z tej szafki przy ściance w kuchni, pozostanie Ci wygodna, a co najważniejsze bezpieczna ponad 100 cm odległość. Ja zastanowiłabym się też nad ustawieniem mebli. Moja propozycja, to przeniesienie kanapy w miejsce stołu, tv na ściance oddzielającej kuchnię i pokój. Plusem jest nie oglądanie z kanapy kuchni, wygoda oglądania tv, a także możliwość rozłożenia stołu podczas większych imprez. W załączeniu ścianka między kuchnią, a pokojem (niestety nie pamiętam kto jest autorem zdjęcia) oraz salon po zmianach

 

Edit: nie wiem czy nie lepiej sprawdziłby się w tym miejscu narożnik, aniżeli kanapa plus fotel

cegła2.jpg

rzut.JPG

Edytowane przez Dzustaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia222b, jeśli zrezygnujesz z tej szafki przy ściance w kuchni, pozostanie Ci wygodna, a co najważniejsze bezpieczna ponad 100 cm odległość. Ja zastanowiłabym się też nad ustawieniem mebli. Moja propozycja, to przeniesienie kanapy w miejsce stołu, tv na ściance oddzielającej kuchnię i pokój. Plusem jest nie oglądanie z kanapy kuchni, wygoda oglądania tv, a także możliwość rozłożenia stołu podczas większych imprez. W załączeniu ścianka między kuchnią, a pokojem (niestety nie pamiętam kto jest autorem zdjęcia) oraz salon po zmianach

 

Edit: nie wiem czy nie lepiej sprawdziłby się w tym miejscu narożnik, aniżeli kanapa plus fotel

 

Jedyne słuszne rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i BŁAGAM O POMOC!

Poniżej zamieszczam projekt kuchni wizualki niestety nie posiadam mąż uważa że to niepotrzebne i tylko na AutoCadzie działa, a mnie umiejętności brak. Niestety efekt końcowy w ten sposób gorzej ocenić i nie wiem czy wymyślony przez nas układ jest ok.

Kuchnia w kształcie L, zmywarka miała być w słupie ale przy jej załadunku kosz na śmieci były niedostępny dlatego umieściliśmy ja w ciągu.

Główny problem i dylemat dotyczy w tej chwili szafek wiszących (czy nie będą za wysoko i czy nie sprawią że kuchnia stanie się ciężka?

(-nie muszę do nich dostawać powiedźmy że w górnych szafkach będą tylko rzeczy rzadko używane). Słupy jak i szafki będą w białym lakierze, a dół w fornirze lakierowanym ciemniejszym). Największy problem dotyczy wentylacji, rura wentylacyjna będzie pociągnięta z narożnika, nie chcę by była widoczna dlatego myślałam o zabudowie K-G z halogenami które dawały by także górne światło w kuchni, ale jak zrobić tą zabudowę? No i czy nie jest to już przeżytek? Jakieś sugestie do ustawień?

 

[ATTACH=CONFIG]177936[/ATTACH]

 

Przypominam osobie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze was spytać o jedno, który z układów w salonie(SALON Z ANEKSEM KUCHENNYM, WYŚCIE NA BALKON ZAZNACZONO) byście wybrali. Najwięcej przestrzeni jest chyba tam gdzie tv wisi na ścianie przy wejściu do salonu , ale wiadomo potrzebny jest zawsze jakiś stolik choćby na dekoder itp, szafka tak na wejściu średnio mi się widzi.

wersja z TV na długiej ścianie jest ok, ale niestety salon jest wąski (blok) i zastanawiam się czy kanapa na przeciwko nie stoi za blisko?

A może wyrzucić fotel?

Meble niestety musimy wziąć z starego mieszkania nie są najgorsze jednak do tego wybrałbym mniej masywne a najchętniej narożnik, ale to w ogóle nie wchodzi w grę. Za każdą poradę BARDZO DZIĘKUJE! [ATTACH=CONFIG]177941[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]177942[/iATTACH] [ATTACH=CONFIG]177943[/ATTACH]

 

A Najbardziej zależy mi na pomocy w ustawieniu tv w salonie, dzisiaj elektrykowi musimy wysłać plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze was spytać o jedno, który .. z układów w salonie(SALON Z ANEKSEM KUCHENNYM, WYŚCIE NA BALKON ZAZNACZONO) byście wybrali. Najwięcej przestrzeni jest chyba tam gdzie tv wisi na ścianie przy wejściu do salonu , ale wiadomo potrzebny jest zawsze jakiś stolik choćby na dekoder itp, szafka tak na wejściu średnio mi się widzi.

wersja z TV na długiej ścianie jest ok, ale niestety salon jest wąski (blok) i zastanawiam się czy kanapa na przeciwko nie stoi za blisko?

A może wyrzucić fotel?

Meble niestety musimy wziąć z starego mieszkania nie są najgorsze jednak do tego wybrałbym mniej masywne a najchętniej narożnik, ale to w ogóle nie wchodzi w grę. Za każdą poradę BARDZO DZIĘKUJE! [ATTACH=CONFIG]177941[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]177942[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]177943[/ATTACH]

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej przekonuję się do tego, że mój pomysł z mini-wyspą nie był do końca trafny. A co myślicie o takim ukladzie: stół i krzesła zostają tam gdzie były, a kanapę obrócę tyłem do stołu - wtedy siedząc na kanapie nie widziałabym kuchni. Poniżej zamieszczam zdjęcia projektów ze strony http://www.trojmiasto.pl

kanapa tylem 3.JPGkanapa tylem 4.JPGkanapa tylem1.JPGkanapa.jpg

 

problemem może być jedynie ustawienie TV naprzeciwko okna - wtedy światło będzie mi przeszkadzało w oglądaniu TV..... a nie chcę ciągle zasłaniać okna roletami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na projektach wygląda to bardzo dobrze, nawet jeśli widać, że trudno jest przejść koło stołu. Niestety, projekty nie uwzględniają, że na blacie w kuchni stoi np. czajnik, stojak z ręcznikiem, toster itp. i w tak małej kuchni powoduje to już wizualne "zagracenie", dlatego ja proponowałabym jednak zachować ścianę oddzielającą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o opinie na temat mojej kuchni. Co jest zle...Krytyki sie nie boje...Co zgrzyta. Moim zdaniem jest ok, ale kilka osob STRASZNIE skrytykowalo kolorystykę. Co byscie zmienily?

PS nie bedzie listwy led i lodowkę wolałabym szarą/srebrną. Wersja z nizszym i wyzszym barkiem.

HELP!!!!

Wizualizacja13.jpg

Wizualizacja14.jpg

Wizualizacja15.jpg

Wizualizacja8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...