Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ślężanko kuchnia pociąg, dlatego postarałabym się odwrócić proporcje. Ściana frontowa z wersji 1, jak najprostsza, najlepiej bez sbs żeby nie zabałagniło symetrii :yes: (o ile to dla was wygodne? hm? :rolleyes: )

 

Szafki dolne na ścianie z oknami i zakręt na półwysep z płytą. Ściana po prawej wolna na grafiki, cegłę czy inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, Przy wizualizacji łazienki pomogliscie wiec moze i tutaj wrzuce rzut kuchni i uklad najwazniejszych sprzetów. Moze zaproponujecie inaczej -ostatnio wpadl mi do głowy pomysł na wyspę ale mysle,ze jest za wąska kuchnia 240 cm.Układ kuchni jest podobny do Amelie [ATTACH=CONFIG]219049[/ATTACH]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ślężankaaa

jakos nie widze plyty na skraju polwyspu...(wersja 01)

a moze wersja odwrocona ? czyli polwysep po prawej stronie? (wersja 02)

albo jeszcze cuś takiego innego jak w wersji 03?

moze moje marne wypociny cos pomoga :)

wąska_kuchnia_03.jpg

wąska_kuchnia_01.jpg

kuchnia_wersja 03.jpg

kuchnia_wersja 01.jpg

kuchnia_wersja 02.jpg

Edytowane przez annNS2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss

Dzięki za podpowiedź , chyba masz rację z tym stołem prostopadle, Raczej nie powinno być za mało miejsca między stołem a szafkami, a zwiększy się przestrzeń między ewentualną lodówką a stołem. Tak sie przyczepiłąm do tego że zlew i płyta na tym samym blacie bo na tej ścianie są wszystkie instalacje, i tam jest komin, i tak sobie zakodowałam w głowie, ale to przeniesienie koniczmnie trzeba przemyśleć :]

 

annNS2 Dziękuję za wizualizacje. Co do pierwszej, taki był pierowtny plan z lodówką, ale jakoś mam wrażenie że taka wysoka lodówka w połączeniu z tym że drzwi są jakby w takim małym korytarzu powoduje że robi się taki dłuższy zabudowany korytarz, a niskie szafki po prawej od drzwi powodują kuchnia się otwiera. :] A teraz wpadłam na pomysł żeby połączyć Twoje dwie wizualizacje. Lodówkę zrobić, tak jak w drugiej, a piekarnik tak jak w Twojej pierwszej, takie dwa słupki na przeciwległych końcach. :] A podpowiedzcie mi jeszcze proszę, co zrobić ze ścianą za zlewem, jeżeli nie planuje tam zrobić szafek? bo jest taka pusta, Jestem początkująca w tym temacie, więc nie słyszałam wcześniej o mugatach, ale to jest jakiś pomysł na ścianę, tylko jestem ciekawa czy praktyczne w kuchni, bo wygląda jakby lubiło się brudzić w tych łączeniach :] Jutro spróbuję coś pomyśleć i zwizualizować, będe pytałą o ewentualne dalsze rady. Jeszcze raz dzięki :]

Edytowane przez mmsskkbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnnNS2, Moniss Bardzo dziękuję za pomysły i opinie :yes:

 

AnnAS2 Podoba mi się pierwsza Twoja propozycja ale mam wrażenie że nie uda mi się jej przenieść do własnej kuchni (np. brak miejsca na lodówkę). Poza tym ja mam 2 okna w kuchni a następnie ścianę szerokości 40 cm i następne podwójne okno w jadalni. Jeśli chodzi o pozostałe wersje to blaty za bardzo "wchodzą" do niewielkiej i wąskiej jadalni która jest kontynuacją kuchni.

 

Ze wszystkich opcji chyba najbardziej przemawia do mnie wariant nr 1 (o ile będzie istniała opcja wykonania otworu) :rolleyes:

Chodzi mi jeszcze po głowie kuchnia wykonana przez firmę Nataly pokazana w innym wątku: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?56188-Pochwalcie-si%C4%99-swoimi-kuchniami/page858

lub kuchnia MyszAJ http://forum.muratordom.pl/showthread.php?56188-Pochwalcie-si%C4%99-swoimi-kuchniami/page964

W obu przypadkach na wprost są okna. U mnie natomiast jest ściana. Gdyby powiesić tam szafki górne to wtedy powstałoby coś jak w pokazanym przeze mnie wariancie nr 2. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z prośbą o pomoc przy projekcie kuchni.

 

A ja bym zostawiła tunel i dodała głębi fototapetą (na rysunku pierwsza w google, ale chyba lepszy były zamglony las. Paradoksalnie da to najwygodniejszy układ.

http://images65.fotosik.pl/291/b9de17fee4879dbd.jpg

Pomiędzy oknami miejsce na płytę indukcyjną z okapem-tubą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bardzo proszę o podpowiedź jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w mojej kuchni. Marzy mi się wyspa kuchenna równoległa do dłuższej ściany. Kuchnia jest zamknięta i nie wiem czy 11,5 m2 wystarczy na taką aranżacje. Proszę o pomoc.

 

[ATTACH=CONFIG]218695[/ATTACH]

podrzuc pare informacji wiecej ;)

najbardziej funkcjonalny wydaje mi sie uklad w ksztalcie litery U

a moze polwysep sie wcisnie?

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2013-10-18 114528.bmp.jpg

kuchnia z wyspą minimalne odległości.jpg

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2013-10-18 111408.bmp.jpg

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2013-10-18 112732.bmp.jpg

Edytowane przez annNS2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nataliago
nataliago a nie mozna zabudowac tej sciany na przeciwko drzwi? poza tym zrezygnowalabym z mebli w polysku i czerni do zamknietej kuchni na poddaszu...

proponuje zabudowac pod sam sufit i pod skos ta czesc gdzie obecnie jest plyta (w wysokiej zabudowie lodowka, a nawet piekarnik, cargo mniej wiecej tak ja w inspiracji), pozniej na scianie ze skosem i oknem szuflady, zmywarke, zlew, szuflady, szafka narozna, a na scianie na przeciwko drzwi plyte i jeszcze jedna szafke z szufladami?

moze to nie jest idealny uklad sprzetow ;) ale z lodowki potrzebne produkty i tak najpierw laduja w zlewie a potem dopiero w garnku ;) gorzej jak trzeba przerzucic cos goracego z plyty do piekarnika, ale wiekszosc potraw wrzucamy do pieczenia bez wstepnej obrobki cieplnej ;)

nie jestem specjalistka w projektowaniu wnetrz, ale to zawsze jakis pomysl :) moze ktos bardziej kompetentny sie jeszcze wypowie i podpowie? :)

 

annNS2

W zasadzie wszystkie Twoje pomysły jakie zaproponowałaś nie są do zaakceptowania, chociażby z tego względu że kuchenka i okap to nie są meble tego typu jak lodówka czy stoł i nie się tego przestawić w dowolne miejsce bo potrzebne są przyłącza i komin...

Zreszta ten układ mi się podoba :)

Pytałam raczej o inne detale... Ale dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)

Podpowie ktoś coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby jeszcze przesunąć drzwi, to można we wnęce zmieścić witryny z porcelaną stołową, lub zrobić szafki-spiżarki.Co do kolorystyki, to przy w miarę ciemnych meblach i czarnych blacie oraz sprzęcie, podłogę zrobiłabym jasną, podobnie jak ściany. Czyli tak, jak planuszesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolarz nas olal wiec znow poszukiwania- a czy macie moze jeszcze jakis pomysl na moja kuchnie? Przylacza od wody sa po lewej str przed oknem w wykuszu. Planujemy plyte indukcyjna no i zalezy nam aby bylo tez miejsce jadalniane( bo duzy stol bedzie w salonie a my chcemy w kuchni takie miejsce na co dzien). Prosze pomozcie bo ja nie mam doswiadczenia. Zadnego w planowaniu :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...