Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

no radę się daje, ale to dość niekomfortowe - nie móc bez wyciągania naczynia czy wchodzenia na stołek zajrzeć do miski w mikro (bo jak miska jest na wysokości twojego wzroku, to bez wspinania się na palce się nie da). wiele zależy oczywiście do czego używasz tego sprzętu - ja rozmrażam ew. podgrzewam kakao czy zupę. no właśnie - wyobrażam sobie jak dziecko samo sobie ową zupę podgrzewa w mikrofali a następnie z ręcami w górze próbuje taki ciepły, pełen talerz wyciągnąć (ja takie rzeczy ogarniałam jako mlodszy nastolatek i nie wyobrażam sobie, aby w takich rzeczach dzieciora wyręczać - jak miałam 12 lat, to byłam zdecydowanie niższa i bez stołka, rączek w górze - nie da się. czyli zupa ląduje na glowie).

front mojej zamrażalki ma jakieś 70 cm wysokości i to do tej linii wyrównany jest piekarnik. w dalszym ciągu jest dość wysoko, aby było wygodnie, ale ten górny sprzęt - jest znacznie łatwiej dostępny nawet dla bardzo wysokiej osoby.

 

wszystkio jest oczywiście rzeczą przyzwyczajenia, ale polecam do refleksji.

 

aha, aga2183 absolutnie nie zamieniaj mikro i piekarnika - jeśli do któregoś z tych sprzętów włożysz coś bardzo ciężkiego, to zaryzykuję, że będzie to jednak piekarnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co ja mam powiedzieć z moimi 158 cm wzrostu :-)

 

Jeszcze jedno pytanie: szafki górne sięgają do sufitu, wysokość kuchni to 2,80 m, czyli szafka górna 127 cm + 8 cm opaska, myślicie, że to będzie dobrze wyglądało?

 

W projekcie wysokość została przyjęta na 2,60 m (później zauważyłam błąd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę tutaj ale pytam :

 

KUCHNIA W PLANACH NA BYĆ BIAŁA EWENTUALNIE SZARA NA WYSOKI POŁYSK

CO WIEM : będą dwa zlewy Jeden tzw normalny pod oknem i Jeden mały na wyspie - tylko ten mały jaki powinien być ???? Jaki wymiar ??? Ktoś ma??? albo wie jaki powinien być ????

Będzie młynek - Gdzie go umieścić ???? w małym zlewie na wyspie??? czy w "normalnym" - jak w normalnym to w dużej komorze czy małej???

JAKI BLAT ???? - podoba mi się czarny granit ale jest tyle różnych opinii na temat łatwosci /lub nie w utrzymaniu czystosci :sad:

 

No i jakie wyposażenie wewnętrzne szafek ????

Czy są takie z których jesteście szczególnie zadowolone a które mimo ceny okazały się niepraktyczne????

 

HELP ???????

 

Pozdrawiam Saly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Moja kuchnia jest na etapie wybierania umiejscowienia gniazdek, przyłączy itp. w załączniku rzut odgórny mojej przyszłej kuchni oraz wstępny plan szafek na ścianie. Kuchnia jest o wymiarach 4x3,2 m i jest półotwarta na pokój dzienny i jadalnię. Na środku planujemy wyspę o wymiarach 1,8x0,8m (2x 0,9m tylko szuflady), między wyspa a szafkami będzie 100cm przejścia, między wyspą a ścianę 0,8 (z tej strony będą krzesła/hokery) wyspa będzie miała ok 0,95-1m wysokości a więc więcej niż standardowe szafki, bardzo możliwe że szafki na ścianie również będą o tej wysokości, przy standardach jest mi za nisko. czerwone drzwi to 70ki do spiżarni. w kuchni nie ma okna a jedynie drzwi tarasowe 1,8m.

meble i sprzęty na ścianie od prawej: 60cm (piekarnik i mikrofala w wysokiej zabudowie), szafka 30cm, 60cm płyta indukcyjna, 60cm zmywarka (zastanawiamy się również nad 45cm), 60cm zlew, szafka 30cm, lodówka side by side, + blenda zaślepiająca lub ewentualnie z tego zapasu można zrobić pogrubione obramowanie szafek. Kolorystycznie mamy dwie wersje do wyboru: wszystko biały lakier albo ciepły odcień drewna plus czerń. w obu wersjach obramowanie wyspy blat i podłoga będą z czarnego granitu.

 

Może macie jakieś propozycje i rady co dodać , co zmienić? górne szafki najprawdopodobniej będą symetrycznie względem dołu, projekt robiłam na szybko w wersji demo i niestety później nie mogłam juz tego zmienić. okap będzie pod szafkowy. Jako amator będę bardzoooo wdzięczna za wszelkie sugestie :)) z góry dziękuje i pozdrawiam.

kuchnia2.JPG

kuchnia.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem od kuchni ale jedno co mogę powiedzieć to te 30 szafki - trochę małe ...Jak front będzie 30cm to w środku będzie jeszcze mniej- chociaż tą jedną przy lodówce bym zamieniła i połączyła z tą szafką pod zlewem

Może tam szuflady ????

 

Pozdrawiam Saly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aga2183

będziesz miała duże szafiszcza. nie uważam tego za konieczność (sama mam wiszące o wysokości 70 cm), ale źle to nie musi wyglądać. czy będą przytłaczające czy nie, to już zależy od koloru, miejsca w okolicy okapu i wykończenia. wcale nie musi być źle

 

@saly

a propos rozmiarów zlewu nic ci nie podpowiem poza tym, aby ten większy zlew był tzw. korytem - niedzieloną komorą do której zmieścisz np. blachę z piekarnika. największy dzielony zlew nie podoła takiemu zadaniu choć oczywiście właścicielki radzą sobie na wszelkie inne sposoby.

młynek zrób tam, gdzie planujesz pracować czyli przy blacie, gdzie będziesz przygotowywać posiłki - z młynka będziesz przecież korzystać przy obieraniu warzyw itd (zazwyczaj to miejsce pomiędzy zlewem a płytą - nie wiem, jak sobie wyobrażasz funkcjonowanie w twojej kuchni, bo nie widzę żadnego zdjęcia). dobrze, aby w tej okolicy była też zmywarka - w końcu jak spłuczesz z talerza resztki jedzenia, to te większe idealnie byłoby przemielić, a z talerzem nie musisz wędrować po całej kuchni i nakapać na podłogi.

a propos czarnego granitu, to ja nie narzekam. nie pamiętam w tej chwili jego nazwy, ale ma delikatne ciapki jasne. okruszki na nim nieco widać, jak jest narozlewane, to także, ale utrzymanie go w czystości - jest bardzo bardzo okej. nie zamieniłabym.

 

wyposażenie szafek zależy od twoich preferencji i tego, co zamierzasz w nich trzymać. ja wybrałam pekę i przed wyborem konkretnego wkładu oczami wyobraźni poukładałam sobie w nim wszystkie moje sztućce i łyżki i inne takie. nie było więc rozczarowań.

 

@manhatan17

zgadzam się z sally a propos szafki 30.

zrezygnowałabym z sbs - ta lodówka zajmuje dużo miejsca, wcale nie jest wiele większa w środku, a bez kostkarki da się żyć. ładna lodówka w zabudowie wpłynęłaby dodatnio na symetrię no i w okolicy zlewu zrobiłoby sie wygodniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi te 30tki tez do końca się nie podobają ale zależało nam aby odsunąć się zlewem od lodówki a z prawej, indukcją od wysokiej zabudowy. szuflad nie chce bo będę miała na wyspie dwie szafki 90tki z szufladami i to mi w zupełności wystarczy. w 30 w ostateczności mogę wstawić szersze cargo (widziałam kiedyś takie w katalogu w salonie meblowym).

 

Zabudowanej lodówki standardowej jakoś do tej pory nie brałam pod uwagę i nie bardzo potrafię wyobrazić sobie taki układ. Czy to nie jest tak że jeżeli lodówka jest do zabudowy to jest w środku znacznie mniejsza niż taka normalna wolnostojąca?

Edytowane przez manhatan17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aga2183

będziesz miała duże szafiszcza. nie uważam tego za konieczność (sama mam wiszące o wysokości 70 cm), ale źle to nie musi wyglądać. czy będą przytłaczające czy nie, to już zależy od koloru, miejsca w okolicy okapu i wykończenia. wcale nie musi być źle

 

@saly

a propos rozmiarów zlewu nic ci nie podpowiem poza tym, aby ten większy zlew był tzw. korytem - niedzieloną komorą do której zmieścisz np. blachę z piekarnika. największy dzielony zlew nie podoła takiemu zadaniu choć oczywiście właścicielki radzą sobie na wszelkie inne sposoby.

młynek zrób tam, gdzie planujesz pracować czyli przy blacie, gdzie będziesz przygotowywać posiłki - z młynka będziesz przecież korzystać przy obieraniu warzyw itd (zazwyczaj to miejsce pomiędzy zlewem a płytą - nie wiem, jak sobie wyobrażasz funkcjonowanie w twojej kuchni, bo nie widzę żadnego zdjęcia). dobrze, aby w tej okolicy była też zmywarka - w końcu jak spłuczesz z talerza resztki jedzenia, to te większe idealnie byłoby przemielić, a z talerzem nie musisz wędrować po całej kuchni i nakapać na podłogi.

a propos czarnego granitu, to ja nie narzekam. nie pamiętam w tej chwili jego nazwy, ale ma delikatne ciapki jasne. okruszki na nim nieco widać, jak jest narozlewane, to także, ale utrzymanie go w czystości - jest bardzo bardzo okej. nie zamieniłabym.

 

wyposażenie szafek zależy od twoich preferencji i tego, co zamierzasz w nich trzymać. ja wybrałam pekę i przed wyborem konkretnego wkładu oczami wyobraźni poukładałam sobie w nim wszystkie moje sztućce i łyżki i inne takie. nie było więc rozczarowań.

 

@manhatan17

zgadzam się z sally a propos szafki 30.

zrezygnowałabym z sbs - ta lodówka zajmuje dużo miejsca, wcale nie jest wiele większa w środku, a bez kostkarki da się żyć. ładna lodówka w zabudowie wpłynęłaby dodatnio na symetrię no i w okolicy zlewu zrobiłoby sie wygodniej.

 

 

Dziękuję Duś :hug:

 

Kuchnia w trakcie tworzenia koncepcji - jak tylko bede miała jakies wizualki zaraz wrzucę

 

Pocieszyłaś mnie z tym czarnym blatem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabudowanej lodówki standardowej jakoś do tej pory nie brałam pod uwagę i nie bardzo potrafię wyobrazić sobie taki układ. Czy to nie jest tak że jeżeli lodówka jest do zabudowy to jest w środku znacznie mniejsza niż taka normalna wolnostojąca?

musisz porównać konkretne parametry konkretnych produktów, bo one się różnią w zależności od modelu lodówki. ale rozstrzał jest duży, tak samo zresztą jak i pomiedzy konkretnymi modelami sbs-ów.

dawno temu zastanawiając się nad lodówkami doszłam do wniosku, że miejsca w sbs-ie wcale nie jest na tyle więcej, abym płaciła kolejne 2 tysiaki za lodówkę, a na kostkarce mi akurat nie zależy, uważam to za zbędny dodatek. plus argument w postaci możliwości zlicowania lodówki z zabudową i względy estetyczne przeważyły za lodówką w zabudowie - meblowy front moim zdaniem prezentuje się o wiele lepiej niż front każdej lodówki wolnostojącej, ale to już akurat rzecz gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manhattan17

mi się podoba, uważam że sensownie. tylko przemyśl sprawę obniżenia piekarnika. pomierz sobie na jakiej wysokości jest mikrofala i zastanów czy nie wylejesz sobie zupy na głowę.

 

@aga2183

ta 1 lampka daje dość punktowe światło, więc 3 reflektorki na suficie będą lepszym rozwiązaniem (myślę, że 3 wystarczą, skonsultuj z elektrykiem żarówkę - niech podpowie ci na tyle mocną i o dość szerokim kącie świecenia, wówczas będziesz mieć dobrze doświetlony blat)

zwisy nad stołem punktowe już mogą być, problemów z doświetleniem talerza nie przewiduję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aga2183

ta 1 lampka daje dość punktowe światło, więc 3 reflektorki na suficie będą lepszym rozwiązaniem (myślę, że 3 wystarczą, skonsultuj z elektrykiem żarówkę - niech podpowie ci na tyle mocną i o dość szerokim kącie świecenia, wówczas będziesz mieć dobrze doświetlony blat)

zwisy nad stołem punktowe już mogą być, problemów z doświetleniem talerza nie przewiduję

 

[/font]

 

Dziękuję bardzo, co prawda na razie jesteśmy na etapie elektryki, ale niestety już trzeba podejmować kluczowe decyzje odnośnie oświetlenia, a to chyba najtrudniejszy etap planowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, co prawda na razie jesteśmy na etapie elektryki, ale niestety już trzeba podejmować kluczowe decyzje odnośnie oświetlenia, a to chyba najtrudniejszy etap planowania.

ja swoje lampy kupowalam jeszcze zanim dziure w ziemi wykopali ;) to byl najlatwiejszy wybor (porownujac do pozostalych, np drzwi:sick:) i od poczatku wiedzialam gdzie co ma wisiec ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...