Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

cargo na przyprawy bym sobie darowała.

 

co do układu szafek - 2 podoba mi się bardziej (jeśli chodzi o podział frontów). u siebie mam 2, więc w kwestii wygody - mogę polecić.

 

nie jestem natomiast fanem żaluzji w szafkach. myślę, że przestrzeń po lewej od zlewu i tak pozostanie pusta, więc rozważyłabym tam szafkę otwierana na tip on (żeby ew. uchwyt nie kaleczył ściany)

[/font]

 

cargo - też tak właśnie myślę, a Twój post mnie jeszcze upewnił, dzięki

 

układ szafek - czyli ten na aventosach?

Ogólnie podobają mi się zabudowy do samej góry, więcej miejsca w szafce, tylko ten tip on mnie nie przekonuje i sama nie wiem??

 

żaluzja - też o takim rozwiązaniu myślałam. Tylko nie wiem czy żaluzja nie jest łatwiejsza - coś stawiam na blacie, żaluzja w górę i mam ekspres/chlebak (bo tam chce go wcisnąć), a przy szafce już zamieszanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kuchnia gazowa, bo mamy na działce gaz, będziemy ogrzewać nim dom, wiec nie widziałam sensu monitowania płyty indukcyjnej która żre nam prąd, a przy mojej sporej rodzinne gotuje dużo.

 

ja tylko powiem tyle ze.

nie wiem jak teraz przepisy ale wprowadzając rure do kuchni trzeba ja jakos pociągnąc przez jakies pomieszczenia.

u mojej mamy zmieniali liczniki i całe rury z szachtu wyciągali i prowadzili przez klatkę schodową do mieszkan czyli.

musiała by isc przez długi wiatrołap , przedpokoj i do kuchni.

nie wiem czy musi byc zoła czy nie - prawdopodobnie w pomieszczeniach juz nie :) ale mama darowała sobie taką rozpierduche i kupiła płytę na prąd.

zdecydowanie w jej przypadku lepiej.

 

Paola tez mam gaz tylko najdalej w kotłowni / pom gospodarczym znaczy sie.

oczywiscie rorka zólta w garazu ale nie dalej :) niech ktos na forum policzy Ci oszczednosci wynikajace z uzywania gazu a prądu.

http://images65.fotosik.pl/232/5fb849f4061ac27cmed.jpg

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te aventosy mi się podobają, ale i zabudowa do samej góry i oszaleć można :D :cool:

 

Ten podział zapewne jest taki, bo jakby były 3 szafki w poziomie to tej na górze trudno by było dosięgnąć i otworzyć, a przy takim układzie po problemie i wygodniej. Ale widzisz - ja nie zwróciłam nawet uwagi wcześniej na ten "dziwny" podział. Dzięki. Mam dylemat :)

 

A tip on tylko na tych wyższych szafkach, te pierwsze górne otwierane do góry.

 

Edit. A nie można by dać aventosa, 2 szafki i tą przestrzeń zamaskować między sufitem a szafkami, żeby była zabudowana?

Edytowane przez AmelieJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F5 u nas rurka będzie szła do pom. gosp. Od frontu domu przez klatkę schodowa tzn pod schodami wiec jej nie będzie widać. A do kuchni będzie wchodziła z zewnątrz.

Myślisz ze oszczędność będzie mała ? Ja obstawiam ze spora jak ktoś dużo gotuje, bo jak mało to pewnie nie zauważalna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie, że się da żyć. Tylko skoro można zrobić coś lepiej? Coś ulepszyć to chyba warto?

Nikt nikogo na siłę do niczego nie zmusza, ale z własnego doświadczenia tutaj wiem, że czasem warto otworzyć się na nowe propozycje :)

 

:)

 

 

Moja kuchnia po zmianach i Waszych uwagach dot. zlewu:

 

http://imageshack.us/a/img443/3729/jhfb.jpg

 

http://imageshack.us/a/img62/7222/808q.jpg

 

http://imageshack.us/a/img59/7956/w0ev.jpg

 

[/img]

U Ciebie taki układ jest idealny bo masz wewnątrz mnustwo miejsca w moim przypadku jest mniej - mam mniejszą kuchnię i tyle

osobiscie średnio podoba mi sie ta roletka koncząca wysoką zabudowę.

bedziesz miała wymusiakne pomieszczenie i jakąs roletę wiem wiem tak sie robi i zasłania to i owo ale kurcze nie sa to ładne rzeczy.

oczywiscie moje zdanie

 

F5 u nas rurka będzie szła do pom. gosp. Od frontu domu przez klatkę schodowa tzn pod schodami wiec jej nie będzie widać. A do kuchni będzie wchodziła z zewnątrz.

Myślisz ze oszczędność będzie mała ? Ja obstawiam ze spora jak ktoś dużo gotuje, bo jak mało to pewnie nie zauważalna ;)

 

jestem cieniutki z kilowatow i tym podobnych ale zauwaz ze jesli chłopaki na forum o pompach potrafią zuzyc przez cały rok do ogrzewania domu Co prądu za 2500 złotych fakt faktem ze maja dobrze zbudowanie niewielkie 110 m2 domki ale cos w tym jest.

 

moim zdaniem powinnas ich popytac niech Ci ktorys policzy ONI uwielbiaja oszczędzac.

w tej chwili liczą nawet ile litrow zuzywają wody na kąpiel i jak działa cyrkulacja ile to kosztuje :):):)

 

takie sobie zawody zrobili kto mniej wyda pieniedzy na obsługę domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Szafki mają inne fronty, bo tak właśnie chciałam i tak mi się podoba - czemu nie można łamać schematów?:stirthepot:

 

Eklektyzm jest trudnym i bardzo wymagającym stylem we wnętrzarstwie. Źle wprowadzony nie będzie wyglądał efektownie. Podjęłabym się takiego łączenia raczej przy współpracy z projektantem wnętrz.

 

2)Boję się, że jeżeli piekarnik dam przy słupie to będzie zablokowane dojście do piekarnika z jednej strony i sądzę, że to bardzo utrudni korzystanie z niego. nie zgodzisz się?

 

Zasadniczo korzystam na wprost z piekarnika.

 

Jak dla mnie laminat jest całkiem wytzrymały, o ile nie kładzie się na nim gorących garnków. Ale rzeczywiście nie da się zrobić podwieszanego zlewu.

Taki efekt marmuru da się uzyskać indywidualnie, ale to będzie bardzo kosztowne (marmur pokrywany przeźroczystą żywicą lub odpowiednikiem Corianu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indukcja a gaz - prawdopodobnie na gazie będzie nieco taniej. Ale różnica będzie o wiele mniejsza niż między gazem a płytą ceramiczną.

 

Ja mam w budowanym domkuogrzewanie gazowe, ale do gotowania wybrałam indukcję - głownie z powodu niechęci do gazowej kuchenki, z którą użeram się teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja skolei boje się ze nie przyzwyczaiła bym się do indukcji. Od zawsze korzystam z kuchni gazowej, przez czas wakacji gotowalam na indukcyjnej gdzie wynajmowalismy as cieżko mi było się przestawić ;)

 

Ty teraz żartujesz sobie czy piszesz powaznie ?

to gaz i płomien jest dla mnie niebezpieczny - napewno bardziej niz indukcja lub normalne elektryczna.

 

sąsiad ktory ma pompe ciepła i 3 dzieci zrezygnował z kominka nie ze go nie stac tylko powiedział ze boi sie ognia w salonie i reakcji dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego gaz jest prostszy , uzywałem kuchenkę gazową ze 20 lat temu cos sie pewnie w temacie zmieniło.

czy kuchenki gazowe tez maja timery , pamietam przytopione plastikowe raczki od gazu w garnkach

 

plyty indukcyjnej jeszcze nie uzywałem mam zwykłą , nie znam dokładnego dzialania ale słyszałem ze pole sie grzeje tylko wowczas gdy jest garnek na nim.

Po prostu brak otwartego ognia w pomieszczeniu - ogien w kominku tez za szybą nawet w moim przypadku za dwiema szybami.

 

mam mozliwosc uniesienia szyby do gory niestety sie obawiam bo raz polano mi zleciało

całe szczescie nie mam jeszcze podłóg.

dodam ze zapach dymu z otwartego kominka tez w jakims stopniu idzie na pomieszczenie moze rekuperator z nadcisnieniem pomoze w tej kwesti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sensie regulacji mocy - dokładnie widzisz wielkośc płomienia (czyli łatwo sobie wyobrazić jak grzeje) i łatwo sterować nagrzewaniem się zwiększając i zmniejszając płomień.

W kuchenkach sterowanych sensorycznie, potrzeba wyobraźni i wyczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego gaz jest prostszy , uzywałem kuchenkę gazową ze 20 lat temu cos sie pewnie w temacie zmieniło.

czy kuchenki gazowe tez maja timery , pamietam przytopione plastikowe raczki od gazu w garnkach

 

plyty indukcyjnej jeszcze nie uzywałem mam zwykłą , nie znam dokładnego dzialania ale słyszałem ze pole sie grzeje tylko wowczas gdy jest garnek na nim.

Po prostu brak otwartego ognia w pomieszczeniu - ogien w kominku tez za szybą nawet w moim przypadku za dwiema szybami.

 

mam mozliwosc uniesienia szyby do gory niestety sie obawiam bo raz polano mi zleciało

całe szczescie nie mam jeszcze podłóg.

dodam ze zapach dymu z otwartego kominka tez w jakims stopniu idzie na pomieszczenie moze rekuperator z nadcisnieniem pomoze w tej kwesti.

 

 

Kuchenki gazowe tez poszły z technika do przodu ;) mają timery, odcięcia, zabezpieczenia przed dziecmi.

Pozatym własnie tak jak mówi Elfir -ten płomien widoczny i jego regulacja mocy jest dla mnie prostsze w obsłudze i jak dla mnie smakuję lepiej ;) :)

 

A czemu ty sie tak tego ognia boisz? spaliłeś juz cos kiedyś ??

MOje dzieci nigdy do kuchenki łap nie pchały, od zawsze było im mówione że to jest ogień gorący i tam nie mozna łapek wkładać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... w sprawie kuchenek : gazowa a indukcja napisze tylko tak:

 

tez sobie nie wyobrazalam siebie przy indukcji...no gdzie ja wsiowa kobietka i indukcja...:rolleyes:

 

najpierw byla plyta-no coz... fajnie sie gotowalo ale sam fakt, jak moje dziecko jakims sposobem odblokowalo plyte i palniki sie odpalily- powalil mnie na kolana...musialam bacznie pilnowac czy dziecko nie podchodzi do kuchni, czy palniki wylaczone...

indukcja, mozna wlaczyc i reke polozyc, poza tym jest i wiecej plusow ale co ja bede je wymieniac :)

 

ale do sedna... moj przyklad to robienie ciasta i kremu do karpatki ;) na gazowce garnek tancowal i za kazdym razem wpadal mi w palniki, na indukcji sie przesuwa delikatnie, a mi latwiej mieszac mase w garnku :rolleyes:

 

Pozdrawiam i zycze tarfnych wyborow... wiosna chyba tez tutaj zawitam ponownie w sprawie swojej kuchni :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sensie regulacji mocy - dokładnie widzisz wielkośc płomienia (czyli łatwo sobie wyobrazić jak grzeje) i łatwo sterować nagrzewaniem się zwiększając i zmniejszając płomień.

W kuchenkach sterowanych sensorycznie, potrzeba wyobraźni i wyczucia.

nie gotuję jakos specjalnie ale mam opracowany schemat

doprowadzam do zagotowania rzecz a potem na 3 i dochodzi.

 

ale mozesz miec rację nie przeczę....

 

Kuchenki gazowe tez poszły z technika do przodu ;) mają timery, odcięcia, zabezpieczenia przed dziecmi.

Pozatym własnie tak jak mówi Elfir -ten płomien widoczny i jego regulacja mocy jest dla mnie prostsze w obsłudze i jak dla mnie smakuję lepiej ;) :)

 

A czemu ty sie tak tego ognia boisz? spaliłeś juz cos kiedyś ??

MOje dzieci nigdy do kuchenki łap nie pchały, od zawsze było im mówione że to jest ogień gorący i tam nie mozna łapek wkładać ;)

 

Paola jeszcze nic nie spaliłem całe szczęscie . ....

popytaj jednak chłopakow o oszczednosci niech ktos stanie na wysokosci i policzy.

 

co do indukcji to sie obawiam bo moja 69 letnia mama ma rozrusznik i ktos kiedys powiedzial ze taka kuchenka jest nie wskazana przy takiej osobie.

inny ktos powiedział ze owszem ale ta osoba musiałaby sie połozyc na tej płycie zby wystąpił problem.

 

jaka prawda nie wiem ale indukcje potanialy i to juz nie taki extra luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak skrzynia utomatyczna w samochodzie

uzytkuje od 11 lat mialem juz w 2 samochodach nie wrocę do manualnej.

 

oczywiscie zaraz ktos powie ze ma wady i wylicza ale to znaczy ze nie poruszał sie autem z dsg i tyle.

tak samo z pompami ciapla mozna mowic ze drogie i ciezko znalesc dobra ekipe od wykonania ale to przyszłosc.

gaz jest ok fajny mam go ale jest drogi

nawet nie sam gaz tylko wszystkie oplaty

 

zaleta tylko taka ze gwarantuje nieograniczoną ilosc gorącej wody w krotkim czasie - pompa niebardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...