Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Piękna duża kuchnia,ja tutaj widzę takie rozmieszczenie:

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/69/3rze.jpg

Układ bardzo wygodny lodówka+dużo blatu+zlew(zmywarka)+blat+kuchenka.Wszystko pod ręką,blat dobrze doświetlony oknem oraz wygodny kącik jadalny.

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo, bardzo mi się podoba :) I lodówkę mam " w ciągu" :) Wiecie... ten grzejnik w chwili obecnej ( przedremontowej) JEST pod oknem, na całej jego szerokości (21 żeberek). Od tygodni rozmawiam z Pan Mąż, podsuwam zdjęcia, rysunki obrazujące jak można taki grzejnik zabudować szafkami żeby nie tracić dużo z jego "walorów" grzewczych. Ale jest ciężko. Bardzo ciężko... A ponieważ to on będzie wykonawcą to jest to dużo gorsza sytuacja niż gdyby był obcy, opłacany fachowiec. W jakiej odległości od lodówki musiałby się kończyć grzejnik żeby było dobrze? Bo rozumiem,że jakaś odległość od źródła ciepła powinna być przy lodówce zachowana?

Z tym przesuwaniem grzejnika na dzień dzisiejszy nie jest w moim przypadku tak bezproblemowo. Centralne działa na zasadzie grawitacji. Planowany remont co (przerabianie na gazowe) i łazienki w najbliższej pięciolatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że odwrócenie kaloryfera nie będzie problemu,tylko lepiej żeby lodówka była w zabudowie.

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/835/npq9.jpg

Jeśli się nie da to po prostu daj sam blat pod okno i więcej szafek wiszących aby wszystko pomieścić.

http://1.bp.blogspot.com/-mCk0E5ZDFjA/T8_Chh0D6DI/AAAAAAAADeY/qtvyvomSa7I/s400/DSCN9811.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/69/3rze.jpg

Ja jestem za tym rozmieszczeniem. Grzejnik pomiędzy zlewem a lodówką a nad nim sam blat bez szafek. Na ścianie na przeciw okna można dać wysoką zabudowę choćby 40cm głębokości, nie będzie zmniejszała za bardzo powierzchni a da dużo miejsca do przechowywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka w zabudowie - to już właściwie przesądzone (zero oporu ze strony domowników a stara jest ...stara:)). Problemem może być natomiast nowa zamrażarka (szufladowa, wys.ok80cm), którą planowałam albo gdzieś pod blat upchnąć albo w słupek a nad nią mikrofala (którą tez gdzieś trzebaby...). Więcej szafek górnych... No kiedy ja właśnie chciałam się ich jak najwięcej pozbyć i zostawić tylko w tym "roboczym" rogu.

Ja to muszę mieć w miarę poukładane w głowie i przedyskutowane z domownikami ( w tym gotujący mąż, nastoletnia, pyskata córka i teściowa) zanim zlecę wykonanie mebli.Czyli teraz muszę doprowadzić do jakiegoś kompromisu żeby nie było spięć potem już przy wykonawcy.

Podpowiedzcie mi jak przy takim układzie w L "zagospodarować" podłogę? Przy U myślałam o płytkach między częścią roboczą szafek a na reszcie podłoga z paneli. A przy L jak?

Jak mnie się podoba ten róg na zdjęciu !:) Gdyby tak tam zlew narożny, taki sześciokatny, obok zmywarkę i kuchenkę... No ale pasowałyby mieć chociaż 20 cm więcej ściany :(

Pokazałam mężowi to rozwiązanie z blatem nad grzejnikiem.Popatrzył i NIC nie powiedział. Znaczy się podoba mu się :D

Edytowane przez gamada
uzupelnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałabym się dostać do piekarnika i mikrofali? Pomijając te kwestię - chcę odsłonić tę dotychczas zastawioną meblami ścianę, tę na wprost wejścia do kuchni. Cały czas rozważam ten pomysł z blatem nad grzejnikami i jak nie policzę to brakuje mi szafek :( Mam duże okno - 180cm. Zakładając, że zaczynam od lodówki t.j 60cm plus niska szafka 60cm (trochę wejdę już na ten grzejnik ale to przeżyję, duzy jest :p) to jest 120cm . Od drugiej strony - jakby zamienić zlew z zmywarką, zlew jednokomorowy, ew.1i1/2 (teraz mam dwie komory i wiem,że nie jest mi taki potrzebny), wychodzi mi jakieś 180cm maks. 120cm plus 180cm czyli 3m zabudowane , na grzejnik zostaje 1m. Boli... Tam by weszły 2 szafki :D Gdybym sobie zrobiła wyspę taką 60 x 100 ( szafki na dole) to zagracę bardzo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam wykombinować miejsce na zamrażarkę i słupek,myślałam o takim rozwiązaniu z piekarnikiem.

http://bi.gazeta.pl/im/5/11254/z11254555Q,Wystroj-wnetrz--Gazowa-plyta-grzejna-zostala-wybra.jpg

Jeśli nie chcesz zasłaniać ściany to nic nowego się nie wymyśli,najlepsze rozwiązanie to przenieś grzejnik zyskasz dodatkowe szafki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobiła wysokie szafki na ścianie z drzwiami na przeciw okna. Miała byś więcej miejsca do przechowywania niż w zwykłych podblatowych. Można by tam też umieścić piekarnik, mikrofalę i o ile dobrze pamiętam zamrażalnik.

 

Wyspa też fajnie, uwielbiam wyspy ale moim zdaniem zamiast stołu inaczej zrobi się strasznie ciasno.

 

Edit

 

Tak mi się spodobało to ustawienie Kinki (to z kwiatkiem pomiędzy drzwiami) że jakoś każde inne mi już nie pasuje. Uważam je za wręcz idealne. Jedynie może właśnie ta wyspa by mi pod pasowała bo mi się marzy ale w mojej kuchni na nią brak miejsca ale to jak już pisałam zamiast stołu. Może masz gdzie przenieść jadalnię?

Ale to oczywiście moje zdanie a kuchnia twoja.

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o pomoc w aranżacji kuchni.

 

Ponizej wkleiłam pierwotny projekt, który jednak został dośc mocno zmodyfikowany.

Fronty wszystkich szafek będą białe lakierowane, meble pod oknem to 3 słupki tej samej szerokości i wysokosci, bo zamiast lodówki side by side zdecydowalismy sie na lodówke do zabudowy. Zrezygnowaliśmy z półki-deski pod szafkami wiszącymi, a same szafki wiszące nieco wydłużylismy tak by kończyły sie równo z szafkami dolnymi.

 

Na podłodze mamy ułożone płytki Paradyż Arkesia - szaro-beżowe (wklejone zdjęcie trochę przekłamuje, w rzeczywisctosci są bardziej bezowe).

 

Okno i parapet to (nieszczesny) złoty dąb, czyli żółtawy brąz.

 

No i mam zagwostkę:

jaki kolor blatów wybrać?

jakie cokoły?

i w ogóle co można by zrobić by ta kuchnia wyglądała jak najlepiej?

 

Na ścianie chciałam szarości, ale ze względu na podłogę chyba bardziej będzie pasował greige, a moze sie myle?

 

http://images61.fotosik.pl/584/8421b69e40c0f35amed.jpg

 

http://images61.fotosik.pl/584/453864d2c18e2ebamed.jpg

 

http://images61.fotosik.pl/584/ed20292ba9844f11med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze, mam następujące pytanie:

ze względów praktycznych chciałabym kupić kuchenkę do zabudowy gazową 5-palnikową. Kupiłam już meble w ikea i w związku z brakiem szafki okapowej 80cm kupiłam nad kuchenkę szafkę o wysokości 92cm (tak jak pozostałe na tej ścianie). Czy para z gotowania nie będzie niszczyć spodu szafki nad kuchenką gazową? Na wielu zdjęciach widziałam wbudowane okapy podszafkowe /teleskopowe ale nie znalazłam opinii użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc w projekcie kuchni. Nie do końca on spełnia moje oczekiwania, nie chce żeby kuchnia wyszła mdła, nijaka...szukam inspiracji i stąd moja gorąca prośba o pomoc. Marzy mi się kuchnia z białymi frontami na wysoki połysk i drewnopodobnym blatem w ciepłym odcieniu.

Osoby mające zmysł estetyczny- błagam zerknijcie na tą wizualizację i napiszcie co sądzicie. Nie jest ona do końca skończona. Może dodac tej kuchni charakteru dzięki oświetleniu jakiemuś takiemu oryginalnemu?

 

Z góry wszystkim dziękuje za pomoc.

 

Mińsk maz 1.jpgMińsk maz..jpgMińsk maz2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc w projekcie kuchni. Nie do końca on spełnia moje oczekiwania, nie chce żeby kuchnia wyszła mdła, nijaka...szukam inspiracji i stąd moja gorąca prośba o pomoc. Marzy mi się kuchnia z białymi frontami na wysoki połysk i drewnopodobnym blatem w ciepłym odcieniu.

Osoby mające zmysł estetyczny- błagam zerknijcie na tą wizualizację i napiszcie co sądzicie. Nie jest ona do końca skończona. Może dodac tej kuchni charakteru dzięki oświetleniu jakiemuś takiemu oryginalnemu?

 

Z góry wszystkim dziękuje za pomoc.

 

[ATTACH=CONFIG]240663[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]240664[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]240665[/ATTACH]

zrezygnowalabym z tej drewnianej ramki wokol wysokiej zabudowy którą bym dodatkowo pociagnela do konca sciany kosztem tych wiszacych szafek :) kuchnie masz duza wiec na ilosc blatow nie bedziesz narzekac a korzystanie z tych szafek i tak nie byloby zbyt wygodne ;)

cos tego typu

__normal_04.jpg

Edytowane przez annNS2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, mam do Was prośbę o pomoc w projekcie kuchni. Pokój z aneksem kuchennym ma tylko 16,5 mkw, więc szału nie ma :( Aneks będzie mieścił się na jednej ścianie o dł. 3,9 m, niestety nie mam pięknej wizualizacji, jedynie prowizoryczne rysunki (załączniki). Fronty szafek będą białe, akrylowe, blat laminowany w ciepłym kolorze drewna, a między szafkami biała cegiełka, która będzie się także znajdowała na jednej ze ścian w pokoju. Doradźcie proszę co jest ok, a co byście zmienili :)

 

szafki_kuchnia_wymiary.jpgszafki_kuchnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, mam do Was prośbę o pomoc w projekcie kuchni. Pokój z aneksem kuchennym ma tylko 16,5 mkw, więc szału nie ma :( Aneks będzie mieścił się na jednej ścianie o dł. 3,9 m, niestety nie mam pięknej wizualizacji, jedynie prowizoryczne rysunki (załączniki). Fronty szafek będą białe, akrylowe, blat laminowany w ciepłym kolorze drewna, a między szafkami biała cegiełka, która będzie się także znajdowała na jednej ze ścian w pokoju. Doradźcie proszę co jest ok, a co byście zmienili :)

 

[ATTACH=CONFIG]240847[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]240848[/ATTACH]

zamienilabym miejscami plyte i zlew, ew lodowke z piekarnikiem (choc wydaje mi sie ze teraz jest ok)

a taki uklad nie wchodzi w rachube? zyskalabys wiecej blatu :)

mie_17_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki układ niestety odpada, po jednej stronie jest wejście do pokoju, a po drugiej drzwi balkonowe (jak na załączniku).

Zastanawiam się też nad głębokością szafek wiszących - czy obydwa rzędy dać po ok. 30 cm, czy ten górny rząd zrównać ze słupkami (gł. 60cm) a wiszące zostawić 30cm?

 

pokój.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...