Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to 2 ustawienie zlewu jest moim zdaniem fajniejsze, tylko wobec braku szafek na ścianie między długą ścianą a wysoką zabudową - robi się tam dziwna dziura. może jest sens, aby szafki wiszące były w L

 

co mi się jeszcze rzuciło w oczy, to niekonsekwentne uchwyty - jedne w pionie, drugie w poziomie. nie mówię, że to źle czy brzydko, ale ja bym ujednoliciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riri to nie moja kuchnia, zobaczymy czy ktoras wersja swiattt sie spodoba:)

 

 

Klikasz na drzewko i tam masz wybor czy chcesz z komputera czy z url. Jesli chcesz dodac tak jak ja tutaj to wybierasz "z komputera", potem "wybierz pliki" i "dodaj".

 

 

Witajcie, Teresko, dałaś mi super pomysł ze zmiana polozenia zlewu! To dużo daje! Już nawet mysle, czy go nie dac w rogu, a od lewej bylaby szafka, piekarnik, zmywarka, wtedy rogowy zlew, szafki, kuchenka, a na końcu lodówka;) Jeszcze przemyślę to. Dzięki wielkie za każdą wizualizcję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie rozplanować kuchnie bo mnie się już szafki śnią po nocach:P

Kuchnia mała, otwarta na salon. 220cm długa i 300cm szeroka. Okno 150x150 Lodówkę chciałam w zabudowie, obok słupek z piekarnikiem i mikrofalą. Zlew+zmywarka musi być na ścianie z oknem, tak idą rury/przyłącza:/ Chciałabym na dole w miarę możliwości większość szuflad. Do tego górne uchylne szafki.

Koncepcja jest na brązowe szafki dolne, biały blat i białe szafki wiszące.

 

Jak rozplanować szafki, żeby było wygodnie, ergonomicznie i pakownie:confused: Proszę o pomoc i rady, to moja pierwsza kuchnia i nie mam kompletnie rozeznania:bash:

Załączam mój bardzo prowizoryczny rysunek.

 

kuchnia-szafki.JPG kuchnia-wymiary.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego mam tysiące pytań:bash: z serii: jakie szuflady są najwygodniejsze 60cm, 80cm a może wogóle większe:confused: Jaka powinna być wysokośc szuflad? Dolne szafki dzieli się na 2 szuflady po 40cm, czy lepiej np. 15cm, 33cm, 33cm ? Co zrobić z kątami/narożnikami dać szuflady, zwykłą szafkę czy może jakiś magic corner? Jestem tą kuchnią kompletnie przerażona:bash: Doradźcie proszę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie :)

Co myślicie o takim układzie w kuchni?

 

Odsunęłabym bardziej na środek zlew. Przy złączkach elastycznych do wody nie powinno rodzić to wielkich problemów a unikniesz niebezpieczeństwa przypadkowego oparzenia się łokciem o gorący garnek podczas mycia naczyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy wpis na forum i od razu gorąca prośba do użytkowników. Zanim powiem w czym rzecz proszę o wyrozumiałość. Jeśli piszę nie tu gdzie trzeba albo coś innego robię źle proszę o przymróżenie oka, bo nawet nie będę potrafiła tego naprawić. Nie potrafię sprawnie poruszać sie po forum. Umiem tylko czytać co też czynię z zapartym tchem prawie od roku:)

Kochani poszę o radę dot. ustawienia kuchni. Mebli i sprzętu. Wkurzam się bo od dłuższego czasu nie potrafię tego zrobić. Jak już kończę i wydaje mi się, że wreszcie jest! okazuje się, że brakuje zlewu albo zapomniałam o lodówce:) i nie ma już miejsca żeby to uzupełnić:) Żeby było śmieszniej projekt domu to projekt indywidualny więc mogłam to przemyśleć wcześniej na etapie projektowania ale wtedy o tym zwyczajnie nie myślałam - taka kuchnia napewno jakoś to będzie:) Bardzo Was proszę o wszelakie sugestie.

No dobra to teraz do rzeczy:

http://images41.fotosik.pl/2025/ceaed86369a05ebemed.jpg

mam nadzieję, że wkleiło się zdjęcie. Jak nie to zaraz mąż będzie mi wklejał jeszcze raz bo ja oczywiście nie mam o tym zielonego pojęcia.

Przepraszam za hendmejda:) ale nie potrafie obsługiwać żadnych programów graficznych.

Już wcześniej chciałam Was zapytać o radę ale było mi głupio wyskoczyć z hendmejdem do ludzi, którzy zamieszczają wypasione wizualki. A dziś mnie tak jakoś naszło i zaryzykowałam:)

Proszę Was o uwagi. Gdzie mam dać płytę (nie chcę pod oknem)? Zlewu też nie chce pod oknem, bo chcę mieć szafkę z ociekaczem nad zlewem. Okap chcę mały podszafkowy. Wiecej wymagań nie mam. Pomóżcie.

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hendmejd jest ok ^^

Generalnie, ja bym to zrobiła tak - przemyśl sobie, co i jak gotujesz, bo kuchnia ma być przede wszystkim funkcjonalna. Np. jeśli pieczesz w piekarniku mięso, które wcześniej obsmażasz, to dobrze jest mieć płytę i piekarnik w miarę blisko. Jeśli wolisz makaron, to zlew nie może być 10 metrów od płyty, bo trzeba go przecież odcedzić. Jak nie chcesz płyty pod oknem, to masz kłopot, bo z Twojego planu wynika, że już wszędzie masz okna i płyty nie wciśniesz ;) (w roku bym nie dawała, mega niewygodne). Zlew, lodówka i płyta powinny tworzyć trójkąt roboczy, co już pewnie wiesz - ale jakby co, to jest o tym artykuł na muratorze ;)

http://muratordom.pl/kuchnia/projekty-i-aranzacje/ergonomia-kuchni-funkcjonalna-kuchnia,123_2094.html

A nie myślałaś o półwyspie? Raczej by się zmieścił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panna Z. bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Z racji tego, że okna mam wszędzie to płyta chyba będzie w salonie - no nie ma jej gdzie dać. Jeśli chodzi o gotowanie to nie cierpie tego robić. Raczej makarony niż piekarnik - bo łatwiej i szybciej:) Półwyspu nie chcę - jakoś tak nie po mojemu by było. A może by tak zmywarke wsadzić do słupka pod piekarnik (nie wiem czy tak sie da i czy tak można) zlew przysunąć do słupka zostawiając np. 30 cm blatu między zlewem a słupkiem. Potem zostawić troche blatu między zlewem a płytą i wsadzić płyę w tym ciągu co zlew? Co o tym sądzicie? Ja chyba zwariuje. To najgorszy etap. Jak już "umebluję" kuchnię to będzie z górki:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panna Z. bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Z racji tego, że okna mam wszędzie to płyta chyba będzie w salonie - no nie ma jej gdzie dać. Jeśli chodzi o gotowanie to nie cierpie tego robić. Raczej makarony niż piekarnik - bo łatwiej i szybciej:) Półwyspu nie chcę - jakoś tak nie po mojemu by było. A może by tak zmywarke wsadzić do słupka pod piekarnik (nie wiem czy tak sie da i czy tak można) zlew przysunąć do słupka zostawiając np. 30 cm blatu między zlewem a słupkiem. Potem zostawić troche blatu między zlewem a płytą i wsadzić płyę w tym ciągu co zlew? Co o tym sądzicie? Ja chyba zwariuje. To najgorszy etap. Jak już "umebluję" kuchnię to będzie z górki:)

No ja o tym sądzę, że jak chcesz wcisnąć wszystko w jednym ciągu, to niepotrzebnie sobie projektowałaś taką fajną dużą kuchnię. Zostanie Ci wtedy 7 metrów blatu roboczego - po co? Lepisz 1000 pierogów codziennie i nie masz gdzie ich układać? :p

Jak to by była moja kuchnia (ale nie jest, wiem ;)) to pod ścianą bez okna zrobiłabym wysoką zabudowę, półwysep z płytą i zlew pod oknem. Zastanów się, czy na pewno jest Ci potrzebna szafka z ociekaczem. Będziesz miała zmywarkę, na ociekaczu będą się suszyć tylko te duże, niewygodne rzeczy, które nie wchodzą do zmywarki - największe garnki, blachy od ciasta, itp. One w szafce z ociekaczem też sprawiają kłopoty, zwłaszcza jak się szafka nie chce domknąć ;) Czy nie lepszy jest zlew z ociekaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za sugestie. Muszę przemyśleć każdą po kolei. Półwysep jest "nie po mojemu" :) Owszem podobaja mi się półwyspy ale u kogoś. Mnie strasznie wkurzają (u mnie i tylko u mnie) wiszące okapy. U kogoś mogą być i nawet pasują ale u siebie jakoś nie widzę tego. Dlatego wymyśliłam se okap podszafkowy. Nie twierdzę, że nie dam się przekonac i będę się tego pomysłu trzymać rękami i nogami, bo pewnie jeśli nie da się inaczej to się nie da i ustąpię ale póki co chciałabym trwać przy swoim.

Muszę się przespać z propozycją Elfir.

Duś zgadzam się z Tobą odnośnie tej blokowej klitki. Generalnie nie mam doświadczenia w urządzaniu wnętrz i właśnie boję się końcowych efektów tego co nawymyślam.

Jestem typowym blokersem - zawsze miałam w mieszkaniu mało miejsca (teraz mam 82m i też mi mało). W kuchni zawsze brakowało mi blatu roboczego więc teraz pojechałam z wielkością blatu po bandzie... wiem wiem kota też można zagłaskać:) U mnie dużo rzeczy stoi na blacie - czajnik, filtr do wody, dzbanek na zimną przegotowaną, owoce, orzeszki, komórki, papiery, klucze... Wiem - wszystko można pochować ale na co dzień jakoś tak wszystko jest pod ręką i zawsze tego miejsca brakuje. Obecnie w kuchni mam dość duży stół i 4 krzesła. Ogromnym dylematem było: czy wstawiać kuchenny stół do kuchni czy zrezygnować z tego. Tuż obok otwartej kuchni będzie trapezowy wykusz z przeznaczeniem na jadalnię więc stwierdziłam, że skoro tam będzie stał duży stół to może 1 nam wystarczy, bo po co 2 stoły tuż obok siebie. No i brak stołu w kuchni chciałam sobie wynagrodzić większym blatem. No ale rzeczywiście robi się z tego babcina kuchnia z blokowiska. A chciałam coś prostego, skromnego ale nie babcinego. Mój mąż już ze mną nie wytrzymuje:)

Bardzo się cieszę, że mogę skorzystać z Waszego doświadczenia. Podczytując forum (znam Wasze nicki z przeróżnych tematów) jestem pełna podziwu jak trafnie (Wy i nie tylko Wy) doradziłyście takim zielonym żuczkom jak ja.

Wyprostujcie proszę również moje "po mojemu" żebym kichy nie popełniła:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luna straszna ta Twoja kuchnia;)

 

Wzielam sie za nia rano, ale po kilku minutach zrezygnowalam:sick:

 

Moze ktos bedzie mial jakies inne pomysly, ale mi nijak nie udalo zmiescic sie wszystkiego tak, zeby bylo funkcjonalnie i zlew nie wyladowal pod oknem:D Przemysl jeszcze ten stol w kuchni, ja bym jednak postawila jakis maly:yes:

 

Wklejam Ci wizke z szafkami gornymi i bez, piekarnik pod plyta i obok lodowki (do wyboru:))

 

 

k.jpg k1.jpg k2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...