Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Projekt OK, tylko ta szafka wisząca... Dodatkowo rozważyłabym zlew z ociekaczem po lewej stronie - mógłby trochę wchodzić na półwysep nawet - jesli jest on Ci potrzebny do odkładania takich rzeczy jak duże blachy czy garnki dosc często. Ponieważ najwygodniej pracuje się między zlewem i płytą, odłożony do suszenia gar po bigosie może po prostu zawadzać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Obawiam się, że w konkursie na najmniejszą kuchnię mogę wygrać ja z niespełna 7m2.

 

Aktualnie jestem troszkę w kropce. Najbardziej męczy mnie wnęka widoczna w lewym górnym rogu. Zastanawiam się czy ją zlikwidować czy zostawić i zrobić w niej super głębokie cargo. "Bufet" widoczny po prawej stronie przy słupie ma być wysokości blatu i raczej być dodatkową powierzchnią do pracy. Nadal nie podjęłam decyzji czy z szafkami pod spodem czy wiszący.

Zdaje się, że jedyne co wiem o mojej kuchni to kolor frontów - jasny beż i adres ;) Czyli tyle co nic ;(

 

wymiary.jpgkuchnia1.jpgkuchnia2.jpgkuchnia3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potrzebuję pomocy przy ocenie projektu kuchni. Kuchnia ma niewiele ponad 9 m 2 , zaplanowałam zabudowę w kształcie litery U + ewentualnie dekoracyjny barek. Co myślicie ?

 

Witam , projekt fajny . Myślę że bym podciągnął szafki do sufitu bo blenda nic to nie da oprócz tego że zasłoni szparę nad szafkami ,,,

Ważne żeby dobrze ogarnąć dwa rogi kuchni i żeby był tam dobry dostęp . Warto wejść na stronę peki i poszukać jakiś fajnych rozwiązań .

Miłego , Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam ogromną prośbę ponieważ czas mnie goni, proszę oceńcie pomysł na poniższym projekcie,

kuchnia otwarta na salon, szerokość 4,5m (ściana z oknem), głębokość 3,15m,

za krzesłami jest ściana nie widoczna na wizualizacji odstęp między półwyspem a ścianą to 1,2m raczej powinno wystarczyć by swobodnie korzystać z krzeseł.

Czekam na pomysły i krytyczne uwagi, na początku myśleliśmy o otwartej kuchni z wyspą ale przeważył półwysep.

 

pozdrawiam

wobil

 

Witam , zupełnie nie pasuje tutaj szafka wisząca ponieważ jest takim wolnym elektronem który "burzy" w jakiś sposób tą koncepcję ...

Na pewno trzeba uporządkować ścianę okienną ponieważ nie ma jak się dostać do rogu , drzwiczki powinny mieć pond 45 cm żeby było w miarę wygodnie i żeby można było zastosować ewentualnie jakiś system narożny ;-)

Ostatnio Klienci wolą szafki otwierane klasycznie do boku bo łatwiej się do nich dostać , klapy górne trudno dostępne ;-( Miłego , Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]192289[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]192290[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]192291[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]192292[/ATTACH]

 

Witam , projekt elegancki , zwróć uwagę wykonawcy że boki fornirowane powinny iść po całej długości a nie dochodzić do poziomych pogrubień .

W górnych szafkach będą chyba systemy servo bo nie ma uchwytów ,czy będą się otwierały za pomocą tipona ?

Ogólnie OKI ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, pomocy. W niedzielę mam zamiar jechać zamówic meble bo czas przeprowadzki nadciaga nieubłaganie, a tu jeszcze tyle watpliwości...Mam nadzieję, że pomożecie mi je rozwiać.

Sprawa tyczy sie BLATU. ma on wchodzić pod okno kuchenne. Głębokośc szafek to 60 cm, a najgłębszy blat z ikea ma 62, wiec mnie nie urządza. Mowa o blacie drewnianym. Robiłam wycenę u stolarza i cena 2600 mnie zabiła. Czy macie jakies inne propozycję? Mysłałam o tym żeby powierzchnie stricte pod oknem wykafelkować78mysz fm.jpg, ale nijak mi sie to nie widzi, gdyz boki okien są gładkie(przy tych wystajacych listwach okiennych nie byłoby możliwośći pełnego otwarcia okna). Słyszałam że można pod oknem dac kawałek blatu, który pózniej połączy się listwa z blatem głównym. Czy to łączenie listwa ma jeszcze jakies minusy poza wizualnymi?

Czy może poprostu wybrac laminat...:(kuchnia1.jpgRZUT.jpg03.jpg

Dodatkowo, od strony salonu ma KIEDYS stanąc ''jakas ''komoda co by zmiescic serwetki, obrusy itp. Ma to byc cos bardziej salonowego anizeli na wczesniejszej wizualizacji, poki co natomiast tyl mebli zostanie wykonczony panelem maskującym, ktory , w niedalekiej przyszlosci(miejmy nadzieje) przysloni owa komoda:).Z komoda.jpg

Edytowane przez patysiaSasasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... teraz to już niczego, nie zacytowałam wpisu, który komentowałam a on został przed chwilą usunięty

chyba, że zwariowałam

 

Być może nie :) Spamerów usuwamy. Dlatego nie nalezy ich komentować, tylko od razu zgłaszać do moderacji (mały czarny trójkącik z wykrzyknikiem pod okienkiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni sklejają blaty i robią szersze:

 

http://www.ikea.com/ms/img/small_spaces/20121_thrs01/small-kitchen-worktops.jpg

 

 

no to teraz Elfir dałaś mi do myślenia... Nie wiem tylko czy jak będa łączyc te blaty to nie trzeba bedzie podwójnie kupować i zostanie dużo ścinków, a cena wiadomo, podwójna również...Nie orientujesz sie jak to może wyglądac przy kuchni takiej jak moja(rzut powyżej).Dziękuje za cenne wskazówki i rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz Elfir dałaś mi do myślenia... Nie wiem tylko czy jak będa łączyc te blaty to nie trzeba bedzie podwójnie kupować i zostanie dużo ścinków, a cena wiadomo, podwójna również...Nie orientujesz sie jak to może wyglądac przy kuchni takiej jak moja(rzut powyżej).Dziękuje za cenne wskazówki i rady

 

Nie mam pojęcia. Trzeba pytać bezpośrednio u montażystów IKEA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, dużymi krokami zbliża mi się remont kuchni w sumie to już się zaczął. Mąż będzie robił meble zresztą jak całą resztę i do końca nie wiem jak wykombinować ustawienie. Po głowie mi chodzi stół + 4 krzesła pod oknem na ścianie zaraz przy wejściu, tej wąskiej, zmątować szafę do sufitu na cukry, słoiki ,napoje itd, od komina w stronę okna dać słupek z piekarnikiem następnie lodówkę , szafki dolne i górne,a nie wiem co z przeciwległa ścianą no i czy na pewno pod ścianą ten stół czy może gdzie indziej. Mam nadzieję, że w miarę zobrazowałam moją wizję.

Kolorystyka bało czarna może trochę czerwonego.

Była bym wdzięczna dziewczyny za pomoc.

Pozdrawiam wymiary kuchni.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images39.fotosik.pl/2082/dce1e40f5b2328a3.jpg

 

Bufet pełni rolę blatu pomocniczego i szafki-spiżarki. Dodatkowo przechowywać można w słupku z piekarnikiem.

Od lodówki do okapu nad płytą szafki wiszące.

To bardzo dużo miejsca do przechowywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko informacyjnie, w Ikea zrobili mi wycene blatów na zamówienie(blat wchodzi pod okno- potrzebowałabym głeboki na 82 cm minimum)- prawie 9 klocków, za same drewniane blaty, sprawiło że o mało z krzesła nie spadłam;). Bedą blaty pod oknem docinane i łączone z blatem głownym- opcja za nieco ponad 2 tysie. Mam nadzieję ze jak Panowie montażyści dobrze to scala to nie będzie jakis problemów:):rolleyes::wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...