Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, proszę o pomoc w wykonaniu projektu mojej kuchni. Niestety za nic w świecie nie potrafię tego zrobić przy użyciu programu komputerowego.

Nasz domek to Rozeta. Wizualizacja z projektu wygląda tak:

2734_rozeta.jpg7634_rzuty4_da_rozeta.jpgwizualizacja_3_da_rozeta_3.jpg[ATTACH=CONFIG]

My przestawiliśmy ściankę w kuchni tak, aby choć trochę oddzieliła ją od salonu, zasłoni zlew, a przy okazji od strony kuchni chcemy na tej ściance dać szafki do sufitu. Wymiary kuchni: 320 cm X481cm - długość kuchni z jadalnią pod oknem. Dodam, że podoba mi się kuchnia Yukon 662 Meble Rust i w tym stylu chciałabym ją utrzymać.

74e383933e837f.jpg

Między meble płyta w kolorze blatu lub małe płytki cegiełki białe. Dziękuję za wszelkie sugestie.

Edytowane przez askab80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

askab80

Rzut poddasza to chyba przypadkiem tu trafił :) Układ z wizualizacji wygląda ok. Lodówka, kuchenka i zlew dobrze rozplanowane moim zdaniem.

 

ryba154

Nie podoba mi się ten czarny lakobel czy co to tam jest na ścianie. Jakoś tak przytłacza, sama nie wiem. Chyba w kolorze blatu byłby lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam problem z kuchnią nie wiem jak ułożyć meble i gdzie można by było spokojnie siąść i zjeść śniadanie, obiad. Najgorsze jest to że kuchnia jest przechodnia jak na zdjęciu. Nie wiem zupełnie co zrobic z tym pustym kątem, czy całkeim przeorganizować szafki i tam wstawić jakoś pomyśleć o siedzeniu gdzie indziej? Nie mam pomysłu. Może wy mi coś podpowiecie? kuchnia 1.jpg kuchnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

askab80

Fajna ta kuchnia z jadalnią. Wywaliła bym jadalnię i zostawiła tylko kuchnie z wielką wyspą. Osobiście otwartych kuchni nie lubię i tą bym też sobie zamknęła wielkimi drzwiami francuskimi coś jak poniżej.

http://cdn3.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/t/30770/wnetrza_domu_galeria_1295108.jpg

Ech, się rozmarzyłam :p

 

Gośka_m

Kuchenka i zlew muszą być w tym miejscu co na wizualizacji?

Bo zlew wciśnięty pod samą ścianę i jeszcze za drzwiami to kiepski pomysł. Kuchenka na rogu też i wygląda nieciekawie szczególnie że to nie płyta z piekarnikiem do zabudowy a zwykła kuchenka. Biała do tych mebli jak dla mnie gryzie się strasznie.

Moim zdaniem lepiej by było np: od lodówki: szafka, kuchenka, szafka narożna, narożna, zlew i zmywarka, dalej miejsce do jedzenia. Albo kuchenka jak poprzednio za nią zmywarka i zlew w narożnej tylko wtedy dość ciasno poustawiane kuchenka i zlew, mało między nimi blatu. Łatwiej było by rozplanować gdybyś wstawiła widok z góry albo plan z wymiarami kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doriko dzięki za szybka odpowiedź. To zacznę od początku kuchenka stać w kącie musi gdzie stoi ponieważ tam jest przyłącze gazowe i zmieniać tego nie chce, co do zlewu to jest też grubsza zabawa ze względu na to że pod oknem stoi żeliwny kaloryfer, pod którym musiały by być ewentualne odpływy i reszta rurek. Prucie po ścianach odpada ze względu na to że dom jest stary, bardzo stary no i drewniany. Co do kolorów szafek mogę poszaleć bo bede je odrestaurowywać a nie kupować nowe, więc mogę zrobić je na biało. Co do wymiarów kuchni to jest to prostokąt 3mx4m z oknem 1,1m i drzwiami do pokoju córki na 1,2 i wejsciem do kuchni na 1,0. Myślałam jeszcze o takim ustawieniu kuchnia 3.jpg kuchnia 2.jpg kuchnia2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

jaki kolor szkla lacobel wybralibyscie do bialej kuchni w polysku oraz blatow drewnianych z merbau?

Sprzety AGD - piekarnik, mikrofala beda zabudowane w kolorze czarnym (czarne szklo), lodowka wolnostojaca w ciagu slupku obok zabudowy AGD rowniez czarne szklo - Samsung Svieta.

Myslalem nad czarnym lacobelem ale boje sie o utrzymanie go w czystosci, jaki inny kolor mozecie zaproponowac ktory pasowal by do calosci, nie wiem jeszcze jaki bedzie kolor scian - jest to kuchnia w aneksie wiec kolor scian tam bedzie ten sam co w pokoju - myslalem nad ocieniami szarosci.

Podloga w aneksie i przedpokoju to gres lappato Krem ceramika-milo-storm-krem-lappato-rek-59-7x59-7.jpg - moze cos pasujace do tego? W pokoju podloga drewniana - merbau

Prosze o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ustawienie moim zdaniem lepsze ze względu na stół. Nie dało by się jednak wstawić pomiędzy ścianę a kuchenkę tą szafkę co masz obok, przyłączenie gazu chyba i tak jest za pomocą elastycznej rurki, czy się mylę? Zlew natomiast zamienić ze zmywarką może przyłącze pozwoli choć na tyle. Już oczami wyobraźni widzę jak stojąc przy zlewie dostaję klamką w plecy. Czy tej szafki wiszącej nie dało by się zawiesić na tej samej ścianie co lodówka bo tam taki ciemny kącik się zrobił. W tej poprzedniej wersji też jakby dało się kuchenki nie wstawiać w sam róg i zlew zamienić ze zmywarką to by było spoko.

 

Co do koloru to biały popieram skoro kuchenka musi zostać taka jaka jest. Z resztą białe kuchnie są piękne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak też można by było zrobić, ale w tych kątach są płytki właśnie i dlatego takie ustawienie. :( a stolik w tej drugiej wersji mam gdzie ustawić przynajmniej bo we wczesniejszej to nie wiem jak z tym jedzeniem a co do drzwi to nie ma problemu można je ściągnąć :) ja się chyba tez już przyzwyczaiłam do tego ciemnego kąta chciałam wstawić lampkę pod szafke nad zlewem żeby było widać co się myję :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gośka ,układ twojej kuchni jest łagodnie mówiąc "fatalny",kuchenka w rogu to przekleństwo,a masz przecież spora kuchnię.

Zmywarka jest wygodniejsza z prawej strony od zlewu.Ogólnie układ szafek przypadkowy i rozrzucony po kątach.Wiem że macie już przyłącza,ale nie zmieniając ich można tak ustawić całość:

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/42/smfs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze was dziewczyny o rade, facetowi ciezko odnalesc sie w tych wszystkich barwach ;) - licze na Was ;)

hej,

jaki kolor szkla lacobel wybralibyscie do bialej kuchni w polysku oraz blatow drewnianych z merbau?

Sprzety AGD - piekarnik, mikrofala beda zabudowane w kolorze czarnym (czarne szklo), lodowka wolnostojaca w ciagu slupku obok zabudowy AGD rowniez czarne szklo - Samsung Svieta.

Myslalem nad czarnym lacobelem ale boje sie o utrzymanie go w czystosci, jaki inny kolor mozecie zaproponowac ktory pasowal by do calosci, nie wiem jeszcze jaki bedzie kolor scian - jest to kuchnia w aneksie wiec kolor scian tam bedzie ten sam co w pokoju - myslalem nad ocieniami szarosci.

Podloga w aneksie i przedpokoju to gres lappato Krem [ATTACH=CONFIG]235006[/ATTACH] - moze cos pasujace do tego? W pokoju podloga drewniana - merbau

Prosze o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gośka ,układ twojej kuchni jest łagodnie mówiąc "fatalny",kuchenka w rogu to przekleństwo,a masz przecież spora kuchnię.

Zmywarka jest wygodniejsza z prawej strony od zlewu.Ogólnie układ szafek przypadkowy i rozrzucony po kątach.Wiem że macie już przyłącza,ale nie zmieniając ich można tak ustawić całość:

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/42/smfs.jpg

 

Fakt nie da się ukryć rozkąłd jest najgorszy jaki może być bo to kuchnia przechodnia :( kuchnia jest spora a nie można sie w niej odnaleść :( co do kuchenki to właśnie myśłam o ustawiniu jej po kątem ukośnym tak żeby było łatwiej gotować, co do stolika i krzeseł w tym miejscu to nie ma mowy myślałam kiedyś o tym ale za mało miejsca wchodzi sie centralnei w stół kijowo poprostu nawet myślałam o narożniku tam ale stół to nie wiem jakiby mysiał być żeby nie wchodzić na niego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...