Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem tylko czy pod zlewem zrobić szafkę czy szufladę? Zacząłem też się zastanawiać nad sensem sufitu podwieszanego w kuchni w którym miały być halogeny.

Ja zrobię szufladę, co prawda nie wiem jak się sprawdzi takie rozwiązanie bo nigdy tak nie miałam ale szafka się nie sprawdza w moim odczuciu. Szuflada pod zlewem z wyposażeniem do segregacji odpadów którą widziałam w ikei wyglądała na bardzo praktyczną. Ale szuflada może się nie sprawdzić gdy będzie stała bezpośrednio przy narożniku no chyba że nie będziesz mieć uchwytów choć jak dla mnie to i tak ryzykowne. Mówię o sytuacji gdy brak szafki narożnej lub zastosowaniu takiej:

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/faktum-narozna-szafka-stojaca-z-poka__0088676_PE220099_S4.JPG

Z taką narożną będzie ok

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/faktum-narozna-szafka-stojaca-z-karuzela__0088646_PE220057_S4.JPG

Podwieszane sufity z halogenami jak dla mnie zaczęły trącać myszką, szczególnie te w bajeranckich kształtach ale ja nigdy nie byłam ich fanką.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze może ktoś rzuci jeszcze okiem na moją kuchnię, mam ciągły dylemat którą wersje wybrać.

Wiadomo to decyzja na lata i nie mogę dojść do porozumienia z sobą.

Może ktoś da mi jeszcze jakaś cenną radę, jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o projektowanie.

Wersja 1

[ATTACH=CONFIG]234060[/ATTACH]

Wersja 2

[ATTACH=CONFIG]234061[/ATTACH]

 

niby zaraz obok bedziesz miala jadalnie i stol, ale czasem fajnie posiedziec w kuchni, poplotkowac czy podpatrywac gotujacego ;) tak wiec zdecydowanie wersja no1 (nawet jesli wyrzucisz barek to to ustawienie wydaje sie idealne) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekarnik w słupku odpada, nie chcę go widzieć od razu po wejściu do mieszkania. Koncepcja Doriko jest najlepsza. Nie wiem tylko czy pod zlewem zrobić szafkę czy szufladę? Zacząłem też się zastanawiać nad sensem sufitu podwieszanego w kuchni w którym miały być halogeny.

a moze tak?

ANEKS.jpg

w tym przypadku zrobilabym szuflade pod zlewem (na kosz), pozniej szafke narozna z magic cornerem, nastepnie szuflady pod plyta/ew piekarnik i na koncu znow szuflady...zastanow sie czy na pewno nie chcesz przeniesc tego piekarnika do slupka (bedzie mniej widoczny z salonu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwieszane sufity z halogenami jak dla mnie zaczęły trącać myszką, szczególnie te w bajeranckich kształtach ale ja nigdy nie byłam ich fanką.

.

 

Czyli lepiej zrobic szafki do sufitu? Jaki mechanizm otwarcia tych górnych?

 

 

a moze tak?

[ATTACH=CONFIG]234127[/ATTACH]

w tym przypadku zrobilabym szuflade pod zlewem (na kosz), pozniej szafke narozna z magic cornerem, nastepnie szuflady pod plyta/ew piekarnik i na koncu znow szuflady...zastanow sie czy na pewno nie chcesz przeniesc tego piekarnika do slupka (bedzie mniej widoczny z salonu) :)

 

Piekarnik na dole zasłoni stół:)

 

Nie chcę mieś dłuższej zabudowy niż ok 1,5m na dłuższej ścianie. Nie podoba mi się koncepcja postawienia ostatniej zmywarki, ze względu na to, że będzie obok kanapy.

Edytowane przez jrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha kuchnia m wymiar 3m na 3,30 a ta strone ) z wysoka zabudowa ma 2 metry tam wsadzilam taka szafke z zaluzja alnie bylo takiego wymiaru jak trzeba i przerwa wyszla:)

zastanawiam sie jeszcze nad opcja z barkiem po tej stronie co plyta grzejna bo mi tam zostaje jeszcze 65 cm bodajze ale nie wiem czy bedzie dobrze, czy nie za ciasno bedzie, i nie patrzcie na kolory frontow i blatow to jeszcze do dopracowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej zrobic szafki do sufitu? Jaki mechanizm otwarcia tych górnych?

 

Piekarnik na dole zasłoni stół:)

 

Nie chcę mieś dłuższej zabudowy niż ok 1,5m na dłuższej ścianie. Nie podoba mi się koncepcja postawienia ostatniej zmywarki, ze względu na to, że będzie obok kanapy.

w tej propozycji za zmywarka jest jeszcze szafka z szufladami, zmywarka bezposredniu obok zlewu...szafka narozna ze zlewem musi miec 100-110cm plus zmywarka 40-45cm i juz bedzie 1,5m...przydalo by sie to jeszcze zakonczyc jedna szafka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny w kwestii kolorystyki, jak sądzicie??

Podłoga - dąb naturalny olejowany

Fronty - ecru/delikatny krem (nie biały, nie beż:-))

Ściany - delikatna szarość, przełamana biel

 

I teraz pytanie jaki blat bedzie pasowal

myślałam albo o czym a'la drewno ew moze coś ciemniejszego np. ciemna szarość, antracyt??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy chcesz aby był bardziej rzucającym się w oczy, to wtedy musi mocniej kontrastować z jasnymi meblami .Może być wtedy w kolorze podłogi a nawet odcień ciemniejszy:rolleyes:Może zlewać się z szafkami lub z kolorem ściany nad szafkami.Szarość mocniejsza jak najbardziej,ja osobiście robiłabym w odcieniu podłogi;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze może ktoś rzuci jeszcze okiem na moją kuchnię, mam ciągły dylemat którą wersje wybrać.

Wiadomo to decyzja na lata i nie mogę dojść do porozumienia z sobą.

Może ktoś da mi jeszcze jakaś cenną radę, jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o projektowanie.

 

Wersja 1

[ATTACH=CONFIG]234060[/ATTACH]

 

Wersja 2

[ATTACH=CONFIG]234061[/ATTACH]

 

A ja tak:

Wersja 1 - ale bez szafek górnych :D. Zrobiłabym je tylko przy wysokiej zabudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ana zakładając Twoją wersję czyli podłoga dąb,blat też w podobnym odcieniu,fronty ecru i ściany przelamana biel szaroscia,to w jakim odcieniu dac szybę lacobel nad blatem??

 

Nie wiem jaki końcowy efekt chcesz uzyskać, w sensie w jakim stylu ma być ta kuchnia:p Jakie fronty mebli,bo tan lacobel to tak nie do wszystkiego,ale jeżeli już to ja zlałabym go z szafkami:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...