Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam.

załączam projekt mojej kuchni.

co sądzicie o kolorystyce? co z funkcjonalnoscia szafek? jak myslicie, czy dobre ulozenie?

bede wdzieczna za wszystkie opinie. moze ma ktos jakies obiektywne uwagi?

pozdrawiam

 

[ATTACH=CONFIG]244921[/ATTACH][[ATTACH=CONFIG]244923[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244924[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244925[/ATTACH]

zdecydowanie przenioslabym kuchenke w bezpieczniejsze miejce i lodowke bo jest troche dziwne umiejscowiona (tuz za barkiem?) ;)

a co do kolorystyki - biale szafki i szary blat? a co na podlodze? przydalo by sie 'ocieplic' troche wnetrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam.

załączam projekt mojej kuchni.

co sądzicie o kolorystyce? co z funkcjonalnoscia szafek? jak myslicie, czy dobre ulozenie?

bede wdzieczna za wszystkie opinie. moze ma ktos jakies obiektywne uwagi?

pozdrawiam

 

[ATTACH=CONFIG]244921[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244922[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244923[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244924[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]244925[/ATTACH]

Bardzo złe umiejscowienie kuchenki,powinna być na przeciwnej ścianie a lodówka w jej miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

youla - rany, ja mam nadzieję, że nie zapłaciłaś za ten projekt?

Już widzę oczyma wyobrażni zaczepienie się rękawem o garnek z wrzątkiem podczas wchodzenia do spiżarki.

 

Nie wiem coście nagrzebali w projekcie, ale ten proponowany przez architekta Domów Z Wizją nie jest zły.

 

Edit - już wiem, coście nagrzebali, znalazłam w dzienniku. Dlaczego robiąc wyjście ze spiżarki nie przestawiliście frontowego okna w kuchni w kierunku narożnika? Teraz nie macie ani jednej wolnej ściany na ustawienie wysokiej zabudowy oprócz fragmentu gdzie planujecie barek.

 

Uwaga dla obserwatorów tego wątku:

Robiąc zmiany w projektach nie przestawia się tylko ścian, ale od razu planuje wstępny układ mebli po zmianach.

 

Na twoim miejscu zrezygnowałabym z marzeń o barku i zrobiła słupki na wprost wyjscia ze spiżarni. Za słupkami zlew - przynajmniej będzie osłonięty od strony salonu i wówczas płyta po przeciwnej stronie, ale odsunięta od drzwi spiżarki. Dodatkowo można przy drzwiach spiżarki, między salonem a kuchnią ustawić szklaną waitrynę. Zasłoni widok na płytę grzejną.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu zrezygnowałabym z marzeń o barku i zrobiła słupki na wprost wyjscia ze spiżarni. Za słupkami zlew - przynajmniej będzie osłonięty od strony salonu i wówczas płyta po przeciwnej stronie, ale odsunięta od drzwi spiżarki. Dodatkowo można przy drzwiach spiżarki, między salonem a kuchnią ustawić szklaną waitrynę. Zasłoni widok na płytę grzejną.

zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k81-2_resized_1_resized.jpgk51_resized_1_resized.jpg

 

Zastanawiam się nad zaletami i wadami obu wersji zarówno od strony praktycznej jak i estetycznej. Czy ktoś mógłby doradzić?

 

Wersja pierwsza: wyspa 90/120 - z przodu szuflady, z boku szafka otwierana na przejście głęboka na 90 (czy jest dostępne takie głębokie cargo?), następnie słupek piekarnik + mikrofala, lodówka (w którą stronę powinna się otwierać?), zlew 80, zmywarka, blat roboczy, płyta, ok 12 cm blatu do ściany (czy nie za blisko płyta od ściany?)

 

Wersja druga po kolei: lodówka, zmywarka 60, zlew dwukomorowy 80, szafka narożna, płyta, blat roboczy (180), pod blatem szuflady 2x90, słupek z piekarnikiem i mikrofalą

 

Z góry dziękuję za rady

k81-2_resized_1.jpg

k51_resized_1.jpg

Edytowane przez surmiatko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]245488[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]245489[/ATTACH]

 

Zastanawiam się nad zaletami i wadami obu wersji zarówno od strony praktycznej jak i estetycznej. Czy ktoś mógłby doradzić?

 

Wersja pierwsza: wyspa 90/120 - z przodu szuflady, z boku szafka otwierana na przejście głęboka na 90 (czy jest dostępne takie głębokie cargo?), następnie słupek piekarnik + mikrofala, lodówka (w którą stronę powinna się otwierać?), zlew 80, zmywarka, blat roboczy, płyta, ok 12 cm blatu do ściany (czy nie za blisko płyta od ściany?)

 

Wersja druga po kolei: lodówka, zmywarka 60, zlew dwukomorowy 80, szafka narożna, płyta, blat roboczy (180), pod blatem szuflady 2x90, słupek z piekarnikiem i mikrofalą

 

Z góry dziękuję za rady

 

Wyspa to szafki które można obejść dookoła. U Ciebie to coś przy wejściu w wersji 1 to co najwyżej półwysep i wygląda bardzo dziwnie przy tej wysokiej zabudowie a funkcjonalne na pewno nie będzie. Wersja 2 jakby trochę lepsza ale i tak w obu układach niezbyt podoba mi się umiejscowienie płyty grzejnej i okapu - za krótkie są te kawałki ścian po obu stronach okien żeby to jakoś powalająco wyglądało. No i z mojego doświadczenia wynika, że główny blat roboczy dobrze mieć blisko zlewu.

Kuchnia jest zamknieta czy otwarta na pokój dzienny? Nie ma osobnej jadalni i w kuchni musi być stół na 6 osób? Jak podasz więcej informacji, wymiary każdej sciany i okien to może coś lepszego da się wymyślić.

 

Zgadując wymiary(360x380cm?) mogę wstępnie zaproponować do przedyskutowania coś takiego:

 

1) Po lewej od wejścia wysoka zabudowa, niskie szafki ustawione w "U", zlew po oknem, płyta na półwyspie z szerszym blatem służącym jako barek. Okap wyspowy. W tym układzie dobrze jakby w najdłuższej ścianie(po prawej od wejścia) było szerokie przejście do części dziennej/jadalni(o ile tam jest?).

1.jpg

 

2)Podobnie jak w 1 ale wyspa zamiast półwyspu - mniej blatu ale nie będą potrzebne szafki narożne, które podobno nie są specjalnie wygodne.

2.jpg

 

3)Po lewej od wejścia wysoka zabudowa, niskie szafki w "L", zlew pod jednym oknem, stół na środku. Płyta na końcu blatu, na wprost wejścia, niestety trochę "upchnięta" między okno a tą długą ścianę.

3.jpg

 

4) Po lewej od wejścia wysoka zabudowa tym razem bez lodówki, lodówka na wpost wejścia. Niskie szafki jak w wersji poprzedniej w "L" ale zlew pod innym oknem i płyta na drugim końcu blatu(znowu nieszczęsna nie ma tam "oddechu";)).

4.jpg

 

5) Płyta po lewej od drzwi, w końcu przy sensownym kawałku ściany. Lodówka w kącie między oknami, niestety daleko od wejścia. Stół przy prawej ścianie. Brak piekarnika w słupku.

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiary kuchni small.jpg

 

Wielkie dzięki za wszystkie cenne rady. Na szkicu są dokładne wymiary kuchni. Kuchnia jest osobnym pomieszczniem, nie jest otwarta na jadalnie. Nie ma osobnej jadalni, więc koniecznie musi się zmieścić stól na 6 osób. Propozycje 1-2 odpadają, pozostałe ciekawe ale czy uda się zmieścić większy stół (najlepiej 100/160)? W 5 szkoda mi trochę tego piekarnika w słupku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6) Gdyby dało się przesunąć drzwi tak, żeby po ich prawej stronie było ok.60cm to można by główny ciąg szafek zaplanować przy najdłuższej ścianie. Lodówka może być po prawej stronie drzwi lub po lewej stronie - razem ze słupkiem i cargo. Pod oknami płytsze szafki(40cm), stół 90x140cm(większy też by się zmieścił).

6.jpg

7) Bez przesuwania drzwi. Przy prawej ścianie 280cm szafek + jakaś szafka kończąca, skośnie ścięta albo zaokrąglona. W kącie między oknami cargo 30cm i lodówka. Po lewej od wejścia dwa słupki i szafka narożna. Stół 90x140cm.

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

remontuje kuchnię, totalna czystka jest teraz. Kuchnia ma z 9m2. U poprzedniego właściciela lodówka była wolnostojąca, nie było zabudowy pod oknem, za to po łuku był zabudowany narożnik, który mi się marzy jak na zdjęciu (na planie), w kancik tyle, że mi się nie mieści (chyba, że kosztem przejścia). Na ścianie przy wejściu, jakaś witryna podwieszana na naczynia etc. (mam wrażenie, że mało szafek jest).

Pralka zwykła za drzwiczkami musi stać w kuchni.

 

Wielka prośba o pomoc w aranżacji i w postawienie tych kwadracików do góry :)

 

Dziękuję, Aga

kuchnia.jpg

Edytowane przez jawor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]245656[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]245657[/ATTACH]

 

Zastanawiam się nad zaletami i wadami obu wersji zarówno od strony praktycznej jak i estetycznej. Czy ktoś mógłby doradzić?

 

Wersja pierwsza: wyspa 90/120 - z przodu szuflady, z boku szafka otwierana na przejście głęboka na 90 (czy jest dostępne takie głębokie cargo?), następnie słupek piekarnik + mikrofala, lodówka (w którą stronę powinna się otwierać?), zlew 80, zmywarka, blat roboczy, płyta, ok 12 cm blatu do ściany (czy nie za blisko płyta od ściany?)

 

Wersja druga po kolei: lodówka, zmywarka 60, zlew dwukomorowy 80, szafka narożna, płyta, blat roboczy (180), pod blatem szuflady 2x90, słupek z piekarnikiem i mikrofalą

 

Z góry dziękuję za rady

 

Twoja druga propozycja jest całkiem fajna ja bym jedynie stół dała na ta krótszą ściankę.

http://images63.fotosik.pl/718/c268311e90335d18med.jpg

lub jak się zmieści to tak:

http://images64.fotosik.pl/720/e90da417342969fdmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

remontuje kuchnię, totalna czystka jest teraz. Kuchnia ma z 9m2. U poprzedniego właściciela lodówka była wolnostojąca, nie było zabudowy pod oknem, za to po łuku był zabudowany narożnik, który mi się marzy jak na zdjęciu (na planie), w kancik tyle, że mi się nie mieści (chyba, że kosztem przejścia). Na ścianie przy wejściu, jakaś witryna podwieszana na naczynia etc. (mam wrażenie, że mało szafek jest).

Pralka zwykła za drzwiczkami musi stać w kuchni.

 

Wielka prośba o pomoc w aranżacji i w postawienie tych kwadracików do góry :)

 

Dziękuję, Aga

 

Nic nie widać za mały rzut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załączyłam, ponownie, ale i tak zmniejszyło mi do 76 kilo :(

 

Twój obrazek jest już widoczny w większym rozmiarze.

A oto mój:

1.jpg

Po prawej stronie od szafki z płytą grzejną jest szafka narożna 90x90, po lewej- narożna 60x120cm. Kąt obok słupka z piekarnikiem można zabudować na podobną głebokość, np. szafką z żaluzjowymi drzwiczkami.

http://www.welamex.pl/images/realizacje/7/real71.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, na forum przyprowadzila mnie lazienka alekuchnie tez skonsultuje:)

oto projekt. probowalam go "wyciac" z wiekszej calosci wiec moze byc mniej przejzysty.

dddd1-001.jpgdddd2-001.jpgdddd3-001.jpgdddd4-001.jpgdddd5-001.jpg

 

kuchnia jest polaczona z salonem. po namysle postanowilismy jej nie zamykac, tylko oddzielic szafkami w stylu wyspy. po lewej stronie jest kolumna 145x85. teoretycznie przeznaczona jest na szafe od strony wejscia do salonu oraz tworzy dodatkowe poltora metra sciany na ktorej mozna umiescic szafki. poczatkowo postawilam tam slupek. ilosc powierzchni do magazynowania mi sie podobala ale niestety raczej nie bylo miejsca na stol. po duzych probach z ustawieniam,i postanowilam podzielic kolumne. 60 cm otworzyc na kuchnie i schowac tam slupek (badz lodowke). a pozostale jakies 80 cm wykorzystac na szafe jak w wersji pierwotnej. dodatkowo wstawiajac np lodowke w ta wneke pozostaje jakies 25cm od str wejscia do domu-poleczki albo plytka szafa np na szczotki jak znalazl. ;)

 

nie jest to skonczony projekt. ma on mnostwo niedociagniec poniewaz robilam go w programie ikea, a nie pozwala on na pelna dowolnosc. ale chodzilo mi o rozpracowanie powierzchni. tak samo jesli chodzi o kolory scian podlog i szafek. jest to kolejny etap, nad ktorym bede pracowala ;) poki co wiem, ze chce ciemne (najprawdopodobniej drewniane) proste i minimalistyczne fronty z czarnym zlewozmywakiem, bateria, plyta indukcyjna i piekarnikiem.

 

czekam na podpowiedzi i uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...