Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja myślę że jeśli ktoś marzy o wyspie i ma do dyspozycji kuchnię tych wymiarów to nie ma się co zastanawiać.Zrobiłabym jednak półwysep od ściany na długość 200cm niż wyspę na środku bo wejdzie niewielka 100cm a to trochę za mało.

Jedrek244 nie czytałam poprzednich twoich wpisów,ale ja bym zrobiła tak:

 

http://static.pokazywarka.pl/i/2863329/900919/fgjk.jpg

http://static.pokazywarka.pl/i/2865966/553883/yyyyyyyyyyyyy.jpg

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja trzecia

lodówka nie musi być zabudowana jeśli tak bardzo nie lubisz. Jeśli jednak nie zabudowana to bym dała piekarnik pod płytę a lodówkę side by side w tej wnęce by się chyba dobrze prezentowała. Niestety ikea takich nie przewiduje.

[ATTACH=CONFIG]254919[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]254920[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]254921[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]254922[/ATTACH]

 

Mam jeszcze jedną wersję ale chyba wyczerpałam jakiś limit :p

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że jeśli ktoś marzy o wyspie i ma do dyspozycji kuchnię tych wymiarów to nie ma się co zastanawiać.Zrobiłabym jednak półwysep od ściany na długość 200cm niż wyspę na środku bo wejdzie niewielka 100cm a to trochę za mało.

Jedrek244 nie czytałam poprzednich twoich wpisów,ale ja bym zrobiła tak:

 

http://static.pokazywarka.pl/i/2863329/900919/fgjk.jpg

 

Ja bym glosowala nad ta opcja. Wyglada bardzo przestrzennie i pojemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doriko, slicznie dziekuje..

Nieststy nie widze wersji trzeciej, no i czwartej;)

 

Z lodowka to nie jestem az tak rygorystyczna. Zabudowana przezyje. Po prostu nigdy nie mialam i slyszalam opinie, ze ladnie wygladaja ale sa mniejsze i drozsze. Duzo duzo bardziej jestem przewrazliwiona na szaki narozne;)

Kuchnia rzeczywiscie spora ale z jakiej strony sie jej nie chce ugryzc to tu brakuje paru centymetrow, tam jest za duzo itd.

 

Doriko, a widzialas moj wczesniejszy projekt? Co myslisz?

No i mialam nie swieza glowa zaczac od poczatku a juz przy trzecim poscie wspominam ten projekt;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie fronty planujesz?

 

Gdyby to była moja kuchnia to wybrałabym wersję drugą.

:) Podejrzewam ze 90% by wybralo;) Zanim przyjdzie ekipa mamy jeszcze troszke czasu. Moze sie na jakas terapie zapisze, zeby polubic szafki narozne;)

 

Fronty chodza mi po glowie drewniane. Ciemne drewno ale w prostej formie bez frezow i ozdobnien. Cos takiego:

11-RAMSJO.jpgbghjh-001.jpg854d65694d.jpg

Jestesmy zauroczeniu z mezem ta kuchnia. jest bardzo w naszym stylu:

Apartment-in-Nowe-Powisle-Design3-e1370090483788.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Podejrzewam ze 90% by wybralo;) Zanim przyjdzie ekipa mamy jeszcze troszke czasu. Moze sie na jakas terapie zapisze, zeby polubic szafki narozne;)

 

W żadnej z moich propozycji nie użyłam szafek narożnych skoro ich nie chcesz. W miejscu narożnika jest pusta przestrzeń.

To że się upierasz na brak narożnych szafek bardzo ogranicza zabudowę przestrzeni bo ona nie bardzo się nadaje na układ równoległy. Przy takim układzie trzeba szafki porozrzucać po kontach, w jednym kilka w drugim kilka to daje poczucie chaosu. Oczywiście to tylko moje odczucia.

 

Projekt wizualnie bardzo dobrze wygląda a właściwie jej część ta z kuchenką i zlewem tylko brakuje tam przynajmniej 60cm. Reszta to co pisałam wyżej. Pewnie już takie opinie usłyszałaś że strasznie pościskałaś zlew i kuchenkę. Kuchnia jest zbyt duża żeby to tak poupychać. W mieszkaniu tak miałam i klełam na to strasznie, lubię gotować i lubię mieć do tego dużo miejsca. Wyrzuciłabym ten stół chociaż. Poco ci on tam tylko będzie zawadzał. To już lepiej zrób barek na szybkie śniadanie czy coś w tym stylu.

Ale to oczywiście twoja kuchnia i skoro tobie to odpowiada to nam nic do tego.

 

Wyraź opinię o tym co ci zaproponowałam a będzie łatwiej coś wykombinować. No chyba że już zdecydowałaś się na ten pierwotny projekt to nie ma tematu.

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilla,gdzie przewidujesz miejsce na tv..........?

Tam gdzie masz kominek jest 240cm szerokości,spokojnie zmieści się stół i nie będzie ciasno,może być nawet na 8 osób.

Kuchnie zrobiłabym w "U"+dostawiony niewielki stół,a w miejscu szafy spiżarkę,lub jeśli ta w wiatrołapie nie wystarczy można spiżarkę pomniejszyć i zrobić dodatkowy schowek na odkurzacz itp.

 

http://static.pokazywarka.pl/i/2865872/751837/iiiiiiiiiiiiiii.jpg

 

 

http://static.pokazywarka.pl/i/2865876/776877/3539-jadalnia.jpg

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zakątku z kominkiem zrobiłabym bibliotekę z wygodnym fotelem/szezlongiem do czytania.

 

Chciałam to zobrazować ale nie znalazłam odpowiedniego do mojej wizji zdjęcia.

Za to znalazłam to

http://www.zyraffa.pl/img/artykuly/fotel_biblioteka/zdj_main.jpg

Przepraszam za odejście od tematu ale musiałam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doriko, ja wiem, wiem. jestem jakas zafiksowana z tymi szafkami.:( Upieram sie przy czyms, mimo ze logika podpowiada inne rozwiazanie. Kuchnia taka juz jest, jedyna rzecz, ktora mozna zmienic to ta scianka- wneka. mozna ja zburzyc albo otworzyc na strone kuchni lub przedpokoju, albo wykorzystac pol na pol.

 

Co do Twoich propozycji, chcialam, zeby maz tez zobaczyl dlateo nie odpisalam wczoraj.:)

Chcialabym, zeby kuchnia mimo ze polaczona z salonem, byla w jakis sposob oddzielona. Myslalam o polwyspie, a ta "nieszczesna" szafke narozna zrobic otwierana na strone salonu. Moznaby tam trzymac zastawe, czy obrusy itp. Cos tak jak zrobilas w drugim projekcie.

Zastanaialam sie na ile praktyczne byloby np zrobienie tak jak proponujesz ale bez tych szafek na prawej scianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt wizualnie bardzo dobrze wygląda a właściwie jej część ta z kuchenką i zlewem tylko brakuje tam przynajmniej 60cm. Pewnie już takie opinie usłyszałaś że strasznie pościskałaś zlew i kuchenkę.

Owszem mowiono mi, ze brakuje blatu roboczego ale ja przy tej wizualizacji zastrzegalam, ze proporcje nie sa dokladne bo program IKEA ogranicza w pewnym stopniu. Z czystej matematyki wychodzilo mi, ze sciana ma 4 metry. Odejmujac 60cm na plyte, 60 na slupek z piekarnikiem, 60 na lodowke i kolejne 60 na zlew pozostaje 1,60m blatu roboczego. Plus w odlegosci nie wiekszej niz 1,20m jest kolejny blat roboczy w razie potrzeby.

 

Ten fotel-biblioteka jest czaderski:) To sobie ktos wymyslil;)

 

W tym zakatku z kominkiem myslimy, zeby zrobic kacik do czytania. jakas poleczka na ksiazki, biureczko na komputer i drukarke, i cos wygodnego, zeby moc posiedziec z ksiazka. Cos w tym stylu

img-peljesac-orebic-029.jpg

Nie chce stawiac tam stolu. Mam wrazenie, ze kominek straci swoj urok jak sie go przystawi stolem na 6 osob.

Kinka, twoja propozycja z tv chodzila mi po glowie;) ale wtedy stol planowalam w kacie przy drzwiach na taras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...