Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zgadzam się, że ta odleglosc zlew-plyta jest spora. obawiam sie jednak ze gdy przesune plyte z drugiej strony polwyspu, to zle bedzie wygladalo, gdyz prostopadloscian-okap bedzie za blisko sciany i to bedzie wygladalo przytlaczajaco. nad blatem polwyspu przy scianie chcialabym odkryc cegłę.

 

Mam ochote zmienić ten projekt do mojej ulubionej kuchnia Basi (pierwsza inspiracja), rownież pod względem kolorów.

Nadal proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt 3

 

[ATTACH=CONFIG]200318[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]200319[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]200320[/ATTACH]

 

 

Wiem, że się męczę z kuchnią, ale mam małe mieszkanie, niestety, a większe potrzeby;) Czy myślicie, że w tym projekcie uda się ładnie połączyć blaty? Tzn. tam gdzie jest moduł z piekarnikiem, meble wystają 10 cm za komin. Chciałabym je połączyć z drugim blatem listwą maskującą. Jeśli powiększę komin, nie zmieści się ten układ szafek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej się da - oczywiście wyjdzie ci tam łączenie, ale to tylko i wyłącznie kwestia odpowiedniego docięcia blatów (i oczywiście - zastosowania odpowiednich blend czy też maskownic "na poziomie szafek")

 

Tylko boję się, że to będzie źle wyglądało... Po połączeniu blatów, pod blatem, dać listwę maskującą? Czy zostawić wolną przerwę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę prosze o rady w sprawie koloru ścian do kuchni oraz koloru lacobelu pomiędzy szafkami?

Mam dwie wizualizacje - jedna jest cała w lakierze połysku (krem), plus ciemny blat. A druga - góra w połysku a dół fornir orzech amerykanski.

Już mi się tak opatrzyły te projekty że nie wiem który lepszy, ładniejszy i co zrobić ze ścianami,

Proszę o rady...

kuchnia fornir.JPG

kuchnia polysk all.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mysle nad swoja kuchnią juz bardzo długo, może zbyt długo. Poradzcie proszę czy wysoka zabudowa wygląda ok, bo już sama nie wiem. Szafki będą otwierane na docisk, dolne szafki beda mialy uchwyty. Białe fronty to lakier na wysoki połysk, brązowe to matowe dębowe okleina. Piekarnik i plyta maja byc biale.

Zgryz mam z wysoką zabudową, a najbardziej czy pasuje to wysokie biale cargo czy dać dębowe.

 

http://images62.fotosik.pl/102/2f9335fe4e6681ebgen.jpg

http://images64.fotosik.pl/102/02a291a9172ed661gen.jpg

Edytowane przez Viikii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOSC12_3
Mam prośbę prosze o rady w sprawie koloru ścian do kuchni oraz koloru lacobelu pomiędzy szafkami?

Mam dwie wizualizacje - jedna jest cała w lakierze połysku (krem), plus ciemny blat. A druga - góra w połysku a dół fornir orzech amerykanski.

Już mi się tak opatrzyły te projekty że nie wiem który lepszy, ładniejszy i co zrobić ze ścianami,

Proszę o rady...

mi się podoba ta 2 wersja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mysle nad swoja kuchnią juz bardzo długo, może zbyt długo. Poradzcie proszę czy wysoka zabudowa wygląda ok, bo już sama nie wiem. Szafki będą otwierane na docisk, dolne szafki beda mialy uchwyty. Białe fronty to lakier na wysoki połysk, brązowe to matowe dębowe okleina. Piekarnik i plyta maja byc biale.

Zgryz mam z wysoką zabudową, a najbardziej czy pasuje to wysokie biale cargo czy dać dębowe.

 

http://images62.fotosik.pl/102/2f9335fe4e6681ebgen.jpg

http://images64.fotosik.pl/102/02a291a9172ed661gen.jpg

 

A dla mnie całość jest super! Nie zmieniaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demi100 trudno doradzic kolor szafek, bo przeciez to ma sie Tobie podobac :) jesli kuchnia laczy sie z salonem to powinna kolorystycznie pasowac a przynajmniej nie wprowadzac zbyt duzo kolorow

obie wersje masz w podobnej kolorystyce, jesli masz mozliwosc obejrzec na zywo podobne relizacje, to zrob to, z pewnoscia pomoze Ci to podjac decyzje ;)

 

Viikii biale cargo nawiazuje do bialej gory - jest ciekawie :) lodowka bedzie sie licowala ze slupkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje dziewczyny za odpowiedzi :) lodówka będzie delikatnie wystawać z lica zabudowy (niestety), zlewozmywaka z płytą nie zamieniam- już są przyłącza, celowo schowałam zlew żeby nie był widoczny z salonu. Rozważę jeszcze raz wszystkie podpowiedzi i mam nadzieję jutro klepnąć tą kuchnię.

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

ja też jestem na etapie projektowania kuchni, więc wiem, co czujesz:) Moja pierwsza uwaga- lodówka side by side nie może stać przy ścianie, bo będzie kłopot z drzwiami (ja też muszę moją zamienić z cargo). Ja mam blat czarny, żeby był kontrast, identyczny się zlewa. U mnie górne szafki będą białe, a dolne brązowe. Jakiego programu używasz do projektowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slonko okap jest wzięty pierwszy lepszy do wizualki, planuje z czasem jakiś ładny, biały (chyba skośny). Piekarnik i płyta też będą białe :)

marzył mi się biały zlew ale granitowy odpada ze względu na możliwość przebarwień (długo nad tym myślałam i obserwowałam zachowania domowników - nie da rady), natomiast ceramiczny zabija ceną...

Nie zamieniłabym natomiast zlewu z płytą nawet gdyby przyłączy nie było.

 

Kamena wizualizację robił mi stolarz, nie wiem co to za program. Lodówkę mam 70cm ale nie side by side - pierwsza lepsza do wizu. Pamietam o konieczności odsunięcia jej od ściany (sprawdzałam 5cm starczy) żeby otworzyć drzwi. Ale dzięki bo można się potem faktycznie zdziwić.

 

Dzieki za uwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, proszę o pomoc w rozplanowaniu aneksu kuchennego i "salonu". W salonie musi zmieścić się duża szafa, narożnik/kanapa i ława/stół. Mieszkanie jest malutkie, z kawalerki robię dwa pokoje. Kosztem małego pokoju mogę nieznacznie powiększyć aneks.

 

Plan mieszkania (można edytować):

http://planmieszkania.pl/plan/rysuj/id/500039

 

Zdjęcie wnęki przeznaczonej na malutki aneks - 180 cm (myślę, żeby w narożniku obok drzwi wbudować lodówkę, będzie się mniej rzucała w oczy, drzwi oczywiście zostaną przeniesione w inne miejsce):

20358654_6.jpg

 

Obrazek przedstawiający aranżację na jakiej chcemy się wzorować przy wystroju salonu (szafa w kolorze dąb sonoma/biały połysk):

DSC01167hj.jpg

 

W związku z powyższym, ciekaw jestem jakie ściany i meble kuchenne pasowałyby do kolorystyki salonu? Dodam tylko, że gres jest już zakupiony w jasnym kolorze (taki białawy).

Edytowane przez Jardel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...