Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kori. magic corner Peki ma dwie półki wysuwane razem i dwie osobno. Te przy froncie są razem. Te wewnątrz osobno. A co do projektu kuchni...

Górna szafka po lewej stronie, jeżeli będzie otwierana do góry na HF-ie, to nie będziesz mogła założyć żadnej firanki, rolety, chyba że we wnęce

Reszta szafek nie musi być otwierana na bok, w okapie też może być do góry. Zresztą Twoja wola. Blendy przy narożnikach z lemansami będzie lepiej wyglądała, jak będzie miała 20mm a nie 70. Szafka, pod warunkiem wpuszczanego uchwytu, otworzy się bez problemu. I wogóle pozmieniałbym trochę w Twoim projekcie, bo jakoś symetrii mi brakuje.:yes:. Oczywiście patrząc na wymiary a nie na rysunek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, bierzemy się za finalny projekt kuchni - chodzi o dogranie zabudowy, szafek.

Moniss, Elfir, Sniper i pozostali forumowicze, prośba zerknijcie na nasze rysunku i zerknijcie czy taki układ bedzie praktyczny i użytkowy

 

Tak ogólnie to jest nawet fajnie. Podoba mi się kolorystyka, funkcjonalność też jest zachowana. Trochę brakuje mi tam symetrii, zwłaszcza w podziałach górnych frontów.

 

Ze ściany po lewej stronie (tam gdzie zegar): wywaliłbym lodówkę. Trochę nie widzę sensu rozbijania wysokiej zabudowy na 2 części. Dochodzi też koszt dodatkowego boczku do lodówki i robi się taki malutki blat roboczy 60 cm, więc żeby nie obijać sobie łokcia o lodówkę, trzeba przesunąć się do narożnika. Zrobiłbym tutaj tylko niską zabudowę z płytą grzewczą i okapem. Obecnie okap masz wbudowany w szafkę, więc praktycznie cała szafka się marnuje. Przenosząc okap na drugą ścianę odzyskujesz miejsce w szafce i nie musisz robić szafek na ścianie po lewej.

 

Pokombinowałbym ze ścianą z piekarnikiem, żeby zachować identyczny podział frontów, zwłaszcza tych górnych. Wywalając szafki wiszące z lewej strony, masz do dyspozycji całą ścianę centralną, więc możesz zrobić 2 lub 3 szafki z Aventosami HF o równym podziale. Przydałaby się jednak rama dookoła (ew. blenda po bokach), bo otwierając szafkę przy oknie będziesz zaczepiać o roletę.

 

Pomyślałbym o przesunięciu zlewu, żeby zabrać go z widoku. Przesunąłbym go w lewo, a z prawej strony umieściłbym szuflady, bo ładnie prezentują się od strony jadalni/salonu (zwłaszcza te z frezowanymi uchwytami). No i łatwiej sięgnąć ze stołu po zapomniany widelec. :-)

 

Nie podoba mi łączenie blatu roboczego z wysoką zabudową. Szary, zawinięty blat i dalej piękna rama od zabudowy. Coś by się tu przydało wykombinować.

 

To oczywiście moja teoria. Próbowałem to rozrysować i strasznie ciężko poradzić sobie z narożnikami, żeby sensownie je wykorzystać. Ale może warto pokombinować?

Edytowane przez Sniper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sniper dzieki za uwagi, ale do końca nie wszystko zrozumiałam.

Mogłbyś to rozrysować??

w kwesti połaczenia blatu z ramą zabudowy to jeszcze do przemyślenia, moze po prostu nie przedłużacz blatu tylko zostawić ten sam kolor co fronty

 

w przesunieciem zlewu do rogu to faktycznie dobry pomysł wtedy po srodku moze byc zmywarka lub szuflady

co lepsze??

[ATTACH=CONFIG]226784[/ATTACH]

 

tylko przy zmianie układu sciany z oknem nie ma bezpośrenio blatu roboczego przy płycie

 

i kwestia rozwiązania szafek wiszących na ścianie z lodówką oraz z piekarnikiem, przede wszystkim chodzi mi o szafkę narożną

Edytowane przez kori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie

regularnie czytuję forum muratora (budowa trwa)

jednak odwagi brak na udzielanie się.. jestem nieśmiała:rolleyes:

Ale sytuacja mnie zmusiła hihi

jestem przed elektryką.. no i muszę "wiedzieć" gdzie jakie sprzęty - oczywiste

Pomóżcie, doradźcie czy ten projekt jest ok

 

Mam na myśli głównie lodówkę (8 ), kuchenka, piekarnik, okap (2), oraz zlew (5)

O ile zlew da sie "przesunąć" - w/w sprzęty nie bardzo

Ratujcie mnie biedną

Kuchnia jest bardzo trudna w projektowaniu - albo się nie znam :(

 

Marzył mi się piekarnik w słupku, nie widze dla niego miejsca, ani dla ekspresu w zabudowie

może ktoś jest mądrzejszy niż ja :(

PS: jestem leworęczna jakby co.. i nie wiem tez gdzie zmywarka z której strony zlewu?

 

bede wdzięczna za pomoc...

pozdrawiam

kuchnia3.JPGkuchnia2.JPGkuchnia1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłbyś to rozrysować??

 

Ja to widzę np. tak:

Ściana lewa:

- cargo 30 cm

- kuchenka + piekarnik 60 cm + okap na górze

- cargo 30 cm

- bok szafki LeMans 60 cm

 

Ściana centralna:

- LeMans w szafce 120 cm z frontem 60 cm (lub MagicCorner, żeby nie marnować całego miejsca)

- LeMans w szafce 120 cm z frontem 60 cm (lub MagicCorner, żeby nie marnować całego miejsca)

- na górze 2 szafki wiszące z frontem 115 cm + blendy po bokach lub rama

 

Ściana pod oknem:

- bok szafki LeMans 60 cm

- szafka zlewozmywakowa 60 cm

- zmywarka 60 cm

- szuflady 80-90 cm (zależy ile zostanie miejsca)

- rama zabudowy 5-10 cm

- lodówka 60 cm

- wysoka szafka z mikrofalą 60 cm

- wysoka szafka 60 cm

- rama zabudowy 5-10 cm

- wolna dziura na firankę :-)

 

Całość oczywiście zakłada rezygnację z tej witrynki w wysokiej zabudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pozwalam sobie zapytać równiez w tym dziale o rady dotyczące projektu kuchni.

 

Podczytuję Was od kilku lat, podziwiam Wasze projekty inspiruję się a dziś postanowiłam poprosić o pomoc w aranżacji naszej pierwszej kuchni .

opomiarowana kuchnia.jpg

Wysokość pomieszczeń to 262 cm, ściana oznaczona kol. niebieskim ma 120 cm długości.

Ściana 130 cm-trowa jest ścianą nośną.

Zależy mi na szufladach do segregowania śmieci (80cm najchętniej) i płycie gazowej 5-palnikowej.

sciana z oknem.jpgwidok na lodowke.jpg

Zastanawiam się nad przedłużeniem ściany oznaczonej na niebiesko i ustawieniem w słupku lodówki a obok słupka z piekarnikiem i mikrofalówką (bardzo bym chciała mieć wysoko ustawiony piekarnik)

zpiekar.jpg

Podpowiedzcie mi proszę,czy pod wisząca szafką narożną można dopasować zamykaną szafkę w której byłby ustawiony robot kuchenny ?

Będę niezwykle wdzięczna za wszelkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faja kobieto, zdaję sobie sprawę z tego, że przy takim umiejscowieniu zlewu nie będę mogła otworzyć całkowicie okna, ale już się z tym pogodziłam.

Kinka, ostatni rzut pokazuje właśnie wydłużoną ścianę do 180 cm. Zastanawiam się tylko nad funkcjonalnością uzyskanej w ten sposób "wnęki" pod szafką narożną. Mogłabym zrobić tak półeczki, postawić chlebak :???:

A może macie jakiś inne sugestie jeśli chodzi o ustawienie szafek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga745, nie musisz rezygnować z możliwości otwierania okna. Do wyboru masz wyjmowane baterie zlewozmywakowe lub też okno przesuwne.

769_z1.jpg

Powiększenie ścianki 120cm jest dobrym pomysłem.

Jednak nie można skupiać się wyłącznie na kuchni, w której chcesz dokonać aż tylu zmian, bo np. gdzie teraz będzie wejście do pomieszczenia gospodarczego?

Czy wg. tego projektu już wybudowaliscie, budujecie czy dopiero wybieracie projekt?

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...