Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zgadzam się, wizualki są super.... a pomysły jeszcze lepsze!

jeżeli jest możliwość to ja też poproszę o pomysły dla mnie, bo tak przyczepiłam sie tej wizualizacji od stolarza a może po prostu układ nie jest dobry ??:confused:

Alicyja bardzo proszę :rolleyes:

Edytowane przez leszczu 791
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alicyja

baaardzo dziękuję za super pomysły oraz zwrócenie uwagi na tą toaletę. Naprawdę powinnaś się zastanowić nad profesjonalnym doradzaniem:)

Z toaletą to będę musiała coś wykombinować. Do tej pory zastanawiałam się tylko czy tam będzie można stać bez problemu:P

Jeśli chodzi o Twoje pomysły na kuchnię to chyba najbardziej do mnie przemawia pierwszy i drugi. Tylko muszę się dowiedzieć czy można coś zrobić z tym kawałkiem ściany, który oddziela kuchnię od jadalni. Z tego co się orientuję to jest tam jakiś podciąg (cokolwiek to oznacza) i nie można jej usunąć.

kuchnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ jest dobry. O zlewie już było pisane i ja sie zgadzam z tym, żeby go przesunąć bliżej lodówki, tak żeby bateria była na łączeniu skrzydeł okna. Jeśli potrzebujesz to blat od strony kuchni ze stołkami lub krzesłami jest ok. Według rzutu parteru wynika, że kuchnia ma 280cm szerokości(ściana z drzwiami do spiżarni) ale chyba zlikwidowaliście wykusz w jadalni więc nie wiem na pewno, może skróciliście też spiżarnię... W każdym razie na moim rysunku i wizulce jest 280cm.

Jeśli chcecie mieć kuchnię trochę bardziej zasłoniętą to proponuję zrobić na granicy pomieszczeń sufit podwieszany i postawić "słup" na końcu półwyspu - wydzieli się wejście. Zamiast słupa można zrobić wąską wnękę z półkami lub witryną. Na wizualkach witryny są również przy półwyspie od strony jadalni, sięgają troche wyżej niż blat - był już ten pomysł i mnie się on całkiem podoba. Podwieszony sufit, wnęka oraz witryny mają głebokość 40cm a na kuchnię zostaje 240cm czyli wystarczająco na zabudowę w kształcie "U".

Ze spiżarni wydzielona wnęka na witrynę lub półki od strony salonu, i wnęka na słupek z piekarnikiem tak jak to było planowane - od strony kuchni. Drzwi do spiżarni wąskie, 60-70cm, raczej w kolorze ściany.

1.jpg 1A.jpg 1B.jpg 1C.jpg 1D.jpg

 

Na wizualkach kolorystyka przykładowa, można odwrocić kolory czyli fronty szafek kuchennych zrobić ciemne a blat i fronty witryn białe(jasne). A może jeszcze jakiś inny zestaw kolorystyczny Wam chodzi po głowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amblawatek, podciąg musi się mieć na czym opierać i po to są słupki - te ciemnoszare kwadraty na rzucie. Ściany jako takiej może nie być. Do wersji 1 i drugiej można słupki dodać po bokach półwyspu, albo w drugiej dodatkowo na środku(pełna sciana zamiast wnęki przy szafce z płytą). Zorientuj się w jakich odstępach te słupki mają być.

1.2.jpg 2.2.jpg

 

Jeśli chodzi o wc to przed przednią krawędzią sedesu powinno być nie mniej niż ok.190cm wysokości więc pod ostatnimi stopniami schodów powinno być dostatecznie wysoko.

http://4.bp.blogspot.com/-vidzbOk1Nhs/Th2GbhLTv9I/AAAAAAAALEI/b9G3tz5xy74/s1600/embed.php-23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ella&co,

Żeby nie wchodzić na bok półwyspu przedłużyłabym ścianę od strony wiatrołapu. Albo do 240cm albo do 277cm - zależy czy bardzo chcesz, żeby półwysep był tuż przy wykuszu.

1.jpg 2.jpg

 

Na wizualce pokazana opcja 240cm. Trzy szafki narożne symetryczne 90x90cm. Półwysep to 2x szuflady 60cm, pod płytą również szafka z szufladami 60cm. Pod oknem zmywarka 60cm, dwie szafki 60cm i jedna ok.40cm. Między lodówką a piekarnikiem w słupku cargo 30cm.

Jeśli wolisz szafki narożne asymetryczne(z wysuwanym magic cornerem) zamiast symetrycznych(z karuzelą)to napisz, będziemy kombinować. Nie pisałaś nic o okapie, szafkach wiszących, podłodze... chyba, że przegapiłam.

1A.jpg 1B.jpg 1C.jpg

 

nowa12, możesz edytować swój post i dopisać coś jak Ci sie przypomni zamiast tworzyć jeden krótki post zaraz pod drugim, będzie nam łatwiej czytać i odpowiadać. A pokażesz ten lacobel w kolorze miedzi i aluminium? Blat masz raczej w ciepłym odcieniu, fronty szafek też ale masz też elementy stalowe(mikrofala, uchwyty...)więc trudno mi na razie coś doradzić. Na ścianie nad płytą dasz ten lacobel takiej samej wysokości jak nad pozostałymi blatami czy wyżej - do wysokośi okapu?

 

Doriko, leszczu 791, amblawatek, kamilaa, moniss,

Dziękuję za miłe słowa, cieszę się, że moje propozycje i wizualki się podobają i mogę w ten sposób pomóc :) Konstruktywna krytyka również mile widziana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prosze o dorade jaki kolor lacobela zrobic w kuchni ja jestem za inetnsywnym aluminium a maz za inetnsywna ,iedzia. lodowka jest ciemny aluminium, uchwyty tez.[ATTACH=CONFIG]256455[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]256456[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]256457[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]256458[/ATTACH]

 

Ja bym dała w kolorze blatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alicyja oto kolor miedzi -lacobel_intensywne_miedz_m.jpg szklo ma isc nad okapem rowniez na cala ta sciane i nad zlewozmywakiem rowniez az do okna tak wymyslilismy.

Aluminium to taki alumi.jpg ewentualnie zloto lub gwiezdzista czern zloto.jpg

wstepny projekt bylo cos takiego ale chyab poniosla nas wyobraznia :) 20140424_163118.jpg

Edytowane przez nowa12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twoich propozycji to niestety przedłużenie ściany nie wchodzi w grę. Już tak kombinowaliśmy i wejście do części dziennej wyszłoby zbyt kiszkowate:(

Podłoga w całej części dziennej jest taka ( no może nieco ciemniejsza, bo na zdjęciu jeszcze w wykończeniowym pyle:)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=252218&d=1396298981

 

Czy wejście z widokiem na półwysep będzie tragicznie wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekarnik musi być pod płytą, bo dla mnie cargo 30 jest za wąskie:( Teraz mamy 40 i jest to minimum, żeby się zmieścić. Dlatego też myślałam o szafce na 80 cm z szufladami (tak jak w poście nr 9287).

Narożne szafki to trudny temat. Magic corner (ze względu na cenę) wystarczy jeden;) Pozostałe szafki mogą być takie:

http://forum.leroymerlin.pl/inspiracje/medium/4591_DSC05947.1.jpg

Pod oknem, zamiast 2 szafek 60 mogą być szuflady (albo po dwie 60, albo 120) Albo szuflady 90 i małe cargo 30 na przyprawy i oleje gdzieś jak najbliżej płyty.

Wysoka zabudowa oraz półwysep mają być wykończone "ramką" mniej więcej tak:

http://blog.comfoline.pl/wp-content/uploads/2012/11/mala_biala_kuchnia_drewniany_blat.jpg

 

Nad płytą najchętniej nie chciałabym nic, ale pewnie się nie pomieszczę ze wszystkimi klamotami i trzeba będzie jakieś szafki zrobić. Nie mogą one być do sufitu, bo w rogu mamy anemostat od wentylacji. Jeśli będą szafki, to pochłaniacz (szeroki na 90 cm) będzie "w ukryciu", coś jak to:

http://www.kuchnienawymiar.org.pl/wp-content/uploads/2012/09/Zabudowa-okapu-1024x576.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...