Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

miastki,

A może słupek z piekarnikiem wstawić tak gdzie ta zaokrąglona szafka, zaraz przy oknie. Zasłoniłby blat roboczy od jadalni. Ale wtedy już raczej nie poziome szafki, tylko takie pionowe witrynki obok okapu. :rolleyes:

 

Ale osobiście podoba mi się ten piekarnik pod blatem, tak jak jest na wizualizacji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mnie bardziej podobają się szerokie szuflady, w których trzymałabym gary i patelnie... Natomiast jeśli zdecyduję się na piekarnik gazowy to i tak chyba musi być blisko płyty gazowej - czyli albo pod, albo w miejscu zaokrąglonej szafki, obok wyjścia na taras. Nie ma chyba sensu prowadzić rurek z gazem na 2. stronę kuchni? Jak myślicie?

Ps. Jeszcze raz wrzuciłam zdjęcia, mam nadzieję, że teraz już będą widoczne permanentnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja z prośbą o opinie :)

Macie jakieś sugestie?

Meble biel, fronty lakierowane, uchwyty frezowane, blat star galaxy granit. Górne szafki na ścianie z indukcją otwierane na tip-on (prawdopodobnie).

Mam nie mały dylemat, gdzie umiejscowić wagę w blacie? Wstępnie umieszczona jest przy oknie i zlewie, ale nie wiem czy to będzie dobre miejsce?

Z góry dziękuję,

Amelie

 

http://imageshack.us/a/img534/4875/tcfz.jpg

 

http://img855.imageshack.us/img855/5180/8uss.jpg

 

http://img837.imageshack.us/img837/3773/a8mx.jpg

 

http://img13.imageshack.us/img13/6355/um75.jpg

Edytowane przez AmelieJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym po prostu inaczej rozwiązała wejście do jadalni i zwiększyła ilośc blatu roboczego.

 

http://images61.fotosik.pl/209/464ff78268c68c12.jpg

 

Na ścianie między jadalnią a kuchnią szafki pełniącej funkcje kredensu (najlepiej aby można je było otwierać zarówno od strony jadalni jak i kuchni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - nie robić zlewu w narożniku.

 

Wagi nie można schować w szafce żaluzjowej?

 

Mówisz, że nie będzie wygodnie? Trudno, ryzyk fizyk. Choć pracowałam przy takim zlewie i jakoś nie sprawiało mi problemu.

W szafce żaluzjowej będzie schowany ekspres do kawy, a i p. projektantka sugerowała, że takie rozwiązanie nie będzie wygodne, więc to miejsce odpuściliśmy.

 

Teraz jak na to patrzę zastanawiam się czy nie lepiej by było bez tego czarnej listwy na dole mebli przy płytkach i zamiast tego biel, jak myślicie?

Edytowane przez AmelieJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam narożny zlew (wymuszony przyłączami) i choć nie jest to bardzo niewygodne - narożnik za baterią jest niewykorzystany (tj. inaczej - jest miejscem gdzie robimy graciarnię z nieumytych naczyń. tak, tak - nawzajem na siebie krzyczymy że to się chowa to zmywarki). rozważ czy nie umieścić go pod oknem.

rozważyłabym też umieszczenie wagi za baterią (ja w tym miejscu stawiam moją przenośną i sięganie do niej mi nie przeszkadza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki duś za opinię :)

Przy oknie właśnie nie chce zlewu ponad wszystko. Do tego kuchnie mam otwartą na salon i tak sobie dodatkowo wkręcam, że jakby coś bałaganu w zlewie nie będzie aż tak widać :-P Ale dzięki za zwrócenie na to uwagi, przemyślę to jeszcze na spokojnie.

Z wagą właśnie też myślę czy nie wcisnąć między zlew i indukcję, albo między indukcją a barkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... nie razi mnie jakoś bardzo, ale skoro zapytałaś, to się zastanawiam do czego ma nawiązywać. gdybyś sciany planowała obłożyć czymś czarnym - okej, ale skoro czarny miałby być tylko blat - hmmm... nie wiem (z wizualizacji wynika że na ścianie ma być coś jaśniejszego). chyba bym zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AmelieJ, ja w sprawie wagi... Czy brałaś pod uwagę wagę kuchenną wiszącą na ścianie?

Catti.jpg - fotka z kuchni Catti z jej wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?218030-wn%C4%99trza-do-poprawki-pro%C5%9Bba-o-pomoc&p=6134421&viewfull=1#post6134421

 

 

Co do czarnej lub białej listwy przy podłodze...

Sądzę że obie ładnie by wyglądały. Czarna dodaje charakteru.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AmelieJ, przemyśl dobrze krojenie cudnego granitowego blatu dla wagi...:rolleyes:. Ja w życiu bym tego nie zrobiła, mimo, że wagi używam codziennie. Moja stoi przed ekspresem do kawy tuż przy wejściu do spiżarki, ale w każdej chwili mogę ją przenieść, schować, a co najważniejsze wymienić! :D

Co do zlewu... 8 lat taki uzytkowałam i nie było problemu z wygodą, ale byl problem z niewykorzystaniem narożnika;). Przy takim zlewie ważne jest gdzie masz zmywarkę... bardzo ważne:yes:. No właśnie gdzie masz zmywarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasia zmywarka na lewo od zlewu. Początkowo była po prawo, ale zmieniłam. Myślisz, że będzie ok? Ze zlewem pocieszyłaś mnie, ufff :) Za to z tą wagą to faktycznie zaczynam się zastanawiać. Bajer fajny, ale pytanie czy faktycznie jest sens ciąć blat. Teraz dumam nad tą wieszaną wagą, albo nad zwykłą jak Ty masz. Może rzeczywiście skoro nie mam miejsca dla wagi, którego bym była pewna na 100% to nie ma co cudować. Edytowane przez AmelieJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasia zmywarka na lewo od zlewu. Początkowo była po prawo, ale zmieniłam. Myślisz, że będzie ok? Ze zlewem pocieszyłaś mnie, ufff :) Za to z tą wagą to faktycznie zaczynam się zastanawiać. Bajer fajny, ale pytanie czy faktycznie jest sens ciąć blat. Teraz dumam nad tą wieszaną wagą, albo nad zwykłą jak Ty masz.

Bajer, który może się zepsuć, zamoknąć, znudzić lub po prostu przeszkadzać, bo użytkowość kuchni sprawdzisz dopiero w realu;).

Co do zmywarki: ustaw sobie krzesła, szafki, styropian... tak jak ma wyglądać ten narożnik, dokładnie odwzoruj kąty i odległości, Podejdź do "zlewu" i spróbuj kucnąć, schylić się "wkładając naczynia" ze "zlewu" do "zmywarki". Jak się zmieścisz, to ok:rolleyes:... ja miałam 20cm cargo mini pomiędzy zlewem a zmywarka i było dość ciasno;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo w temacie wag kuchennych.

Miałam 2 rodzaje: zwykłą, którą trzymałąm w szafce i za każdym razem trzeba ją była wyciągać a później znów chować. Czasami wolałam juz coś zważyć "na oko" bez tych całych ceregieli. A ładna była, z różnymi bajerami (np. licznikiem kalrii) których chyba nigdy nawet nie użyłam.

Kiedyś, będąc na zakupach w Biedronce, natknęłam sie na wagę mocowaną do ściany. Wisi sobie już od 3 lat w kuchni. Baterii w niej jeszcze nie wymieniałam, a wyświetlacz cały czas godzinę wyświatla.

Jest biała, więc na białej ścianie nie rzuca się w oczy. Nie przeszkadza, bo ma składaną... no właśnie co to jest - tacka?

Waży w gramach lub funtach i uncjach, taruje, wskazuje godzinę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...