Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zdecydowanie wersja 1. z części dziennej widać będzie wysoką zabudowę, a "brudy" w zlewie czy na kuchence będą nieco schowane.

z innych kwestii - zastanowiłabym się natomiast nad celowością tego blaciku w kuchni - jadalniany stół jest całe 5 kroków dalej, a na trasie od dużego wygodnego blatu do lodówki ustawiasz sobie przeszkodę (jeśli to siedzisko miałoby zostać - i tak wersja 1 - nie chlapiesz przy zmywaniu kubka do płatków śniadaniowych i odpada problem otwierania szafki w narożniku obok wysokiej zabudowy (rolety uważam za brzydkie, zwykly front powoduje, że nie postawisz nic na blacie - szafkę uważam za kłopotliwą)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 1, ale również zrezygnowała bym z tego "barku", jakoś mi tam nie pasuje. Mam wrażenie że kuchnia z meblami ustawionymi w U była by przestronniejsza. Jeśli to miejsce ma służyć do przysiadnięcia sobie w czasie np. krojenia sałatki to bym zostawiła tylko tą część pod ścianą. Coś takiego tylko przystawione do ściany

1331631512.jpg

(zdjęcie wygooglowane mam nadzieje że właściciel się nie pogniewa)

No chyba że codzienne obiady w kuchni a jadalnia to tylko od święta.

 

EDIT

Albo narożny :p

drewniany_barek_kuchenny.jpg

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani. Czytam Wasze forum od dawna, a teraz kolej na mnie. Nie mam pomysłu na kuchnię, tzn. mam, ale chyba niezbyt dobry. Doradźcie dobrzy ludzie. Wklejam swoje wypociny (nie mam programu graficznego, dlatego tylko tak przedstawiam swój pomysł). Wydaje mi się, że ta kuchnie jest strasznie nieustawna:no:

kuchnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani. Czytam Wasze forum od dawna, a teraz kolej na mnie. Nie mam pomysłu na kuchnię, tzn. mam, ale chyba niezbyt dobry. Doradźcie dobrzy ludzie. Wklejam swoje wypociny (nie mam programu graficznego, dlatego tylko tak przedstawiam swój pomysł). Wydaje mi się, że ta kuchnie jest strasznie nieustawna:no:

[ATTACH=CONFIG]232846[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie wiem jak to powiększyć. Noga ze mnie:(. Pomyslę

najlepiej umieścić zdjęcie gdzieś na serwerze np picassa i wtedy dodając zdjęcie wybrać opcję z url. Można też pokombinować z rozdzielczością zdjęcia (Aby było wystarczająco duże a jednak rozmiar pliku nie był za duży). Mam wrażenie że program do dodawania zdjęć niezbyt umiejętnie sobie radzi ze zbyt dużymi plikami. Ja również nie mogę dodać dużych zdjęć z dysku chyba że wcześniej je ściągnęłam gdzieś z neta.

 

A co do ustawności kuchni to musiałabyś zobaczyć moją 2,20 na 4 dwa okna i dwa wejścia.

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przedstawiam projekt mojej kuchni - dwie wersje.

Bardzo proszę o pomoc w wyborze, wszystkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Jeśli zdecydujesz się na wersję pierwszą to przemyśl kolejność sprzętów. Zaleca się: lodówka, blat, zlew, blat, piec, blat. Tak masz w układzie 2, ale faktycznie kwestia widoku z salonu (jeśli ma dla Ciebie znaczenie) będzie tu rozwiązana mniej atrakcyjnie niż w układzie nr 1.

 

Nie napisałaś na ile barek jest dla Ciebie ważny. Jeśli nie jest konieczny, to pomyśl nad tym by powiększyć wysoką zabudowę w układzie 1 (3 słupki x 60). W zależności od potrzeb pierwszy słupek możesz przeznaczyć na spiżarnię lub mikrofalówkę lub dodatkowy piekarnik (np. parowy).

 

http://img35.imageshack.us/img35/2633/jkmg.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmi beznadziejnie ale chcę być szczera i powiem, że myśląc o barku nie kierowałam się aspektami praktycznymi, a raczej modą :)

Uwielbiam kuchnie z wyspą jednak, że moja jest na wyspę za mała ten barek miał być pocieszeniem.

Zdaje sobie sprawę, że moja kuchnia w kształcie U byłaby najbardziej praktyczna ale tak mnie ciągnie do tego półwyspu, że nocami nie śpię :)

 

Może jeszcze taka opcja, górne szafki dałabym na ścianę z kuchenką, a przy wysokiej zabudowie nie dawałabym już szafek wiszących. Co o tym myślicie ?

 

wersja 1.JPG

Edytowane przez Afera86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że mój wątek nie jest zbytnio oblegany, a chętnie przeczytam co myślicie o moi pomyślę spróbuję tu. :)

Poniżej zdjęcia mojej kuchni, którą sobie wymyśliłam? Chodzi mi o ustawienie szafek i sprzętów - co myślicie?

 

http://images63.fotosik.pl/515/867e4b0d8843fd94m.jpg

http://images61.fotosik.pl/515/9fac78afdb820a37m.jpg

http://images61.fotosik.pl/515/d88c8a78f543a4bbm.jpg

http://images65.fotosik.pl/516/a04e0f75aa3e6fe1m.jpg

 

Pierwsze zdjęcie ściana z wejściem z salonu - mają być szklane przesuwne drzwi do sufitu.

Drugie drzwi w kuchni to wyjście na balkon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe tak myślałam. Jeśli tylko modą to nie warto choć rozumiem, ja wciskam wysoką zabudowę choć tu jeszcze jest kwestia wygody piekarnika na wysokości blatu. Moda na takie elementy jak barek szybko mija a jeśli jest on wciskany na siłę to często jest niezbyt wygodny a co za tym idzie nie używany. Znam takich co koniecznie chcieli barek a teraz stoi nie użytkowany. Jedynie dzieciaki męczą obrotowe stołki barowe. Rozumiem miłość do wyspy, też bym takową chciała ale przy wyborze projektu wygrały inne aspekty kosztem odpowiednich wymiarów kuchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie proszę, jak zaprojektowac kuchnię. Dom jest na razie tylko na papierku, więc wszystko jest możliwe :) Moja kuchnia ma byc połączona z jadalnią, w salonie nie ma stołu, chciałabym wyodrębnic częsc jadalnianą i częsc kuchenną. Moja wstępna wersja jest taka jak na załączonych obrazkach, zlew-kuchenka - nie wiem gdzie umiejscowic. Czy barek jest faktycznie taki bleeee..? Bo chyba by mi tu pasował, a może wyspa lub półwysep? 1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...