Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do zmywarki, to niekoniecznie musi być po prawej - kwestia prawo/lewo-ręczności oraz przyzwyczajenia.

Co do półwyspu to zgadzam się z kinką, na wizualizacjach wygląda na zbyt szeroki - najlepiej gdyby kończył się w tej samej inii co wysoka zabudowa. Jadalniana część szafek półwyspu może być wyższa, aby zasłonić blat części kuchennej - ale to tylko jedna z opcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pytałam Was, na które ściany dać lacobel, wyszło na to, że tylko po lewej stronie od okna (czyli za płytą i po lewej jej stronie) Teraz z kolei zastanawiamy się na jaką wysokość od blatu ten dać 70 cm? 80 cm? Płytę mamy gazową, okapu jeszcze nie mamy, ale chcielibyśmy coś w stylu ciarko quatro slim e. NA jakiej wysokości go zawiesić od blatu?Producenci polecają ok 70 - 75 cm nad kuchenką gazową, mój partner boi się, że przy wzroście 185 będzie o niego zahaczał... Doradźcie proszę, bo nie umiemy podjąć decyzji co do tego szkła już 3 dzień... :bash:

 

A i jeszcze jedno pytanie, czy biały lacobel nie zżółknie mi od kuchenki gazowej?

Ps. Kuchnia biała, ściany białe, lacobel też będzie biały

kuchnia popielów2b.jpg

okap.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny help, nie umiem podjąć decyzji co do podłogi w kuchni. Opcje są dwie: bardzo ciemne grafitowe płytki albo parkiet drewniany. Wizualnie dla mnie nie ma kłopotu, bo podobają mi się obie wersje. Plusem drewna jest to, że podłoga na całym dole będzie jednolita (wszędzie parkiet poza łazienkami), no i gołe stopy na parkiecie, same wiecie... ;) Natomiast baaaardzo boję się parkietu (olej) w kuchni... U nas sporo się dzieje w kuchni, często 3 wersje obiadowe (dzieci alergiczne, i do tego z różnymi gustami). Muszę zdecydować już teraz, bo lada chwila wchodzi ekipa od wykończeniówki i jeśli zdecyduję się na kafle to muszę je szybko zamówić :)

Położyłybyście drewno w kuchni?

 

02.jpgkuchnia drewno nad blatem bez kratki 02.jpgkuchnia drewno nad blatem bez kratki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pytałam Was, na które ściany dać lacobel, wyszło na to, że tylko po lewej stronie od okna (czyli za płytą i po lewej jej stronie) Teraz z kolei zastanawiamy się na jaką wysokość od blatu ten dać 70 cm? 80 cm? Płytę mamy gazową, okapu jeszcze nie mamy, ale chcielibyśmy coś w stylu ciarko quatro slim e. NA jakiej wysokości go zawiesić od blatu?Producenci polecają ok 70 - 75 cm nad kuchenką gazową, mój partner boi się, że przy wzroście 185 będzie o niego zahaczał... Doradźcie proszę, bo nie umiemy podjąć decyzji co do tego szkła już 3 dzień... :bash:

 

A i jeszcze jedno pytanie, czy biały lacobel nie zżółknie mi od kuchenki gazowej?

Ps. Kuchnia biała, ściany białe, lacobel też będzie biały

 

Nie wiem jak z żółknięciem, ale podobno przy gazówce nie wolno dawać lacobelu na ścianę, bo może pęknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puk, puk :)

Dawno mnie tu nie było :D

Tym razem zaglądam z prośbą o pomoc, bo nie wiem czy męczyć moją ekipę o przeróbkę hydrauliki w kuchni. To ostatnia chwila.

Wrzucam skopiowane z mojego wątku pytanie z nadzieją na wsparcie :). Będę wdzięczna za każdy głos i opinię :yes:

 

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Do poniedziałku / wtorku muszę zdecydować czy przerabiać wodę w kuchni. Pomożecie? :rolleyes:

 

Gdy robiliśmy hydraulikę, to zlew miał być centralnie pod oknem. Nie zwracajcie uwagi na górne szafki, bo ich nie będzie, podobnie jak cegły - koncentrujemy się tylko na dolnych :), a tam na ścianie z oknem miała być kolejno: szafka narożna, zlew, zmywarka.

 

toen.jpg

 

Gdy tak zostawię, to nie mam takiego bardziej komfortowego blatu do pracy, bo w zasadzie zostają same narożniki. Pomyślałam, żeby zlew zamienić ze zmywarką. Wówczas zlew będzie bliżej płyty, a ja będę miała wygodny blat nad szafką narożną i zmywarką.

Nie sugerujcie się też zlewem na wizualizacji - marzę o zlewie ceramicznym bo pięknie współgra z drewnianym blatem, ale nie stać nas na taki z ociekaczem. Będzie więc prawdopodobnie domsjo.

 

Moje ostatnie wizualizacje robiłam już z tym przesuniętym zlewem bez ociekacza

w5n1.jpg

 

Dla ułatwienia zrobiłam dwa widoczki:

 

1. Zlew na środku (tak są teraz instalacje)

onsz.jpg

 

2. Zlew przesunięty w prawo (trzeba przerobić)

6tcq.jpg

 

Co myślicie? Przerabiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duś, dziękuję za opinię. Nie wiem o co chodzi z argumentem "jaśniej", bo nie użyłam go. Chyba, że ktoś coś napisał i usunął swój wpis?

Mnie bardziej chodzi o to, że blat jest "pocięty" i mam do dyspozycji same narożniki. Nie ma swobody np. do wałkowania ciasta, wycinania ciasteczek, itd. Teraz bardzo mi to przeszkadza, bo mam mały aneks kuchenny.

Po przesunięciu między zlewem a płytą zostanie 60 cm, to więcej niż mam teraz. A Ty jaką masz odległość między zlewem a płytą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam problem z aranżacją mojej kuchni. Jak rozplanować ustawienie szafek i sprzętów, żeby

było i funkcjonalnie, i ładnie? Próbowałam coś sama zaprojektować w ikeowym plannerze, ale

nie jestem do końca przekonana. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, bo co "dwie głowy to nie jedna" :)

 

http://images63.fotosik.pl/663/945e5ba472f34e34.jpg

 

 

http://images61.fotosik.pl/662/98cd800ad2e19037.jpg

http://images62.fotosik.pl/664/ff834d7c93716790.jpg

http://images62.fotosik.pl/664/4a6e7bf24cb6c035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco za ciasno i niewygodnie gdy sprzęty jak zlew i płyta są na rogach. Trochę mało jest też między nimi blatu.

A możesz przenieść zlew pod okno w miejsce drygiej szafki z szufladami? Płytę i piekarnik można by wtedy umieścić w miejscu szafki pomiędzy obecnym umiejscowieniem płyty i zlewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...