Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Już mi tyle pomogłyście więc może i tutaj coś doradzicie:)

Mam projekt kuchni, wizualizacja za bardzo tego nie oddaje bo jest taka surowo biała ale podłoga będzie brązowa madeira-toscana.jpg

 

ściany w całym salonie białe

ściana na przeciwko wyspy jeszcze nie wiadomo jaka - tutaj nie ma koncepcji narazie albo jakiś kamień, albo ciemniejsza... nie mam kompletnie pomysłu ale wiem że ma być inna niż cała reszta:) cała kostka (ściana na prawo od zabudowy z piekarnikiem - na przeciwko płyty)

listwa która idzie nad okapem wzdłuż salonu chyba będzie grafitowa

 

I teraz pytanie jaką zrobić listwę (cokół) biała, czarna czy stalowa. Wstępnie chciałam stalową ale nie wiem czy czarna nie wyjdzie lepiej

z.jpg

 

z1.jpg

 

z2.jpg

 

z3.jpg

Edytowane przez megi02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tak to wygląda na projekcie salonu (tylko wszystko będzie miało zupełnie inne kolory) no i kuchnia zmodyfikowana, zlew na wyspie a tam gdzie piekarnik to cała zabudowa mebli

4.jpg

 

5.jpg

 

11.jpg

 

hokery będą na tej krótszej części wyspy

i teraz mam problem co zrobić z tą ścianą która na wiz. jest czarna no i powiedzcie czy wg Was z tą kuchnią wszystko ok? czy coś byście zmienili jeśli chodzi o funkcje?

 

i okap będzie inny, nie biały prostokątny tylko taki

okap.jpg

Edytowane przez megi02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i był Pan stolarz zmierzyl i powiedzial ze zona cos zaprojektuje bo jest w tym dobra- wsepnie mowil ze prawa strone mozna wykorzystac na ciaag mebli i czesc jadalna a po lewej moze w 2 slupkach lodowka , piekarnik z mikrofala i plyta a w wykuszu zlew albo jakos tak- cos bedzie.

 

no to czekamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są zupelnie różne kuchnie :)

 

Ta biala wygląda jak bar w knajpie.

 

hehehe dzięki za szczerość:)

ale chodzi mi o ustawienie że tak to będzie wyglądało. Na wizualizacji kuchni (białej) kompletnie nie oddaje to klimatu tej kuchni. Będą białe meble na połysk i czarny blat. ten barek który Ci się pewnie nie podoba jest głównie dlatego żeby goście siedzący w salonie nie widzieli blatu, jakoś nie bardzo mi się podoba jak każdy patrzy na blat no chyba że panuje na nim idealny porządek w który ja trochę wątpie;)

 

będą jasne ściany, brazowa podłoga, w oknach może firanki więc to się jakoś ociepli

kurcze ale teraz mnie trochę załamałeś (załamałaś) :((

kuchnia kosztuje kupę kasy o wydawało mi się że jest fajna a tu nagle dowiaduje się że wygląda jak bar w knajpie... jeszcze jak Ci powiem że ta noga barowa od dołu będzie podswietlona ledem to już wogóle mi się dostanie:)

Zastanawiam się nad tym szkłem wzdłuż blatu, bo jakby nie było to jest blat a na nim płyta i boje się że go nie doczyszczę.

 

a może jakieś sugestie co zrobić żeby to nie wyglądało jak bar w knajpie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duś bo tam się nie dało inaczej zrobić.

My nie budujemy domu od zera wg swojego projektu tylko przebudowujemy stary. I tam gdzie teraz jest piekarnik kiedyś był zsyp na węgiel:) więc podłoga jest podniesiona i to było jedyne możliwe ustawienie kuchni.

A z tą białą kuchnią to jest tak że mi się bardzo podoba biała kuchnia na połysk

 

ta to ma wygladac :)kuchnia1.jpg

 

i zastanawiam się czy całkiem nie olać tej szyby (koło zlewu i płyty) po prostu ją wywalić i zostawić sam blat

Edytowane przez megi02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megi02, jeśli nie jest jeszcze za późno, to wrzuć może plan kuchni z wymiarami (bez mebli ale z zaznaczonym starym zsypem). Może jednak da sie to jakoś inaczej ustawić.

Prawdę mówiąc, to jak lubię białe kuchnie (nawet na wyski połysk i z podświetleniem), tak ta z Twojej wizualizacji mi się nie podoba. Ta drewniana jest lepsza, więc myślę, że to barek w białej wersji wszystko psuje.

Jeśli chcesz zasłonić nieład kuchenny, to lepiej zrób półściankę zamiast barku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megi02, jeśli nie jest jeszcze za późno, to wrzuć może plan kuchni z wymiarami (bez mebli ale z zaznaczonym starym zsypem). Może jednak da sie to jakoś inaczej ustawić.

Prawdę mówiąc, to jak lubię białe kuchnie (nawet na wyski połysk i z podświetleniem), tak ta z Twojej wizualizacji mi się nie podoba. Ta drewniana jest lepsza, więc myślę, że to barek w białej wersji wszystko psuje.

Jeśli chcesz zasłonić nieład kuchenny, to lepiej zrób półściankę zamiast barku.

 

wiesz co z tym barkiem to on nie będzie całkiem biały tylko konglomerat biały nakrapiany, poszukam zdjęcia brata (bo taki ma ) i postaram się wrzucić jeśli znajdę

tutaj są wymiary plan.jpg

 

napewno to lustro muszę wywalić bo już wiem że ono nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megi, inspiracja, którą wrzuciłaś kilka postów wyzej bardzo mi się podoba - układ szafek jest taki lekki i przejrzysty, w przeciwieństwie do wizki z Twoją białą kuchnią. Masz tam za dużo wyskiej zabudowy (cała 2,8m ściana). W wersji kuchni drewnianej wygląda to lżej (pomimo drewna zamiast bieli), ponieważ nie cała ściana jest zabudowana. Co bym zrobiła, to zamieniłabym wysoką zabudowę na szafki dolne (mogą być nawet podwieszane i podświetlane) i górne. Zabudowałabym też czarną ścianę.

Czy możesz wrzucić plan kuchni z dokładnymi wymiarami: wszystkie ściany i otwory okienne (a raczej tarasowe) oraz odstępy pomiędzy drzwiami tarasowymi itp...

Czy pozostało coś z tego starego zsypu, że trzeba to koniecznie zabudować?

 

Co do barku, to raczej nie chodzi o jego kolor, lecz kształt/formę/grubość.

Sądzę, że półścianka byłaby lepsza (tak jak ta ponizej z kolekcji fotek Sniper):

półścianka.jpg

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss tutaj masz zwymiarowaną kuchnię

plan.jpg

 

na tej czarnej ścianie nie bardzo mogę coś zabudować bo tam jest metrowa wnęka na lodówkę (lodówka 92cm)

 

jeśli chodzi o tą wysoką zabudowę to powiem Ci że zmieniłam wstępny projekt bo chciałam mieć zlew obok płyty a wstępnie był on na tej właśnie ścianie, a dodatkowo mam jakiś kompleks, bo w mieszkaniu mam malutką kuchnię i ciągle brakuje mi miejsca dlatego teraz chciałam mieć jak najwięcej szafek:) i jeszcze jedna sprawa, bardzo chciałam mieć piekarnik wyżej a nie na dole i za chiny nie wiem jak to wszystko pogodzić. a najgorsze jest to że w poniedziałek przyjeżdza facet na dokładny pomiar, bo projekt zatwierdzony, zaliczka wpłacona a ja teraz zaczęłam wymyślać. To ostatni moment żeby coś zmienić

i bardzo dziękuję za pomoc i zainteresowanie:)

 

ps ze zsypu już nic nie zostało, zazbrojony, podłoga zalana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megi- mi tez inspiracja sie podoba ale :

 

- czy nie boisz sie wysokieg polysku? bo ja slyszalam opinie ze to jest dobre na rok gora 2 lata a miejsca przy uchwytach strasznie sie wycieraja i jest lipa :(

 

- pomysl z wyzsza scianka zamiast hokerow jest niezly-mozesz wtedy dac stol prostopadle do scianki i jest przytulna jadalnia a scianka zasłania kuchnie

 

to takie moje przemyslenia- malo sie znam ale dziewczyny cos na pewno jeszcze doradza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, połysku się nie boję bo brat ma już 4 rok i kuchnia dalej wygląda jak nowa:) wiesz co z tą ścianką może i to by nie było głupie ale jakoś mam wrażenie że kompletnie rozbiłoby mi koncepcję salonu a pomysł ze stołem przy ścianie mi się nie podoba:) ja lubie stoły duże wolnostojące:)

 

ja mam generalnie inny problem, widziałam taki barek na żywo i bardzo mi się podoba inie wiem czego tutaj jest kwestia czy złej wizki czy coś ze mną jest nie tak bo tutaj nikomu się to nie podoba:)

dlatego coś z tym muszę zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ten barek to rzecz gustu - mi osobiscie sie podoba taka opcja, ale na wizualizacji bialej te hokery psuja ogolny obraz. Ale ogolny pomysl fajny.

 

Głownie chodzi o to ze zaraz przy kuchni masz duzy stol wolnostojacy , a niektorzy mowia albo barek albo stol?

 

nie wiem. moze ktos jeszcze cos doradzi. Nie łam sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki agatomek za słowa otuchy :)))

mi się ten barek też podoba, chociaż kurcze to nie będzie pełniło funkcji barku tylko funkcję dekoracyjną (za co zaraz mnie opieprzą bo nikomu się nie podoba:) tych hokerów najprawdopodobniej dłuuugo nie będzie i nie wiem czy wogóle się pojawią jadalnia jest obok, będzie stół krzesła itp a na tym pewnie jakiś kwiatek będzie stał, zobaczymy

nad barkiem mają wisieć 3 lampy

spotline.jpg

 

 

znalazłam podobną aranżację tylko tam jest łososiowy barek a u mnie ma być biały nakrapany

barek.jpg

 

i kurde mi się to naprawde podoba:)

Edytowane przez megi02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to nie kwestia stołu obok blatu.

 

biała wersja jest moim zdaniem słaba, bo na skrajnej szafce masz płytę. oczami wyobraźni widzę przechodnia potrącającego rączkę od rondelka albo dzieci biegające wkoło szafki przy zabawie w chowanego. do tego mało blatu między zlewem a płytą. po trzecie dziwaczny parawan nasuwający skojarzenie z ulubioną amerykańską knajpą, gdzie ludzie oczekujący na wydanie hamburgera mogą sobie popodglądać przez szybkę grillujące się kawałki zmielonej krowy. rozumiem że chodzi o to, aby się nie chlapało, ale moim zdaniem wygląda to brzydko i wolałabym przeorganizować kuchnię.

 

choć drewniana wersja kuchni ma porozbijane blaty i zlew jest pod ścianą - kuchnia jest jakoś bardziej odsunięta od salonu (stołki w przejściu powodują, że "nie wchodzi" ona do salonu). płytę można wówczas umiejscowić tak, aby nie była przy samym brzegu, a jednocześnie do dyspozycji pozostanie duży blat.

do mnie przemawia również kolorystyka tej 2 kuchni, ale to wtórne. (białe kuchnie mi się przejadły, bo co druga kuchnia na forum to biały-wysoki-połysk-nowoczesny. drewno natomiast ma w sobie coś ponadczasowego, ale to już są moje widzi-mi-sie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duś właśnie to szkło mi się nie podoba, pryskać sobie może na podłogę i to mi nie przeszkadza tylko to lustro właśnie nie wiedziałam z czym brzydkim mi się kojarzy więc dziękuję że mi przypomniałaś :)

z tą płytą to wiem że jest w niefajnym miejscu bo nie dość że na rogu to jeszcze przy wejściu kuchni ale tutaj problem leży gdzieś indziej, po prostu problem jest z instalacjami, rurami itp i mimo że instalacje robione od zera to nie wszędzie da się wszystko po prostu zrobić i chodzi tu głównie o komin, okap itp

Wiesz co między zlewem a płytą jest 60cm blatu i to w sumie chyba może być ale teraz dałaś mi klina.

Ja wiem że białe kuchnie na połysk to teraz co ruga taka jest ale co zrobić skoro mi się podoba :)

Ale usiądę nad tym porządnie i jak podjedzie facet na pomiar to spróbuję jeszcze coś pomyśleć.

Jedna rzecz która mi się nie widzi to obudowa zewnętrzna wyspy, też biała na połysk ja bym to widziała w czymść innym... nie biały tylko co??

przy takiej podłodzei

madeira-toscana.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...