Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siedząc przy stole prawie opierają się plecami o barek.

 

Starczy skrócić zabudowę kuchni i barek zrobić głębiej. Poza tym stół masz we wnęce. Barek też ni musi mieć 60 cm szerokości. Raczej widziałabym go jako wyższą ściankę zasłaniajacą blat kuchenny a nie przedłużenie blatu.

 

Poza tym nie bardzo widzę jak ma być wejście na wprost kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poza tym nie bardzo widzę jak ma być wejście na wprost kuchni?

 

Chodziło mi o ta co pierwsze rzuca się w oczy osobie wchodzącej z holu

(garnki, patelnie na kuchni, deska do krojenia itp)

 

http://i43.tinypic.com/zjfeco.jpg

 

Kiedy kuchnia jest z drugiej strony osoba wchodząca widzi czystą wysoką zabudowę.

 

http://i42.tinypic.com/2iiu8tg.jpg

 

Mam nadzieję że nie zagmatwałam za bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisze o barku jako wyższej sciance, która zasłoni widok na garnki.

http://images64.fotosik.pl/369/9fb37d29fd525a46.jpg

 

Poza tym dokąd są drzwi po prawej stronie kuchni? Bo myslałam, że tam się wchodzi.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Pstrokate fronty to błąd jesli nie jest to efekt zamierzony. Nie pisałem że na okleinie modyfikowanej występują jakieś skazy, jeśli weźmie się do reki fornir naturalny i porówna z modyfikowanym to czuć różnice w jakości materiału użytego do ich wykonania. Czy jest bardziej przewidywalny? No cóż mógłbym się spierać. Jeśli mam do wykonania kuchnie to wstępnie ustalam z klientami czego oczekują z reguły fronty oklejam dwoma rodzajami okleiny (rodzajami jeśli chodzi o rysunek słojów) wtedy do wyboru mam dwa rodzaje usłojenia na prawą, widoczną stronę drzwi.

[ATTACH=CONFIG]223406[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]223407[/ATTACH]

Powyższe przykłady pokazują że ułożenie ładnego słoja na frontach meblowych nie stanowi problemu. Dodając zdjęcia pomyślałem że propozycje ze strony wykonawców aby wykonywać fronty z okleiny modyfikowanej wynika po prostu z lenistwa. Łatwiej, szybciej i bezpieczniej okleić fronty płachtą okleiny która ma 62x240cm niż wykonać taką samą powierzchnię z paczki okleiny która ma np. 10cm szerokości.

Tak z ciekawości czym oklejane masz drzwiczki od wewnątrz?

Pozdrawiam Miałem więcej zdjęć z układem słojów ale coś nie mogły sie załadować.

moje fronty sa cale fornirowane - od wewnatrz rowniez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANNA1976 - widzę, że mamy podobny "problem" i układ kuchni ;-) Też kombinowałam ze ściankę (lub półwyspem), który by trzeba było obchodzić. Na razie odłożyłam temat do przemyślenia. Fachowcy kładą dach, potem będą ścianki działowe i instalacje i trzeba będzie zdecydować, gdzie woda itp. Do tego uparty mąż, prawie mnie wyśmiewa z tą odległością lodówki czy obchodzeniem ścianki ;-)

 

Na razie jestem na etapie zlewu jednak pod oknem i też myślę o wyższej ściance po stronie "wykusza" ( u Ciebie wykusz, u mnie zwykłe okno i prosta ściana, tzn. bez wykusza, ale w tym miejscu będzie stół gościnny).

Myślę, że wizja Elfir z tą ścianką-ladą nie jest zła. A jak się usiądzie przy stole to też widać by było gary na prawej ściance ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do Was wielką wielką prośbę

Mamy do urządzenia kuchnię połączona z salonem

Jedyne co wiem to że chcę by była biała w połysku - natomiast jezeli chodzi o ustawienie sprzetow zaczynaja sie schody.

Chcielibysmy miec piekarnik i zmywarke wyzej niz zwykle ale nie mamy gdzie i jak wcisnac tej zabudowy.

Zeby kuchnia byla ergonomiczna nie da sie ustawic wszystkiego tak jak chcemy.

Pomyslalam o dobudowaniu kawalka 42 cm blatu ze sciana i tam dac zlew prostopadle - ociekacz bylby blizej sciany.

Maz nie jest do tego przekonany ja tez przestaje byc. Wazne tez zeby byl duzy stol na srodku - serce domu - to moje marzenie :)

Moze znajdzie sie jakas dobra duszyczka do pomocy bo czas wykanczania sie zbliza a nasze glowy puste :)

kuchnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisze o barku jako wyższej sciance, która zasłoni widok na garnki.

http://images64.fotosik.pl/369/9fb37d29fd525a46.jpg

 

Poza tym dokąd są drzwi po prawej stronie kuchni? Bo myslałam, że tam się wchodzi.

 

Nie podobają mi się wysokie barki :(

 

Drzwi po prawej stronie... - nie ma tam drzwi tylko szerokie przejście z holu do salonu z kuchnią i odwrotnie :)

Zaznaczyłam je na rzucie kilka postów wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą ścianką gdzie jest odpływ,przecież możesz go przenieś na drugą ścianę a zabudowę wysoką zrobić na całą szerokość wnęki lub odwrotnie.

 

http://static.pokazywarka.pl/i/2446493/135016.jpg

 

Tak właśnie myślałam wcześniej ale mąż mówil ze nie bardzo mozna pociagnac tak daleko rury, szuflady bylyby plytsze i musialby byc dostep do glownego zaworu wody (tam gdzie narysowalam to zielone kolko) dlatego wysoka zabudowa w tym miejscu odpada,

Czy pomysl z dorobieniem scianki o dlugosci 42 cm ma sens? Robienie takiego winkielka tylko na zlew - chcialabym miec duzy blat roboczy a tak to beda 3 malutkie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Moniss :)

Właściwie zdecydowaliśmy się że płyta kuchenna pozostanie po prawej stronie kuchni - jest tam komin do okapu oraz wyprowadzona siła do płyty i nie chcemy tego zmieniać. Nie chcemy również stawiać ścianek i zamykać kuchni

 

Proszę napiszcie która z przedstawionych wersji jest najlepsza:

 

 

1

http://i40.tinypic.com/2h67zbn.jpg

 

2

http://i42.tinypic.com/2hozors.jpg

 

3

http://i39.tinypic.com/2gsq1pc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że przesunę zlew na scianę przeciwległą i zostawie szafkę - zeby był dostęp do głównego zaworu wody - rozrysowałam taki układ zabudowy ściany mniejszej. Może jakieś uwagi? Będę wdzięczna za każde słowo. Rysunek robiłam na kartce w skali i potem przerzuciłam do painta - nie mam teraz dostępu do zadnego programu graficznego wiec wybaczcie jakość :)

szafki zabudowa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wrzucam mój marniutki projekt kuchni ;) To narazie projekt 'techniczny", od stolarza, chodzi narazie o rozmieszczenie i wymiary szafek, ergonomię etc.. Wyglądem, kolorystyką zajmie się ktoś inny ;)

 

Liczę na jakieś porady praktyczne. I mam też kilka pytań:

-co myślicie o podnośnikach Aventos HF?

-chcemy dać głębszy blat, tak żeby miał z 70 cm, znajoma tak ma i chwali sobie. Myślicie że 70 cm to nie przegięcie?

-czy na dole szafki, tam gdzie będzie indukcja warto dawać kratkę wentylacyjną? Gdzieś czytałam że bardzo się nagrzewa w szafce i wentylacja ma pomóc.

-zastanawiam się jak rozwiązać miejsce w rogu, czy dać tam jakiś magic corner czy są jakieś inne rozwiązania?

- czy faktycznie kosz wysuwany jest taką fajną opcją?

-bardzo chcieliśmy mieć blat z kamienia lub z corianu, niestety na ten moment nie będzie nas na to stać. Damy pewnie jakiś laminat. Blat będzie dochodził pod okno. Czy później przy wymianie blatu nie jest to jakiś duży problem? (chodzi o okno i ew. uszkodzenia wokół niego)

-na ścianie między szafkami chcemy dać szkło hartowane a pod spodem fototapeta. Aby nie kombinować z gniazdami i wycinaniem otworów, gniazda damy w blacie.

 

Więcej grzechów nie pamiętam :) Za wszystkie rady serdecznie dziękuję ;)

 

kuchnia 1_1etykiety.jpgkuchnia 2 _1.jpgkuchnia 2 _3.jpgkuchnia 2 _p.jpgkuchnia 12_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...