Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tak, wiem...ale moj projekt mi sie bardzo podoba... i zadnych zewnetrznych zmian nie chcialbym robic(poniekad zrobilam, ale tylko w odniesieniu do garazu i wolego oka)

 

Elfir napisz mi tylko...czy w kuchni jak umieszcze tak jak w wizualce te 2 miejsca siedzace..to wystarczy? bo nie chce dodatkowego stolika robic... (chce miec minimalizm meblowy w salonie:D) w sumie i tak bede miala ogromny stol... a zanoszenie potraw mi nie przeszkadza.. (bralam pod uwage rowniez jadalnie w miejscu salonu a salon w glab..ale jakos do mnie to nie przemawialo jak tam stanelam osobiscie i o tym pomyslalam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałam, że wybrałabym inny projekt

 

a tak miedzy nami..gdyby bylo mnie stac..to bym tez tak zrobila..wybrala co innego...ale kocham to co mam... dla mnie wystarczy i mojej 2+2 rodzinki :)

 

moze kiedys.... jak wygram w totka to sobie kupie druga dzialke i .... :D:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie przeszkadza ci noszenie potraw to nawet te miejsca siedzące nie beda potrzebne :)

Możesz drugie okno przy kuchni zrobić nieotiwerane i zamiast półwyspu wstawić mały stoliczek z dwoma fotelo-krzesłami na szybką kawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

img216.jpg znów wracam z wątkiem ;oto rzeczywiste wymiary mojej kuchni, tylko okno po lewej stronie będzie mieć 120x180, przy którym chciałam ustawić mały stolik z krzesłami

Inspiracją dla mnie kuchnia duśaki, proszę o sugestie i najchętniej wizualne pomysły. nie mam na razie przyłączy wiec pozostaje wieskza swoboda w aranżacji.

Edytowane przez rafstraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chcialbym poprosic o doradzenie w projekcie kuchni.Kuchnia będzie nowoczesna z frezowanymi uchwytami,kolor biały z blatem drewnianym + wyspa. Zależy nam na małej kuchni która nie będzie wychodzić zbytnio na salon. W chwili obecnej udało nam sie zaprojektować ot takie coś :)

1-z.jpg2-z.jpg3-z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje Waszej opinii-każda mile widziana:)

 

Po pierwsze cokół pod dolnymi szafkami. Biały czy brązowy w kolorze szafek?

 

3.jpg2.jpg

 

Po drugie robić zabudowę karton-gips nad wiszącymi szafkami? Czy zostawić wolną przestrzeń lub zrobić tylko małą belkę z oświetleniem:confused:

Szafki są wysokie ok. 90cm i górna krawędź na wys. 232cm.

 

Będę wdzięczna za wasze rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotuję codziennie i nie powiem, żeby ten kurz był jakiś bardziej tłusty niż kurz na szafkach w sypialni. wprawdzie używam okapu, ale bez przesady - raz tak, raz nie. żeby pościerać kurz z góry wdrapuję się na krzesło raz na dwa tyg (jak już w końcu włączę tv i zobaczę że "prefekcyjną..." reklamują hehe poczucie winy mam) i wilgotna szmatka w zupełności wystarcza (bez maziajów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje Waszej opinii-każda mile widziana:)

 

Po pierwsze cokół pod dolnymi szafkami. Biały czy brązowy w kolorze szafek?

 

[ATTACH=CONFIG]190508[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]190509[/ATTACH]

 

Po drugie robić zabudowę karton-gips nad wiszącymi szafkami? Czy zostawić wolną przestrzeń lub zrobić tylko małą belkę z oświetleniem:confused:

Szafki są wysokie ok. 90cm i górna krawędź na wys. 232cm.

 

Będę wdzięczna za wasze rady!

 

dla mnie opcja biała jest zdecydowanie lepsza... ja bym zabudowała na sufitu, by nie zbierał się kurz... w pierwszej wersji u siebie miałam szafki do sufitu pociągnięte, bo na bank bym nad nimi nie sprzątała częściej niż raz do roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinowałam w projekcie kuchni, ale nadal nie potrafię się zdecydować, czy jeszcze nie zmieniać i czy tak może być. Największy mam problem z wiszącymi szafkami (najchętniej bym ich wcale nie robiła, ale gdzieś jednak muszę przechowywać graty). Doradźcie w kwestii układu, może ktoś będzie miał jakiś inny pomysł.

Od prawej będzie lodówka, potem wysoki słupek z piekarnikiem na wysokości blatu, potem kawałek blatu i płyta z okapem, pod oknem jest zlew a zaraz obok zmywarka.

Nie podoba mi się ten blat na nodze, ale wszyscy przekonują, że będzie praktycznie (żeby szybko coś zjeść albo nauczyć się przygotowywać posiłki na siedząco a nie stojąco, nogę może jakoś zmienię albo zlikwiduję).

kuchnia1.JPG

kuchnia2.JPG

kuchniazgory.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje Waszej opinii-każda mile widziana:)

 

Po pierwsze cokół pod dolnymi szafkami. Biały czy brązowy w kolorze szafek?

 

[ATTACH=CONFIG]190508[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]190509[/ATTACH]

 

Po drugie robić zabudowę karton-gips nad wiszącymi szafkami? Czy zostawić wolną przestrzeń lub zrobić tylko małą belkę z oświetleniem:confused:

Szafki są wysokie ok. 90cm i górna krawędź na wys. 232cm.

 

Będę wdzięczna za wasze rady!

zrobiłabym białe cokoły, lżej będzie to wszystko wyglądać. Jeśli chodzi o zabudowanie góry, to ja zrobię to u siebie ze względów praktycznych. Wychodzi mi podobnie jak u ciebie na wysokości, więc obniżę sufit nad szafkami, żeby mi się tam nic nie gromadziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blat na nodze po środku raczej mało praktyczny.Raczej zrobiłbym nogi w kształcie odwróconej litery "U" chyba lepiej będzie wyglądało ? Szafki wiszące nie bedą praktyczniejsze do sufitu? Kurz nie będzie sie przynajmniej zbierał na nich.Wracajac do nogi pomyslalabym jak jej sie w ogóle pozbyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje Waszej opinii-każda mile widziana:)

 

Po pierwsze cokół pod dolnymi szafkami. Biały czy brązowy w kolorze szafek?

 

[ATTACH=CONFIG]190508[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]190509[/ATTACH]

 

Po drugie robić zabudowę karton-gips nad wiszącymi szafkami? Czy zostawić wolną przestrzeń lub zrobić tylko małą belkę z oświetleniem:confused:

Szafki są wysokie ok. 90cm i górna krawędź na wys. 232cm.

 

Będę wdzięczna za wasze rady!

 

Dla mnie też milsza dla oka jest opcja z białymi cokołami:-)

Co do zabudowy to faktycznie trochę więcej sprzątania,

ale bez niej jakoś tak lżej to wszystko wygląda.

monia_ możesz wrzucić jeszcze kilka ujęc Twojej wizki,

bo bardzo ładnie to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą w kuchni - nad górną szafką, między lodówką a okapem. W tej chwili wygląda to tak

http://i414.photobucket.com/albums/pp225/molliksystem/dom/kuchnia%20wizualizacje/kuchniaa1_zpse662cef7.jpg

 

http://i414.photobucket.com/albums/pp225/molliksystem/dom/kuchnia%20wizualizacje/kuchniaa3_zps1511d86f.jpg

 

Szafka na górze nie jest symetryczna. Na górze jest szafka 60 cm, na dole jest szafka 45 cm i cargo 15 cm. Nie bardzo wiem co mogłabym dać na górze o szerokości 15 cm? Może otwarta mini szafka na wino - tylko czy nie będzie to za wysoko? I nie wiem jak to będzie wyglądać z zabudowanym okapem.

Może całkiem ją wyrzucić i wstawić drewniane otwarte półki? Tylko wtedy nie wiem czy miałabym wystarczającą ilość miejsca w szafkach.

Macie pomysły co mogłabym zrobić z tą szafką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOSC12_3
Witam,

 

Chcialbym poprosic o doradzenie w projekcie kuchni.Kuchnia będzie nowoczesna z frezowanymi uchwytami,kolor biały z blatem drewnianym + wyspa. Zależy nam na małej kuchni która nie będzie wychodzić zbytnio na salon. W chwili obecnej udało nam sie zaprojektować ot takie coś :)

[ATTACH=CONFIG]190247[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]190248[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]190249[/ATTACH]

kuchenka malutka i myślę, że dobrze to wymyśliłaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...