Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

adam-p a czemu chcesz palniki na wyspie? nie obawiasz się pochlapania wszystkiego dookoła np. tłuszczem z kotletów???

a może by zrobić wejście do spiżarki z salony wstawiając jakieś fajoskie drzwi i wtedy na ścianie zewnętrznej domu postawić wysoką zabudowę - a tu gdzie planujesz lodówkę palniki właśnie - będziesz gotując salon widzieć bokiem????

 

adam-p.JPG

 

bądź zamienić miejscami piony wysokiej zabudowy i palników

Edytowane przez lukasz69karolina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeśli w spiżarce ma się wszystkie "jedzenie" to pewnie, że powinno być wejście z kuchni ale jeśli ma się tylko większe zapasy np 10kilo cukru a jedną paczkę w kuchni pod ręką - to już nie ma takiej konieczności... zależy co adam-p planuje tam trzymać???

 

można by również darować sobie całkowicie spiżarkę i zrobić dużą wyspę na środku kuchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam-p a czemu chcesz palniki na wyspie? nie obawiasz się pochlapania wszystkiego dookoła np. tłuszczem z kotletów???

a może by zrobić wejście do spiżarki z salony wstawiając jakieś fajoskie drzwi i wtedy na ścianie zewnętrznej domu postawić wysoką zabudowę - a tu gdzie planujesz lodówkę palniki właśnie - będziesz gotując salon widzieć bokiem????

 

bądź zamienić miejscami piony wysokiej zabudowy i palników

 

Hmmm... no z tym chlapaniem tłuszczu może być problem, ale jakby zrobić jakąś ściankę/barek przy tej wyspie od strony salonu - wtedy przynajmniej w tę stronę nie będzie chlapać na podłogę. Jaki powinien być rozmiar wyspy, żeby była wygodna, żeby tłuszcz nie chlapał na podłogę?

Drzwi do spiżarni z salonu odpadają właśnie ze względu na praktyczność, jak zauważyła również Panna Z. Ideę mamy taką, żeby była możliwość zamknięcia kuchni przesuwnymi drzwiami - może jakimiś szklanymi z fototapetą (nie wiem, czy to tak się nazywa). Jeśli drzwi do spiżarki będą z salonu, to ograniczy to szerokość chowanych w ścianę drzwi oddzielających kuchnię.

 

Adam-p - drzwi zrobiłabym otwierane inaczej, tzn. zawiasy po prawej stronie - czyli to się chyba nazywa drzwi prawe :p (a może to są właśnie drzwi lewe? nigdy nie pamiętam :p) A najlepiej przesuwane - chowane w scianie.

 

No tak - drzwi oczywiście będą bardziej praktyczne, jeśli będą otwierane w drugą stronę, albo przesuwne.

 

jeśli w spiżarce ma się wszystkie "jedzenie" to pewnie

[...]

zależy co adam-p planuje tam trzymać???

można by również darować sobie całkowicie spiżarkę i zrobić dużą wyspę na środku kuchni

 

Raczej w spiżarce będzie wszystko, więc będzie używana częściej niż rzadziej. Drzwi do niej z kuchni są wysokim priorytetem dla nas.

Co do wyspy na środku. Uważacie, że w obecnym rozmiarze, brakuje miejsca w kuchni, żeby zrobić wyspę, która będzie wygodna - czy dopiero poszerzenie kuchni o rozmiar spiżarni pozwoli na zaplanowanie w kuchni wyspy?

 

Czy ułożenie w takim trójkącie kuchni, zlewu i lodówki będzie praktyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcecie wyspę z palnikami to można tak:

adam-pwiz1.JPG adam-pwiz2.JPG

wyspa długa na 185cm i szeroka na 80cm tu wyrysowana - można i szerszą (to by się tak nie chlapało na podłogę z tyłu tylko na dłuższy blat)

lodówka to biały słupek, resztę widać - kolory to meble pokazowe z programu więc nie patrz na nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcecie wyspę z palnikami to można tak:

[ATTACH=CONFIG]188671[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]188672[/ATTACH]

wyspa długa na 185cm i szeroka na 80cm tu wyrysowana - można i szerszą (to by się tak nie chlapało na podłogę z tyłu tylko na dłuższy blat)

lodówka to biały słupek, resztę widać - kolory to meble pokazowe z programu więc nie patrz na nie ;)

 

Super! Miałem nadzieję na taką inspirację - to zupełnie nowe spojrzenie, bo my jakoś zablokowaliśmy się na kuchence po przeciwnej stronie. Bardzo ciekawe rozwiązanie. Rozmiar wyspy i blatów to kwestia jeszcze zmienna oczywiście, ale 185cm wydaje się już wystarczające. Bardzo dziękujemy za pomysł. W jakim programie zrobiona jest ta wizualizacja?

Kuchnie planujemy jasną z drewnianym blatem - bardzo nam się podoba na przykład taka (chodzi o kolorystykę szafek i blatu):

zdjecie62-Naturalna-biel-kuchnia-styl-medytacyjny-aranzacje-jasna-naturalna-medytacyjna-minimalistyczna-drewniana-kuchnia-biala-blyszczaca-ciepla.jpg

 

Jeszcze jedno rozwiązanie chodzi mi po głowie, mianowicie podwójny blat na tej wyspie. Na dolnej części jest umieszczona płyta grzewcza i gdy nie jest używana, całość jest schowana pod górną częścią blatu. Natomiast gdy gotujemy, górny blat przesuwamy w stronę salonu odsłaniając płytę - zyskujemy wtedy dodatkową przestrzeń roboczą, na którą możemy odstawić "coś". Pomysł podpatrzyliśmy w programie "wielkie projekty" na kanale, o ile dobrze pamiętam, domo+. Ktoś się zetknął z takim rozwiązaniem, widział gdzieś itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem raczkującym forumowiczem.

Niedługo przejdziemy do realizacji projektu kuchni,

który stworzyliśmy razem z mężem.

Poniżej rzut z wymiarami, rozmieszczeniem i wizualizacja.

Wszelkie sugestie, poprawki, pomysły na lepsze rozwiązanie

bardzo mile widziane;-) póki jest jeszcze czas na wprowadzenie zmian.

1.jpg

2.jpg

rozmieszczenie.jpg

rzut1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory na powyższych wizkach nie są do końca zgodne z rzeczywistymi.

Generalnie jeśli chodzi o kolorystykę

to podoba mi się coś w stylu jak na załączonym zdjęciu,

a na ścianie przy narożniku marzy mi się fototapeta

z widokiem górskiej doliny (dokładnie Dolina Chochołowska

w okresie rozkwitu krokusów;-))

kolory.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulkin6, a gdzie blat roboczy w tej kuchni? Kawałek między płytą a zlewem wydaje mi się na mały, a ten po prawej stronie zlewu mało wygodny, ze względu na wysoką zabudowę zaraz obok.

 

Szczerze to ciężko jakoś sensownie ustawić wszelkie potrzebne sprzęty w tym piekarnik w słupku, który preferuję

i znaleźć jeszcze kącik do siedzenia, który jest niezbędny.

Blatu jest za mało stąd narożnik, który ma mnie w tym wspierać,

a przy okazji będzie można tam usiąść.

 

Elfir - potrzebuję miejsca dla 3 osób, a że potrzebuję dodatkowego blatu stąd narożnik.

 

Macie inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulkin6 mały blat między kuchenką a zlewem to bardzo złe rozwiązanie. Ja teraz tak mam 50cm i mnie nerwica bierze. Mimo, ze mam stół obok wcale tam nie pracuję, więc lepiej coś innego wymyślić.

 

Hm. Nie jestem pewna czy będzie wygodnie 3 osobom przy blacie (stole) o długości 120cm

i jeszcze z grzejnikiem z tyłu...

Duża zabudowa (słupki) byłaby wtedy bokiem do wejścia,

a poza tym do okna mam 63cm, mogłoby być ciężko tam ją włożyć:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam-p cieszę się, że się spodobały moje wypociny :p

program to Arcon... przerobiłam kolory tak jak na zdjęciu co wstawiłeś - masz też wizkę z zasłoniętą i odsłoniętą płytą...

taki uskok się robi...chyba że po odsunięciu byłaby opuszczana na równi z blatem płyty? - ale czy nie powinny być jakieś nogi jeszcze? by to się jakoś trzymało?? nie wiem jak to było w tym programie rozwiązane :\

adam-p-wiz-kol1.JPG adam-p-wiz-kol2.JPG adam-p-wiz-kol3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój post nie skłaniał do dyskusji. Po prostu oznajmiłaś swoje decyzje :)

Ale jeśli mam skomentować - błędnie wybrany projekt. Zmiany spowodowały stworzenie ogromnego korytarza i kompletnie niepraktycznego układu funkcjonalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój post nie skłaniał do dyskusji. Po prostu oznajmiłaś swoje decyzje :)

Ale jeśli mam skomentować - błędnie wybrany projekt. Zmiany spowodowały stworzenie ogromnego korytarza i kompletnie niepraktycznego układu funkcjonalnego.

 

Jak mam to rozumiec Elfir? przeciez korytarz niczym sie nie zmienil od oryginalnego projektu... puste miejsce obok sypialni- to tam znajduja sie schody na gore..poprostu nie usmiecilam tego na rysunku z przerobka...

 

 

edit...tak to wyglada... teraz jest tylko sciana wyburzona w salonie do pokoiku, jak wczesniej o tym pisalam

DSCN9886.JPG

Edytowane przez Mmelisa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz odległośc do łazienki z sypialni + zakręty na korytarzu. Jadalnia daleko od kuchni. W sypialni, jak dojdzie szafa będzie ciasno.

 

Jak tobie się podoba, to ok. Dla mnie należałoby poszukać innego projektu.

 

Pobawiłam się trochę

 

http://images35.fotosik.pl/1910/d30b46c6de515343.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir dziekuje za wskazowki, ale tak sie pobawic to moge tylko na papierze... nie moge sciany dzialowej przeniesc bo u gory mam slupy.

Lazienka z kotlownia powinny byc rozmiarem inne...w sumie czlowiek zawsze by cos przerobil bo mysli jest tysiac a nawet i wiecej, koncepja ciagle sie zmienia..

 

Na drugim rysunku umiescilas kuchnie w miejscu jadalni... a salon-kuchni....tez to rozwazalismy...niestety... kuchnia w tamtym miejscu bedzie za ciemna.... dodatkowo komin nasz znajduje sie na sciance pomiedzy salonem a owa jadalnia (w kuchni go nie ma...jedynie w kotlowni)

DSC03258.JPG jak widac...zblizamy sie ku koncowi wiec na takie drastyczne zmiany za pozno... wole domek taki jaki jest ;) najwyzej bede latac z sypialni do lazienki ciut dalej...zalezalo mi bardziej na uzyskaniu salonu, gdzie meble nie beda scisniete obok siebie ;) (stol, sofa, stolik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...