Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

[ATTACH=CONFIG]193377[/ATTACH]

 

pomiędzy meblami 100cm powinno być, choć większość osób twierdzi że 120cm - no ale ten metr to minimum :)

od ściany to myślę, że tak samo by dało się jakoś odsunąć krzesło i usiąść... osobiście też bym odwróciła wyspę (zresztą kiedyś Ci tak rysowałam :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość GOSC12_3
pomiędzy meblami 100cm powinno być, choć większość osób twierdzi że 120cm - no ale ten metr to minimum :)

od ściany to myślę, że tak samo by dało się jakoś odsunąć krzesło i usiąść... osobiście też bym odwróciła wyspę (zresztą kiedyś Ci tak rysowałam :D )

tak wiem mam zapsany Twoj projekt. Ale widzisz jaka ja niezdecydowana, cos zobacze i już kombinuje hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzę :D typowa kobieta - zmienna jest :) :)

 

sama doskonale Cię rozumiem, bo też u siebie wiecznie coś zmieniam i kombinuję póki mogę i nie trzeba zamawiać mebli jeszcze - choć ja już tylko kolorystycznie, bo rozkład mebli mam ustalony i nie ruszam :) ale za nic nie umiem się zdecydować na kolorystykę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riri,

 

Sorry może nie śledziłem Twoich postów i nie jestem w temacie co chcesz mieć ma tej wyspie, ale zamiast odcinać kuchnię w połowie to może lepiej wyspę zrobić bardziej kwadratową ? albo chociaż stos. boków 2:3 będzie też fajny szeroki blat roboczy a nie tylko długi. chyba, że masz jakieś tam projekty szafek i zlew czy płytę. Zależy od koncepcji :)

 

miłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOSC12_3

lukasz69karolina to szczęśliwa kobieta z CIebie :) ja dość że mam problem z ustawieniem to jeszcze z kolorem :) i w ogóle ze stylem hihi

loos to ma byc blat roboczy, bez zlewu i płyty, ale po drugiej stronie chcę aby mozna było usiąść i coś zjesc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą wrzucam więcej zdjęć wizualizacji mojej kuchni:)

Mikrofala i piekarnik przykładowy bo konkretny model jeszcze nie wybrany. Zlew i bateria też może ulec zmianie. Płyta gazowa i okap już docelowy:)

 

Wszelkie uwagi, opinie, sugestie mile widziane:)

 

[ATTACH=CONFIG]192286[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]192287[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]192288[/ATTACH]

 

a Ja myślałam, że będę właścicielką najmniejszej tutaj kuchni bo 8m2 a jednak nie jestem sama z czego się bardzo cieszę.

Wizualnie mam taki sam pomysł na moją kuchnię jak i Ty i po tej samej stronie będzie wszystko u mnie ustawione :) niezły zbieg okoliczności :) i tym bardziej się cieszę bo widzę teraz jak to będzie wyglądało :) U mnie dodatkowo będzie jeszcze spiżarnia 2m2 i tylko nie wiem czy wejście do niej zrobić z pokoju czy z kuchni :(

Twoja kuchnia bardzo mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladybird76 8m2 to przy mojej kuchni już wypas:P Lepsza większa, ale jak się nie ma co się lubi...;) Dlatego muszę pogodzić funkcjonalność, z pakownością i jeszcze żeby to ładnie wyglądało;)

Chcąc optycznie kuchnię powiększyć zdecydowałam się na biel. Szafki wiszące wysokie na 90cm, żeby były pakowne:P Poza tym góra zabudowana-z lenistwa:P żebym nie skakała po drabinie przy sprzątaniu.

Wydaje mi się, że już wiele więcej i lepiej się z tak małej kuchni się nie wyciśnie;)

 

Bardzo mi miło, że podoba Ci się projekt mojej kuchni.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladybird76 8m2 to przy mojej kuchni już wypas:P Lepsza większa, ale jak się nie ma co się lubi...;) Dlatego muszę pogodzić funkcjonalność, z pakownością i jeszcze żeby to ładnie wyglądało;)

Chcąc optycznie kuchnię powiększyć zdecydowałam się na biel. Szafki wiszące wysokie na 90cm, żeby były pakowne:P Poza tym góra zabudowana-z lenistwa:P żebym nie skakała po drabinie przy sprzątaniu.

Wydaje mi się, że już wiele więcej i lepiej się z tak małej kuchni się nie wyciśnie;)

 

Bardzo mi miło, że podoba Ci się projekt mojej kuchni.:rolleyes:

 

Możesz jeszcze zdradzić na jakim etapie jesteś z kuchnią? kiedy odbędzie się montaż? Jestem bardzo ciekawa efektu ostatecznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOSC12_3
to moze wymiary wyspy 1,5 x 1 m pod spodem szafki (standard 60-tki) i nawis blatu 40 cm na wsunięcie krzeseł/ hokerów i miejsce na nogi.

 

A okno na jakiej wysokości?

fajnie to wymyślone, okno około 107cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do montażu to jeszcze daleko;) dom w trakcie budowy-w sobotę wylewki. Kuchnia pewnie styczeń-luty przyszłego roku;)

 

Ja czasami idę na żywioł... Kuchni mojej nie jestem do końca pewna i tego gdzie mają być drzwi ze spiżarni :( dzisiaj idą działówki więc chyba będą one od strony pokoju po to aby lewa ściana była zagospodarowana meblami wysokimi...

 

spiżarnia.jpg

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladybird76 kuchnie na głębokość mamy podobną, u mnie po lewej jest 220cm i nie wyobrażam sobie tam wcisnąć jeszcze drzwi

Wg. mnie drzwi do spiżarni najlepiej zrobić od salonu. Nikomu nie będą przeszkadzać, a kuchnie łatwiej będzie urządzić. Poza tym drzwi muszą się otwierać i wtedy w kuchni mogą zawadzać. Ostatni argument rzadko kiedy uda się ładnie wkomponowac drzwi spiżarni całośc kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym pomyśl jeszcze gdzie dasz lodówkę i piekarnik + ew. mikrofala. Po prawej masz już płytę, więc zostaje tylko opcja wyższej zabudowy właśnie po lewej. Ewentualnie płyta w ciągu pod oknem a zabudowa po prawej, ale wtedy zostaje Ci mało blatu roboczego.

3 opcja samotna lodówka po lewej i piekarnik pod płytą.

Proponuję, żebyś sobie rozrysowała wszystkie warianty i wybierz najwygodniejszy dla Ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladybird76 kuchnie na głębokość mamy podobną, u mnie po lewej jest 220cm i nie wyobrażam sobie tam wcisnąć jeszcze drzwi

Wg. mnie drzwi do spiżarni najlepiej zrobić od salonu. Nikomu nie będą przeszkadzać, a kuchnie łatwiej będzie urządzić. Poza tym drzwi muszą się otwierać i wtedy w kuchni mogą zawadzać. Ostatni argument rzadko kiedy uda się ładnie wkomponowac drzwi spiżarni całośc kuchni.

 

220 i wynosi moja ściana :)

Drzwi w sypialni wkomponować można bez problemu :) ale u mnie jednak pozostaną od strony pokoju :) a opcja najwygodniejsza to ta właśnie jaka jest już od dawna tzn wysoka zabudowa z lewej a piec z prawej :)

Miło jest móc się wymienić poglądami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam ogromną prośbę ponieważ czas mnie goni, proszę oceńcie pomysł na poniższym projekcie,

kuchnia otwarta na salon, szerokość 4,5m (ściana z oknem), głębokość 3,15m,

za krzesłami jest ściana nie widoczna na wizualizacji odstęp między półwyspem a ścianą to 1,2m raczej powinno wystarczyć by swobodnie korzystać z krzeseł.

Czekam na pomysły i krytyczne uwagi, na początku myśleliśmy o otwartej kuchni z wyspą ale przeważył półwysep.

 

pozdrawiam

wobil

KUCHNIA-A.jpg

KUCHNIA-B.jpg

KUCHNIA-C.jpg

KUCHNIA-D.jpg

KUCHNIA-B_wyspa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt poprawny, ale tradycyjnie rozważyłabym zamianę miejscami lodówki i piekarnika (bo ja częściej korzystam z lodówki i zdarza mi się zostawiać lodówkę otwartą na chwilę i wkładać/wyciągać rzeczy, które znajdują się na blacie tuż obok (np. po zakupach, przed gotowaniem)).

 

czy ta samotna szafka jest wam bezwzględnie potrzebna? wygląda jak kwiatek przy kożuchu prawdę powiedziawszy... aż tak ogromnej ilości miejsce ona nie doda, więc dałabym sobie z nią spokój. jeśli zaś potrzebujecie witrynki na kieliszki itp. to wolałabym na tej ścianie coś "innego" (w znaczeniu - nie z serii mebli kuchennych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam ogromną prośbę ponieważ czas mnie goni, proszę oceńcie pomysł na poniższym projekcie,

kuchnia otwarta na salon, szerokość 4,5m (ściana z oknem), głębokość 3,15m,

za krzesłami jest ściana nie widoczna na wizualizacji odstęp między półwyspem a ścianą to 1,2m raczej powinno wystarczyć by swobodnie korzystać z krzeseł.

Czekam na pomysły i krytyczne uwagi, na początku myśleliśmy o otwartej kuchni z wyspą ale przeważył półwysep.

 

pozdrawiam

wobil

Kuchnia wydaje sie ok w miarę funkcjonalnie rozwiązane rozmieszczenie szafek tylko zdecydowanie zrezygnowalabym z tej "samotnej" szafeczki wiszacej.Nie pasuje tam po prostu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...