Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie rozumiem co chcesz zrobić z górnymi szafkami... ja bym normalnie zrobiła widzące tyle że z frontami. owszem, narożnik jest trudny do wykorzystania znów, ale bez przesady (ja w takim miejscu trzymam otwieracz do wina i wielką miskę)

 

co do zlewu - rzecz preferencji. kosz na szufladzie jest wygodny choć ja preferuję stać w otwartej szafce i sięgać do kosza (bo wolę blisko zlewu, a kosz sobie zawsze mogę wystawić). ale u mnie ze względu na narożny zlew temat nie istniał, więc pewnie jest trochę tak, że polubiłam to co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelie bardzo fajny projekt :) podoba mi sie, ze juz planujesz co gdzie umiescisz :)

 

wstępnie próbuję przynajmniej, bo wiadomo, że w praktyce dużo się zapewne zmieni. Ale jakiś plan mam :)

 

Pod zlew zostawiłam jednak 80 - zmieści się i większy kosz (tym bardziej, że tam chciałabym segregować śmieci), a i zlew będzie większy.

 

 

Ania otwarte półki po prostu zabuduj. Jak nic nie dasz też będzie głupio, no przynajmniej wg mnie.

Z szafką/szufladą to chyba kwestia indywidualna jak Duś pisze, ja planuję szufladę (min. ze względu na możliwość zrobienia jej na servo drive)

Dodatkowo jakbyś zrobiła tak jak radzi Slonko z tym cargo 20 cm miałabyś je do samej góry, a nie tylko do wysokości blatu, wg mnie na plus.

Edytowane przez AmelieJ
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kiepsko buuu :( Bo obecnie mam po zmianach taki układ frontów w szafkach dolnych:

- 2 szuflady

- 3 szuflady

- 2 szuflady

 

i linia szuflad nie jest równa i myślałam, żeby pod indukcją zrobić głębokości 14-20-36 i byłyby szuflady w jednej linii, ale jak talerze mi się do 20 nie zmieszczą to klops

 

http://imageshack.us/a/img713/9761/67us.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie chcesz 1 frontu? i wewnątrz powtórzyć układ z części z szufladami? takie różne linie podziału mi się średnio podobają.

(u mnie w tej 1 szufladzie obok płyty jest ciąg dalszy sztuććów - mimo że mam szufladę 90 pod płytą wszystko się nie pomieściło). przyprawy są niżej, jeszcze niżej blender, sitko, wałek do ciasta i inne takie, co się trzyma w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo zrobić wszędzie w 3 szafkach szuflady 14-28-28 tylko czy wtedy do 28 zmieszczą się gary? Chyba tak.Tyle, że to chyba kiepski pomysł :(

do 28 myślę że tak. jutro zmierzę swoją szufladę bo muszę jakąś miarkę odkopać (5l gar wchodzi na luzie, większch nie mam). u mnie blat na wysokości 90 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob wszedzie po 3 szuflady (dwie glebokie, jedna waska), w tych glebszych spokojnie zmiescisz i garnki (pod plyta) czy talerze (choc te trzymam w gornych szafkach) a w waskich gornych szufladach mozesz trzymac sztucce, przyprawy a pod plyta wszelkiej masci szpatulki i mieszadla do gotowania ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob wszedzie po 3 szuflady (dwie glebokie, jedna waska), w tych glebszych spokojnie zmiescisz i garnki (pod plyta) czy talerze (choc te trzymam w gornych szafkach) a w waskich gornych szufladach mozesz trzymac sztucce, przyprawy a pod plyta wszelkiej masci szpatulki i mieszadla do gotowania ;)

 

brzmi fajnie, ale są dwa "ale":

- p. projektantka twierdzi, że wąska szuflada na prawo od indukcji będzie się kiepsko otwierać i haczyć o barek

- i najważniejsze, bo jak mierzyłam to np. olej kujawski ma 29 cm i ni jak nie wejdzie do szuflady z produktami spożywczymi .... (chyba, że oleje trzymać w wąskim cargo przy lodówce? Ale w sumie po co mi olej przy lodówce :D )

 

Slonko za Twoim pomysłem o izolacji lodowki i piekarnika swoje cargo 15 chyba też umieszczę między te sprzęty, a nie jak miałam do tej pory zaplanowane :)

Edytowane przez AmelieJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem :)

a propos tej szuflady projektantka ma rację - ale w narożniku możesz zrobić blendę, która odsunie brzeg szuflady od baru (wszystko zależy również od planowanych uchwytoów)

 

wymierzyłam szuflady z każdej strony i jeszcze powiem ci, że wysokość po froncie mojej szuflady na sztućce to 13 cm (mieści się tam klasyczny wkład, który domawiałam w internecie), a wysokość szuflad głębokich po froncie - 31,5 cm (wewnątrz jest 29 jak pisałam wcześniej).

Edytowane przez duś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchwyty chcemy frezowane, o tej blendzie muszę poczytać, nie wiem co to jest.

Skoro u mnie ma być 28 (to jest chyba wymiar po froncie mierzony) to w środku będę mieć jakieś 2, 3 cm mniej jak u Ciebie.

 

Ale tak wymyśliłam, że może na te nieszczęsne większe gabaryty np. olej, oliwa itp. zostawić układ taki jaki był czyli jedna 60 (przyprawy), potem 80 indukcja i kolejną rozdzielić na 15 cargo i potem 45 szuflady. A żeby linie frontów się zgadzały to na tym cargo 15 można dla "picu" wyfrezować w liniach 14, 28, 28. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...