Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość GOSC12_3

Ja mam też prośbę odnośnie kuchni. Wcześniej podawałam swoje projekty, ale już tamto mi sie nie podoba. Mógłby mi ktoś pomóc?

Kuchnia ma 4,4 x 3,4

http://planmieszkania.pl/plan/rysuj/id/437982/code/9000890133

[ATTACH=CONFIG]190944[/ATTACH]

Na początku chciałam na wprost od wejścia dużą zabudowę, pod oknem stolik, a po lewej od wejścia zlew i kuchenkę. Teraz już nie wiem.

Kuchnia jest zamknięta. Drzwi nie muszą byc, może byc wejście bez drzwi.

Pomóżcie proszę.

Podoba mi się coś takiego:

[ATTACH=CONFIG]190945[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]190946[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Blat na nodze po środku raczej mało praktyczny.Raczej zrobiłbym nogi w kształcie odwróconej litery "U" chyba lepiej będzie wyglądało ? Szafki wiszące nie bedą praktyczniejsze do sufitu? Kurz nie będzie sie przynajmniej zbierał na nich.Wracajac do nogi pomyslalabym jak jej sie w ogóle pozbyć.

 

Szafki będą praktyczniejsze do sufitu, w tym celu obniżę ten sufit nad nimi i zrobię tam jakieś światło, tylko nie umiałam tego na tej wizualizacji zrobić.

Co do nogi, przemawiają do mnie dwie opcje chyba najbardziej, albo ją zrobię w postaci dostawionej ścianki z cegiełek pomalowanych na biało (gdzieś na forum ktoś tak ma w kuchni, spodobało mi się), albo spróbuję się dowiedzieć, jak to zrobić, żeby ten blat był wsparty czymś do ściany po skosie a nie do podłogi, ew. zostawię go bez podpórki w ogóle, dostawiając otwartą półkę o szer. 20cm pod spód. Zostanie mi wtedy 60cm blatu bez wsparcia. Muszę się dowiedzieć, jak go zabezpieczyć, żeby przy oparciu się o niego nie podniósł mi się drugi koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoc potrzebna, od zaraz;)

Wklejam wizki w wykonaniu nieocenionej Agnieszki G:).

Chciałabym znać opinie odnośnie wykonczenia ''wysepki'' od strony salonu. Dla mnie za bardzo to ''kuchenne''. Wolałabym od strony salonu coś innego tam postawić(szer 120, gł ok 40 cm), myslicie że dobrze myślę?

To pewnie musiałby byc mabel na zamówienie.

Licze na sugestię;), WSZELKIE;)

Pytanie nr 2 : zastanawiam się czy w miejscu gdzie są szufladu a na nich witryna, jedna na drugiej, nie wstawic jakiegos kredensiku/ witrynki. Z tym że musiało by to być coś wąskiego (szerokość sciany 75 cm).

03.jpg04.jpg

 

Licze na Wasze podpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoc potrzebna, od zaraz;)

Wklejam wizki w wykonaniu nieocenionej Agnieszki G:).

Chciałabym znać opinie odnośnie wykonczenia ''wysepki'' od strony salonu. Dla mnie za bardzo to ''kuchenne''. Wolałabym od strony salonu coś innego tam postawić(szer 120, gł ok 40 cm), myslicie że dobrze myślę?

To pewnie musiałby byc mabel na zamówienie.

Licze na sugestię;), WSZELKIE;)

Pytanie nr 2 : zastanawiam się czy w miejscu gdzie są szufladu a na nich witryna, jedna na drugiej, nie wstawic jakiegos kredensiku/ witrynki. Z tym że musiało by to być coś wąskiego (szerokość sciany 75 cm).

[ATTACH=CONFIG]190962[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]190963[/ATTACH]

 

Licze na Wasze podpowiedzi:)

 

Ja bym chyba uprościła fronty tych szafek od strony salonu, albo zrezygnowała z uchwytów, fronty byłyby te same i nie wprowadzały niepotrzebnie chaosu a miejsce na coś jednak by zostało. Może same otwierane szafki bez szuflad i szafki bez uchwytów? Będzie wyglądało, jak ozdobny front a jednak coś tam powrzucasz do środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOSC12_3

Dobra laski, moje 3 plany:

stara wersja

[ATTACH=CONFIG]191023[/ATTACH]

wersja nr2

[ATTACH=CONFIG]191031[/ATTACH]

wersja nr3

[ATTACH=CONFIG]191032[/ATTACH]

 

Proszę o opinie, która najlepsza i ewentualnie co w niej jeszcze zmienić.

Tam są te wiszące w lekko innym kolorze, oczywiście będzie taki sam co dolne i nad lodówką tez będzie szafka

Edytowane przez GOSC12_3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie zdecydowanie nr 1:yes:

najbardziej nowoczesna, przestronna i elegancja. Kwestia tylko czy wystarczy Ci tyle szafek? Stolik bardzo ciekawy, sprytny i ładny.

 

w opcji nr 2 nie podoba mi się okap z płyta tak wciśnięty między wysoką zabudowę. Jakoś by mnie przytłaczało. Poza tym mało miejsca koło płyty np. na miskę podczas smażenia naleśników;P Do tego wydaje mi się, że przy zlewie będzie ciemno i ciasno. Poza tym stół a raczej ława/blat też nie bardzo mi się podoba.

 

Opcja nr 3 nawet niezła tylko ten okap na końcu tak dziwnie wygląda. Jakoś tak hmm.. samotnie.

 

Podsumowując dla mnie 1:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOSC12_3
stanowczo 1.

mnie nie pasują tylko pomerdane uchwyty

na uchwyty nie patrz, bo nie chciało mi się dobierać, ale zdaję sobie z tego sprawę.

 

qrcze a mi sie ta 2 podoba hmmm

1 była pierwsza i jedyna przez długi czas, ale za dużo zaczęłam oglądac i takie cos powychodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

qrcze a mi sie ta 2 podoba hmmm

1 była pierwsza i jedyna przez długi czas, ale za dużo zaczęłam oglądac i takie cos powychodziło :)

 

z mojego doświadczenia pierwszy pomysł jest zawsze najlepszy:yes: jak tak miałam z łazienką-kombinowałam, cudowałam a i tak wrociłam do pierwszego pomysłu i pierwszych płytek które mi się spodobały;)

 

wg. mnie opcja nr 1 bije pozostałe na głowę! jednak to Ty musisz zdecydować, czy chcesz mieć nowoczesną kuchnię i czy ilośc miejsca Ci wystarczy. Wizualnie bardzo dobrze. Naprawdę ładna kuchnia:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riri - opcja 1. Pozostałe w ogóle mi się nie podobają. W 2. - takie obudowanie kuchenki kojarzy mi się z kuchniami angielskimi, a nie nowoczesnymi. Poza tym, to musi być strasznie niewygodne.

 

dokładnie tak. jak ci garnek wykipi albo coś się nie daj boże przyjara, to walniesz nim w bok szafki, albo zaczniesz tańczyć z gorącym naczyniem w poszukiwaniu wolnego blatu. a w układzie 2 to wcale nie tak blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej Laski, przekonałyście mnie. Popracuję więc nad tą 1.

A jak myslicie taki układ zostawić czy przenieść zlew i kuchenke pod okno?

 

ja też jestem za pierwszą opcją, wyszło jakoś tak najbardziej przestronnie i nie jest zbyt przekombinowane. Co do przeniesienia, chcesz cały ciąg z tamtej ściany przenieść pod okno, czy tylko część? jeśli cały, ciężko ci będzie umiejscowić potem wyciąg, a jeśli chcesz rozdzielać, to chyba będzie gorzej. Zostawiłabym jak jest - stół przy oknie jest fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOSC12_3
Dobrze, więc. Kochane jesteście. Zostawiam 1 i już nic nie kombinuje. Pewnie jeszcze coś porobię z górnymi szafkami, ale jak znam życie zostanie tak jak jest. Buźki dla wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulkin6 w domu robią dopiero tynki i wylewki, a kuchnia jest na etapie projektu więc jeszcze nie byłam w żadnym sklepie i nie macałam frontów;P wiem tylko, że chce żeby były w kolorze orzech amerykański bo "choruję" na ten odcień drewna:rotfl:

Tu moje inspiracje

kuchnia_orzech.jpgfront orzech.jpg

 

a kolory w projekcie mogą być troszkę przekłamane.

 

Między szafkami umyśliłam sobie lakobel albo jakaś białą/mleczną szybę. Bardzo podoba mi się taka gładka jednolita powierzchnia. Jeśli jednak budżet drastycznie się skurczy będzie jakiś gres polerowany, ale to to już nie to samo bo są fugi:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...