Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie!

Otrzymałam kuchnię po zmianach, i nie wiem co ale czegoś mi brakuję czy się czepiam ? napewno będzie szuflada na sztućce której zabrakło. Patrząc na tą kuchnię czuję pewien niedosyt :(

Może powinien zniknąć orzechowy cokół i pojawić się czarny blat? dom ma być utzrymany w tonacji szaro biało czarnej z elementami orzecha

Macie jakieś sugestie? Swoje spostrzeżenia ?

kuchnia1.jpg

kuchnia3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@masela

ten orzech na ścianie - cudo. moim zdaniem o niebo lepiej niż z czernią

(czerń dodaje twojej kuchni bardzo nowoczesnego charakteru. orzech - trochę bardziej klasyczny, trochę cieplejszy... sama patrząc na moją w sumie prostą i nowoczesną kuchnię bardzo się cieszę, że jednak część szafek jest drewniana)

 

rozważyłabym natomiast czy to umiejscowienie płyty jest szczęśliwe - wciskasz się w narożnik, więc dwie osoby do gara nie zajrzą no i całe światło słoneczne zasłonisz sobie ciałem. do tego ogarniczasz liczbę miejsca do pracy (a przecież najwięcej pracujemy między płytą i zlewem). ergonomicznie najlepiej byłoby umieścić okap pośrodku tego ciągu, ale rozumiem o co chodzi :) - wydaje mi się, że poprzedni układ był szczęśliwszy (choć zostawiłabym więcej miejsca pomiędzy tubą a szafkami wiszącymi. nawet kosztem zbiegających się linii szafek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej podobała mi się wersja poprzednia :) Ta biała półka (?) trochę mi psuje orzechową ścianę...

 

Ja miałam mieć wersję dębowo-białą, ale po ostatnich zmianach jest na biało :D zobacz czy lepiej z cokołem białym, czy tak jak u Ciebie-orzechowym. I porównaj też blaty :)

[ATTACH=CONFIG]229384[/ATTACH]

 

Faktycznie podobne kuchnie :) a jaki materiał masz na ścianie to laminat, płytka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@masela

ten orzech na ścianie - cudo. moim zdaniem o niebo lepiej niż z czernią

(czerń dodaje twojej kuchni bardzo nowoczesnego charakteru. orzech - trochę bardziej klasyczny, trochę cieplejszy... sama patrząc na moją w sumie prostą i nowoczesną kuchnię bardzo się cieszę, że jednak część szafek jest drewniana)

 

rozważyłabym natomiast czy to umiejscowienie płyty jest szczęśliwe - wciskasz się w narożnik, więc dwie osoby do gara nie zajrzą no i całe światło słoneczne zasłonisz sobie ciałem. do tego ogarniczasz liczbę miejsca do pracy (a przecież najwięcej pracujemy między płytą i zlewem). ergonomicznie najlepiej byłoby umieścić okap pośrodku tego ciągu, ale rozumiem o co chodzi :) - wydaje mi się, że poprzedni układ był szczęśliwszy (choć zostawiłabym więcej miejsca pomiędzy tubą a szafkami wiszącymi. nawet kosztem zbiegających się linii szafek)

 

właśnie ja sobie zdaję sprawę z tego że poprzednio było bardziej ergonomicznie ale takie rozmieszczenie szafek jest po prostu milsze dla oka :) ten orzech pojawia się w całym domu. Przesyłam fotkę salonu. dlatego zamieniłam ta czarną szybę , chociaż musze się przyznać że chciałam osiągnąć efekt bardzo nowoczesnego wnetrza

salon_8.jpg

salon_7.jpg

salon_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie podobne kuchnie :) a jaki materiał masz na ścianie to laminat, płytka?

 

Z tym materiałem na ścianie to już właśnie wyczytałam że będę mieć problem... To miał być jakiś laminat, albo drewno. Ale teraz czytam że w tym miejscu to kiepski pomysł z uwagi na wilgoć :(

Może więc płytki drewnopodobne? Ale chciałam mieć jednolitą powierzchnię....

 

A mi się u Ciebie ten czarny na ścianie podobał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to miałobyć szkło lacobel, ale jak się ma płyte gazową to podobno zostają właściwie tylko płytki i chyba laminat , ja z uwagi na te cale zamieszanie z gazówką zrezygnowałam z gazu i będę miała indukcję

 

no właśnie..

u mnie ma być indukcja jako główne miejsce pichcenia, a gazówka na 2 palniki jako dodatek. I teraz nie wiem co zrobić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Szanownych Forumowiczów prosić o pomoc we wstępnym projekcie kuchni i spiżarni. W porównaniu z wcześniejszym planem, który również przedstawiałem w tym wątku, kuchnia trochę urosła. Teraz wygląda tak:

 

2013-12-09+22.48.37_50.PNG

 

Zgodnie z wcześniejszymi planami, chcemy zrobić półwysep. Tu na forum pomógł nam użytkownik lukasz69karolina, proponując taką aranżację:

 

adam-pwiz1.JPG

 

Mam wątpliwości, czy taki półwysep będzie wygodny, tzn. blat roboczy będzie odpowiednio duży i jednocześnie przejście między półwyspem nim a szafkami będzie odpowiednio szerokie. Szerokość kuchni to 353cm, szafki w wysokiej zabudowie zajmą pewnie 90cm, czyli zostaje 260cm na półwysep i przejście. Będzie to wygodne?

Druga sprawa to blat pod oknem (ten ze zlewem). Łączna długość to też 260cm. Czy zmieści się tutaj zarówno zlew i wygodny blat roboczy? Obawiam się, że przestrzeni roboczej zarówno przy płycie jak i na blacie pod oknem będzie za mało? Co o tym sądzicie? Może ktoś użytkuje podobny półwysep i ma przemyślenia, ile tego miejsca potrzeba?

Trzecia sprawa to kwestia ergonomii. Pamiętam o ciągu roboczym: lodówka --> zlew --> płyta grzewcza. Czy wg Was układ, który planujemy będzie funkcjonalny? Zależy nam, żeby pracując w kuchni był widok na salon. Możemy jeszcze dowolnie modelować kuchnią i spiżarnią. Jeżeli macie jakieś inne pomysły to proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oliwka daj sobie spokój z ta gazówkajak 4palniki to dla Was za mało to są płyty na 5 a nawet 6 :)

 

ale z gazówką o tyle fajnie, że jak mi prąd wyłączą to sobie chociaż herbaty zrobię albo dzieciom obiad ugotuję :) a u nas na wsi światełko wyłączają czasami na dłużej niż 10 minut :(

Muszę to przemyśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z gazówką o tyle fajnie, że jak mi prąd wyłączą to sobie chociaż herbaty zrobię albo dzieciom obiad ugotuję :) a u nas na wsi światełko wyłączają czasami na dłużej niż 10 minut :(

Muszę to przemyśleć...

 

Wiem kochana ja miałam dokładnie takie same dylematy też dwójka maluchów w domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marsela, ważniejsza jest jednak w kuchni funkcjonalność niż estetyczne zgranie frontów szafek.

Ta płyta kuchenna w kącie to fatalne rozwiązanie, bo tylko jedna osoba może z niej korzystać (sama mam na razie podobnie - kuchenka przy ścianie).

U Oliwki kuchnia jest bardzo ładnie rozplanowana i pod względem funkcjonalnym (chociaż ociekacz zlewu dałabym po lewej stronie) i estetycznym.

 

Co do kolorystyki, to jest ładna i ciepła, tylko półeczki psują całość. Może zamiast tych orzechwych lepiej wyglądałaby wbudowana w ścianę (g-k obudowa) przeszklona i podświetona witryna? Do tego zrezygnowałabym z malowania tego fragmentu na szaro - biel tutaj wyglądałaby lepiej.

 

oliwkawawa, poszukaj kuchenki 5-6 "palnikowej", gdzie połączone są pola grzejne indukcyjne z 1 czy 2 palnikami gazowymi.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Otrzymałam kuchnię po zmianach, i nie wiem co ale czegoś mi brakuję czy się czepiam ?

 

Bardzo niewygodne umieśczenie płyty grzejnej - w narozniku.

Przekładanie ładnego widoku nad ergonomie wydaje mi się dziwne. To nie jest salon ekspozycyjny czy zdjęcie do katalogu, ale miejsce codziennej pracy.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole mam- zaczynając pod oknem:100,60(zmywarka),60 (szafka pod zlewem), potem narożna 120 i tu góra mi się właśnie rozjeżdża bo okno mam 120 szerokie:( Też wolałabym żeby było symetrycznie bo wizualnie to lepiej wygląda. Edytowane przez początkujący 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole mam- zaczynając pod oknem:100,60(zmywarka),60 (szafka pod zlewem), potem narożna 120 i tu góra mi się właśnie rozjeżdża bo okno mam 120 szerokie:( Też wolałabym żeby było symetrycznie bo wizualnie to lepiej wygląda.

 

A gdyby pod oknem dać 120 lub 2x60, następnie 60(zmywarka),60 (szafka pod zlewem) i szafka narożna 100. U góry wtedy, licząc od okna, byłaby 120 i 100. Górna krawędź szafek wiszących na tym samym poziomie co wnęka okienna.

Wysoką zabudowę pozostawiłabym w takim układzie jak na rysunku poniżej, gdyż talerz z gorącą zupą z mikrofali, czy gorące pieczyste z piekarnika można od razu postawić na blacie.

 

poczatkujacy1_kuchnia 2.jpg

Jeśli nie chcesz zmieniać układu szafek dolnych to możesz zastosować takie szafki wiszące jak planuje marsela (długi, nowoczesny ciąg).

Jeszcze inna opcja szafek górnych, idąc od okna: 100 i 120

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

prosze Was o pomoc w aranzacji kuchni otwartej na salon.

Wstepnie myslelismy o takim ustawieniu, ale mamy pewne obawy. Zalezy nam, zeby w kuchni bylo miejsce gdzie mozna na szybko cos zjesc i usiasc cos pokroic, zeby triche tez zamknelo kuchnie od salonu, czyli wyspa lub polwysep. Najwieksze watpliowści;

 

-czy przejście między półwyspem a szafkami będzie odpowiednio szerokie. Miedzy polwyspem a szafkami pod oknem 180 cm, ale tu myslalam o jakims blacie od strony salonu tylko jak glebokim, zeby troche nogi schowac? 30cm starczy? czyli wtedy juz jest nie 180 tylko 150cm

 

-wejscie do kuchni jakie na szerokosc?

 

-kuchenka moze jednak na tym polwyspie a nie przy samym oknie?

 

-sam uklad szafek, sprzetow? Chcemy szafki wszystkie 60 ile sie da, bez szafek gornych

 

Ogolnie jak myslycie jak taka kuchnie zaplanowac? Mozemy jeszcze modelowac kuchnia wiec kazdy pomysl na wage zlota :)

 

Kuchnia bedzie biala matowa lub polmatowa w stylu nowoczesnym, bezuchwytowa, blaty albo drewniane albo czarne.

http://imageshack.com/a/img542/8644/kcsk.png

http://imageshack.com/a/img22/7453/4sj0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...