Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zabudowa kuchni na całej długości to bardzo wysoki koszt,jeśli możesz sobie na to pozwolić to ok.Natomiast jeśli potrzebujesz sporo miejsca do przechowywania to można zrobić taką ala spiżarkę bo pewnie to przejście przez hol jest to wyjścia.

http://images63.fotosik.pl/813/5eca67f0360724aemed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zauważ że kuchnia na wizualizacji jest sporo szersza niż twoja. Mając wąską i długą kuchnię układ proponowany przez Alicyję jest optymalny moim zdaniem. Jeżeli mąż nie chce gotować w kuchni to może tak:

kuchnia1a.jpg

Ale zważywszy na to że macie otwartą kuchnię to gdzie by nie była kuchenka to i tak gotujecie w salonie.

 

Edit:

Kinka nie podoba mi się twój układ :p może dla tego że sama mam małą kuchnię i jak widzę że z dużej ktoś robi klitkę to mnie to boli.

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANKAg, rozrysowałam kuchnię w kształcie U, tak jak proponowała wcześniej kinka. I wszystko byłoby w porządku, gdyby Twoja kuchnia była 10cm szersza, ponieważ przy szer.2,5m pomiędzy szafkami narożnymi zostaje tylko 70cm na niestandardową szafkę.

ANKAg_kuchnia1.jpg

A teraz "100 pytań do..."

1. Wejścia tak z holu jak i salonu masz bardzo szerokie...czym się kierowaliście?

2. Czy masz gdzieś spiżarkę? Bo można ją zrobić pomiędzy holem a kuchnią.

3. Czy stół jest tuż przy wejściu/w wejściu do kuchni? Jeśli tak, to barek z hokerami jest zbędny.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ oparty na propozycjach alicyja i Doriko:

ANKAg_kuchnia2.jpgANKAg_kuchnia2a.jpgANKAg_kuchnia2b.jpg ANKAg_kuchnia2c.jpg

Szerokość przejścia z obu stron wyspy to ponad 80cm. Wyspa ma nieco ponad 160cm x 80cm.

 

Wariacja układu kuchni w oparciu o przedostatnią propozycję kinki:

ANKAg_kuchnia1a.jpg

 

Ten układ już się lepiej prezentuje.

Co do szafek narożnych to 70cm zostaje przy dwóch 90X90 a są jeszcze szafki narożne 120cmX60cm

Które byłyby dobre też do kuchni o 10cm szerszej.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKIM bardzo dziekuje za pomysly:hug:

 

moniss odpowiadam na Twoje pytania:

1.szerokie przejscia - dom jest dosys duzy i przestronny nie chcieliscmy drzwi wejsciowych ani do kuchni ani do salonu wiec projektant poszerzyl tyle ile sie dalo , tego nie zaluje:)

2. spizarke mam wiec skrocenie kuchni kosztek spizarki odpada na 100 %

3. stól jest za sciana parter.jpg wiec barek przy tv ewentualnie moze byc

 

Twoje propozycje są sensowne ale nie potrzebuje az tylu szafek w kuchni

czy moja propozycja z wyspa na srodku jest az taka zla? :confused:

 

 

aaa i zapomnialam podziekowac jeszcze za..... WIDOKI ZA OKNEM....mmmmm az sie rozmarzy

Edytowane przez ANKAg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26alalala,

Czyli założenia są takie:

- Lodówka przy wejściu.

- Zmywarka 60cm - nie 45cm.

- Szafka narożna jakaś z drzwiczkami nie łamanymi.

- Szuflady szersze niż 60cm.

 

Co ja mogę wymyślić jak fachowcy przy tym ręce rozkładają? ;) Oczywiście możesz mieć swoje wymagania ale nie zawsze wszystko "da się". Ale spróbujmy - najwyżej dojdziesz do wniosku, że wolisz jednak z czegoś zrezygnować.

 

[ATTACH=CONFIG]251173[/ATTACH]

 

Alicyja dziękuje za Twój czas i pomysły, dopiero dziś mam czas żeby napisać. Jak to przy remontach bywa nie obyło się bez komplikacji

Remontuje mieszkanie w kamienicy i często napotyka się różne problemy i tym razem tak się stało. okazało się że kominy są czymś zapchane i piec gazowy został przeniesiony tak żeby podpiąć się do innego komina do którego wkład kominowy wejdzie!. w związku z tym cała koncepcja kuchni również się zmieniła. i chyba wyjdzie to na dobrze...

Po pierwsze wyburzam spiżarnie, tak więc zyskuje tamto miejsce czyli wymiary kuchni to 2,5 x 3,70.

piec gazowy nadal jest w kuchni ale wisi teraz w rogu ( i szafka na niego musi mieć najmniej 60cm-naroznej górnej nie da sie na pewno zrobić bo wisi gdzieś okolo 25cm dalej od ściany( rogu) wiec moze jakąś otwartą półkę tam u góry?

 

w każdym razie idąc od okna chciałabym słupek minimum 50cm na schowek ( muszę mieć taki niby schowek bo nie mam nigdzie indziej w domu miejsca żeby pochować odkurzasz, wiadro, miotle itd., a przedpokój jest za wąski na taka szafke) . potem kolejny słupek juz 60cm na dole pralka ( w szafce tak zeby ja zamknąć pralka głębokość 45cm bo 60 bedzie za duza), nad nią piekarnik i mikrofalówka, potem trochę blatu kuchenka gazowa blat do końca rogu i reszta jak wcześniej.

pod kuchenka teraz mogę mieć szuflady:)

 

co sądzisz o tym układzie? można to jakoś sensownie ułożyć - w sensie jakie konkretnie szafki itd?

Górne szafki też na 90cm ale teraz może te na ścianie gdzie kuchenka nie muszą być takie wysokie?może tylko ścianę nad zlewem zrobić w takich wysokich a tą drugą mogą być niższe? czy będzie to bez sensu wyglądało?

a może jeszcze jakoś inaczej? choć wydaje mi się że przy oknie i tak chyba najlepiej słupek-schowek.

co można jeszcze pokombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co można jeszcze pokombinować?

A może tak:

Wysoka zabudowa przy wejściu a na ścianie prostopadłej niskie szafki. Lodówka wolnostojąca między szafką gospodarczą a kombinacją zawierającą piekarnik i pralkę. Dolna część z pralką jest szersza - ma 70cm, nad nią standardowy piekarnik i z boku listwa maskująca. Mikrofalówka w rogu w otwartej szafce bo nad piekarnikiem może być za wysoko. Powyżej szafka 120cm kryjąca piecyk i półki.

Między zlewem a płytą jest ok.80cm blatu. Możesz przesunąć płytę jeszcze ze 20cm w prawo ale musisz pamiętać, że zaleca się umieszczanie kuchenki gazowej w odległości minimum 50cm od okna. Dodatkowym blatem może być stół albo wyspa.

kuchnia-7.jpg kuchnia-7A.jpg kuchnia-7B.jpg kuchnia-7C.jpg kuchnia-7D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak:

Wysoka zabudowa przy wejściu a na ścianie prostopadłej niskie szafki. Lodówka wolnostojąca między szafką gospodarczą a kombinacją zawierającą piekarnik i pralkę. Dolna część z pralką jest szersza - ma 70cm, nad nią standardowy piekarnik i z boku listwa maskująca. Mikrofalówka w rogu w otwartej szafce bo nad piekarnikiem może być za wysoko. Powyżej szafka 120cm kryjąca piecyk i półki.

] [ATTACH=CONFIG]251766[/ATTACH]

 

oo tak też moze być fajnie:) zastanawiam się czy nie lepiej zamienić miejscami słupek z piekarnikiem z lodówką tak żeby była bliżej blatu.

swoją drogą zabudowując pralke lepiej zeby była to specjalna pralka pod zabudowe czy taka "normalna" tez może byc?bo wczesniej miała stać w "spizarni" i planowałam kupić zwykła pralke ale teraz to nie wiem.

jeszcze się zastanawiam czy nie dało by sie jej może pod zlew dac? choć wtedy strace miejsce na kosz..

moge też zobaczyć wizualke wersji ze słupkiem pod oknem tak jak w pierwszej mojej myśli?

Edytowane przez 26alalala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy nie lepiej zamienić miejscami słupek z piekarnikiem z lodówką tak żeby była bliżej blatu

Według mnie wygodniej jak lodowka nie jest zaraz przy prostopadle ustawionych szafkach - stojąc na wprost otwartej lodówki nie wbijasz się prawym biodrem w blat a drzwiczek lodówki nie musisz otwierać za każdym razem na więcej niż 90 stopni. No i ładniej jak wolnostojąca lodówka jest między wysokimi szafkami. Możesz między lodówką a niskimi szafkami zrobić wąskie na ok.20-30cm cargo a szafę gospodarczą przy wejściu węższą -ok.30-40cm.

cargo.jpg

.

swoją drogą zabudowując pralke lepiej zeby była to specjalna pralka pod zabudowe czy taka "normalna" tez może byc?bo wczesniej miała stać w "spizarni" i planowałam kupić zwykła pralke ale teraz to nie wiem.

jeszcze się zastanawiam czy nie dało by sie jej może pod zlew dac? choć wtedy strace miejsce na kosz..

Założyłam, że będzie normalna dlatego zaplanowałam szerszą szafkę(zalecane odstępy po 5cm z każdej strony). Taka do zabudowy jest droższa a pod zlew i tak ani jedna ani druga nie wejdzie przez syfon i rury.

moge też zobaczyć wizualke wersji ze słupkiem pod oknem tak jak w pierwszej mojej myśli?

To trochę później. Zawsze możesz Ikea Plannera uruchomić i sama podziałać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalam o czyms innym [ATTACH=CONFIG]251563[/ATTACH]tylko nie wiem czy nie bedzie za ciasno

Lekko zmodyfikowana wersja:

ANKAg_kuchnia3.jpgANKAg_kuchnia3a.jpgANKAg_kuchnia3b.jpg

Skoro masz wydzielone miejsce na jadalnię i nie chcesz stołu w kuchni, ani zbyt wielu szafek, a masz wielką kuchnię...to może taki mini kącik rodzinny z kanapą i TV (w moim rodzinnym domu mama ogląda w kuchni swoje seriale a ojciec w dużym pokoju coś mądrzejszego). Nie wiem, czy masz dzieci, ale małe można mieć na oku w kuchni z ich zabawkowym bałaganem.

Inna wersja, to kącik do pracy w kuchni (lub prowadzenia domowej księgowości czyli rachunków) - biurko/sekretarzyk z komputerem byłoby w miejscu kanapy.

 

A wracajac do części stricte kuchennej...

Szafki od lewej:

60 cm szafka-spiżarka, 60 słupek z piekarnikiem, 2x45cm witryna na świąteczną zastawę stołową i szkła, 60-lodówka, 30-szafka, 90-szafka narożna, 20-cargo (na ścierki, myjki, płyny do mycia naczyń, kostki do zmywarki itp.), 80- zlewozmywakowa z koszami na śmieci, 60-zmywarka.

Naprzeciw zmywarki pod blatem wyspy szafki/szuflady na naczynia codzienne, a szafki koło lodówki np. na produkty spożywcze typu kasze,makarony itp.

Mikrofalówkę ustawiłam na blacie, ale można ją też zabudować zamiast części witryny, na poziomie blatu.

Na półwyspie umieściłam płytę kuchenną. Blat ma 90cm szerokści, więc jest też miejsce na małe śniadanie, czy wypicie kawy (do takich szybkich posiłków, to jadalnia jest trochę za daleko). Wysokość blatu taka jak nad pozostałymi szafkami kuchennymi, więc w grę wchodzą te niższe hokery.

Półwysep kończy się w salonie na równi ze ścianą. Pomiędzy nim a ścianami są przejścia o szer. 120cm.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj już takie minimum szafek wszelakich:

ANKAg_kuchnia4.jpgANKAg_kuchnia4b.jpgANKAg_kuchnia4a.jpg

Piekarnik pod płytą, w tym samym rzędzie lodówka, a za jej plecami witryna.

Mikrofalówkę można postawić na blacie pomiędzy lodówką a płytą.

Pozostała część do zagospodarowania wedle życzenia.

Skoro masz oddzielnie spiżarkę, nie widzę większego sensu w stawianiu słupka-spiżarki w kuchni - podręczne produkty spożywcze spokojnie zmieszczą się w szafkach dolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKIM bardzo dziekuje za pomysly:hug:

 

moniss odpowiadam na Twoje pytania:

1.szerokie przejscia - dom jest dosys duzy i przestronny nie chcieliscmy drzwi wejsciowych ani do kuchni ani do salonu wiec projektant poszerzyl tyle ile sie dalo , tego nie zaluje:)

2. spizarke mam wiec skrocenie kuchni kosztek spizarki odpada na 100 %

3. stól jest za sciana [ATTACH=CONFIG]251708[/ATTACH] wiec barek przy tv ewentualnie moze byc

 

Twoje propozycje są sensowne ale nie potrzebuje az tylu szafek w kuchni

czy moja propozycja z wyspa na srodku jest az taka zla? :confused:

 

 

aaa i zapomnialam podziekowac jeszcze za..... WIDOKI ZA OKNEM....mmmmm az sie rozmarzy

Zaprojektowaliście wygodne szerokie wejście z holu po to, żeby potem utrudnić sobie dojście do głównej części kuchni wstawiając wyspę w poprzek - istny slalom. Żeby się dostać do zlewu czy kuchenki trzeba będzie wejść do kuchni, wyjść z kuchni do salonu i znowu wejść do kuchni. Spiżarnia ma sens jak jest blisko kuchni ale Ty jak widzę chcesz się nabiegać między pomieszczeniami oraz między sprzętami i szafkami w kuchni.

slalom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...