Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

MadziaT, miałam mieć podobnie: reprezentacyjne, przeszklone drzwi do jadalni i salonu a na drugiej ścianie wyjście na taras .

Tak więc moim zdaniem jest OK, a nawet bardzo OK :)

 

Ja co prawda zlikwidowałam drzwi salonowe na rzecz drzwi z korytarza (wepchnęłam je w rogu obok kuchenki), dzięki czemu mogę wstawić stół kuchenny i nie biegać do kuchni przez salony ;)

 

Afera86, a może ten barek zrób jako taki wysoki i wąski barowy do 2 hokerów, żeby tylko wypić kawę i zjeść kanapkę? Będzie od strony wejścia zasłaniał blat roboczy przy kuchence.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie proszę, jak zaprojektowac kuchnię.
Dom jest na razie tylko na papierku, więc wszystko jest możliwe Moja kuchnia ma byc połączona z jadalnią, w salonie nie ma stołu, chciałabym wyodrębnic częsc jadalnianą i częsc kuchenną. Moja wstępna wersja jest taka jak na załączonych obrazkach, zlew-kuchenka - nie wiem gdzie umiejscowic. Czy barek jest faktycznie taki bleeee..? Bo chyba by mi tu pasował, a może wyspa lub półwysep?

 

Nie mówię że jest bee, choć osobiście nie podobają mi się szczególnie te wciśnięte na siłę. Ale ja ze zwolenników kuchni zamkniętych. Za to wyspy i półwyspy jak najbardziej szczególnie jak domownicy bardzo lubią gotować. Osobiście wolę jak na wyspie jest tylko blat ale w tym układzie dobrze by pasowała mi płyta a nad nią jakiś ciekawy okap. Dała bym też wysoką zabudowę do końca ściany bo jakoś tak wszystko osobno i samotnie stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada dokładnie 1 m odległosci od wysokiej zabudowy,

 

 

Na wyspie wolałabym nie dawac płyty, bo mi okap jakoś tak nie pasuje na środku kuchni...

Co do wysokiej samotnej zabudowy - boję się że przeładuję to pomieszczenie wysokimi szafami i zrobi sie jak garderoba, no i nie bardzo wiem, jak miałabym zagospodarowac róg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafki dolne dałabym wyłącznie w sytuacji, gdyby menolce było za malo blatów roboczych.

 

Nie, blatów będzie tyle, ile mi potrzeba - teraz mam tylko 80 cm blatu, więc w nowej kuchni chyba oszaleję ze szczęścia :D

A czy od lewej kuchenka a bliżej prawej zlew może byc? Czy powinna byc inna kolejnosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się poradzić odnośnie projektu mojej kuchni, a konkretniej o okolice w której znajduje się okap.

 

1.jpg2.jpg

 

-czy w okolicach okapu nie jest za "pusto"?

-czym zabudować ścianę nad blatami? wiem że są szyby ozdobne,ale jeśli tak do do jakiej wysokości? a może płytki pod sam sufit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, blatów będzie tyle, ile mi potrzeba - teraz mam tylko 80 cm blatu, więc w nowej kuchni chyba oszaleję ze szczęścia :D

A czy od lewej kuchenka a bliżej prawej zlew może byc? Czy powinna byc inna kolejnosc?

 

Moja druga wersja jest ze spiżarką. Nie chciałabyś spiżarki?

 

A kuchnię od jadalni mozna oddzielić:

http://www.lazienkowy.pl/obrazki2/111012kuchnia%20_%20salon2.jpg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss dziękuje za odp, wolałabym jednak bez barku.

 

Może jeszcze taka opcja, górne szafki dałabym na ścianę z kuchenką, a przy wysokiej zabudowie nie dawałabym już szafek wiszących. Nie wiem tylko czy będę miała wystarczające przejście do kuchni.

 

Co o tym myślicie ?

 

Wersja 1

wersja 1.JPG

kuch1.jpg

kuch2.jpg

kuch3.jpg

kuch4.jpg

Edytowane przez Afera86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...