Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Płyta na krawędzi to niezbyt dobry pomysł w wersji 3. Pozostałe ok, poza odległością płyty i zlewu, Nie wiem poco ci tyle blatu pomiędzy piekarnikiem a płytą. Mam wrażenie że rady są cały czas takie same więc chyba niepotrzebnie się odzywam bo ty masz inną wizję i masz oczywiście do tego prawo bo to twoja kuchnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta na krawędzi to niezbyt dobry pomysł w wersji 3. Pozostałe ok, poza odległością płyty i zlewu, Nie wiem poco ci tyle blatu pomiędzy piekarnikiem a płytą. Mam wrażenie że rady są cały czas takie same więc chyba niepotrzebnie się odzywam bo ty masz inną wizję i masz oczywiście do tego prawo bo to twoja kuchnia.

 

Jeśli chodzi o blat przy płycie, to wydaje mi się, że wszystko będę tam robić a nie w rogu między zlewem a płytą. Może to kwestia przyzwyczajenia, bo teraz wszystko robię po prawej stronie kuchenki.

Doriko a gdybyś miała wybrać między opcją 1 a 2 to za którą byś była?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Judi00 o czyms takim myslimy z mezem. Plus czarny zlew, plyta i piekarnik. Dlatego rozumiesz czemu szafeczki z mleczna szyba zupelnie mi nie pasuja do koncepcji.

 

Hej, masz racje do takiej kuchni taka szafeczka absolutnie nie pasuje. Jeśli chodzi o zdjęcie to czy ciemnej kuchni musisz postawić na coś delikatnego , ale i z ciemnym akcentem aby się wwpasowało w kuchnię, .

He he ..nie będzie szafeczki sierotki. :) wedle sugestii :) . Natomiast uważam że szafki do góry otwierane są po prostu beznadziejne a krzywdy nie zamierzam sobie robić :)

1. Dlaczego nie chce skorzystać z tej szafki przy oknie ? bo jak otworzę zmywarkę i wysunę kosze to będe musiała okrakiem stawać nad tą zmywarką i próbować włożyć te naczynia do tej właśnie półki.. otwarte dzrzwi zmywarki+ wysunięte kosze blokują z dostępem do tej szafki.

2"straszy" że ta zabudowa jest "taaka wielkaaa" przawie cała kuchnia :) - wiem moge zmniejszyć ilość szafek - ale wiem że praktycznie wszystkie je zapełnie....chciałam dużą kuchnie. Tylko pytanie czy nie jest przytłaczająca "ciężka" przez to .

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Judi00 o czyms takim myslimy z mezem. Plus czarny zlew, plyta i piekarnik. Dlatego rozumiesz czemu szafeczki z mleczna szyba zupelnie mi nie pasuja do koncepcji.

 

Mój faworyt to jasno- ciemy fornir - ładny i z żywym kolorem. Nie za bardzo maziate bo mamy płytki grafitowe maziate - więc żeby nie przesadzić.

Zlew - nie wiem czy bedzie pasował ale to biały ceramiczny 1 komorowy domsjo z ikei . Dlaczego ? Bo jest piękny i praktyczny . :)

Poniżej moja inspiracjafornir OLIWKA CORDOBA OLC X27 HP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast uważam że szafki do góry otwierane są po prostu beznadziejne a krzywdy nie zamierzam sobie robić :)

1. Dlaczego nie chce skorzystać z tej szafki przy oknie ? bo jak otworzę zmywarkę i wysunę kosze to będe musiała okrakiem stawać nad tą zmywarką i próbować włożyć te naczynia do tej właśnie półki.. otwarte dzrzwi zmywarki+ wysunięte kosze blokują z dostępem do tej szafki.

2"straszy" że ta zabudowa jest "taaka wielkaaa" przawie cała kuchnia :) - wiem moge zmniejszyć ilość szafek - ale wiem że praktycznie wszystkie je zapełnie....chciałam dużą kuchnie. Tylko pytanie czy nie jest przytłaczająca "ciężka" przez to .

:)

:) tez nie lubie otwieranych do gory szafek ale wydawalo mi sie, ze na twojej propozycji byla wlasnie taka szafka pozioma dlatego zaproponowalam ten ''schodkowy uklad''.

W zadnym wypadku nie chcemy, zebys robila przedstawienie cyrkowych akrobacji podczas oprozniania zmywarki. Myslalam o tej szafce na szklanki ale tylko pod warunkiem ze zmywarka bedzie po lewej stronie zlewu(chyba ja ostatnio przelozylas, a moze cos pokrecilam?).wtedy wyjmowanie szklanek ze zmywarki i chowanie ich w szafce przy oknie bedzie wymagalo w najgorszym wypadku pol kroku. Mozliwe ze sie myle bo zle proporcje pokojarzylam.

Mi sie ta sciana podoba. Mysle, ze nie jest przytlaczajaca. Osobiscie bardziej przytlaczaloby mnie jakbym nie miala gdzie schowac sprzet i walalby sie gdzies na wierzchu. U mnie inspiracja, zeby zrobic taki trik optyczny byla ta kuchnia

22.jpg25a.jpg

lodowka-sciana zabudowana plyta-piekarnik-male cargo. niby tyle tego a jednak wyglada ladnie. :)

Kamilaa a myślałaś nad panelami szklanymi ? z jakimś ładnym wzorem

Zastanawiam sie, Mam wrazenie, ze pusta sciana bedzie wygladala lyso, ale z duzym zdjeciem tez jakos mi nie gra. Chyba nie bede sobie tym glowy zaprzatala teraz. A jak znam siebie to moja wewnetrzna potrzeba posiadania schowkow sprawi, ze zrobie te szafki wiszace;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

judi00 - na Twojej inspiracji kuchnia jest nowoczesna a zlew Domsjo pasuje mi raczej do kuchni rustykalnej, retro (ale ja się nie znam).

Po lewej stronie okna możesz powiesić jakąś szafkę-witrynę lub półkę na szklanki i kubki jeśli potrzebujesz - trzeba tylko ją dopasować do stylu kuchni. W rogu po prawej ta szafka przy wysokiej zabudowie będzie głęboka więc nie wiem czy wygodnie w niej będzie trzymać szklanki ale ostatecznie mogłaby sie nadać - pod warunkiem, jak już pisała Doriko, że zmywarka będzie po lewej od zlewu.

Wysoka zabudowa nie będzie straszyć jeśli będzie ładnie zaplanowana.Proponuję oddzielić szafką lodowkę i słupek z piekarnikiem i mikrofalą. Masz dwa duże okna w kuchni więc są spore szanse, że nie będzie przytłaczająco jak zabudujesz prawie całą ścianę po prawej od wejścia.

1A.jpg 1B.jpg

Niespecjalnie podoba mi się to, że półwysep nie jest wyrównany do okna. Ale nawet jakby był to i tak może być trudno "zgrać" blat półwyspu i parapet okna - pewnie będą na tej samej wysokości(bo chyba nie chcesz blatu niżej niż 89cm?) ale parapet będzie wąski a blat połwyspu szeroki i ustawiony prostopadle. Ja w każdym razie nie wykombinowalam jak to ładnie i sensownie połączyć. Na wizualkach chyba widać o co mi chodzi.

1C.jpg 1D.jpg

Jakimś wyjściem mogłoby być zrobienie wyspy zamiast półwyspu czyli zostawienie odstępu od okna(min.60cm żeby się w miarę wygodnie dało przejść). Na rysunku wyspa ma 180cm długości(na wizualkach półwysep ma ok.240cm).

wyspa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

judi00 - na Twojej inspiracji kuchnia jest nowoczesna a zlew Domsjo pasuje mi raczej do kuchni rustykalnej, retro (ale ja się nie znam).

Po lewej stronie okna możesz powiesić jakąś szafkę-witrynę lub półkę na szklanki i kubki jeśli potrzebujesz - trzeba tylko ją dopasować do stylu kuchni. W rogu po prawej ta szafka przy wysokiej zabudowie będzie głęboka więc nie wiem czy wygodnie w niej będzie trzymać szklanki ale ostatecznie mogłaby sie nadać - pod warunkiem, jak już pisała Doriko, że zmywarka będzie po lewej od zlewu.

Wysoka zabudowa nie będzie straszyć jeśli będzie ładnie zaplanowana.Proponuję oddzielić szafką lodowkę i słupek z piekarnikiem i mikrofalą. Masz dwa duże okna w kuchni więc są spore szanse, że nie będzie przytłaczająco jak zabudujesz prawie całą ścianę po prawej od wejścia.

[ATTACH=CONFIG]258686[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]258687[/ATTACH]

Niespecjalnie podoba mi się to, że półwysep nie jest wyrównany do okna. Ale nawet jakby był to i tak może być trudno "zgrać" blat półwyspu i parapet okna - pewnie będą na tej samej wysokości(bo chyba nie chcesz blatu niżej niż 89cm?) ale parapet będzie wąski a blat połwyspu szeroki i ustawiony prostopadle. Ja w każdym razie nie wykombinowalam jak to ładnie i sensownie połączyć. Na wizualkach chyba widać o co mi chodzi.

[ATTACH=CONFIG]258688[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]258689[/ATTACH]

Jakimś wyjściem mogłoby być zrobienie wyspy zamiast półwyspu czyli zostawienie odstępu od okna(min.60cm żeby się w miarę wygodnie dało przejść). Na rysunku wyspa ma 180cm długości(na wizualkach półwysep ma ok.240cm).

[ATTACH=CONFIG]258690[/ATTACH]

 

ALICYJAA jesteś boska. Przepiękna wizualizacja. Bardzo Ci dziękuję. :) Bardzo .

1. wiem że ten zlew nie jest z tego "stylu" ale co mogę zrobić jak strasznie mi się podoba ? Tak BAAARDZO>> Może warto troszkę przekombinować - może wyjdzie coś zaskakująco ładnego ? 1 komora a konkretna - koniec z domywaniem dużych garnków w wannie :p

2. Tak racja() jak DORIKO) że zmywarka musi być po stronie planowanej szafki na szklanki. Jestem tego świadoma. Ta witrynka bardzo ładnie się wpasowała.

3. Wygodniejszy jest wyższy blat na wyspie. Nie planuje go mniejszego niż 89 cm . Wiem o co ci chodzi. Problem jest nawet taki że parapet mam już drewniany - bo drewniane okna . Więc nie ma szans go zgrać. Druga sprawa to że, po oknem pójdzie jeszcze grzejnik przynajmniej do większej połowy okna.

4. Poradź mi co pasuje dać na ścianę nad blatem ...do takiego koloru mebli ? Bo trafiłaś idealnie, perfekcyjnie w kolor :) Płytki mam grafitowe położone - ciemny szary

5. Powiem tak że wyspa mi mniej pasuje. Nie podoba mi się i z uwagi iż mam chore dziecko wolę zrobić jedno większe przejście. Liczę się z wózkiem.

6 . Alicyjaa zdradź mi jeszcze wielkości szafek . Te pod oknem to 60 ? odstęp między wyspą a szafkami 100 ? czy 120 ? i rozmiar półwyspu. Byłabym Ci bardzo wdzięczna.

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że moja kuchnia jest trudna, ale proszę wymyślcie coś bez przesuwania zlewu i płyty. Zależy mi przede wszystkim na wygodnym użytkowaniu. Pozdrawiam.

 

Twoja ostatnia propozycja jest chyba najlepsza. Tylko zastanawiam się po co Ci ta dodatkowa wysoka szafka skoro masz spiżarkę. Wiszące szafki wyglądają zbyt masywnie, też można je usunąć lub zamienić na coś delikatniejszego/mniejszego.

 

Skoro masz już wszelkie instalacje rozprowadzone, to chyba już za późno na przesuwanie ścianek działowych? Jak dla mnie spizarka w tym miejscu trochę przeszkadza, a i sama przestrzeń pomieszczenia kuchennego nie jest dobrze wykorzytana.

 

Tak się zastanawiam nad stolikiem w części kuchennej...Wrzuć może skan kuchni i jadalni z projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

http://files.tinypic.pl/i/00525/h1uxdu75w5ei.jpg

Twoja kuchnia nie jest trudna, chciałabym taką trudną kuchnię jak twoja. Nie można jednak się ograniczać.

Ja tu widzę meble w U ustawione i poza dostawieniem szafek w narożniku i dalej do wysokiej zabudowy nic zmieniać nie trzeba. Może dało by się jednak przesunąć ten zlew o jedną szafkę? bo tak w narożniku to może być mało wygodnie.

Dla mnie najlepsze rozwiązanie to z zabudową po prawej ale jeśli nie chcesz nic zmieniać to cóż.

Skoro chcesz pomocy to nie jesteś niezadowolony/a z zamieszczonego projektu a więc może napisz co się podoba co nie. W jednym poście zbierz i oceń wszystkie zaproponowane ci ustawienia. Łatwiej będzie proponować coś dalej. Odnoszę wrażenie że oczekujesz by ktoś w końcu powiedział że układ jest świetny ale moim zdaniem taki nie jest a padło wiele lepszych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarobiały,trochę dziwny ten układ i ta przerwa koło okna,może da się chociaż przenieś płytę na ścianę obok:

 

http://static.pokazywarka.pl/i/2911573/859911/ddghjj.jpg

 

Jak dla mnie oba układy świetne i nawet miejsce na stolik się znalazło.

I taka wariacja projektu kinki

wariacjaddghjj.png

 

Edit:

 

teraz tak patrzę i można by dać zlew bez ociekacza a jak z ociekaczem to po lewej stronie zlewu i wtedy będzie więcej miejsca pomiędzy płytą a zlewem

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pics.tinypic.pl/i/00527/a6ldc4hi6jdp.jpg

 

1. Przy drzwiach nie mogę mieć wysokiej zabudowy. Chcę wyłącznie okap na pustej ścianie. Dużo gotuję i w moim przypadku szafki w okolicy pochłaniacza to nie najlepszy pomysł. Z tego samego powodu odpada umiejscowienie płyty przy oknie.

2. Zlew mogę przesunąć w prawo, ale ograniczy mi to blat roboczy. Na tej ścianie potrzebuję wiszącej szafki. Rozmiar jest bez znaczenia.

3. Wysoką zabudowę na lewej ścianie mogę ograniczyć do lodówki i piekarnika.

4. Wąska szafka na przejściu do jadalni przyda mi się na stołowe rzeczy.

 

Wiem, że mój projekt nie jest dobry i stąd proszę o radę. Dziękuję, że zechciałyście się tym zająć. Może niewiele da się zmienić przy moich założeniach. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...