Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

KINKA

Okno jest na wysokości 92 cm .+ parapet 4 cm ..czyli 96 licząc od płytek. Wystarczy na odpowiednią wysokość blatu. Tak mi się wydaje.

Piękny projekt. Stół lepiej wygląda. Na miejscu piekarnika i micro jest lodówka jak widzę. A gdzie tamten sprzęt gdzie powędrował ? Nie wiem czy teraz nie jest za mało miejsca w szafkach ?

Masz tam cały pas wysokiej zabudowy a więc piekarnik po prawej lub lewej strony lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

KAMILAA szczerze wydaje mi się że cały urok tkwi własnie chyba w takiej symetrycznej zabudowy. Gdzie wyspa i blat - nisko. A gdzie słupek na jednej wysokości wysoko. Nie dzielone. Osobiście podoba mi się ta twoja opcja bez szafeczki. Jakoś tak lepiej. Lub ewentualnie taka delikatna http://www.sklep.woodpol.com.pl/163,niska-szafka-wiszaca-sg-6a.html niska , szklana , mleczna szyba. Też wszystko zależy chyba od mebli i koloru ścian. Jak nie ma pomiędzy dużego kontrastu to łatwiej się wpasuje. poniżej zdjęcie kuchni w naszym układzie i z takimi półeczkami. Mam nadzieję że się przydakuchnie-krakow_3-573x381 (1).jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAMILAA szczerze wydaje mi się że cały urok tkwi własnie chyba w takiej symetrycznej zabudowy. Gdzie wyspa i blat - nisko. A gdzie słupek na jednej wysokości wysoko. Nie dzielone. Osobiście podoba mi się ta twoja opcja bez szafeczki. Jakoś tak lepiej. Lub ewentualnie taka delikatna http://www.sklep.woodpol.com.pl/163,niska-szafka-wiszaca-sg-6a.html niska , szklana , mleczna szyba. Też wszystko zależy chyba od mebli i koloru ścian. Jak nie ma pomiędzy dużego kontrastu to łatwiej się wpasuje. poniżej zdjęcie kuchni w naszym układzie i z takimi półeczkami. Mam nadzieję że się przyda[ATTACH=CONFIG]258217[/ATTACH]

Widzisz u mnie jest maly problem. Ta sciana w wysokiej zabudowie to tak naprawde slupek z piekarnikiem, nastepnie lodowka,a pozniej az do okna (140cm) slupkow o glebokosci tylko 30-35cm. Tam miedzy krawedzia okna z lewej strony a sciana jest 35cm jedynie. Nie bylo szansy zrobic szafki wiszacej. Wiec sie do malego triku optycznego posunelismy.

Tutaj to dobrze widac.

10A.jpg

Wyglada to jakby bylo nie wiem ile miejsca, a w rzeczywistosci szafek jest o polowe mniej niz sie wydaje. Dlatego rozwazam czy dac te wiszace czy nie z praktycznego powodu, zeby miec wiecej miejsca do magazynowania.

 

U mnie nie ma mowy o szafkach z szybami, mam alergie;) ale kuchnia ze zdjecia bardzo ladna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az sie z ciekawosci pokusilam zeby zobaczyc jak by ten moj pomysl dania obrazu lub zdjecia wyszedl. zdjecia przypadkowe.

[ATTACH=CONFIG]258246[/ATTACH]

Co myslicie?

 

Hej, faktycznie wydawało mi się masz "tyle miejsca" rzut z góry wygląda bardziej obrazowo.

Z drugiej strony , nie będzie tragedii jeśli dasz tą szafkę. Sama zobaczysz. Możesz zrobić kuchnię bez niej a poźniej jak będziesz czuła dyskomfort braku miejsca w kuchni to możesz dorobić sobie ją później .

To zdjęcie ..nie wiem jak ty ale nie pasuje. Robi się zamęt. Jakie meble planujesz ? Ciemne z połyskiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

USTAWIENIE AGD:

Wstępnie wymyśliłam, że chciałabym zlew pod oknem obok zmywarkę a pod ścianą piekarnik. Płyta na półwyspie a lodówka nigdzie mi się nie mieści więc za półwyspem - już w jadalni - takie ustawienie lodówki wbrew pozorom ma sporo plusów - rodzina może korzystać z lodówki nie opuszczając jadalni, lodówka ma bliskie sąsiedztwo blatu więc łatwiej ładować i rozładowywać Jednak nie wiem co z mikrofalą. Wygodniej mieć ją na szafce niż pod blatem ale lepiej wyglądałaby jednak schowana. Tyle mojego wymyślania z AGD, może Będziecie miały bardziej ergonomiczne pomysły.

[...]

 

Dla rodzinki może i wygodniej ale dla ciebie bądź innej osoby gotującej to już nie bardzo. Będziesz latać dookoła półwyspu i się wkurzać. Jeszcze niedawno nie mieliśmy lodówki i korzystaliśmy z balkonu (jeszcze zima była na szczęście) i wszystko kończyło się tym że często wszystko zostawało w kuchni na blacie bo nikomu nie chciało się wynieść na balkon, parę kroków więcej to już za daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wiem iż może dramatyzuje i szukam... ale czuje że mi czegoś brakuje. Poniższe nowe fotosy. PROSZE POMÓŻCIE

1 Z szafeczką wiszącą - myślę że to będzie taka delikatna ze szkłem mlecznym aby się troszkę zlała w tle - na te moje szklanki.. i odwróciłam na drugą stronę zmywarkę. Bo tam jakoś tłoczno się zrobiło otwierać zmywarkę przy tej wielkiej zabudowie. No to z drugiej strony musiałam ją przełożyć .... i kwestia - szklanki jak trzymać w szufladzie ?.

2. jako że w moim programie nie ma ani piekarnika ani mikrofali...więc zmniejszyłam lodówkę - tak obrazowo i teraz cała ta zabudowa straszy..

3 wersja to wielka zabudowa bez szafeczki wiszącej... dużo lepiej ?

 

Proszę doradźcie ...1 z szafeczka.jpg2 zabudowa.jpg3 bez szafki wiszacej.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andariel-takie ustawienie lodówki to koszmar,wyciągasz masło i lecisz dookoła żeby sobie posmarować kanapkę i umyć ogórka w zlewie :no:

Po co ci w ogóle blat pod oknem..............?

 

http://static.pokazywarka.pl/i/2913439/851159/fhgjhi.jpg

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, faktycznie wydawało mi się masz "tyle miejsca" rzut z góry wygląda bardziej obrazowo.

Z drugiej strony , nie będzie tragedii jeśli dasz tą szafkę. Sama zobaczysz. Możesz zrobić kuchnię bez niej a poźniej jak będziesz czuła dyskomfort braku miejsca w kuchni to możesz dorobić sobie ją później .

To zdjęcie ..nie wiem jak ty ale nie pasuje. Robi się zamęt. Jakie meble planujesz ? Ciemne z połyskiem ?

Z praktycznego punktu widzenia to wiem, ze trzeba zrobic. Z wizualnego nie jestem pewna. Autentycznie nie potrafie sie zdecydowac. Raz mi sie podoba tak raz inaczej. Czasem mam wrazenie, ze jest za pusto na tej scianie, a czasem ze ta szafka niby tak z nikad. Troche czasu jeszcze jest. moze rzeczywiscie najpierw zrobie bez i dorobie ewentualnie:)

To zdjecia rzeczywiscie kiepsko wyglada. Mysle ze musialoby byc inne zdjecie i zdecydowanie mniejsze, a najlepiej w ramie.

 

Dobra, wiem iż może dramatyzuje i szukam... ale czuje że mi czegoś brakuje. Poniższe nowe fotosy. PROSZE POMÓŻCIE

1 Z szafeczką wiszącą - myślę że to będzie taka delikatna ze szkłem mlecznym aby się troszkę zlała w tle - na te moje szklanki.. i odwróciłam na drugą stronę zmywarkę. Bo tam jakoś tłoczno się zrobiło otwierać zmywarkę przy tej wielkiej zabudowie. No to z drugiej strony musiałam ją przełożyć .... i kwestia - szklanki jak trzymać w szufladzie ?.

2. jako że w moim programie nie ma ani piekarnika ani mikrofali...więc zmniejszyłam lodówkę - tak obrazowo i teraz cała ta zabudowa straszy..

3 wersja to wielka zabudowa bez szafeczki wiszącej... dużo lepiej ?

Proszę doradźcie ...[ATTACH=CONFIG]258273[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]258274[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]258275[/ATTACH]

1. Nawet nie mysl zeby dac tam jakas taka malutka szafeczke sierotke. :no: A dlaczego nie chcesz skorzystac z tej "szafki-kredensu" pierwszej przy oknie? mi sie od razu nasuwa, ze to dobre miejsce na szklanki i kubeczki.

2.Co masz na mysli, ze straszy?

3.Mam dla ciebie propozycje co zrobic z szfeczkami wiszacymi. U mnie nie przejdzie bo nie lubie szafek otwieranych do gory i wszelkich szafek ze szklem ale u ciebie moze sie wpasowac. Moja kolezanka kiedys tak miala i wygladalo to super.

szafki asymetryczne.jpg

oczywiscie mozesz sobie wybrac jak duza roznica w wysokosci zawieszenia szafek i na ktora strone ten "schodek". Mi sie wydaje(moze dlatego, ze widzialam to na zywo), ze to fajnie wyglada.

Edytowane przez kamilaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fronty chodza mi po glowie drewniane. Ciemne drewno ale w prostej formie bez frezow i ozdobnien. Cos takiego:

[ATTACH=CONFIG]255013[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]255014[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]255015[/ATTACH]

Jestesmy zauroczeniu z mezem ta kuchnia. jest bardzo w naszym stylu:

[ATTACH=CONFIG]255016[/ATTACH]

Judi00 o czyms takim myslimy z mezem. Plus czarny zlew, plyta i piekarnik. Dlatego rozumiesz czemu szafeczki z mleczna szyba zupelnie mi nie pasuja do koncepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz przestrzeń... do tańczenia walca ;)

[ATTACH=CONFIG]254331[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]254332[/ATTACH]

 

:) Przestrzeń super. Teraz się tylko zastanawiam w którym miejscu usytuować zlew? Myślałam początkowo o centralnym miejscu pod oknem, ale teraz jak patrzę na wizualizacje to może faktycznie lepiej byłoby przesunąć go troszkę w prawo. Miałabym więcej blatu roboczego koło płyty. Tylko czy nie będzie to głupio wyglądać? I jak z otwieraniem okna? Blat będziemy mieli na wysokości parapetu (parapet i blat w jednym). Podpowiedzcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw tak zlew by bateria była przy framudze a nie będzie problemu z otwieraniem. Możesz dać baterię w narożniku zlewu.

Jaki dokładnie zlew będziesz mieć?

Bo to czy będzie dobrze wyglądać w danym ustawieniu to jeszcze właśnie od zlewu zależy. Jak dasz dwukomorowy i jedna komora będzie w świetle okna a druga nie to myślę ze będzie ok, podobnie z 1,5komorowy, pół komory po lewej a w świetle okna komora pełna. Jeśli jednokomorowy to dałabym w świetle okna a baterię na rogu. Ale to wszystko zależy jak się tobie podoba oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw tak zlew by bateria była przy framudze a nie będzie problemu z otwieraniem. Możesz dać baterię w narożniku zlewu.

Jaki dokładnie zlew będziesz mieć?

Bo to czy będzie dobrze wyglądać w danym ustawieniu to jeszcze właśnie od zlewu zależy. Jak dasz dwukomorowy i jedna komora będzie w świetle okna a druga nie to myślę ze będzie ok, podobnie z 1,5komorowy, pół komory po lewej a w świetle okna komora pełna. Jeśli jednokomorowy to dałabym w świetle okna a baterię na rogu. Ale to wszystko zależy jak się tobie podoba oczywiście.

Zlew prawdopodobnie będzie 1,5 komorowy. Dwukomorowego na pewno nie chcemy tym bardziej, że będziemy mieć zmywarkę. Dziękuję za podpowiedź. Zupełnie nie pomyślałam, że baterię można dać z boku a nie po środku zlewu.

 

Zastanawiam się cały czas nad rozmieszczeniem płyty i lodówki oraz nad ilością blatu roboczego. Myślicie, że które rozwiązania będą najbardziej optymalne?

2A.jpg2B.jpg2C.jpg2D.jpg

 

Wszystkie rozwiązania mi się podobają, ale mam obawy, co do ilości blatu roboczego między lodówką a kuchenką. Zresztą chyba nie ma innego logicznego rozwiązania. A gdyby tak lodówkę postawić tu gdzie piekarnik i cargo a piekarnik umieścić albo pod płytą albo w słupku tu gdzie lodówka (zaraz przy ścianie)? Sama już nie wiem tym bardziej, że rozwiązanie piekarnika i cargo bardzo mnie zauroczyło, tylko tak jak któraś z Was już pisała chyba zamieniłabym jej miejscami.

Edytowane przez gitmartusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej masz dużo blatu a w drugiej dużo miejsca do przechowywania. Dla mnie chyba ważniejsze było by dużo blatu więc wybrałabym pierwsza opcję. A blat między lodówką a kuchenka wystarczający myślę, wystarczy tyle by postawić torbę z zakupami albo na wyjęcie produktów z lodówki. Kroić tam nie będziesz i tak musisz przenieść wszystko koło zlewu żeby umyć co trzeba a najważniejszy jest blat między kuchenką a zlewem. Najlepiej było by mieć odwrotnie czyli lodówka->zlew->kuchenka ale to już omawiane było. Jak dasz lodówkę na przeciwko to i tak będziesz musiała wszystko gdzieś przenieść. Oj chyba troszkę namotałam, mam nadzieję że da się to zrozumieć.

 

Edit:

Ta cała zabudowana ściana razem z drzwiami do spiżarki tez się świetnie prezentuje. Hehe, chyba nie pomagam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doriko

Co do pierwszej wizualizacji to nie wiem czy przedstawia ona rzeczywiste wymiary kuchni, ale faktycznie blatu jest sporo. Zastanawiam się czy można byłoby w tym rozwiązaniu dodać szafki górne tak jak przy wizualizacji trzeciej i czwartej? Dla mnie również ważniejsze jest miejsce robocze tym bardziej, że do przechowywania będzie z boku spiżarka. Nie mniej jednak ta cała zabudowana ściana również bardzo mi się podoba. A co do przeniesienia lodówki w miejsce piekarnika to pomyślałam wówczas, że miejsca przy kuchence byłoby więcej, no bo tylko słupek w piekarnikiem a potem już blat. Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze by tobie było wygodnie. Spróbuj sobie zasymulować prace kuchenne. Wyobraź sobie co gdzie jest i ugotuj wymyślony obiad. I tak do każdej opcji. Taki pomysł ktoś tu na forum podpowiadał, myślę że świetny.

Trudny typ niestety jestem, zero wyobraźni. Tym bardziej mi teraz jakoś trudno to wszystko sobie wyobrazić, ponieważ obecnie mieszkamy z teściową, kuchenkę mamy po prawej stronie zlewu a do tego minimalna ilość blatu roboczego, co mnie niezwykle irytuje. Pomyślę jeszcze i może spróbuję coś zwizualizować. Póki co dziękuję bardzo za podpowiedzi i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym jeszcze raz zaczynała budowę byłabym mądrzejsza. Najpierw projekt kuchni, a potem rozprowadzenie prądu, wody i odpływ. A tak to jestem w ciemnym lesie. Jeśli przeniosę zlew skomplikuje mi się (wydłuży i pokręci ) odpływ ścieków. Jeśli przesunę płytkę odsunę się jeszcze dalej od komina wentylacyjnego i przyłączy pochłaniacza, indukcji. Jeśli zlikwiduję lukę pod lewym oknem zyskuję drugą szafkę narożną, a wcale nie chcę. Podoba mi się koncepcja Kinki i Doriko/raz jeszcze dziękuję/, żeby wysokie słupki dać za drzwiami, ale płyta i pochłanicz. Mogę zrezygnować ze stolika, bo w jadalni mam ogromny stół, ale co dalej?

Jak myślicie, czy ograniczenie wysokich słupków (do lodówki i piekarnika z km ) i pozostawienie ich przy lewej ścianie jest niedopuszczalne, będzie fatalnie. Chodzi mi jeszcze po głowie przedłużenie tych słupków w stronę jadalni, ale w innym rozmiarze (płytsze i niższe). Czyli najpierw dwa normalne, a potem niższe i płytsze, które stopniowo zajmą przejście z jadalni. Postaram się zrobić kolejny projekt, bo to co napisałam jakieś skomplikowane. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już komuś pisałam, jeżeli nie lubisz szafek narożnych to można zostawić tam wolne miejsce. Wstawiasz dwie szafki 60cm od rogu po obu stronach a w samym rogu jest luka 60X60 a nad nią blat. Szafek i tak więcej bo tak jak masz szafki do końca ściany to na ścianie kolejnej 60cm odstępu nie wystarczy, musi być przynajmniej 80cm żeby było wygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...