Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kurczaczek, mi też ta wyspa nie pasuje, ale to marzenie mojego męża...

Dobrze, że jesteście, bo fajnie swoje pomysły tak skonfrontować, posłuchać jak inni to widzą, coś podpowiedzą.

Tu przykład kuchni rustykalnej z wyspą (pierwsza z brzegu):

http://www.urzadzamy.pl/galeria/aranzacja-kuchni-wyspa-w-kuchni,3292/1364/7243/

 

Chodzi o to, aby dostawić krzesło do tej wyspy, czyli tak jakby pełniła funkcję stołu, ale tak dodatkowo jak się coś obiera czy coś, żeby nie stać.

I żeby wykorzystać przestrzeń pod wyspą na jakąś szafkę i póki (z miejscem na koszyczki wiklinowe, w których można trzymać np. ścierki, jakieś pierdołki).

Planowaliśmy pociągnąć do wyspy prąd i zrobić gniazdko, żeby podpiąć np. robota kuchennego.

Teraz często się zderzamy w kuchni, wiec chcieliśmy jakoś wykorzystać właśnie tę wyspę.

 

Lodówka rzeczywiście daleko od zlewu, ale teraz mam podobny układ, też mam tak daleko lodówkę (mieszkanko na poddaszu i mamy tylko jedną ścianę na szafki wiszące, do tego trzeba było dopasować się ze zlewem do istniejącej instalacji itd. i wyszła lodówka podobnie jak w moim projekcie i nie jest źle. Odległosć nam nie przeszkadza, nawet lepiej jak ktoś chce coś z lodówki i nie pląta mi się np. przed kuchanką czy zlewem, z ktorego więcej korzystam niż z lodówki. Z lodówki wyciągam co trzeba i dalej dzialam przy 2 blacie. Natomiast przeszkadza nam skos, bo dochodząc do lowówki trzeba się schylać (ale nie było innego miejsca na nią niestety).

Może z moich przyzwyczajeń taki projekt i ustawienie mi chodzi po głowie :-/

Co do kuchni rustykalnych to przejrzałam tysiące zdjęć i na większości jakby lodówki nie było (może jakas podblatowa?). To mnie dziwi. Wątpię, aby ktoś biegał do spiżarki po produkty...

 

Tak sobie myślę, że chyba kształt litery U byłby najbardziej funkcjonalny, ale wtedy trzeba by było zrezygnować z wyspy. Mąż na początku chciał tylko wyspę, a w ogóle stołu nie dawać. Dla mnie jednak co stół to stół, scala rodzinę itd.

Chyba musimy wybrać jedno z dwojga, bo próba pogodzenia nam nie wychodzi :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Groszeczek, a nie za male masz "przejscia" wokol wyspy?

 

Tak, za małe - dalam po 80 cm od blatu z każdej strony (choć widzę, że z lewej coś mniej wyszło, bo 1 kwadrat bna rys. to 50 cm.

 

Wyspa może być mniejsza, tak, żeby po 1 m było z każdej strony.

Tak gdzieś przeczytałam, że 80 cm to takie minimum (kiedyś uważano, że 1,20 cm jeżeli z przeciwległych stron szafki są otwierane). U mnie pod wyspą będą otwarte półki po bokach, od strony salonu może ze 2 krzesła barowe a od strony okna może jakąś zamkniętą - zobaczy się.

 

Próbowałam jeszcze zrobić wizualkę z lodówką w tym rzędzie co piec, w samym roku po lewej, ale jakos mi się wydaje, że mi mało blatu zostaje :-/

 

Może jakiś półwysep - muszę coś pokombinować jeszcze, bo czuję, że to nie to.

 

Nie wiecie na jaką odległość od komina można ciągnąć kanały wentylacyjne w poziomie, tzn. pod sufitem? Może nie ma to znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, za małe - dalam po 80 cm od blatu z każdej strony (choć widzę, że z lewej coś mniej wyszło, bo 1 kwadrat bna rys. to 50 cm.

 

Wyspa może być mniejsza, tak, żeby po 1 m było z każdej strony.

Tak gdzieś przeczytałam, że 80 cm to takie minimum (kiedyś uważano, że 1,20 cm jeżeli z przeciwległych stron szafki są otwierane). U mnie pod wyspą będą otwarte półki po bokach, od strony salonu może ze 2 krzesła barowe a od strony okna może jakąś zamkniętą - zobaczy się.

 

Próbowałam jeszcze zrobić wizualkę z lodówką w tym rzędzie co piec, w samym roku po lewej, ale jakos mi się wydaje, że mi mało blatu zostaje :-/

 

Może jakiś półwysep - muszę coś pokombinować jeszcze, bo czuję, że to nie to.

 

Nie wiecie na jaką odległość od komina można ciągnąć kanały wentylacyjne w poziomie, tzn. pod sufitem? Może nie ma to znaczenia?

 

No wlasnie, ja dlatego zezygnowalam z wyspy, zeby nie zrobic malutkiego klocka, a przejscia musza byc (ostatecznie bedzie polwysep), bo to kiepsko wyglada.

Wybacz, ale dla mnie kompletnie jest niezrozumialy twoj projekt - dlaczego nie zrobisz blatu pod oknami+z jednej strony wysoka zabudowa? Wtedy byloby miejsce i na wyspe...

Podstawowa rzecz na jaka musisz sie zdecydowac to, czy kuchnia ma byc zamknieta czy otwarta (i bez przesady z tymi odglosami sprzetow, bo nie "gotuje" sie calymi dniami...).

U mnie okap bedzie podlaczony do komina rura o dlugosci ok. 6m (z tego co wiem, to zalezy jaka moc okapu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duś, nie ma aż tak dużo tego zobaczy się ;-) Kuchnia ma być częściowo oddzielona. Wg naszego pierwotnego planu miało być tak jak na moim 1 rzucie, czyli ścianka ktora by częściowo oddzielała salon od kuchni. Ale chciałam swoje plany skonsultować, popytać o opinię forumowiczów, co i jak widzą, bo ja już straciłam dystans do tego swojego projektu. Po opiniach, jakie tutaj zamieszczono pomyślałam o drzwiach przesuwnych, które by oddzielały kuchnię od salonu.

 

ewa72_krakow dlaczego nie zrobię blatu pod oknami? bo wtedy żeby się zmieściła wyspa musialabym "wejść" z nią bardziej wgłąb salonu, a wtedy ścianka się nie mieści. Blat od okna zająłby jakieś 60 cm potem odległość pomiędzy nim a wyspą 80-120 cm (w zależności czy pod wyspą będą szafki z drzwiczkami czy nie), potem sama wyspa i jeszcze przejście.

 

Ale dużo mi dały wasze opinie i na pewno wezmę je pod uwagę. Niech się "odleży" nieco mój projekt a za tydzień dwa do niego wrócę i może wtedy coś lepszego wymyślę.

Co do hałasów to właśnie teraz mam otwartą kuchnię i czasem to przeszkadza, stąd pomysł na ściankę. Ale coś za coś. Za to można podejrzeć tv podczas gotowania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotrwałam, przeczytałam ponad 600 stron w jeden dzień, kosztem dziecka. Mam nadzieję, że ktoś tu po grobach zajrzy. Całymi miesiącami oglądałam kuchnie, wszystko zmienia mi się o 100 stopni codziennie a w sobotę muszę powiedzieć z jakich materiałów chcę kuchnię. Kuchnia niewielka zajmuje więcej niż 1/3 salonu, który ma 24m, wymiary 3x2,25x1,8. Od strony salonu jest wyspa, która chcę podnieść o 30 cm względem blatu i nie wiem czy to dobry pomysł. Górne szafki aż pod sufit białe na wysoki połysk, dolne mają być z forniru, ten podwyższony blat od strony salony też z forniru. DO wyboru mam forniry firmy Classic Venner, bardzo podoba mi się palisander santos, ale boję się że przytłoczy, bo będzie go duż, te słoje i w ogóle. HELP :bash: gustu jednak nie mam, bo jak się nie staram to g* mi wychodzi. Podłogi jeszcze nie ma wybiorę pod fornir, z mebli to będzie tylko szafka pod tv zrobiona z tych samych meli co kuchnia, szara kanapa na szarej ścianie, pozostałe ściany jasne, stół wybiorę do reszty. Między blatem a szafkami chciałam lacobel czysta biel, a i szafki te które będą na ścianie, na której jest tv, też będą z lacobela białego. Nie wiem czy to dobry pomysł. Blat chciałam czarny firmy Krono albo szary, ale pewnie też będzie super ciemno.

 

[[/b]błagam nie zostawcie mnie w potrzebie!!!

salon_plan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aps wydaje mi się, że będzie za ciemno jak dasz fronty w kolorze palisandru a blat czarny... Jeśli wprowadzisz 3 kolor (szary blat jak piszesz) to musiałabyś resztę dodatków też dopasowć, żeby nie przesadzić (np. uchwyty).

Co do podwyższonego blatu na wyspie to jak chcesz ukryć sprzęty to wydaje mi się, że będzie lepiej jak dasz blat roboczy na tym samym poziomie co reszta, tylko tylką ściankę (tą od salonu) zrobisz wyższą i na tym 2 blat a pod spodem od str, kuchni ukryłabyś sobie czajnik czy mikrofalę. Nie wiem, czy po opisie się zorientujesz o co mi chodzi, to wklejam zdjęcie ;-)

http://bi.gazeta.pl/im/fa/ff/d1/z13762554Q,FRONTEM-DO-SALONU--Do-polwyspu-na-granicy-kuchni-i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z próbkami jest o tyle problem ze większość pokazanych fornirów jest PRZED lakierowaniem, a lakier w niektórych przypadkach baaardzo zmienia ostateczna barwę ;)

u siebie w kuchni mam teak modyfikowany (który miał być duuużo jaśniejszy) a stół mam w fornirze dąb naturalny :) teraz na szafki zdecydowanie bardziej wolałabym dąb ;) ten modyfikowany jest mniej usłojony niż naturalny ale moim zdaniem na frontach wygląda bardzo dobrze :)

a jaką będziesz miała podłogę w salonie i kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kuchni planowałam jasne kaflę, a w pokoju panele, które dobiorę już do koloru szafek, Też myślałam o teak :D tylko z dębu mam do wyboru albo grafitowy dąb. pastelowy ew. ten dąb classic, ale on jest baardzo jasny i nie wiem jak będzie wyglądał z jasną górą ;/

 

dab classic swietnie bedzie sie prezentowac z gornymi bialymi szafkami i ciemnym/czarnym blatem :) i do debu pasuje wiekszosc kolorow wiec nie bedzie problemu z doborem paneli :)

 

tutaj pierwsza z brzegu realizacja

10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...