Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Jeszcze tylko podpowiem ze meble białe lakierowane blat czarny granit .Z góry dziękuje za pomoc.:)

 

Cześć kobieto fajna. :)

Funkcjonalnie jest dobrze. Jedyne co bym zrobiła, to pociągnęłabym zabudowę słupka do sufitu, albo zrobiła blendę z tego mdf lakierowanego, albo zabudowała k-g i pomalowała na kolor ściany. Ten kolor ścian oczywiście też nie ten co na wizkach?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]213656[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]213662[/ATTACH]

 

O rany,Fajna Kobieto,

 

masz układ prawie jak mój (z tym, że moja wysoka zabudowa po prawej stronie), a mnie zjechano za absolutną niefunkcjonalność takiej kuchni.

"Mądre forumowe dizajnerskie " głowy, psy na projekcie wieszały.

Magda jedynie merytorycznie się wypowiedziała i chwała jej za to (powinna działkę za projekt dostać :) )

 

Wróżono poparzoną rodzinę (garnek z makaronem na głowie dziecka), a jedzenie przy wyspie z płytą to już miało mnie do piekła wpędzić, a gwoździem do trumny miał być zlew pod oknem.

 

Więc moje zdanie chyba znasz świetny funkcjonalny projekt.

Zwróć tylko uwagę na odległość wyspa -dolna zabudowa , 110-130 jest idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malkau mnie odległość wyspa- szafki dolne wychodzi 130cm wiec będzie ok.Projekt jest taki a nie inny gdyż układ kuchni nie pozwala inaczej.Niby ma tych metrów wystarczająco ale mało ustawny układ.Zalezalo mi bardzo na wyspie bo teraz mam i sprawdza sie wiec sie uparlam to mam :lol2:A co myślicie o toczonych nogach? Nie porywam sie za bardzo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc!

Jestem w trakcie projektowania domu. Wiele uwagi poświęcam kuchni - bardzo lubię gotować. To jest mój pierwszy pomysł na aranżację, a nie mam w tym absolutnie żadnej praktyki (to moja pierwsza własna kuchnia). W związku z tym w tej chwili można pozmieniać w zasadzie wszystko - przenieść płytę gazową, zlew, a nawet poprzesuwać ściany. ;)

Czy mogę prosić o opinie dotyczące aranżacji mojej przyszłej kuchni? Nie jestem przekonana do zlewu przy samym oknie, ale nie podobają mi się zlewy w kącie (chcę dwukomorowy, do jednej komory planuję wstawić na stałe suszarkę), więc to takie mniejsze zło. Innego miejsca nie znalazłam. Płyta gazowa będzie 5-palnikowa, szerokośc okapu - 90 cm i symboliczne szafki wiszące po bokach okapu. W kącie po lewej stronie stołu planuję słupek z piekarnikiem. Po prawej stronie stołu zostawiłam przejście do jadalni, planuję tam wstawić drzwi przesuwne. Ewentualnie zupełnie to przejście zlikwiduję, bo nie jestem jeszcze do tego rozwiązania przekonana.

Co sądzicie? A może ktoś ma inny, lepszy pomysł? Będę ogromnie wdzięczna.

Pozdrawiam!

 

http://farm6.staticflickr.com/5345/9915109046_13b50d7d93.jpg

http://farm8.staticflickr.com/7369/9915076855_acab43174e_z.jpg

http://farm8.staticflickr.com/7326/9915155024_b8fc088451_z.jpg

http://farm4.staticflickr.com/3726/9915155354_a358d209af_z.jpg

http://farm8.staticflickr.com/7346/9915155404_9d0a289917_z.jpg

Edytowane przez miastki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee... no co Ty Elfir, wszystko gra i buczy i ładnie się wyświetla :yes:

 

miastki, jak dla mnie kuchnię masz ładnie rozplanowaną, ale wyrzuciłabym słupek z piekarnikiem z kącika śniadaniowego.

Skoro często w kuchni szalejesz kulinarnie, to piekarnik powinien być pod ręką - tradycyjnie dałabym go pod płytę kuchenną (tak jak masz na wizce).

W miejsce słupka przy stole można postawić witrynę ze szkłem i porcelaną rzadziej używaną. Ja mam dużo tego typu rzeczy, więc u mnie bedą też wyższe szafki wiszące. Może w Twojej kuchni też podwójna wysokość wiszących byłaby lepsza, ze względu na zasłonięcie górnej części okapu od strony jadalni/salonu.

Gdyby to była moja kuchnia, to zamknęłabym też drzwiczkami otwartą szafkę, lub zamiast niej wstawiłabym słupek z piekarnikiem i mikrofalą - zasłoniłoby to też od salonu, blat roboczy i okap :)

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ ja widzę piekarnik pod płytą u miastki...

 

natomiast faktycznie się zgodzę, że ta szafka przy stoliku wygląda dziwnie (nie robiłabym jej jako kolejnego mebla pasującego do zabudowy kuchennej a np. wstawiła tam fajny kredens). po drugie - równiez mi nie pasują proporcje wiszących szafek. dałabym większe i bez przezroczystości (nie przepadam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, piszę właśnie z komputera w pracy i widzę, że rzeczywiście coś nie tak z trzema pierwszymi zdjęciami. Tylko dlaczego moniss i duś widzą je normalnie? Wieczorem jeszcze raz spróbuję wkleić fotki.

Dziewczęta, dziękuję za zainteresowanie! Kształt szafek wybrał mój pan architekt na chybił-trafił. Powiedziałam mu tylko, że białe, że drewniany blat, szeroki, prosty okap i po dwie wiszące poziome szafki z każdej strony okapu. Nie chcę przeładowanej kuchni, bo będę miała sporą spiżarkę.

Bardziej zależy mi na opinii, czy jest sprytnie i funkcjonalnie. Mam właśnie zdecydować, gdzie będzie zlew, lodówka itp... Podobają mi się takie wielkie szuflady w szafce pod płytą gazową, tylko wtedy nie mam gdzie wstawić piekarnika. :( Przy wyjściu na taras nie chcę, bo pewnie taki słupek zabierze mi sporo światła. To okno przy zlewie jest północne, więc na światło z jego strony za bardzo nie liczę... Wygląda na to, że najlepiej będzie zlikwidować przejście do jadalni (nie będzie widoków z salonu - celna uwaga, moniss) i w jego miejscu wstawić albo ładny kredens, albo właśnie słupek z piekarnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trzec pierwszych fotek, to wczoraj były widoczne - dziś już nie. Pewnie jakiś serwer pada od czasu do czasu i aby zobaczyc fotki, trzeba wstrzelić się w odpowiedni czas ;)

 

Bezpośrednie przejście z kuchni do jadalni jest potrzebne, więc bym chyba z niego nie rezygnowała.

Co do rozmieszczenia zlewu, płyty i lodówki, to moim zdaniem, obecnie jest idealnie.

Nie martwiłabym się, że ewentualny słupek zaciemniałby blat. Masz duże okno w kuchni i pomimo, że jest od północy, będzie dawało wystarczającą ilość światła.

Jeśli podwoich wysokość wiszących szafek to i tak nie będziesz miała wizualnie przeładowanej kuchni. Możesz je zamówić z prostymi, lśniąco białymi frontami bez uchwytów - będą wygądały jak "ściana".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...