Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hmm.... Nie lepiej rozbić słupki na dwa przeciwległe końce zabudowy niż ścieśniać je w kącie?

Co postawisz na tych półeczkach przy szarej ścianie?

 

TO znaczy co dokładnie masz na myśli ? aby zabudowę wysoką dać na przeciwległą ścianę?

 

Hhe no właśnie też tak myślę że bez sensu ale jakoś ta scianę trzeba zagospodarować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO znaczy co dokładnie masz na myśli ? aby zabudowę wysoką dać na przeciwległą ścianę?

 

Hhe no właśnie też tak myślę że bez sensu ale jakoś ta scianę trzeba zagospodarować

 

Jedne słupek zostawić a drugi przy płycie.

 

Ścianę można róznie zagospodarowywać, ale robić półeczki, tylko jako dodatkową pow. do ścierania kurzu to trochę bez sensu. Dlatego pytałam, co tam postawisz, bo może masz kolekcję cynowych naczyń/starych wag czy czegoś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oliwkawawa

ja też za 1. lub 2.

natomiast wszelkie wzorki na szkle - nie nie nie

 

@marsela

bardzo nowocześnie i mi się w zasadzie podoba wszystko poza roletą (one mi sie w ogóle nie podobają i wg mnie z klasą udało się to tylko jednej forumce, która ma taką szafkę "w ścianie", a nie w meblu (wybaczcie, nie pamiętam nicka)).

szyby za okapem bym się nie obawiała - sama posiadam czarne szkło i jan niezbędny (ściereczka) radzi sobie z każdym pryśnięciem (po smażeniu kafle też trzeba przetrzeć - może i widać mniej, ale tłuszcz i tak zostaje). co do ergonomii - raczej okej

i zgadzam się abyś przemyślała, czy masz pomysł na to, co postawisz na półce. bo jak ma być po prostu wystającym elementem, to bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem - poratujcie . Przesłał mi pan od kuchni wizualki i ja juz na prawde nie wiem co o nich mysleć.Nurtują mnie szafki na górze ich rozmieszczenie bo chciałbym mieć jakiś mały ociekacz nad zlewem np. na szklankę, którą nie będę wystawiać na widoku a do zmywarki nie chce mi sie zbierać po 1 sztuce.Poza tym kolor albo iść w jednolity góra i dół albo biały na górze a na dole ciemny. Trzeci projekt będzie miał zamienione miejsce lodówki i piekarnika jak w pozostałych 2.kuchnia 3.jpgkuchnia1..jpgelzówax.jpg Z góry dziękuję za sugestie, porady i ratunek:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem - poratujcie . Przesłał mi pan od kuchni wizualki i ja juz na prawde nie wiem co o nich mysleć.Nurtują mnie szafki na górze ich rozmieszczenie bo chciałbym mieć jakiś mały ociekacz nad zlewem np. na szklankę, którą nie będę wystawiać na widoku a do zmywarki nie chce mi sie zbierać po 1 sztuce.Poza tym kolor albo iść w jednolity góra i dół albo biały na górze a na dole ciemny. Trzeci projekt będzie miał zamienione miejsce lodówki i piekarnika jak w pozostałych 2.[ATTACH=CONFIG]228961[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]228962[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]228963[/ATTACH] Z góry dziękuję za sugestie, porady i ratunek:)

Górne białe lepiej tutaj wyglądają. Nie są takie przytłaczające jak drewniane, a drewna masz w tej kuchni sporo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystycznie mi najbardziej podoba się wersja2. Dolne szafki i wysoka zabudowa jak dla mnie ok ale wiszące szafki w każdej wersji coś jest nie tak. Czy tam jest otwarta półka? Nie wiem czy to tylko kwestia ujęcia pod kątem ale szafki górne nie odpowiadają chyba szerokością dolnym i chyba to mi nie gra. Mogłabyś wrzucić zdjęcia pokazujące ścianę z szafkami górnymi, tak żeby były na wprost?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kochani!

Z tymi półeczkami też się zastanawiam, natomiast zrobiłam kilka zmian w wizualizacji.

1. zlikwidowałam tą szafkę z roletą i zamieniłam n normalny front

2. czarne szkło zamieniłam na orzech amerykański tak jak na zdjęciu

3 zanmieniłam sprzęty na metalowe

4. cała kuchnia będzie biała i biały blat

5. szafki górne przesunęłam i teraz zamiast bliżej okna będą bliżej sciany.

 

niebawem będę miała wizualizację mam nadzieję ze bedzie ok :)

kuchnia_2.jpg

kuchnia_1.jpg

02_kuchnia%20dom_Wloclawek_2012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam rzutu na wrost szafek wiszących .Faktycznie górne szafki nie są wymiarowo takie same jak dolne i mi to też nie gra wizualnie, ostatnia szafka nie będzie przezroczysta tam będą normalne fronty(nie wiem czemu tak umieścił).. Na górze mam 220 cm miejsca, może ktoś ma jakieś propozycje jak tam rozmieścić szafki, zeby to miało ręce i nogi. Edytowane przez początkujący 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkujący 1 jakie masz szafki na dole (wymiary)?

Nie jestem specjalistą ale jak dla mnie szafki górne powinny odpowiadać wymiarami szafkom dolnym. A najlepiej jak by wszystkie szafki miały tę samą szerokość. Wiem że nie zawsze się tak da. W mojej kuchni planuję zrobić na dole 2X60 następnie 90 (narożna) co daje 210cm górne natomiast 3X60 i 1X 30. Może za bardzo przykładam wagę do symetrii ale mam wrażenie że szczególnie w kuchniach nowoczesnych i minimalistycznych daje to uczucie harmonii i porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wer7-4.png

Mój układ kuchni już ustalony i jestem już prawie zdecydowana na meble z ikea ale jeszcze czekam na wycenę stolarza i wtedy podejmę ostateczną decyzję. Muszę również wybrać płytki do kuchni i tu chciałabym prosić o pomoc.Ściany malowane na jakiś odcień szarości. Meble Stat z bambusowym blatem. Płytki tylko na ścianie z górnymi szafkami zastanawiam się nad białymi Ton z Paradyża

blat-bambus-karmel-27x620x2440.jpgton.jpg

Boję się jednak białej fugi szczególnie że w płytkach 10X10 będzie jej sporo. Myślałam również o płytkach w kształcie cegiełki ale nie mogę takowych znaleźć w akceptowalnej dla mnie cenie no i ilość fug podobna jak w 10X10. Czy białe duże płytki np 20X50 by pasowały. A może coś innego zaproponujecie?

 

Na ściany z oknami chciałabym dać boazerie do wysokości okna malowaną na biało. Czy to nie za wiele wszystkiego? Nie gryzła by się z "deseczkami" na frontach stat?

Jeśli nie dla boazerii czy wtedy pod oknem koło zlewu też dać płytki? Jaką farbę do kuchni i łazienki polecacie?

 

No i jeszcze podłoga. Najbardziej chciałabym drewnianą podłogę ale mam podłogówkę więc nie bardzo po za tym cena. Paneli w kuchni trochę się obawiam. Myślałam o płytkach drewnopodobnych o woodentic ochra ale cena tez trochę za wysoka jak na mój budżet, chyba ze uda mi się jakąś super promocje wyhaczyć. Więc co innego? Szare płytki?

 

Zapomniałabym jeszcze o jednym. Zaplanowałam czarne uchwyty bo tak mi się podobało ale czy w zestawieniu ze "srebrnymi" sprzętami będzie wyglądało dobrze. Czarne sprzęty odpadają ze względu na lodówkę SBS w innym kolorze niż srebrny są dużo droższe.

 

Ale dużo tych wątpliwości :p Planowanie i dopasowywanie do siebie elementów jest trudne (przynajmniej dla mnie) a jak trzeba się liczyć z pieniędzmi to w tedy co rusz okazuje się że to co nam się podoba ma zbyt wysoką cenę więc robi się jeszcze trudniej.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doriko

ja tam widze sciany pomalowane farba do kuchni dulux egipska bawełna - wg mnie idealnie pasuja do tych frontow :)

na scianie cegielka kupiona w castoramie w rozsadniej cenie ;) http://www.castorama.pl/katalog-produktow/kuchnia/glazura-i-terakota/glazura-10-x-30-cm-bialy-0-81-m2.html

jeśli lodówa srebrna to ja zaproponuję uchwyty jak w tej kuchni...

i jak dla mnie drewniana podloga i ta boazeria :no: to ciut za duzo ;) :)

P3076575AA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egipska bawełna też jest moim faworytem ale myślałam o niej akurat do salonu. Do kuchni chciałam coś troszkę ciemniejszego. Jak sprawdzają się farby dulux w kuchni czy w łazience? Jak reagują na mycie?

 

Co do cegiełki z castoramy to w gdańsku akurat biała jest dość droga a inne kolory w cenie bardzo atrakcyjnej. Będę szukać dalej może w końcu znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...