Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

kamilaa,

Z wersji zaproponowanych przez Doriko:

W 4-tej jest bardzo daleko od lodówki we wnęce do blatu przy zlewie(ponad 250cm), w 1-szej trochę bliżej ale to i tak będzie ok.190cm. W 2-giej przy lodówce jest blisko blat na półwyspie ale zlew nadal daleko. Zostaje 3-cia - gdyby zamienić miejscami zlew z płytą byłaby zachowana kolejność sprzętów. Tylko, że nadal w kuchni jest za dużo pustej podłogi a ta przestrzeń przydałaby się na jadalnię.

Według mnie kuchnię trzeba skrócić, żeby stół(na 10 osób) się zmieścił między nią a kanapownią. A jak się kuchnię skróci to wypadałoby wykorzystać jej szerokość a to już bez szafek narożnych będzie trudne.

Poniżej kilka propozycji, z kórych żadna nie spełnia raczej Twoich założeń w 100-u procentach. Dla siebie wybrałabym pewnie ostatnią, ewentualnie drugą(rys."parter-6")

parter-5.jpg parter-6.jpg parter-7.jpg parter-8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wow! tyle propozycji!!!:o:)

Siadam i ogladam:)

 

 

Edit:

Ok, obejrzalam. Wielkie dzieki dziewczyny za poswiecony czas!!:)

Wyglada na to, ze skrocenie kuchni to jest najrozsadniejsza opcja. Robi sie bardziej energonomicznie i wiecej miejsca na stol.

Zastanawiam sie czy wogole robic barek jesli stol postawilabym zaraz przy kuchni? Moze szkoda zachodu?:confused:

Cos mi przyszlo do glowy ale postaram sie to jutro w jakims programie zrobic i wrzucic.

 

Zauwazylam tez, ze nie wazne ile szafek jest na projekcie zawsze sie zastanawiam czy nie daloby rady jeszcze jakas gdzies wepchnac:rolleyes: Dlatego jutro przysiade z kartka i olowkiem i posprawdzam ile tej powierzchni do magazynowania tworzy sie w kazdym projekcie. Bo jest to tez wazne kryterium dla mnie. A nuz ulatwi podejmowanie decyzji....albo utrudni ;)

Edytowane przez kamilaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylam tez, ze nie wazne ile szafek jest na projekcie zawsze sie zastanawiam czy nie daloby rady jeszcze jakas gdzies wepchnac:rolleyes: Dlatego jutro przysiade z kartka i olowkiem i posprawdzam ile tej powierzchni do magazynowania tworzy sie w kazdym projekcie. Bo jest to tez wazne kryterium dla mnie. A nuz ulatwi podejmowanie decyzji....albo utrudni ;)

Dobry pomysł - ale wylicz ile miejsca Tobie potrzeba a projekty sie albo dopasuje albo definitywnie odrzuci. Weź za przykład aktualnie użytkowaną kuchnię, zlicz ile m.b. półek i szuflad masz teraz, i zastanów się czy więcej potrzebujesz.

Zastanawiam sie czy wogole robic barek jesli stol postawilabym zaraz przy kuchni? Moze szkoda zachodu?:confused:

Barek jakoś oddzieli kuchnię a tak właśnie chyba planowałaś - jeśli nie będzie przeszkadał w komunkacji(i nie bedzie umieszczony jakoś tak "od czapy") to może sobie być, nawet bez hokerów.

No i moja wersja z półwyspem-barkiem - może już taka była, pogubiłam się...

9A.jpg 9B.jpg 9C.jpg 9D.jpg 9E.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł - ale wylicz ile miejsca Tobie potrzeba a projekty sie albo dopasuje albo definitywnie odrzuci. Weź za przykład aktualnie użytkowaną kuchnię, zlicz ile m.b. półek i szuflad masz teraz, i zastanów się czy więcej potrzebujesz.

Moja aktualna kuchnie? Oj to bedzie ciezko bo moja aktualna kuchnia jest ta nad ktora pracujemy na forum;)

chwilowo mieszkamy z rodzicami dopoki nie wykonczymy domu. Ale mysle, ze kuchnia mamy tez sie nada jako pole obliczen:)

 

 

Barek jakoś oddzieli kuchnię a tak właśnie chyba planowałaś - jeśli nie będzie przeszkadał w komunkacji(i nie bedzie umieszczony jakoś tak "od czapy") to może sobie być, nawet bez hokerów.

No i moja wersja z półwyspem-barkiem - może już taka była, pogubiłam się...

[ATTACH=CONFIG]255451[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]255452[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]255453[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]255454[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]255455[/ATTACH]

Zle sie wyrazilam.O to mi wlasnie chodzilo, zeby byly szafki, moze i z szerszym blatem ale juz bez specjalnie tworzonego miejsca zeby zjesc..

Cos takiego jak zaproponowalas wlasnie mi przyszlo wczoraj do glowy. Zeby przesunac lodowke ze slupkiem do sciany. Tylko (oczywiscie z uporem maniaka) uniknelam szafek naroznych wprowadzajac zabudowe rownolegla. Jedna linie szafek na scianie z oknem a druga zaczynajac od sciany po prawo pozostawiajac swobodne przejscie miedzy slupkiem i polwyspa. Dobra str takiego rozwiazania to ze wszedzie blisko i wiecej miejsca na stol i blatow roboczych pelno i brak narozniakow. Zla to, ze przy takiej opcji szafki wiszace moglabym dac jedynie miedzy oknem a sciana-120cm. Tylko chyba by glupio wygladalo tak z nikad dwie szafeczki wiszace przy oknie. Jak juz to chyba lepiej same stojace?

 

Natomiast w Twoim ostatnim projekcie spodobalo mi sie pociagniecie szafek od lodowki az do okna. Najpierw zobaczylamte szafeczki 30 cm glebokosci i sie za glowe zlapalam co ja z tym zrobie. Ale pozniej pomyslalam, ze w sumie moge zrezygnowac z tej naroznej szafki pod oknem (zostawic pusta przestrzen), a to co bym tam upchala zmiesci sie w tych 30cm szafki ktora sie tworzy. Dostep bedzie latwiejszy. Chyba ladnie by to wygladalo jakby od slupka przez lodowke az do okna byla pociagnieta jedna plaszczyzna szafek. Z zewnatrz nie bedzie widac, ze polowa z nich ma 30cm glebokosci. Widzialam podobne rozwiazanie w jakims programie. Tylko ze tam zakryto frontem scianke oddzielajaca lodowke od kuchni. Wygladalo jakby staly trzy slupki. O cos takiego mi chodzi.

ku-001.jpg

*prosze nie zwracac uwagi na male niedociagniecia. Szafki w IKEA maja glebokosc 37cm (wysokosc 211cm stad roznica na wizualizacji), wiec musialam sciany porozciagac, zeby pokazac o co mi chodzi. Troszke sie rozjechalo i szafka nachodzi na okno. Ale tam jest 37cm tej scianki wiec jakbym szafki np 30cm dala glebokosci to spokojnie sie zmiesci. Co wy na to?

Edytowane przez kamilaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna linie szafek na scianie z oknem a druga zaczynajac od sciany po prawo pozostawiajac swobodne przejscie miedzy slupkiem i polwyspa.

Rozumiem, że płyta na półwyspie?

przy takiej opcji szafki wiszace moglabym dac jedynie miedzy oknem a sciana-120cm. Tylko chyba by glupio wygladalo tak z nikad dwie szafeczki wiszace przy oknie. Jak juz to chyba lepiej same stojace?

Faktycznie obok okna głupio mogłyby wiszące szafki wyglądac. Możesz je zrobić na prawej ścianie, czyli prostopadle do blatów.

Chyba ladnie by to wygladalo jakby od slupka przez lodowke az do okna byla pociagnieta jedna plaszczyzna szafek. Z zewnatrz nie bedzie widac, ze polowa z nich ma 30cm glebokosci.

Racja, nawet myślałam, żeby coś takiego zrobić na poprzedniej wizualce ale nie chciałam Ci kolejnego narożnika zabudowywać. Nie musisz zostawiać pustego miejsca w rogu, to raptem 30cm więc przez normalne drzwiczki jakoś chyba sięgniesz.

 

10A.jpg 10B.jpg 10C.jpg 10D.jpg

 

Na wizualce półwysep ma ok.190cm długości, 100cm szerokości(z jednej strony szafki standardowe, od strony jadalni płytsze), między nim a blatem pod oknem jest 120cm, wejście do kuchni ok.90cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że płyta na półwyspie?.

Wlasnie sie zastanawiam.Najchetniej nie dawalabym na polwyspie ani plyty ani zlewu. Wolalabym te sprzety "ukryc" w innej czesci kuchni. Ale rozumiem, ze bedzie to trudne przy zabudowie rownoleglej. (Jesli zdecyduje sie jednak zrobic te szafki stojace po prawej str onie to plyta powedruje tam.)

Faktycznie obok okna głupio mogłyby wiszące szafki wyglądac. Możesz je zrobić na prawej ścianie, czyli prostopadle do blatów. .

Chyba mi nie dokonca wizualnie lezy takie rozwiazanie. Musze nad tym pomyslec;) Ewentualnie jesli zamieni sie miejscami kuchnie ze zlewem to moze np okap na scianie przy oknie obudowany z dwoch str szafkami nie bedzie zle wygladal? Albo bedzie bo te szafki musialaby byc waskie.

Racja, nawet myślałam, żeby coś takiego zrobić na poprzedniej wizualce ale nie chciałam Ci kolejnego narożnika zabudowywać. Nie musisz zostawiać pustego miejsca w rogu, to raptem 30cm więc przez normalne drzwiczki jakoś chyba sięgniesz..

W sumie tez racja. 30cm to niewiele:)

Na wizualce półwysep ma ok.190cm długości, 100cm szerokości(z jednej strony szafki standardowe, od strony jadalni płytsze), między nim a blatem pod oknem jest 120cm, wejście do kuchni ok.90cm.
Wyglada mi to wszystko na bardzo ergonomiczne:)

Alicyja jesli nie bedzie to problem i masz chwilke moglabys mi zrobic wizualizacje takiego projektu juz z zabudowana lewa strona i bez wiszacych szafek po prawej? Popatrze na to przez Swieta, pokarze mezowie, niech sie wypowie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie jest tak źle z szafkami wiszącymi obok okna - ja nie lubię i pewnie dla siebie nie zrobiłabym tak ale ostatecznie ujdzie.

wisząceprzyoknie-A.jpg wisząceprzyoknie-B.jpg

Na pewno nie dawałabym na tej ścianie po prawej od okna wąskiego okapu wolnowiszacego z szafkami po bokach - to kolejna rzecz, której nie lubię czyli wciskanie okapu między szafki oraz wieszanie okapu obok okna. Oczywiście mówię o takim typowym modelu bo te bardzo nowoczesne, np. w formie rury okrągłej lub kwadratowej, to inna bajka. Jeśli już płyta ma być na tym samym blacie co zlew to okap zrób wbudowany w szafki albo ostatecznie powieś sam okap bez szafek, ale ładny jakiś(na wizualce typowy, niezbyt interesujący).

okap.jpg

No i całkiem bez szafek wiszących, z okapem wyspowym

bezwiszących-A.jpg bezwiszących-B.jpg

 

Wesołych Świąt (spędzonych na analizowaniu wizualek ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie myslalam, ze duzo gorzej beda sie te szafki wiszace prezentowac. Alicyja dziekuje bardzo!!

Szczerze to tez nie lubie tych duzych okapow. Rzadko podobaja mi sie w jakis aranzacjach. Wole takie w starym stylu chowane pod szafka. Lub jesli juz plyta jest na wyspie to jakies nowoczesne.

Moge sie myslic, ale mam wrazenie, ze przez zabudowanie slupkami 30cm lewej sciany i poszerzenie polwyspu ''zrekompensowaly'' sie szafki utracone przez wprowadzenie zabudowy rownoleglej zamiast U.

Dobrze licze, ze dlugosc kuchni wychodzi teraz 270cm? Wow! Niezla roznica!

 

Wesolych Swiat zycze!:)

Edytowane przez kamilaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze świątecznie! Właśnie próbuję projektować naszą kuchnię i niestety nie za bardzo mi idzie:(

Pomożecie?;)

Pomoga, pomoga:) A glowy to maja takie, ze zanim sie obejrzysz to kuchnia bedzie zaprojektowana. Proponuje, zebys pokazala plan pomieszczenia z wymiarami oraz opisala jakie masz zalozenia co do aranzacji kuchni, co bys chciala czego zdecydowanie nie. Reszta juz wspolnymi silami pojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja również jestem na etapie projektowania i potrzebuje pomocy.Takie wizualizacje dostałam od stolarza co myślicie?

[ATTACH=CONFIG]255904[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]255905[/ATTACH]

Specjalista nie jestem ale mi sie rzuca w oczy zlew. Przesunelabym troszke w prawo. Blat sie stworzy lepszy miedzy plyta a zlewem bo teraz nie wyglada zbyt wygodny do uzytkowania. I mowie to ja, ktora nie potrzebuje duzo blatu roboczego.

Leszczu a jak sprawa wyglada z oknem? Bedziesz mogl je otworzyc jesli kran umiescisz w tym miejscu co na wizualizacji?

Drugie pytanie mam o barek. Czy ten stol w salonie jest w projekcie, czy stolarz wrzucil tak, zeby ladnie wizualizacja wygladala? Tez mam kuchnie otwarta na salon i po namysle chyba zrezygnuje z barku, bo doslownie dwa metry od kuchni jest stol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoga, pomoga:) A glowy to maja takie, ze zanim sie obejrzysz to kuchnia bedzie zaprojektowana. Proponuje, zebys pokazala plan pomieszczenia z wymiarami oraz opisala jakie masz zalozenia co do aranzacji kuchni, co bys chciala czego zdecydowanie nie. Reszta juz wspolnymi silami pojdzie.

 

To, że głowy mają "takie" to ja wiem:) A moja obecnie wyjałowiona;)

 

No to dla chętnych wrzucam rzut z wymiarami:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=255953&d=1398146741

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...