Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jedrek244, po co Ci taka wyspa. Wygodniejszym i tańszym rozwiązaniem byłby po prostu stół, bo szafek, wydaje się, że masz wystarczająco dużo.

Jeśli chcesz kuchnię w nowoczesnym stylu, gdzie tylko hockery są "na swoim miejscu" (w przeciwieństwie do stołu i krzeseł), to lepszy bylby jednak półwysep. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jedrek244, po co Ci taka wyspa.

 

Ja bym napisała, bo lubię i mam wystarczająco miejsca. Mnie stół w kuchni się nie widzi chyba że już musi być bo nie ma gdzie go upchnąć. Za to wyspa czy półwysep wyglądają świetnie o ile są dobrze zaplanowane i jest na nie wystarczająco miejsca.

 

Wolę wyspy bez miejsca na nogi i hockerów, takie typowo robocze. Miejsce gdzie można przysiąść przy robocie albo do potoważyszenia też fajna rzecz ale zastanów się czy będziecie z tego korzystać (znam takich co maja ale nikt nigdy tam nie siedział). No chyba że po prostu takie wyspy ci się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, z polwyspem byl plan jak kinka narysowala ale

po rekonesansie na budowie nie wyjdzie to dobrze bedzie albo za waska albo bedzie malo miejsca

zeby sie swobodnie 2 osoby mijaly

 

polwysep po drugiej stronie teoretycznie moglby byc ale tez nie najlepiej to wypada

 

kuchnia nowoczesna moze nie bedzie w sensie projektowym

ale tak jak ze wszystkim na budowie ogladamy wizualki wszystko piekne

a potem rzeczywistosc i tego sie nie da zrobic albo drogo jak diabli

 

takze chce zeby kuchnia byla wygodna i miala duuuzy blat roboczy:)

 

dzieki za sugestie

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:welcome:

 

Od dłuższego czasu podczytuję forum, ale jeszcze nie miałam okazji nic pisać.

 

Nieśmiało wrzucam i moje projekty, proszę o pomoc w aranżacji oraz podpowowiedzi jak zrobić ładną i funkcjonalną kuchnię (o ile takowa istnieje, bo coraz częściej przekonuję się o tym że jeśli coś jest ładne to niepraktyczne :( ).

 

Dostaliśmy wstępny szkic kuchni, nanieśliśmy na niego trochę poprawek (z góry przepraszam za jakość, ale poprawki były wprowadzane na szybko i w różnych programach).

 

Kuchnia ma wym. ok. 450x400cm, wys. 270cm. Jest w domu jednorodzinnym, "otwarta" na jadalnię i dalej salon.

Lodówka od strony jadalni będzie zabudowana ścianką.

 

W kuchni mamy sporo miejsca więc jakieś karuzele i tym podobne urządzenia odpuszczamy i stawiamy na "normalne" szafki i kilka szuflad (nie ukrywam że też ze względów finansowych, bo trzeba przecież wykończyć resztę domu;) )

 

Mój chłopak wymyślił aby blaty były na różnej wysokości, tzn. chodzi o to aby jeden blat był wygodny do krojenia. Co o takim rozwiązaniu myślicie? Ja się boję że będzie dziwnie wyglądać..

 

Kolorystyka - myśleliśmy o połączeniu fioletu + szarego + białego, ale obawiamy się trochę tej kolorystyki i prawdopodobnie pójdziemy w "bezpieczne" kolory tj. ecru, brąz (okna mamy od środka w kolorze "orzech"), a blaty chyba w kolorystyce ciemniejszej (czy to dobry pomysł? bo mi się wydaje że niekoniecznie)

 

 

To chyba tyle, przepraszam jeżeli wyszło chaotycznie..

 

Z góry dziękuję za uwagi, sugestie, itp. :)

Edytowane przez len_ka
brak czasu nie pozwala na śledzenie forum :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zupełnie nie podoba to obniżenie blatu,nie widzę takiego sensu.

Zdecydowanie płytę dałabym na tą pustą ścianę po lewej,bo przy lodówce wygodnie jest mieć dużo blatu na przygotowywanie potraw,a tak będziesz musiała brać wszystko co wyjmiesz w ręce i przenosić na drugą stronę.

Na jakiej wysokości jest okno...........?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie projektu.. jest jeszcze nowy pomysł aby zlew dać pod oknem i zrezygnować z szafki (ociekacza) obok okna bo ta zabierałaby światło.

 

Okno? Wydaje mi się że 90 cm, ale dzisiaj będę to wymierzę dokładnie.

 

Jeśli płyta miałaby być na pustej ścianie to stamtąd trzeba by prowadzić nową wentylację..

a poza tym wtedy zamieniamy ganianie od lodówki do blatu na ganianie od płyty do zlewu np z odlewaniem ziemniaków, a tak to robimy krok w bok i obrót i jesteśmy przy zlewie. Poza tym wtedy zasłaniamy sobie światło podczas gotowania stojąc na ciemnej ścianie..

Edytowane przez len_ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zupełnie nie podoba to obniżenie blatu,nie widzę takiego sensu.

Ja tez obnizonego blatu "nie czuje". Jakie sa przeslanki do jego zrobienia? Potrafie sobie wyobrazic tylko bardzo niski wzrost osob uzytkujacych taka kuchnie. Ale wtedy obnizylabym wszystkie blaty.

 

A moze ruskim targiem przesunac zlew troszke w lewo, zeby nie byl pod oknem i wtedy plyte umiescic centralnie na prawej stronie. powiekszy sie blat miedzy plyta i lodowka, swiatlo bedzie(choc z wlasnego doswiadczenia wiem, ze nie wazne gdzie okno ja zawsze mieszajac w garach zapale lampe w okapie) z boku i do odcedzania ziemniakow nie bedzie daleko biegac?

z góry2.jpg

 

oj Len_ka, Len_ka...cos mam wrazenie dziewczyno, ze twoja kuchnia zostanie wywrocona do gory nogami w ciagu najblizszych dni tu na forum:yes::yes:

Z wlasnego doswiadczenia ci powiem, ze poczatkowo to bedzie przerazajace ale rezultat jest warty tego strachu:) Ja "przyszlam" z projektem praktycznie gotowym, a "wyszlam" z kuchnia krotsza o poltora metra, z przesunieta sciana, brakiem szafek wiszacych, polwyspem itd itp. Ale co wazne moje podstawowe kryteria kuchni prostej, funkcjonalnej, bez szafek naroznych, z duza iloscia miejsca do magazynowania zostaly spelnione. :)

Moze tez napisz jakie kryteria masz oraz co mozna ewentualnie przesunac(wyciagi itp) lub zmienic a na co juz za pozno. Bedzie dziewczynom prosciej cos podpowiedziec. i nie bedzie czas tracony na pomysly, ktore nie sa realne w realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również nie podoba się obniżenie blatów. Jesteście pewnie że to będzie wygodne? Przenosząc zlew obok płyty wciskacie oba sprzęty w jeden kąt gdzie pomiędzy nimi praktycznie nie będzie blatu a macie sporą kuchnię. Niby wszystko blisko fajnie ale żeby cokolwiek zrobić wszystko trzeba będzie nosić w miejsce gdzie będzie troszkę blatu. Szafka wisząca tylko po jednej stronie okapu będzie wyglądała średnio.

Ociekacz? A nie planujecie zmywarki?

 

Ja bym dała półwysep od tej strony gdzie jest lodówka. Płyta tak jak jest, zlew pod oknem albo tak jak proponuje kinka troszkę przesunąć płytę i zlew a lodówka na ścianie na przeciw płyty.

z góry1.jpg

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za kawałek blatu obok piekarnika? Zrezygnuj z piekarnika w słupku, przy tak małej ilości blatu będzie korzystniej dać go pod blat. Ta wąską szafkę wtedy pomiędzy zmywarkę a kuchenkę i będzie ok.

 

Edit:

Hehe, tak długo pisałam posta że nie widziałam twojego wpisu duś.

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

getattach,mid,4755,mpid,4,min,1,uid,3318755d6c6b65ec.jpggetattach,mid,4755,mpid,3,min,1,uid,3318755d6c6b65ec.jpggetattach,mid,4755,mpid,7,min,1,uid,3318755d6c6b65ec.jpggetattach,mid,4755,mpid,8,min,1,uid,3318755d6c6b65ec.jpg

Proszę o pomoc w aranżacji kuchni. Kuchnia jest otwarta od strony przedpokoju od lodówki i od słupka na salon.

Wymiary to 2,85m na 2,30m. Od słupka jest półwysep ok.1,10 m z płytą, przejście ok 70 cm. Zastanawiam się o przedłużeniu kuchni na salon o jakieś 60 cm ponieważ mam mało blatu roboczego, tylko wtedy zakończenie szafek nie będzie równało się z półwyspem i nie wiem czy to będzie dobra opcja.

Dodatkowo lodówka side by side ma głębokość 67 cm i nie chce żeby lodówka wystawała poza szafki chcę ją zrównać z szafkami. Wtedy w rogu będę miała mały dostęp ale myślałam o magicznym rogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo małe obrazki i ciężko cokolwiek zobaczyć.

Z tego co widzę to wyspa troszkę za mała by umiejscowić na niej płytę. Lepiej daj zlew bliżej lodówki a na drugim końcu, ale nie na samym końcu daj płytę a na półwyspie tylko blat roboczy. Taka moja rada. Jeśli chcesz dać jeszcze jedną szafkę to najlepiej wysuń też półwysep o tą odległość w stronę salonu, jeśli oczywiście jest na tyle miejsca. Warto też zrezygnować z piekarnika w słupku na rzecz blatu no i ten kącik koło lodówki byłby wygodniejszy.

Przejście 70cm to dość mało mi się wydaje, więc może "zamknij" kuchnię od strony salonu blatem. Chodzi mi o to by przedłużyć półwysep i połączyć go z blatem, zyskasz sporo blatu roboczego.

Wrzuć rzut kuchni najlepiej z dokładnymi wymiarami. Sprawdź jaką wielkość maja obrazki na twoim komputerze jeśli są małe to je powiększ, uploader muratora jeszcze je pomniejsza. Obrazki najlepiej umieścić gdzieś w internecie np Picassa (nie pamiętam w tej chwili innych) wtedy na pewno będą większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłam zdjęcia

http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3637647,2,1,getattachmid4755mpid3min1uid3318755d6c6b65ec-1.html

ale nie wiem czy to coś pomoże.

Miejsca od strony salonu mam dużo tylko nie wiem jak przy słupku powiększe blat o jakieś 30 cm to będzie dobrze wyglądało.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie bardzo zdjęcia są zbyt małe. Jedynie to

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/jg/lg/9pjw/ohk9COUg79b9qYaYnX.jpg

Jak nie wiesz jak wkleić zdjęcie z neta to poniżej tutorial:

Kliknij na zdjęcie prawym klawiszem myszy następnie wybierz "kopiuj adres obrazka"

Jak dodajesz zdjęcia to masz tam opcję "z url" wybierz ją i wklej skopiowany adres, jeśli odznaczysz opcję "zapisz obraz na serwer" pojawi się duże zdjęcie.

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doriko i Duś

Dziękuję za wasze odpowiedzi :) teraz to już w ogóle nie wiem jak chce i jakie meble. Wykończenia to strasznie fajny etap budowy ale chyba najtrudniejszy. Ciężkie wybory :) a tak poza tym to mam bardzo podobną tą kuchnie wymiarami do Kamili :)

Edytowane przez HelaDziobak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś pomysł jak wysunać półwysep o jakieś 30 cm na pokój poza słupkiem. Czy go obudować najlepiej blatem z obudwu stron?

A nie myslala, zeby ta kuchnie z ktorejs strony zamknac? tzn albo od str lodowki przejscie, albo od str salonu? a ten slup jest konieczny?

 

teraz to już w ogóle nie wiem jak chce i jakie meble. Wykończenia to strasznie fajny etap budowy ale chyba najtrudniejszy. Ciężkie wybory :) a tak poza tym to mam bardzo podobną tą kuchnie wymiarami do Kamili :)

Latwo nie jest :) proponuje -pogrzeb w necie i poszukaj jakis zdjec ktore ci najlepiej pasuja kolorystycznie i stylem. A pozniej sie tego trzymaj. Ja odnioslam wrazenie, ze nie masz zupelnie pomyslu. Sama piszesz , ze podloga i sciany w innym kolorze, a fronty sama nie wiesz.

Co do ustawienia to tez ta mala szafeczka wcisnieta miedzy lodowke i piekarnik zupelnie mi nie pasuje.

Edytowane przez kamilaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...