Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jedna rzecz która mi się nie widzi to obudowa zewnętrzna wyspy, też biała na połysk ja bym to widziała w czymść innym... nie biały tylko co??

przy takiej podłodzei

[ATTACH=CONFIG]218200[/ATTACH]

Skoro masz kuchnię otwartą na jadalnię i salon, to powinna ona w jakiś sposób nawiązywac do kolorystyki tych pomieszczeń. Obudowę zewnętrzną wyspy zrobiłabym taką jak szafki np. w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

mam problem dot. możliwości zamontowania podwieszanego sufitu w aneksie kuchennym -> mianowicie kuchenkę przewidujemy na bocznej ściance (jest tam również wyjście elektryczne na indukcję), natomiast komin wentylacyjny jest na środku ściany głównej aneksu -> czy z czysto technicznego punktu widzenia można zastosować sufit podwieszany - czy kratkę wentylacyjną obok wyjścia na komin można jakość 'przedłużyć, tak żeby zamontować sufit podwieszany? A może macie jakieś lepsze propozycje co do 'zamaskowania' rury od okapu

 

salon_aneks_kuchenny.JPGsalon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe monis ale dokładnie tak jest, w salonie będzie grafitowa sofa biały regał, jadalnia biały stół i nie wiem jeszcze jakie krzesła

 

stół narazie taki mi wpadł w oko ale jeszcze muszę poszukaćstół.jpg

tak wiece generalnie salon będzie biało grafitowy, na jednej ścianie grafitowy łupek, jadalnia biała - biało szara, kuchnia biało czarna. A żeby właśnie nie było zimno i surowo będzie brązowa podłoga, białe firanki i na oknie tarasowym jakieś miękkie jasne zasłonki i ściany chce zrobić taką złąmaną biel, coś pod beż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nataliago

Witam,

 

Jesteśmy z mężem na etapie wykończenia kuchni. Otrzmaliśmy wstępną wizualizację, którą wklejam:

 

image.jpg

 

Fronty: fornir lakierowany połysk - jabłoń indyjska

Sprzęt: czarny

Blat i cokół: czarny mat

Nad blatem: jasny lacobel w podobnym odcieniu jak ściany

Ściany: bardzo jasne - krem, beż

Podłoga: gres polerowany bardzo jasny - beż

 

Zastanawiamy się też czy pod blatem zastosować czarny pas -wstawka we froncie jak za wizualizacji projektu.

 

Jak myślicie czy takie zestawienie kolorystyczne będzie odpowiednie?

Proszę o Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe monis ale dokładnie tak jest, w salonie będzie grafitowa sofa biały regał, jadalnia biały stół i nie wiem jeszcze jakie krzesła

 

stół narazie taki mi wpadł w oko ale jeszcze muszę poszukać[ATTACH=CONFIG]218277[/ATTACH]

tak wiece generalnie salon będzie biało grafitowy, na jednej ścianie grafitowy łupek, jadalnia biała - biało szara, kuchnia biało czarna. A żeby właśnie nie było zimno i surowo będzie brązowa podłoga, białe firanki i na oknie tarasowym jakieś miękkie jasne zasłonki i ściany chce zrobić taką złąmaną biel, coś pod beż

planujesz biala surowa kuchnie, kosmiczny stol. jesli tobie sie podoba taki klimat to ok, ale jesli do tego wszystiego dodasz beze brazy i zaslonki to ja tego nie widze ;) chcesz ocieplic wnetrze? zrob drewniany blat i stol lub drewniana podloge (byleby nie brazowa drewnopodobna plytke) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ann powiem Ci że jak zobaczyłam ten stój jeszcze raz to faktycznie nie podoba mi się... bo kurcze za bardzo idę w biel i czerń

Już zaczynam robić zmiany :) stół będzie drewniany, ten blat który się nikomu nie podoba najprawdopodobniej też będzie drewniany

ale podłoga niestety nie da rady, drewno odpada z kilku powodów (m.in techniczny problem, podłoga salonu jest poniżej poziomu gruntu i stwarza to kilka problemów) dlatego będą płytki drewnopodobne ale zaufaj mi że ładne:) nie takie małe za 60zł za metr tylko długie i porządne. Widziałam je na dużej aranżacji w salonie i wyglądały dobrze chociaż niedosyt pozostaje... w końcu to nie drewno ale jak to mówią ja sie nie ma co się lubi to... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dziękuję Wam wszystkim mimo że 2 dni miałam doła że każdy uważa że kuchnia jest do kitu :)

Powiem tak są już rzeczy których nie można zmienić, po prostu chodzi o kasę, część już jest zapłacona i jeśli zrezygnuję z barku to będę po prostu pare tysięcy w plecy:) Ale postaram się to jakoś lepiej zrobić, czyli zamiast białego komglomeratu barek będzie drewniany, do tego normalny stół a nie biały.

Jakoś to muszę poukładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duśka wiem że sknociłam że nie myślałam o tym wcześniej, po prostu w 100% zdałam się na architekta a sama mam o tym nie wielkie pojęcie no i wstyd się przyznać ale kuchnia klepnięta była w czasie jak jeszcze nie wiedziałam że takie forum istnieje :)))

ale i tak dzięki Wam przynajmniej trochę to wnętrze ocieplę bo jak sobie pomyślałam o tym kosmicznym stole do tej białej kuchni to jeszcze kraty w okna i biało jak w wariatkowie;)

 

ten dziwny szklany parawan mogę jeszcze usunąć tylko masz pomysł co zamiast niego? bo po pierwsze mi się nie podoba a po drugie jego praktyczność pozostawia wiele do życzenia (matowe szkło przy płycie? przecież tego nawet perfekcyjna pani domu nie doszoruje ;) albo wogóle go wywalić i zostawić po prostu sam blat?

 

blat z kamienia bardzo chciałam, nawet robiliśmy dosyć duże podchody w tym kierunku ale niestety jak to bywa w starych domach, doszło dużo nieprzewidzianych kosztów dlatego niestety finansowo nie wyrobimy ale wychodzę z założenia że narazie będzie zwykły a przecież blat można zawsze wymienić, więc docelowo tak Duśka, chcę kamień :)

 

tylko zastanawiam się czy zrobić cały w drewnie (czy nie zleje się z podłogą) czy tak

barek1.jpg

i żeby tą ścianę zabudowaną trochę przełamać to myślisz że zrobić taką opaskę dookoła (w tym samym materiale co barek)

 

 

ps. Ja wiem że wy dobrze doradzacie i chcecie dobrze i to nigdy nie będzie tak że będą samo ochy i achy. Wiedziałam że napewno coś się komuś nie spodoba ale jak usłyszałam same negatywne opinie to sama rozumiesz że człowiek może doła złapać tymbardziej jak już wie że nie wiele może zmienić :) dobrze chociaż że ten konglomerat mogę wymienić i ten barek drewniany zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nataliago
kolorystycznie - myślę, że będzie ok.

natomiast mam sugestię - czy konieczcie okap musi być ścięty? bo jeśli zdecydowalibyście się na coś w poziomej prostej formie, weszłoby pod skos i płytę można by odsunąć od lodówki. byłoby symetrycznie, a kilkanaście cm po lewej stronie płyty to bardzo dużo, gdy po sąsiedzku jest wysoki mebel/sprzęt.

 

Dziękuje za odpowiedź.

 

Zgodnie z Twoją sugestią, tak chcemy zrobić, że płyta będzie symetrycznie położona, a okap prosty.

 

Zastanawiamy się czy czerń blatu i sprzętu nie będzie mocno przytlaczajaca na wejściu do kuchni? Blat pod oknem ma ponad 4,5 metra. Czy inny kolor byłby lepszy? Może sprzęt jednak srebrny z czarnymi dodatkami?

 

Czy cokół w połysku sprawdza się w użytkowaniu? Czy wiecznie jest brudny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nataliago
lodowka nie jest za blisko plyty?

 

nataliago a mozesz wrzucic rzut pomieszczenia? to kuchnia zamknieta ze stolem sniadaniowym? co jest na scianie na przeciwko drzwi? ;)

i zdecydowanie nie robilabym łączonych frontow...ta jablon pieknie tez wyglada w polaczeniu z biela :D

 

Na poczatek wrzucam rzut kuchni, lecz jest to tylko wlasnoreczny szkic

 

kuchnia.jpg

 

I pare slow sprostowania, poniewaz rozwazajac wszystkie za i przeciw ostateczna forma wyglada w sposob nastepujacy, zaczynajac od lewej: lodowka, dwie szafki 60cm na srodku blatu plyta kuchenna umieszczona centranie w zaleznosci od wariantu plyty zostanie po 30cm lub po 20cm po bokach... lecz raczej ostatecznie padnie na ta plyte - http://www.solgaz.com.pl/kuchnie-gazowe-4-palnikowe-plyty-ceramiczne-plyty-gazowe-kuchnie-gazowe.html wiec po bokach zostaje 20cm... nastepnie mamy dlugi ciag ktory zaczyna sie od magic corner'a, dalej piekarnik ktory wypadl z pod plyty kuchenej glownie z jej centralnego umieszczenia i technicznych problemow nastepnie mamy szafke pod zlewem, dalej zmywarka i dwie szafki z szufladami...

 

annNSa

tak jest to kuchnia zamknieta ze stolem sniadaniowym

sciana na przeciwko drzwi nie jest jeszcze w zaden sposob zagospodarowana ze wzgledu na brak "madrego pomyslu"

 

Jaki zastosowac cokol pod szafkami? Czarny polysk sie sprawdza czy bedzie "wiecznie brudny"?

Czy czarny blat nie przycmi tej kuchni w ktorej bedzie sporo elementow czarnych?

 

Ostatnim dylematem jest lakobel jaki chcemy zastosowac mieczy plyta kuchenna a okapem oraz na gornym cokole - tj. na pozostalym fragmencie pionowej sciany wystajacej ponad blat kuchenny a dochodzacym do skosow... W jakim odcieniu go zastosowac? My widzimy to w ten sposob, ze jesli sciany beda jasne w kremie, bezu to lacobel w tej palecie lecz np dwa tony ciemniej aby byl kontrast i nie zlewalo sie ze sciana...

 

z gory dziekuje na wszelkie sugestie i odpowiedzi bo sa badzo cenne :)

Edytowane przez Nataliago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nataliago a nie mozna zabudowac tej sciany na przeciwko drzwi? poza tym zrezygnowalabym z mebli w polysku i czerni do zamknietej kuchni na poddaszu...

proponuje zabudowac pod sam sufit i pod skos ta czesc gdzie obecnie jest plyta (w wysokiej zabudowie lodowka, a nawet piekarnik, cargo mniej wiecej tak ja w inspiracji), pozniej na scianie ze skosem i oknem szuflady, zmywarke, zlew, szuflady, szafka narozna, a na scianie na przeciwko drzwi plyte i jeszcze jedna szafke z szufladami?

moze to nie jest idealny uklad sprzetow ;) ale z lodowki potrzebne produkty i tak najpierw laduja w zlewie a potem dopiero w garnku ;) gorzej jak trzeba przerzucic cos goracego z plyty do piekarnika, ale wiekszosc potraw wrzucamy do pieczenia bez wstepnej obrobki cieplnej ;)

nie jestem specjalistka w projektowaniu wnetrz, ale to zawsze jakis pomysl :) moze ktos bardziej kompetentny sie jeszcze wypowie i podpowie? :)

rzut_kuchnia pod skosem.jpg

untitled-1-resized330.jpg

kuchnia_na_poddaszu_z_wyspa_czarny_blat_w_kuchni.jpg

jablon indyjska biel.jpg

jablon indyjska czarny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę że pomogliście już wielu osobom, to może pomożecie i mi zaplanować moją idealną kuchnię. Narysowałam wstępne rozmieszczenie wszystkich sprzętów, szafki górne marzą mi się jak najwyższe, i wymyśliłam takie rozwiązanie że niższe górne szafki około 60 cm wysokości są z jasnego drewna, natomiast wyżej około 30 cm wysokości z mleczno szklanymi frontami [niestety nie uwzględniłam tego jeszcze na tych wstępnych wizualizacjach.. Natomiast dolne szafki byłyby z ciemnego drewna. Lodówkę umieściłąm w zabudowie po lewej stronie, jednak nie wiem, czy nie wystaje za bardzo i czy nie okaże się że będzie niewygodna w codziennym użytkowaniu. Zrobiłam trochę mało rozwinięte wizualizacje, [nie widać na nich okna, ale jest umieszczone na rzucie], ale może na ich podstawie pomożecie mi zoptymalizować rozmieszczenie mebli i sprzętów w mojej kuchni?

 

 

[ATTACH=CONFIG]218730[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]218731[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]218732[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]218733[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć, widzę że pomogliście już wielu osobom zaprojektować wymarzoną kuchnię, więc i ja liczę na waszą pomoc. Jestem na etapie planowania i rozmieszczenia sprzętów i mebli w kuchni. Wymysliłam, żeby lodówka była po lewej stronie w zabudowie, jednak nie wiem czy nie wystaje to za bardzo wgłąb pomieszczenia, i czy nie będzie to zbyt przytłaczające [zabudowa będzie pod sufit, [nie wiem czy tak się robi, ale może tą zabudowe lodówkowo szafkową obudować ścianką? Po prawej stronie byłby ciąg szafek w kształcie L , jednak szafki wiszące chyba najlepiej by wyglądały jeśli byłyby tylko na jednej ścianie . co sądzicie? Wizualizacje nie są zbyt zaawansowane, i niestety nie widać na nich okna, [jest zaznaczone na rzucie]. Jednak mam nadzieje że chociaż troszkę odwzorowują mój pomysł na rozmieszczenie szafek i urządzeń. Z góry dzięki za wszelkie sugestie, które pomogą mi zagospodarować tą przestrzeń :] IMG_14102013_230942.jpgIMG_14102013_231034.jpgIMG_14102013_231630.jpgkuchnia-Model.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...