Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam trzylatka w domu :) Jeśli chodzi o ciasta to never :)

jeśli o drugie dania to fakt obecnie zdarza mi się coś upiec ale max dwa razy w miesiącu. Mąż mnie przestrzega że dobrze by było zostawić ewentualne miejsce na piekarnik w przyszłości. teraz z niego reygnuje bo nie uważam tego za priorytet a po drugie remontujemy od podstaw mieszkanie, łacznie z instalacją co elekryczna wodną no wszystko i kasa się uczczupla :p

W przypadki wybrania opcji 40 głębokość szafek po lewej stronie i indukcji po prawej nie mam możliwości wbudowania piekarnika bo zaraz obok jest zmywarka wiec jak się dostanę do szafki narożenj po prawej stronie :)

 

A orientujecie się czy lodówki mają tylko głebokość 60 cm czy są też mniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

skoro remontujecie elektryczną instalację, to co za problem poprowadzić nowy przewód do płyty, na osobnym obwodzie?

 

Tutaj inspiracja dla ciebie:

http://czterykaty.pl/czterykaty/5,60225,11272100,Metamorfoza_kuchni__ulozona_jak_puzzle.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzylatka w domu :) Jeśli chodzi o ciasta to never :)

jeśli o drugie dania to fakt obecnie zdarza mi się coś upiec ale max dwa razy w miesiącu. Mąż mnie przestrzega że dobrze by było zostawić ewentualne miejsce na piekarnik w przyszłości. teraz z niego reygnuje bo nie uważam tego za priorytet a po drugie remontujemy od podstaw mieszkanie, łacznie z instalacją co elekryczna wodną no wszystko i kasa się uczczupla :p

W przypadki wybrania opcji 40 głębokość szafek po lewej stronie i indukcji po prawej nie mam możliwości wbudowania piekarnika bo zaraz obok jest zmywarka wiec jak się dostanę do szafki narożenj po prawej stronie :)

 

A orientujecie się czy lodówki mają tylko głebokość 60 cm czy są też mniejsze?

Skoro z kasa juz krucho to spróbuj na czymś innym przyoszczedzic le nie na czymś co praktycznie robi sie na lata.Nie rezygnowalabym z piekarnika kiedyś na pewno sie przyda! Lodówka plytsza nic 60 cm? Hm to chyba nie najlepszy pomysł...:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez kilka lat nie miałam piekarnika i jakoś za nim nie teskniłam. Więc rozumiem Weronikę. Za to gdyby zabrać mi mikrofalówkę, to niemal jak bez ręki ;)

 

Co do weronikowej kuchni, to dałabym całkiem do rogu zlew takiego typu:

zlewozmywak narożny.jpg

(http://www.anfra.cil.pl/zlewozmywak-07-zgr-07)

Do tego nieduża płyta np. Whirlpool o wymiarach 35 x77cm, z 3 polami grzejnymi

płyta Whirlpool AMC 809 (35x77).jpg

http://www.eukasa.pl/plyta-indukcyjna-whirlpool-acm-809-ne-czarna/

 

weronikaa86, a nie można tej waszej kuchni otworzyć na jakieś pomieszczenie? Bo taka wielkosć to raczej na łazienkę się bardziej nadaje, albo na aneks kuchenny przy salonie.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej instalacji elektrycznej to głowne zabezpieczenie na klatce do naszego mieszkania to 25 A, od tego idzie kabel do licznika 6 kwadrat i licznik ma trzy "esy" : dwa po 16 A kótre odpowiadaja za gniazdka i oświetlenie w mieszkaniu, a jeden "es" jest 20 A i do tego jest kabel 4 kwadrat i to jest przeznaczone pod indukcje.

 

Codo otwarcia kuchni na inne pomieszczenie to niestety ale wtedy duży pokój jest nieustawny wiec zrezygnowaliśmy z tego.

Któraś wspomniała ze taka wielkość to na łazienkę się nadaje natomiast moja łazienka ma 2.30 m 1.30 m :)

Teraz się z tego śmieję bo wyszłam z założenia że ciasne ale nareszcie własne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre płyty wymagają tak zwanej trzeciej fazy. Nie znam się na tym ale tak mi powiedział elektryk jak robił nam instalacje w kuchni. Wystarczy poszukać takiej do której wystarczy zwykłe gniazdko ale na pewno do płyty trzeba zrobić osobny bezpiecznik.

Co do piekarnika to w wynajmowanym mieszkaniu nie ma na stanie więc kupiliśmy taki mały mniej więcej wielkości mikrofali i jak na razie sprawdza się świetnie. Piekę w nim ciasto a nawet zdarzyło mi się chleb. Jak ktoś rzadko używa to myślę że to jest dobre rozwiązanie. W domku też planuje dla niego miejsce i pewnie na co dzień będę go częściej używać niż dużego (zapiekanki czy odgrzanie pizzy albo upieczenie łososia dla 3osób). A i w razie imprezy dodatkowy się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do weronikowej kuchni, to dałabym całkiem do rogu zlew takiego typu:

[ATTACH=CONFIG]231000[/ATTACH]

(http://www.anfra.cil.pl/zlewozmywak-07-zgr-07)

moim zdaniem to najbardziej niepraktyczny kształt zlewozmywaka. zajmuje strasznie dużo miejsca,

do tego nie ma jak sensownie umieścić baterii, bo albo potrzebujesz coś na bardzo długim ramieniu, albo masz ją przed samym nosem, co powoduje, że przy większym garnku walisz o nią łokciem (prawym lub lewym). nie umyjesz na takim zlewozmywaku blachy, którą przy normalnym zlewie położyłabyś po prostu na dwóch komorach.

korzystałam z czegoś takiego przez 2 lata i jest to najbardziej bezsensowne rozwiązanie jakie znam (a obecnie mam zlewozmywak narożny więc mam porównanie do typowego trapezu) - estetycznie ładniej byłoby zainstalować dwa zlewy jednokomorowe. od strony praktycznej wyszłoby dokładnie na to samo. stanowczo odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktoś instaluje, ale jak ja się urządzałam te 3 lata temu, to pod hasłem "zlewozmywak narożny" się pojawiały. i to w zasadzie w ofercie wszystkich producentów.

(a sama korzystałam z takiego ustrojstwa w mieszkaniu studenckim. sama bym go w życiu nie wybrała nawet nie posiadając doświadczeń praktycznych hehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym Was prosić o pomoc w aranżacji kuchni. nie mam pomysłu, a chciałbym, żeby było ładnie i funkcjonalnie. kuchenka i zlew musza być w zaznaczonych miejscach. problem leży w tym, ze sporą część ścian zajmują okna ;) i nie wiem gdzie umieścić lodówkę, najlepszym miejscem wydaje sie być albo róg miedzy oknami, albo ściana gdzie zaczyna sie salon.

 

salon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wnęka to spiżarka. zapomniałem dodać, że okna są niestety dość nisko osadzone- parapety są na wysokości 84cm, a blat planujemy wyżej, dlatego też odpada zlew pod oknem. Zastanawiamy się czy w ogóle dawać blat na tę ścianę gdzie kinka proponowała zlew, bo chcemy uniknąć uskoków blatów...?

a jak zapatrujecie się na stół w kuchni? Macie? korzystacie?;) bo niby byśmy chcieli, ale chyba bardziej z przyzwyczajenia niż z samej potrzeby;)

i jeszcze jedno pytanie, czym byście proponowali odgrodzić spiżarkę? Dawać drzwi czy coś innego?

Jutro mają nam zrobić jakieś wizualizacje, więc wrzucimy pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaty przecież i tak muszą być na jednej albo drugiej ścianie z oknem,więc masz dwa wyjścia aby uniknąć uskoków:

1.Albo obniżyć blat do wysokości okien

2.Albo dać go wyżej i będzie on zachodził na otwór okienny tak jak tutaj

http://imageseu.holiday-rentals.co.uk/vd2/files/HR/400x300/i/55075/84913_13.jpg

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani potrzebuję waszej pomocy! Mam projekt mebli, ale nie porywa mnie na kolana. A sama nie mam pomysłu jak go zmienić :(

Pomóżcie, doradźcie proszę.

Barek który jest na tym projekcie będzie inny - taki jak na zdjęciu.

 

barek2.jpgbarek.jpg600x400__media_30835_wm.jpg

Edytowane przez Katarzyna Warchoł
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...