Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

alicyja masz racje. tylko to jest jedyna sciana bez okien gdzie moze stac tv. wiec zostaje stol tam gdzie jest

 

a takie rozwiazanie? [ATTACH=CONFIG]251868[/ATTACH]

Jak dla mnie, ten układ odpada:

1. kuchnia wchodzi do salonu (hokery)

2. półwysep zastawia dostęp do szafek i blatu

3. lodówka nadal jest dość daleko, gdy mogłaby "być pod ręką"

4. puste ściany, a na nich co??

Jednym słowem nie wykorzystane możliwości pomieszczenia. Ustawienie mebli jakieś takie "poszatkowane".

 

A może masz jakieś marzenie odnośnie kuchni. Moim niespełnionym jest kuchnia 2-rzędowa umiejscowiona na linii taras-jadalnia lub hol/wiatrołap - spiżarnia - kuchnia - jadalnia (taki "tramwaj").

Drugie pytanie:

czy wybierając/tworząc projekt mieliście pomysł na zagospodarowanie tak długiego pomieszczenia, czy po prostu tak było w projekcie i tak zostało?

 

P.S.

wg. jakiego projektu budujesz?

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A może jednak stół w kuchni, z możliwościa imprezowego rozłożenia w kierunku salonu?

Pod oknem dłuuugi bufet na świąteczną zastawę, obrusy itp., w czasie przyjęć służący....jako bufet z potrawami ;)

W części kuchennej (wiem, wiem trochę daleko od okna) szafki dolne + górne + słupek z piekarnikiem i mikrofalą (lub tylko mikrofala a piekarnik pod płytę).

parter.jpg

 

Przy tym układzie slalom.jpg można biegać z talerzami przez salon (najbliżej i najprościej). Bardziej martwi mnie bieganie wokół półwyspu do lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz sama nie wiem, im wiecej mi tutaj mowicie tym bardziej zielona jestem. nic nie robie teraz tylko o kuchni mysle, jade autem mysle spie to znaczy powinnam spac ale mysle o kuchni ... az mnie glowa boli.

 

moniss marzenia kuchni hmmmm

wysoka zabudowa zeby weszla mikrofaka piekarnik i ekspres

lodowka do zabudowy

zmywarka 45 wiecej mi nie trzeba

mam juz kupiony zlewozmywak i plyte

i-teka-aura-60-b-tg-antracyt-88404.jpg

i-teka-vr904gaialtr.jpg

 

marzy mi sie wyspa ewentualnie polwysep

 

projekt brzoza 2 ale sa zmiany wiec za duzo rzuty z neta Ci nie pomoga

a ja swoich na kompie nie mam

 

meble biale polysk, a blat szary (konglomerat???)

 

nie moge sobie wyobrazic Twojego ostatniego pomyslu z tym bufetem

 

masz na mysli zrobic jadalnie tutaj gdzie mam zaplanowany tv?

 

ta kuchnia jest sliczna

DSC_4625.jpgDSC_4635.jpg

Edytowane przez ANKAg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzy mi sie wyspa ewentualnie polwysep

 

Jeśli chcesz półwysep z płytą ale nie ustawiony przodem do salonu to widzę to tylko tak:

kuchnia4.jpg k4A.jpg k4B.jpg k4C.jpg k4D.jpg

 

Niestety zlew nie jest pod oknem - z braku lepszego pomysłu umieściłam tam niskie szafki-siedziska. Być może lepszy byłby stolik pod oknem zamiast tych hokerów - dzieci mogłyby tam sobie np. malować lub układać puzzle, widoczne i z salonu i z kuchni. Po prawej od wejścia z holu wstawiłam kredens-witrynkę ale mogą być płytkie szafki z blatem i nad nimi wiszące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł alicyji, z siedziskiem, jest całkiem niezły :)

Pokusiłam się tylko o zmianę ustawienia szafek w części kuchennej:

ANKAg_kuchnia5a.jpgANKAg_kuchnia5b.jpg

Ściana przy wejściu z holu 40cm wydłużona do 60cm.

Półwysep ma głebokość 100cm, przejście z kuchni do salonu ok.110cm, a z części kuchni z siedziskiem ok. 120cm

 

ANKAg, tak mi się zdawało, że domek z Twojego awatara jest mi znany, ale wnętrz nie poznawałąm ;)

Czy zostawiliście to duże przeszklenie za schodami?

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że pomysł niezły szczególnie po poprawkach moniss. Tylko kuchnia daleko od okna. Na którą stronę wychodzi to okno, nie było by zbyt ciemno? No i co z miejscem pod oknem zostawić puste czy te siedziska ciekawa jestem tej realizacji. Ciekawa też jestem co zrobiliście za zmiany w projekcie bo jakoś nie mogłam odnaleźć waszej kuchni na tym rzucie, macie przeniesione schody?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie mi kilka min wlasnie zrzucam fotki z tel na komp i wkleje kilka fotek z zewnatrz to moze ulatwi WAM i rozswietli troszke

wlasnie masz racje moniss bo okno z kuchni wychodzi na polnoc a te wielkie przeszklenia sa od poludnia :wiggle:

 

poza tym dzialka ktora dostalismy od rodzicow jest waska i dluga wiec trudno bylo wkleic sie z projektem

 

a mozna tu wkleic zdjecia z elewacji?

Edytowane przez ANKAg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani mam jeszcze jedno pytanko odnośnie mojej kuchni i proszę o wasze opinie jak Wy to widzicie. Chodzi mi minowicie o ścianę, na której znajduje się okno. Zastanawiam się w jaki sposób ją wykończyć, w wizualizacji widoczny jest kołnierz z laminatu, który będzie położony pomiędzy szafkami górnymi i dolnymi. Jednak z tego rozwiązania zrezygnowałam, bo nie podobaja mi sie takie schodki różnej wysokości. Teraz rozważam albo położenie białego lacobelu na ścianie z oknem do wysokości równej laminatowi na ścianie prostopadłej albo pomalowanie jej na biało dobrą farbą zmywalną. I tu skłaniam się bardziej ku farbie bo nie wiem czy ten laminat nie będzie się trochę gryzł ze szkłem, tylko że z kolei na tej ścianie będzie zlew i lacobel okazałby się chyba trochę bezpieczniejszy. Sama już nie wiem HELP!!!

1e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz podkuc tynk na grubosc lacobelu?

 

moniss kusi mnie zalozenie dziennika ale nie wiem czy czas znajde na to

poza tym nie wiem jak sie zaklada dziennik

co do kuchni-- caly weekend myslalam nad ta wyspa przez ktora spac nie moge

skad znasz projekt brzoza2?

moniss specjalnie dla Ciebie:)2013-11-24 14.32.39.jpg troszke przydymione:)

Edytowane przez ANKAg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się średnio podobają widoczne brzegi/krawędzie płyt z lacobelu(który często niby ma być niewidoczny ale i tak zawsze to dodatkowy rodzaj materiału). Wydaje mi się, że farba będzie mniejszą "konkurencją" a lepszym tłem dla laminatu niż lacobel.

1. Niski kołnierz z laminatu(do wysokości parapetu) nad całym blatem.

1.jpg

2. Laminat między blatem a szafkami wiszącymi, również na kawałku ściany prostopadłej. Pod oknem kołnierz do wysokości parapetu. Niby jest ten "schodek" ale nie w rogu.

2.jpg

3. Laminat tylko pod szafkami wiszącymi, jak wyżej ale bez kołnierza nad zlewem.

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz podkuc tynk na grubosc lacobelu?

 

moniss kusi mnie zalozenie dziennika ale nie wiem czy czas znajde na to

poza tym nie wiem jak sie zaklada dziennik

co do kuchni-- caly weekend myslalam nad ta wyspa przez ktora spac nie moge

skad znasz projekt brzoza2?

moniss specjalnie dla Ciebie:)[ATTACH=CONFIG]252268[/ATTACH] troszke przydymione:)

No, no... nieźle to wygląda, aż sie prosi aby tam umieścić jadalnię zamiast schodów :p

W pełni też rozumiem dlaczego poszerzyliście przejście hol-kuchnia. Dlatego spokojnie można dać ten ostatni układ, który zaproponowała alicyja (kuchnia z siedziskami pod oknem kuchennym) + moje zmiany ustawienia szafek.

Ale podoba mi się także ta kuchnia: ANKAg_kuchnia2a.jpg z wyspą na środku przejścia do salonu. Miejsca siedzące od strony kuchni, a od salonu szafki/szuflady/coś dekoracyjnego. Zamiast przeszklonej witryny słupek z mikrofalą, zamiast 2 cargo po bokach piekarnika - słupek z ekspresem do kawy (pomiędzy lodówką a piekarnikiem). I pod każdym takim urządzeniem AGD zrobić wysuwany dodatkowy blat (np. IKEA ma takie ustrojstwa).

 

P.S.

Dzinnik zakładasz w dziale "Dzienniki budowy - dzień po dniu" (klikasz "Napisz nowy temat").

A Twój projekt zapadł mi w pamięć podczas wertowania tysięcy projektów w poszukiwaniu tego idealnego.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...