Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[ATTACH=CONFIG]181546[/ATTACH]

Witajcie Nieocenieni:)

Czy Ktoś wie co to za kafle na podlodze? Zdjęcie diabel200- dodam że Gospodarz nie pamięta , wiec chwytam sie innch opcji uzyskania odpowiedzi:)

 

 

Jest specjalny wątek dla poszukujących producentów elementów wyposażenia wnętrz na podstawie zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję w taki sposób:

 

Witam serdecznie

mam prośbę o pomoc w zorganizowaniu wygodnej kuchni w mojej chałupce.

Kuchnia to pomieszczenie 1.8, spiżarnia to 1.9 na poniższym planie.

Na ścianie na wprost wejścia do kuchni znajduje się okno 150 szer x 150 wys

[ATTACH=CONFIG]182456[/ATTACH]

 

Pozdrawiam i czekam na propozycje :)

Tomek

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja też proszę o pomoc. Od miesiąca planuję wymianę mebli w kuchni. Myślałam o meblach IKEA.

Myślałam o frontach na dole Tidaholm, a na górze Adel kremowy lub Abstrakt jasny beż, ale nie wiem czy to połączenie zagra??? I jaki do tego dać blat? Niby już wiele pomysłów się urodziło, ale ciągle jakoś nie czuję, że to efekt końcowy, brak pomysłów...

Płytek na podłodze i na ścianach zmieniać nie będę, a są w kolorach tak jak na wizualizacji. Na ścianie nad zlewem jest jeden rząd mniej kafelków (10 cm mniej) niż na ścianie nad kuchnią i stąd też problem z doborem szafek.

Po lewej stronie kuchnia jest otwarta na przedpokój, więc pomyślałam o zamontowaniu wyższej szafki, żeby choć trochę zasłonić co się gotuje w garach (lub ewentualny kuchenny nieporządek:) .

Cieszę się, że znalazłam to forum, bo zauważyłam wiele ciekawych rozwiązań, które zaproponowałyście forumowiczom. Jednak co dwie głowy...

Może i mnie pomożecie kuchnia ikea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj wymiary kuchni

Witam!

Ja też proszę o pomoc. Od miesiąca planuję wymianę mebli w kuchni. Myślałam o meblach IKEA.

Myślałam o frontach na dole Tidaholm, a na górze Adel kremowy lub Abstrakt jasny beż, ale nie wiem czy to połączenie zagra??? I jaki do tego dać blat? Niby już wiele pomysłów się urodziło, ale ciągle jakoś nie czuję, że to efekt końcowy, brak pomysłów...

Płytek na podłodze i na ścianach zmieniać nie będę, a są w kolorach tak jak na wizualizacji. Na ścianie nad zlewem jest jeden rząd mniej kafelków (10 cm mniej) niż na ścianie nad kuchnią i stąd też problem z doborem szafek.

Po lewej stronie kuchnia jest otwarta na przedpokój, więc pomyślałam o zamontowaniu wyższej szafki, żeby choć trochę zasłonić co się gotuje w garach (lub ewentualny kuchenny nieporządek:) .

Cieszę się, że znalazłam to forum, bo zauważyłam wiele ciekawych rozwiązań, które zaproponowałyście forumowiczom. Jednak co dwie głowy...

Może i mnie pomożecie [ATTACH=CONFIG]182662[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,8 m ściana z kuchenką i 3,5 m ściana ze zlewem. Kuchnia gazowa musi stać maksymalnie 110 cm od kąta, bo tak mam usytuowane rury gazowe (podobno nie do ruszenia). Obok kuchenki musi stać płytka szafka z powodu owych rur gazowych. Niemalże w wejściu (nad wyższą szafką stojącą) wisi piecyk gazowy, również nie do ruszenia. A zlew mam dwukomorowy z ociekaczem leżącym na zmywarce, ale jego nie zmienię, bo już przerobiłam małe zlewy i są niestety nie dla mnie :)

I tylko te dwie ściany mogę zabudować meblami. Ale już brak mi pomysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam układ szafek z frontami które wymieniłaś,, tylko że nie do końca zrozumiałam co do tej płytkiej szafki obok płyty, więc ustawiłam zwykłą.

2,8 m ściana z kuchenką i 3,5 m ściana ze zlewem. Kuchnia gazowa musi stać maksymalnie 110 cm od kąta, bo tak mam usytuowane rury gazowe (podobno nie do ruszenia). Obok kuchenki musi stać płytka szafka z powodu owych rur gazowych. Niemalże w wejściu (nad wyższą szafką stojącą) wisi piecyk gazowy, również nie do ruszenia. A zlew mam dwukomorowy z ociekaczem leżącym na zmywarce, ale jego nie zmienię, bo już przerobiłam małe zlewy i są niestety nie dla mnie :)

I tylko te dwie ściany mogę zabudować meblami. Ale już brak mi pomysłów

pobrane.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani

 

W załączeniu obrazuję ścianę (zielony) - 377 cm na której chciałabym zamontować drzwi przesuwne naścienne dwuskrzydłowe oraz typ drzwi jaki mi się podobają

http://images47.fotosik.pl/1791/9be09cab527d96f1m.jpg

 

http://images36.fotosik.pl/449/5f72abf164b913bfm.jpg

 

http://images46.fotosik.pl/2026/be40d66efa488dd3m.jpg

Doradźcie mi proszę jakie skrzydła 70 , 80 czy 90 dać do takich drzwi, żeby przejście do kuchni jakoś wizualnie ładnie wyglądało.

 

Mógłby ktoś podrzucić wymiary takich drzwi oraz doradzić jakie skrzydła (o jakich wymiarach) tam najbardziej by pasowały -" 80" czy ""90" Wysokość docelowa pomieszczeń to 2,70 , wysokość takich drzwi to chyba 2050mm, tak?

Chciałabym przygotować otwór pod takie drzwi i mniej więcej chce poznać wymiary.

 

Jeśli mielibyście konkretny model mile widziany link

Edytowane przez rafstraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mi może podac linka do tego wątku bo szukam i szukam i nie widze:/

DZIEKUJE:)

 

 

Jest taki przyklejony watek w dziale "Wnętrza":

Najczęściej szukane tematy

A tam link do wątku opisanego jako:

"Identyfikacja nazwy handlowej lub producenta wybranych elementów wyposażenia wnętrz (płytki, panele, klamki itp.)"

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171617-Kto-wie-co-to-za-Poszukiwania-p%C5%82ytek-uchwyt%C3%B3w-itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuje Waszej pomocy, wykończeniówka się zbliża a ja w temacie kuchni jestem w ciemnej...:roll: Tyle tu sprytnych i pomysłowych ludzi;) Liczę na Wasze podpowiedzi.

Kuchnia jest mała 2,20x 3m(na planie wymiar 2,7m ale jest poszerzona). Lodówka musi być za ścianką, obok słupek z piekarnikiem i mikrofalą, zlew i zmywarka pod oknem. Myślałam, żeby dolne szafki były w kolorze orzech amerykański, blat chyba jasny, górne szafki białe-poler, podłoga płytki jasne, śmietankowe.

Szafki uchwyty frezowane- chyba tak to się fachowo nazywa;)

Kompletnie nie wiem jak to ugryźć:confused:

kuchnia.JPG

Edytowane przez monia_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...