Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

alicyja Jak zawsze świetne pomysły ale pierwsza opcja lepsza :p

Tylko właśnie bardziej chyba pasuje do nowoczesnej kuchni. No i prawie za każdym razem proponuję wysoką zabudowę na całą jedną ścianę - znudziło mi się ;) Dorzuciłam do tamtego posta kolejne dwie propozycje i poczekamy co amblawatek napisze.

Dzięki, czym dłużej patrzę na tą wizualkę tym bardziej przekonuję się do płytek na obu ścianach. Wcześniej na ścianach z oknami planowałam boazerię malowaną na biało ale z kilku powodów min finansowych odpuściłam wiec muszę przestawić troszkę tok myślenia.

A pod drugim oknem będzie stół? W sumie pasowałoby na tych trzech ścianach zrobić okładzinę do jednej wysokości ale płytek mogłoby być wizulanie(i cenowo)za dużo. Boazerię niestety odpuściłaś a fajnie by wyglądała również nad całym blatem(tylko jak zabezpieczyć przy płycie). Może wstrzymaj się z płytkami lub bozerią, ścianę nad blatem pomaluj i ewentualnie nad kuchenką zabezpiecz kawałkiem szyby a jak już dojdzie do wymiany szafek to zrobisz całość już na tip-top.

Ja bym do tych skromnych białych szafek z Ikei(jeśli takie lub podobne będą) dodała trochę szaleństwa na ścianach - jakieś kolorowe ornamenty namalowane przez szablon albo odręcznie lub monochromatyczne motywy graficzne - co Ci tam w duszy gra ;)

Edytowane przez alicyja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=256157&d=1398260226

 

Na ścianie A chciałabym mieć lodówkę do zabudowy (60 cm) i albo 40 cm cargo i 40 cm wysoką szafkę, albo 80 cm wysoką szafkę z wysuwanymi szufladami, coś jak tu:

http://img2.stylowi.pl//images/items/o/201210/stylowi_pl_wnetrza_uwielbiam-szuflady-w-kuchni_1608111.jpg

Zmieści się jeszcze w rogu szafka od blatu do wysokości zabudowy z lodówką (całość ma wysokość 260cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściana B to 2 narożne szafki (jedna 45 cm, druga 55 cm), 60 cm zmywarka, 60 cm wysuwana szuflada na kosze pod zlewem i 60 cm zwykła szafka.

ściana C ma wiele wersji, żadna nie jest idealna. Jedna z nich to 45 cm (drzwiczki do narożnej szafki ze ściany B), piekarnik 60 cm i 45 cm na narożną szafkę typu magic corner lub podobne. No i 150 cm długości półwysep, który podzieliłam na pół i wyszły po 3 szuflady 75 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod drugim oknem będzie stół? W sumie pasowałoby na tych trzech ścianach zrobić okładzinę do jednej wysokości ale płytek mogłoby być wizulanie(i cenowo)za dużo. Boazerię niestety odpuściłaś a fajnie by wyglądała również nad całym blatem(tylko jak zabezpieczyć przy płycie). Może wstrzymaj się z płytkami lub bozerią, ścianę nad blatem pomaluj i ewentualnie nad kuchenką zabezpiecz kawałkiem szyby a jak już dojdzie do wymiany szafek to zrobisz całość już na tip-top.

Ja bym do tych skromnych białych szafek z Ikei(jeśli takie lub podobne będą) dodała trochę szaleństwa na ścianach - jakieś kolorowe ornamenty namalowane przez szablon albo odręcznie lub monochromatyczne motywy graficzne - co Ci tam w duszy gra ;)

 

Pod drugim oknem też będzie blat tylko 35cm. To jedna z ostatnich wersji zanim się okazało że nie ma kasy :(

wer7-3.png

wer7-4.png

Chciałam boazerię na całości ale tylko do górnej krawędzi okna ale właśnie to zabezpieczenie przy płycie spowodowało że zrezygnowałam. Poza tym usłyszałam że chyba za wiele tego bo blat drewniany podłoga drewnopodobna i że to się będzie gryzło z boazerią i odpuściłam całkiem.

Szafki na razie mam w planie Stat lub Adel (teraz inaczej się nazywają ale chodzi o styl) tylko nie wiem jak długo będą te tymczasowe może się okazać że do puki się nie rozsypią a wtedy mogę mieć już inną wizję.

A to moje tymczasówki, kuchnia modułowa z ikea. Meble z blatem wyniosły mnie niecałe 600zł

http://www.ikea.com/ms/media/seorange/20131/201311_Modular_kitchen.jpg

Szyby z ornamentami jakoś mi się nie podobają ale może masz rację żeby się wstrzymać z płytkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jej jaki tu ruch :)

 

a pro po mojej kuchni....

-jeśli nie barek to co? inny układ ? moja kuchnia ma wymiary 2,60 na 3,50

parter z92 gl.jpg

- jezeli chodzi o kolorystykę to muszę wpasować się w salon ponieważ meble były kupowane w zeszłym roku. Nie planowaliśmy sie budować. W pierwszej kolejności będą meble dla dzieci, wiatrołap...póżniej płot, ogród no i minie 20 lat i znowu kuchnia bedzie do wymiany

-piekarnik, zostawić go jako słupek obok drzwi? czy standardowo pod płytę?

-drzwi powinny sie różnić od kuchni czy zrobic je z tej samej płyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alicyja

Co do kuchni Kamili to duży półwysep jak znalazł na imprezy kuchenne czyli goście gotują z nami. Ale wtedy to i tak chyba warto by można było przysiąść.

kamilaa,

możesz przysunąć półwysep bliżej blatu pod oknem, chyba 10cm nie zrobi dużej różnicy.

Półwysep o szerokości 120cm mógłby być ale taka ilość blatu, i to od strony jadalni(czyli nie bardzo nadającego się do pracy) powinna mieć jakieś uzasadnienie. Zastanów się jeszcze nad hokerami. Kiedy będziesz gotować ktoś może dotrzymywać Ci towarzystwa(mąż, koleżanka...) co będzie wygodniejsze gdy będzie siedział przy barku. Widzę, że nadal szukasz więcej miejsca na przechowywanie więc namawiam Cię jednak na szafki wiszące na prawej ścianie.

Troche szukam, ale nie jest to pokierowane racjonalnymi przeslankami bo wyudaje mi sie, ze kuchnia pod wzgledem miejsca do magazynowania bedzie praktyczna. To poszerzanie polwyspu to chyba juz takie przekomarzanie sie samej ze soba;)

Jakos mi te szafki wiszace na scianie po prawej nie leza. Nie potrafie sobie tego wyobrazic. Ale poszerzenie polwyspu o 10 cm wydaje mi sie dosc rozsadnym pomyslem i nie ingerujacym w wizualny aspekt kuchni.

Na pewno nie chce tracic szafkek od strony salonu, zeby postawic dwa, trzy hokery. Ale bez problemu postawie je przy obecnie zaprojektowanym polwyspie. Bedzie troche niewygodnie dla nog, ale mozna przysiasc na troszke. Zawsze stol tuz obok i mozna sie przeniesc z jedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wersja ze zlewozmywakiem pod oknem nie wchodzi w grę - nie da się tam przenieść przyłączy.

 

Być może będzie tak...

 

Nie do końca podoba mi się krótki odcinek blatu między zlewem z kuchenką (pomiędzy będzie zmywarka) i lodówka tak daleko od zlewu, ale za to pod oknem dużo blatu roboczego.

 

Pomyślę jeszcze nad zamianą miejscami lodówki i słupka.

 

http://images65.fotosik.pl/910/70e2661b11620559gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zrezygnować z piekarnika w słupku? Wiem że to modne i się podoba bo ja też nie chętnie bym rezygnowała ale może warto? Było by więcej miejsca wokół zlewu i kuchenki nie trzeba by wciskać w kąt.

 

Edit:

W czym robisz wizualki? Wygląda na ikea planer, jeśli tak to tam jest taki blat narożny i wtedy nie zostają takie dziury w rogu :p

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...