Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Elfir dziekuje, myslalam jednak ze mozna zmiesci sie stolik( w pokoju nie ma na niego miejsca) i nie trzeba bedzie mediow przenosic..lodowke mam wolnostojaca wiec mi szkoda wyrzucic

 

W którym miejscu przenosisz media?

Gaz podłączasz na elastyczny wężyk a rury do zlewu prowadzisz za szafkami.

A lodówka może być wolnostojąca. w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir dobrze wyrysowała,możesz dodać blacik 40cm i 2 krzesełka.

 

http://img191.imageshack.us/img191/8717/e8to.jpg

 

ps.AnnAS2 ale kuchnia ma zaledwie 209cm szerokości,zabudowa w "U" się nie zmieści a inaczej będzie zbyt mało blatu roboczego.

 

myslalam o zabudowie L, u tesciow tam gdzie zlew jest ok.180cm, a tam gdzie lodowka i stół jest troche wiecej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annNS2 u mnie niestety lodowka sie nie zmiesci za drzwi :(

 

u nich lodowka wchodzi w swiatlo otworu na drzwi, ktory zostal dodatkowo pomniejszony, a drzwi maja sciagniete :)

chcialam tylko pokazac ze w taki niewielkiej kuchni da sie wszystko sensownie powciskac a u nich jest nawet zmywarka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stół na pewno będzie w salonie- tam będzie docelowa jadalnia. W kuchni natomiast chcę mieć możliwość ze 2-3 osoby mogą usiąść i zjeść kanapkę lub napić się herbaty. Dlatego tak jak już pisałam zastanawiam się czy np nie zrobić przedłożonego blatu przy którym można usiąść jednak nie potrafię tego narysować w tamtym programie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nich lodowka wchodzi w swiatlo otworu na drzwi, ktory zostal dodatkowo pomniejszony, a drzwi maja sciagniete :)

chcialam tylko pokazac ze w taki niewielkiej kuchni da sie wszystko sensownie powciskac a u nich jest nawet zmywarka :)

 

 

tak, widze i dziekuje bardzo za rady, u mnie za drzwiami jest kaloryfer, dodatkowo ida rury od ogrzewania i od gazu wiec nic tam nie wcisne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiany będą takie: pod płytą zostaje tylko jeden słupek szuflad, z tych z lewej bedzie szafka, pod zlewem robimy szuflade na kosze na śmieci, i nad zlewem będą równej szerokości półki. Górne szafki biel w lakierze,dół dąb sonoma, blat hmmmm ciężko określić bo to jest taka pomazana szarość, a fronty,czyli kanty i cokoły ciemny szary lakier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fronty.jpgSonoma_Eiche_640_480.jpgblat.jpg

 

szary dlatego że podłoga w salonie i jadalni będzie szara (masto grys)

 

dąb sonoma dlatego że schody, drzwi, i stół w jadalni będą z dębu pod ten właśnie kolor

 

no i to całe obramowanie kuchni w ciemnym szarym mdfie a płytki w kuchni masto bianco

 

nie za dużo tych kolorów w kuchni? czekamy na wycenę, jeśli będzie ok 10 tys to potwierdzamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]223304[/ATTACH

 

][ATTACH=CONFIG]223305[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]223306[/ATTACH]

 

a co powiecie o mojej kuchni?

A gdyby rozbić wysoką zabudowę i przenieść słupek z piekarnikiem na koniec drugigo ciągu szafek (ten ciąg z płytą), to lodówka zyskałaby tuż obok blat do wykładania produktów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swojej kuchni mam fornir modyfikowany i nie zauwazylam zeby mial gdziekolwiek jakies skazy? poza tym jest bardziej przewidywalny niz naturalny, np. taki z mocnym uslojeniem - widzialam juz pare realizacji gdzie kazdy front byl z innym rysunkiem (co oczywiscie nie swiadczy o wyzszosci modyfikowanego nad naturalnym tylko o niedoswiadczonym stolarzu);)

 

Masz rację. Pstrokate fronty to błąd jesli nie jest to efekt zamierzony. Nie pisałem że na okleinie modyfikowanej występują jakieś skazy, jeśli weźmie się do reki fornir naturalny i porówna z modyfikowanym to czuć różnice w jakości materiału użytego do ich wykonania. Czy jest bardziej przewidywalny? No cóż mógłbym się spierać. Jeśli mam do wykonania kuchnie to wstępnie ustalam z klientami czego oczekują z reguły fronty oklejam dwoma rodzajami okleiny (rodzajami jeśli chodzi o rysunek słojów) wtedy do wyboru mam dwa rodzaje usłojenia na prawą, widoczną stronę drzwi.

SSA41136.jpg

SSA41143.jpg

Powyższe przykłady pokazują że ułożenie ładnego słoja na frontach meblowych nie stanowi problemu. Dodając zdjęcia pomyślałem że propozycje ze strony wykonawców aby wykonywać fronty z okleiny modyfikowanej wynika po prostu z lenistwa. Łatwiej, szybciej i bezpieczniej okleić fronty płachtą okleiny która ma 62x240cm niż wykonać taką samą powierzchnię z paczki okleiny która ma np. 10cm szerokości.

Tak z ciekawości czym oklejane masz drzwiczki od wewnątrz?

Pozdrawiam Miałem więcej zdjęć z układem słojów ale coś nie mogły sie załadować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W tym wątku udzielam się pierwszy raz, ponieważ potrzebuję Waszej pomocy. Przyszedł czas i na nasza kuchnię- mamy już projekt szafki, umowę podpisujemy jutro- jeszcze jest chwilka na zmianę.

Fronty to mdf lakierowany matowy, kolor biały, frezowane (niestety frezu nie mam na zdj.). Kuchnia klasyczna, lodówka zabudowana, nad piekarnikiem będzie mikrofala, tez do zabudowy.

Nad blatem roboczym będzie łupek, koloru szarego, na podłodze gresy, również w szarościach.

Co o tym sadzicie? Coś można zasugerować, czy jest ok?

Będę wdzięczna za każdą uwagę :)

Serdecznie pozdrawiam

Małgosia

POP3.jpg

POP ZMIANA GÓRY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgosiu, czy zlew będzie pod oknem?

Jak dla mnie, Twoja kuchnia jest w porządku. Nie wiem czy wygodnie będzie się korzystało z tej szafki nad blatem w rzędzie wysokiej zabudowy, bo nigdy takiej nie miałam.

Co bym zmieniła, to podwyższenie szafek, aby blat był jednocześnie parapetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...